Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Šimoda

Počasí Japonsko Šimoda


Japonsko se může pyšnit svou rozmanitou a velmi specifickou klimatickou situací. Oblast Šimoda, nacházející se na jihovýchodním pobřeží Japonska, je jednou z těch míst, které tuto různorodost dokonale reprezentují. Šimoda je městem pláží, historie a nádherné přírody. Svým klimatem nabízí návštěvníkům unikátní zážitky během celého roku.

Jaro (březen - květen):
Jarní období v Šimodě je jedinečné. Teploty stoupají, a tak se zde tvoří příznivé podmínky pro rozkvet sakur (třešňových stromů). Jinými slovy, jarní sezóna v Šimodě je obdobím slavností a oslav květin. Vzhledem k příznivému klimatu se můžete těšit na krásné procházky pod sakurami a společenské aktivity jako hanami, tradiční pikniky pod těmito stromy.

Léto (červenec - srpen):
Léto přináší do Šimody své vlastní kouzlo. Teploty stoupají na vysoké hodnoty a město se stává oblíbeným letoviskem. Pláže jsou plné slunečních nadšenců, kteří se chtějí osvěžit v azurových vodách Tichého oceánu. Léto je také sezónou, kdy se konají různé kulturní festivaly a scény jsou plné tradic a veselí.

Podzim (září - listopad):
Podzim je druhým nejoblíbenějším obdobím v Šimodě, přičemž první místo drží jaro. Teploty se mírně snižují a příroda se vyznačuje ohromujícími barevnými proměnami. Listí začíná přecházet do různých odstínů oranžové, červené a zlaté barvy. Tato sezóna se nazývá kouřová sezóna nebo kouřový efekt, jelikož mlha a brzká jarní a podzimní mlha tvoří nad krajinou tajemnou atmosféru.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Šimodě je chladná a vlhká. Teploty se pohybují okolo nuly a občas může sněžit. I přes mrazivou atmosféru je zde něco neodolatelného. Šimoda v zimě nabízí jedinečný výhled na hory pokryté sněhem a ledové pláže. Město je mnohem klidnější a poklidnější, což z něj dělá skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Celkově lze říci, že Šimoda na Japonsku je jedním z těch míst, které nabízí skvělou rovnováhu mezi mořem, horami a přírodou. Je fascinující sledovat, jak se počasí mění a ovlivňuje atmosféru a život ve městě. Bez ohledu na sezonu, kterou si pro svou návštěvu vyberete, vždy budete mít možnost poznat jinou stránku tohoto nádherného místa.


Ubytování Japonsko Šimoda


Japonsko je zemí, která zaujímá přední místo na seznamu mnoha cestovatelů. Má mnoho fascinujících měst s bohatou historií a kulturou. Jedno z těchto úžasných měst je Šimoda, které se nachází na jižním cípu japonského ostrova Honšú.

Šimoda je přístavní město ležící na jihozápadě prefektury Šizuoka. Je to malé město, které nabízí nádherný výhled na Tichý oceán a mnoho historických památek. Je to také důležitá turistická destinace kvůli svému strategickému položení na cestě mezi Tokiem a Kjótem.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Šimodu, tu existuje mnoho možností ubytování. Od luxusních hotelů až po příjemné a cenově dostupné penziony - všechny nabízejí pohodlné a příjemné prostředí.

Pro ty, kteří preferují luxus a celou řadu vysoce kvalitních služeb, jsou zde luxusní hotely jako Šimoda Central hotel nebo Šimoda Grand hotel. Tyto hotely nabízí pokoje s výhledem na moře a moderní vybavení, jako je klimatizace, televize s plochou obrazovkou, minibar a Wi-Fi připojení. K dispozici jsou také restaurace s tradiční japonskou kuchyní a bary, kde si můžete vychutnat koktejly a příjemný večer.

Pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem a hledají cenově dostupné ubytování, se doporučují penziony jako Šimoda Kisami Ohama Beach Resort nebo Šimoda Gyokusenji Guest House. Tyto penziony nabízejí útulné pokoje s vlastní koupelnou a základním vybavením. Některé z těchto penzionů také nabízejí společenské prostory, kde si hosté mohou popovídat a sdílet své zážitky z cest.

Šimoda je také oblíbená mezi surfaři díky svým fantastickým plážím. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry surfování, jsou k dispozici surfařské penziony a kempy jako Šimoda Surfing Beach Resort nebo Šimoda Ebisuya. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času na pláži a využít své dovednosti na surfování.

Šimoda je také bohatá na historické památky jako je Nakajima Tetsudoo jichikan. Tato železnice byla postavena v roce 1907 a poskytuje jedinečný pohled na krásné japonské venkovské scenerie. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto historickou část města, je zde také více penzionů a tradičních japonských domů, které nabízejí autentický zážitek.

Není pochyb o tom, že Šimoda nabízí skvělé možnosti ubytování pro všechny typy cestovatelů. Ať už preferujete luxusní hotely, cenově dostupné penziony nebo surfařské ubytování, určitě si vyberete ideální možnost ubytování, která vám umožní prozkoumat všechny úžasné památky a krásy, které město nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šimoda


1. Jak se dostanu z Tokia do Šimody?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít vlak na trase Tokaido Shinkansen a přestoupit na Šinkanseň ve Atami. Odtud je to ještě asi hodinu vlakem do Šimody.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Šimodu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Šimody je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy jsou místními památkami jako například zahrada Rinno-ji a japonské květiny v plném rozkvětu.

3. Jaké památky bych neměl při návštěvě Šimody vynechat?
Odpověď: Některé z nejoblíbenějších památek v Šimodě zahrnují Svatyni Šintoísmu Hakone, chrám Honkaku-ji a zříceninu hradu Símoda.

4. Kde mohu ochutnat místní speciality v Šimodě?
Odpověď: Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako například šimodský rybí trh, kde se prodávají čerstvé ryby a mořské plody, nebo tradicionální jídlo zvané shabu-shabu, které je připravováno vařením tenkých plátků masa nebo ryb v horké vodě.

5. Existují nějaké pláže v Šimodě?
Odpověď: Ano, Šimoda má několik krásných pláží jako například pláž Šódži, která je známá pro svůj jemný písek a čistou vodu. Pláže jsou ideální pro opalování, koupání a surfování.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v Šimodě?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Šimodě minimálně 2 až 3 dny, abyste měli dostatek času prozkoumat hlavní památky a vychutnat si okolní přírodu a pláže.

7. Jaké aktivity mohu dělat v Šimodě?
Odpověď: Můžete si užít Surfování, potápění, turistiku po národním parku Izu a relaxaci v přírodních termálních lázních známých jako onsen.

8. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti v Šimodě?
Odpověď: V Šimodě jsou k dispozici různé typy ubytování od luxusních hotelů a ryokanů (tradiční japonské ospalé domy) po rodinné hotely a penziony. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během turistické sezóny.

9. Jaké jsou další zajímavé destinace poblíž Šimody?
Odpověď: V blízkosti Šimody se nacházejí další zajímavé destinace, jako například město Izu s jeho termálními lázněmi nebo vulkánem Fuji, který je známý svým krásným výhledem a jezerním okolím.

10. Jaká je nejbližší letiště do Šimody?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště do Šimody je Letiště Tokio-Haneda, odkud je možné se dostat do Šimody buď přímo lety či přes Tokio a následně vlakem.


Letenka Japonsko Šimoda


Japonsko je fascinující země s bohatou historií, krásnou přírodou a unikátní kulturou. Mezi mnoha atrakcemi, které Japonsko nabízí, patří také malebné přístavní město Šimoda. Pokud se chystáte navštívit tento kousek Japonska, rádi vám poradíme, jak se tam dostat.

Základem pro každou cestu je správná letenka. Cestou do Šimody je nejlepší letět na mezinárodní letiště v Tokiu, nazývané Narita nebo Haneda. Tyto letiště jsou dobře spojeny s mnoha evropskými a mezinárodními destinacemi. Z letiště Narita můžete dále pokračovat přímo do Šimody, ale existuje také možnost přestupu na vlak nebo autobus.

Přímé letecké spojení z mezinárodních letišť do Šimony je k dispozici jen v omezené míře. Pokud však preferujete přímý let, můžete se pokusit najít leteckou společnost, která poskytuje lety do letiště Hachijójima, které leží nedaleko od Šimony. Poté je možné pokračovat vlakem nebo trajektem na místo určení.

Další možností, jak se dostat do Šimony, je využití vlakového spojení z Tokia. Z centrálního nádraží v Tokiu můžete cestovat rychlodráhou do Izušimoda nebo Izuinata. Z těchto stanic pak pokračujte vlakem nebo autobusem do Šimony.

Trajekt je také zajímavou alternativou k dosažení Šimony. Existují trajekty z Tokia nebo z dalších městských částí jako je Šinagawa nebo Yokohama. Plavba trvá asi 2-3 hodiny a nabízí neopakovatelný zážitek a krásné výhledy na moře.

Když už jednou dorazíte do Šimony, čeká na vás řada atrakcí k objevování. Město je známé svou bohatou historií jako místo, kde byla podepsána smlouva z Kanagawy v roce 1854, která ukončila izolaci Japonska od zbytku světa. Jeden z hlavních turistických cílů je Památník komodora Matthewa Calbraitha Perryho, který sehrál klíčovou roli při vyjednávání této smlouvy.

Další zajímavou atrakcí v Šimodě je Vladivostocká pevnost, která je nádherným příkladem západní architektury v Japonsku. Přístav města je také populární turistickou atrakcí, kde si můžete vychutnat zdejší rybí speciality a krásný výhled na oceán.

Pokud máte rádi přírodu, Šimoda je ideálním místem pro vás. Můžete se vydat na procházku plážemi nebo vychutnat koupání v moři. Oblasti jako Izu Highlands nebo pláže Tatadohama jsou známé svou nádhernou krajinou a jsou oblíbenými cíli pro aktivní turisty.

Cesta do Šimony je zážitkem plným krásné přírody a zajímavostí. Bez ohledu na to, jak se tam dostanete, tato malebná destinace v Japonsku stojí za návštěvu. Připravte si letenku a začněte objevovat kouzlo tohoto fascinujícího místa.


Dovolená Japonsko Šimoda


Japonsko je země s bohatou kulturou, fascinující historií a ohromujícími přírodními krásami. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Japonsku patří hlavní město Tokio, dále pak Kjóto, Ósaka nebo Hirošima. Avšak pokud hledáte místo, které kombinuje nejen historii, ale také krásné pláže, městečko Šimoda by mohlo být vaší ideální volbou.

Šimoda se nachází na jihozápadním pobřeží japonského poloostrova Izu a je součástí prefektury Šizuoka. Městečko je známé svou historickou důležitostí – právě zde byla podepsána známá Kanagawská smlouva v roce 1854, která položila základy modernizace Japonska a ukončila jeho století izolace.

Pro milovníky pláží a vodních sportů je Šimoda ideálním místem. Zdejší pláže nabízejí čistý písek, široké moře a úchvatné horské panoráma v pozadí. Pláž Ohama je jednou z nejpřitažlivějších a má být jednou z nejkrásnějších pláží na pobřeží Izu. Turisté sem také míří za nabídkou surfování, šnorchlování nebo potápění v okolních korálových útesech.

Kromě pláží můžete také navštívit historické památky ve městě. Navštivte například Zoologickou zahradu Šimoda, kde se můžete setkat s různými druhy zvířat i rostlin. Další zajímavou atrakcí je přístav, který si zachoval svůj historický ráz. Můžete se projít promenádou podél pobřeží a užít si krásné výhledy na oceán a přístav.

Pokud jste zklamaní z rušného života ve velkoměstech Japonska, dovolená v Šimodě vám nabídne klidnou a relaxační atmosféru. Město je oázou pro odpočinek, kde si můžete vychutnat chutnou japonskou kuchyni a prozkoumat malebnou přírodu.

Svou dovolenou v Šimodě si můžete naplánovat v různých ročních obdobích. V létě si můžete užít slunného počasí na plážích a potápět se v teplém moři. Podzimní období nabízí úchvatné scenérie s pestrou paletou barev na okolním horizontu. A v zimě si můžete užít klid a romantiku při procházkách podél pláže, která bývá často opuštěná, a užít si příchod vln do břehu.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii, přírodu a pláže, nezapomeňte zahrnout Šimodu do svého itineráře. Toto malebné městečko vám poskytne zážitky a památky, které vás vrátí do minulosti a zároveň vás přenesou do klidu a krásy přítomnosti.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách