Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Beng Mealea

Počasí Kambodža Beng Mealea


Kambodža je země ležící v jihovýchodní Asii. Je známá svými bohatými kulturními dědictvími a impozantními historickými památkami, jako je slavný Angkor Wat. Mezi tyto památky patří i méně známý, ale nádherný chrám Beng Mealea.

Beng Mealea se nachází v provincii Siem Reap, přibližně 70 kilometrů od hlavního města Phnompenhu. Chrám je typickým příkladem architektonického stylu bývalého Angkorského impéria, které vládlo v této oblasti až do 15. století. Historici odhadují, že Beng Mealea byl postaven v 12. století za vlády krále Suryavarmana II.

Jedná se o jednu z největších a nejimpozantnějších staveb z doby Khmerské říše. Beng Mealea stavba zaujme svou rozlohou, která je 1,2 kilometru čtverečního. Chrám byl postaven z mohutných kamenných bloků, které byly precizně spojeny bez použití maltového pojiva. Jeho dispozice je podobná slavnému Angkor Wat, ale Beng Mealea má ještě nezmařenou atmosféru a je obklopen džunglí.

Kromě své architektury je Beng Mealea také důležitým místem pro archeology a historiky. Během posledních desetiletí byla provedena série výzkumů, která odhalila mnoho artefaktů a pohřebních nálezů. Tyto nálezy pomohly lepšímu pochopení minulosti a historie tohoto fascinujícího místa.

Pokud jde o počasí, Kambodža a oblast Beng Mealea mají tropické monzunové podnebí. To znamená, že existují dvě základní sezóny - suchá a deštivá. Suchá sezóna, která trvá od listopadu do dubna, je obecně chladnější a sušší. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C a srážky jsou minimální. To je ideální období pro návštěvu Beng Mealea a dalších památek v Siem Reapu.

Na druhou stranu, deštivá sezóna, která trvá od května do října, je charakterizována vyššími teplotami, vysokou vlhkostí a obdobími intenzivních srážek. Právě v těchto měsících může docházet k zaplavení některých oblastí kolem Beng Mealea. I přesto, že může být počasí deštivé, jsou tyto měsíce stále přitažlivým obdobím pro návštěvníky.

Beng Mealea je fascinujícím a tajemným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Jeho impozantní architektura, spojená s krásou kambodžského venkova, představuje jedinečnou kombinaci přírody a historie. Ať už se rozhodnete navštívit Beng Mealea v suchém období nebo v období dešťů, určitě se vám otevře dveře do minulosti, která zůstala na tomto místě ukrytá po mnoho staletí.


Ubytování Kambodža Beng Mealea


Kambodža je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z nejvýznamnějších a nejrozmanitějších archeologických nalezišť v Kambodži je chrám Beng Mealea. Nachází se přibližně 40 kilometrů od Siem Reapu, je bezpochyby jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v této oblasti.

Beng Mealea je chrámový komplex postavený ve stylu Angkorské říše, která vládla Kambodži v průběhu 9. až 12. století. Jeho výstavba se datuje do 12. století, ačkoli přesné datum není známo. Chrám byl původně postaven jako hinduistický chrám a náležel k posvátnému městu Angkor Thom.

Co dělá Beng Mealea tak unikátním je jeho stav - je totiž stále z velké části podobný stavu, v jakém byl nalezen. Celý chrámový komplex je z velké části zarostlý liánami a stromy, až působí tajemně a záhadně. Navíc, přístup turistů je omezen a můžete si prohlídnout jen určené prostory.

Samotná návštěva Beng Mealea je jedinečným zážitkem. Při procházení ruinami můžete si vychutnat přírodní krásu místa a být svědkem toho, jak se příroda zmocňuje svého prostoru. Prozkoumejte skryté chodby, zbytky zdí a kamenných soch a představte si, jaký musel být tento chrám za svých nejlepších časů.

Přestože je Beng Mealea vzdálenější než slavný chrám Angkor Wat, stojí za to vynaložit úsilí a navštívit tento úchvatný komplex. Jednou z možností je si pronajmout motocykl nebo si najmout auto s řidičem a jet na vlastní pěst. Pokud preferujete organizovanou exkurzi, existuje mnoho agentur, které nabízejí výlety do Beng Mealea.

Vzhledem k odlehlosti Beng Mealea je zde omezený počet možností ubytování. Nicméně, poslední roky přinesly výrazný nárůst turistů navštěvujících Kambodžu a blízké okolí Beng Mealea. To vedlo k rozvoji ubytovacích zařízení poblíž tohoto chrámu. Nyní si můžete vybrat z různých hotelů, penzionů a resortů, které nabízejí komfortní ubytování v krásném prostředí.

Beng Mealea byla dlouho opomíjena a zanedbávaná, ale za posledních několik let se stala stále populárnější destinací pro turisty. Je to místo, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na minulost Kambodže, ale také nabízí neopakovatelný a tajemný zážitek. Pokud plánujete cestu na Kambodžu, rozhodně nezapomeňte zahrnout Beng Mealea do seznamu míst, která chcete navštívit.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Letenka Kambodža Beng Mealea: Návštěva tajemné a oslnivé džungle

Kambodža je známá svými ikonickými chrámy a památkami, jako jsou Angkor Wat a Ta Prohm. Nicméně, pokud hledáte méně přeplněné alternativy, mohli byste se vydat na výlet do Beng Mealea, tajemného chrámu, který nabízí stejnou úroveň dobrodružství a neuvěřitelnosti.

Beng Mealea je chrám, který se nachází asi 60 km severovýchodně od Angkoru. Je to jedno z nejvíce neprozkoumaných míst Kambodže a v posledních letech se stalo velmi populární turistickou atrakcí. Vstupenka na tento nefrekventovaný chrám je mnohem levnější než na jeho slavnější protějšky, a tak se stává ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout davům a prozkoumat neokoukané místo.

V průběhu let se Beng Mealea stal známým díky svému unikátnímu vzhledu. Tento chrám je přírodním labyrintem, kde se stromy a liány prodírají skrze pevný kámen. To dává návštěvníkům pocit, že se nachází v tajemné džungli, skryté daleko od civilizace. Při procházení chrámu se dostanete přes řadu odtoků a skalnatých chodeb, což je úžasné dobrodružství pro každého cestovatele.

Tento kambodžský chrám pochází z 12. století a byl postaven v době, kdy vládl Khmerský království. Tento chrám je jedním z největších a nejimpozantnějších od té doby, a také je považován za bratra Angkoru Wat. Chrám byl navržen tak, aby symbolizoval horu Meru, což je snad nejdůležitější horu pro hinduistickou víru. Díky tomu má Beng Mealea mnoho svatých míst a záhadných koutů v rámci jeho zdi.

Pokud se chystáte na výlet do Beng Mealea, můžete se tam dostat na několik způsobů. Nejrychlejší a nejkomfortnější cesta je přistání na letišti v Siem Reap, které je asi 70 km od chrámu, a pak si najmout řidiče. To může trvat asi dvě hodiny jízdy a budete muset zaplatit za vstupné, které bude asi třetinou ceny na Angkor.

Nicméně, pokud chcete zažít opravdové dobrodružství, můžete si vzít motorku, nebo tuk-tuk, a vydat se na cestu skrze kambodžskou krajinu. Tuto možnost určitě doporučujeme, protože se budete moci zastavit v místních obchodech a restauracích a získat tak skvělý pohled na život z této oblasti.

Jakýkoli způsob, jakým se dostanete do Beng Mealea, bude určitě stát za to. Tento tajemný chrám nabízí vzrušující pohled na historii a zároveň nezapomenutelnou dobrodružnou zkušenost v zařízení opuštěné džungle. Takže neváhejte a vydávejte se na Beng Mealea a prozkoumejte tuto úžasnou a neuvěřitelnou tajemnost Kambodže!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Beng Mealea


1. Jak se dostat do Beng Mealea z Siem Reap?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Siem Reap do Beng Mealea, je najmout si řidiče tuk-tuku. Cesta trvá přibližně hodinu a půl.

2. Kolik stojí vstupné do Beng Mealea?
Odpověď: Vstupné do Beng Mealea stojí 5 USD.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Beng Mealea?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Beng Mealea je v období sucha (od listopadu do března), kdy jsou teploty mírné a slunce svítí.

4. Je třeba si najmout průvodce pro návštěvu Beng Mealea?
Odpověď: Není nutné si najmout průvodce, protože na místě jsou informační tabule, které poskytují podrobnosti o jednotlivých památkách.

5. Jak dlouho trvá návštěva Beng Mealea?
Odpověď: Návštěva Beng Mealea trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho se turista zdrží na jednotlivých místech.

6. Je lepší navštívit Beng Mealea samostatně nebo s průvodcem?
Odpověď: To záleží na představách každého jednotlivého turisty. Samostatná návštěva umožní turistovi mít vlastní tempo, zatímco návštěva s průvodcem může poskytnout zajímavé historické informace.

7. Je možné se dostat z Beng Mealea do dalších částí Kambodže?
Odpověď: Ano, je to možné, ale vzhledem k odlehlosti musí turista využít dopravní služby, jako jsou tuk-tuky nebo taxislužby.


Dovolená Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krásná země s množstvím památek, které si můžete prohlédnout. Mezi nejznámější patří samozřejmě Angkor Wat, ale pokud chcete něco méně turistického, můžete se vydat do Beng Mealea. Tato rozlehlá, zapomenutá džungle je skvělým místem pro dobrodružnou dovolenou.

Beng Mealea se nachází asi 70 kilometrů od Siem Reap a je velmi podobná Angkor Wat, s tím rozdílem, že je mnohem méně navštěvovaná. Cesta sem trvá asi dvě hodiny, ale stojí za to. Během cesty kolem uvidíte krásné krajiny a pozorovat místní život.

Beng Mealea bývala dříve velkým komplexem hinduistických chrámů, ale dnes zůstaly na místě jen trosky. Jsou to však nádherné trosky, porostlé mechem, prorostlými kořeny a posypané pískem. Celá oblast je zavalena vegetací a díky tomu působí velmi tajemně a exoticky.

Pokud se rozhodnete vydat sem, nezapomeňte si boty na procházku, vodu a sluneční ochranu. Můžete také najmout průvodce, který vám ukáže nejkrásnější místa a řekne vám trochu víc o historii míst.

Beng Mealea je skvělým místem pro dobrodružné duše, kteří hledají něco méně turistického a trochu většího. Je to také ideální místo pro fotografy, kteří se chtějí vrátit k přírodě a zachytit něco opravdu krásného.

Pokud plánujete dovolenou v Kambodži, neváhejte navštívit Beng Mealea. Je to místo, které si zamilujete a na které nezapomenete. Bude to nezapomenutelná zkušenost.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách