Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Kintampo Waterfalls

Počasí Ghana Kintampo Waterfalls


Ghana je země v západní Africe, která se pyšní nejen svými bohatými dějinami a kulturou, ale také úchvatnou přírodou. Jedným z nejznámějších přírodních divů v Ghaně jsou Kintampo vodopády, které přitahují turisty z celého světa.

Kintampo vodopády se nacházejí v regionu Brong-Ahafo v centrální části Ghanu. Jsou součástí Kintampo Falls Reserve, který byl vyhlášen přírodní rezervací a chrání toto unikátní přírodní dědictví. Vodopády se nacházejí na řece Pumpum, která je přítokem řeky Black Volta.

Přírodní krása těchto vodopádů je ohromující. Vysokost vodopádů dosahuje až 25 metrů a je lemován úchvatnou zelení a bujnou vegetací. Voda padá ze skály do přírodního bazénu, který je obklopen tropickým pralesem. Tento prales je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně vzácného ptačího druhu Guinejský lovec.

Navštěvování Kintampo vodopádů je nejaktivnější během deštivého období, které trvá od dubna do září. Během těchto měsíců je vodopád v plném proudu a můžete si užít pozorování svěžího vodního toku a ochlazujícího efektu, který se tvoří při pádu vody.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Kintampo vodopády, je k dispozici turistické středisko s různými vybaveními, jako je restaurace, ubytování a průvodci. Někteří průvodci můžou dokonce předvést skoky do vodního bazénu z okolních skal.

Kromě samotných vodopádů je v okolí mnoho dalších atrakcí a aktivit, které stojí za návštěvu. Můžete navštívit například Nkrumahovo jezero, které se nachází nedaleko vodopádů a je ideální pro pikniky a relaxaci. Návštěvníci si také mohou vychutnat procházky po okolních pralesních stezkách nebo si užít vyjížďku na kole.

Kintampo vodopády jsou skutečnou přírodní divočinou, která nabízí turistům jedinečný zážitek. Jejich impozantní krása a okolní příroda vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte zahrnout Kintampo vodopády do svého itineráře. Ohromující výhledy a osvěžující atmosféra vás jistě nadchnou a zanechají na vás nezapomenutelný dojem.


Letenka Ghana Kintampo Waterfalls


Ghana je zemí bohatou na přírodní krásy a atrakce, které přitahují mnoho turistů z celého světa. Jedním z míst, které by nemělo chybět na seznamu každého návštěvníka Ghany, je Kintampo Waterfalls. Tato vodopádová lokalita se nachází v regionu Brong-Ahafo a je považována za jednu z nejkrásnějších a nejimpresivnějších vodopádů v zemi.

Kintampo Waterfalls je součástí Kintampo Ecotourism Site, který je obklopen překrásnou tropickou přírodou, hustými lesy a úchvatnou scenérií. Vodopád je vytesán do skal a strmě padá z výšky přibližně 70 stop do malebného přírodního bazénu, což vytváří ohromující pohled.

Pro ty, kteří jsou odvážní a zvídaví, je možnost těsného kontaktu s vodopádem. Návštěvníci si mohou vychutnat osvěžující sprchu pod vodopádem, která je opravdovým zážitkem. Je to jedinečný způsob, jak si užít tuto přírodní krásu a zároveň si odpočinout od horkého afrického slunce.

Kromě toho, že si mohou turisté skočit pod vodopád a užívat si jeho osvěžující energie, je také možnost prozkoumat okolní lesy a poznat místní flóru a faunu. V lesích žije bohatá divoká zvěř, jako jsou opice, motýli a různé druhy ptáků. Kintampo Waterfalls je také výborným místem pro pikniky a relaxaci s rodinou a přáteli.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je k dispozici zip-line, který umožňuje návštěvníkům projet se nad vodopádem a obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu. Je to nezapomenutelný zážitek, který stojí za to vyzkoušet.

Kintampo Waterfalls je přístupný jak pro místní obyvatele, tak pro turisty z celého světa. Vstupné je relativně levné a návštěvníci mohou strávit celý den u vodopádu, prozkoumávat okolní přírodu a užívat si jedinečnou atmosféru.

Vodopády jsou symbolem Ghany a jejich krása přitahuje turisty každý rok. Kintampo Waterfalls je jedním z těchto přírodních divů, který stojí za to vidět a zažít. Je to místo, které nabízí nezapomenutelný pohled a výjimečný zážitek, který si návštěvníci budou pamatovat po celý život. Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte si přidat Kintampo Waterfalls na seznam míst, která musíte vidět.


Ubytování Ghana Kintampo Waterfalls


Ghana is a beautiful country located in West Africa that boasts of various natural attractions known world over. One of the most popular natural attractions in Ghana is the Kintampo Waterfalls. Located in the Brong Ahafo Region of Ghana, Kintampo Waterfalls is a breathtaking waterfall that offers visitors an unforgettable experience.

To fully enjoy the splendor of the Kintampo Waterfalls, one needs to find suitable accommodation in the area. Fortunately, there are several accommodation options available within the vicinity of the Waterfalls.

One of the most popular accommodation options for visitors is the Kintampo Waterfalls Hotel. The hotel is situated on a hill overlooking the waterfall, and guests can enjoy a spectacular view of the falls right from their window. The hotel consists of various room types ranging from standard rooms to executive suites that are well-furnished with modern amenities to make guests feel comfortable.

Another great option is the Hillside Inn. Located in close proximity to the waterfall, Hillside Inn is a budget-friendly option that offers decent accommodation. The inn consists of various rooms with basic amenities, and guests can enjoy a relaxing atmosphere surrounded by nature.

For those who prefer to stay in self-catering accommodation, there are various chalets and lodges available for rent. These lodges are usually situated in secluded areas around the waterfall, providing guests with privacy and tranquility. Some of the lodges come with self-catering facilities, while others offer guests a personal chef to cater to their needs.

Other accommodation options in the area include guesthouses and backpacker hostels that are ideal for budget-conscious travelers. These accommodations offer basic facilities and amenities at affordable prices.

In conclusion, finding suitable accommodation in the vicinity of the Kintampo Waterfalls is not a challenge. With numerous accommodation options available, tourists can choose the one that best suits their preferences and budget. Visitors are guaranteed to have an unforgettable experience at the Waterfalls, regardless of where they choose to stay.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Kintampo Waterfalls


1. Jak se dostanu k vodopádům Ghana Kintampo?
Odpověď: Kintampo Waterfalls se nacházejí ve střední části Ghany, asi 4 hodiny jízdy od hlavního města Accra. Můžete se tam dostat autem, místním autobusem nebo si najmout soukromého řidiče.

2. Je nutné si prohlídku vodopádů předem rezervovat?
Odpověď: Rezervace prohlídek není povinná, ale je doporučeno, pokud můžete. Může to pomoci zajistit, že budete mít místo vzhledem k turistickému ruchu. Vstupné se platí při příchodu.

3. Jaké jsou vstupné poplatky do vodopádů?
Odpověď: Vstupné do vodopádů Kintampo je často kolem 10 GHC (ghanských cédí) pro místní obyvatele a 20 GHC pro zahraniční turisty. Ceny se mohou změnit, takže se informujte předem.

4. Můžu si vzít plavky a skočit do vody pod vodopády?
Odpověď: Skákání do vody pod vodopády je povoleno, ale je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a mít na paměti, že proud vody může být silný. Před skokem se ujistěte, že znáte hloubku vody a že jste schopni plavat.

5. Je zde dostatek občerstvení a toalet v okolí vodopádů?
Odpověď: Ano, kolem vodopádů naleznete občerstvení a toalety, které jsou určeny pro turisty. Mějte však na paměti, že nabídka může být omezená, a tak si raději vezměte vlastní pití a občerstvení, abyste se nezklamali.

6. Je možné tábořit u vodopádů Kintampo?
Odpověď: Bohužel, táboření u vodopádů Kintampo není povoleno. Jedná se o chráněnou oblast a turisté mohou navštěvovat pouze během otevírací doby, která je obvykle od rána do pozdního odpoledne.

7. Jaká další místa v okolí vodopádů stojí za návštěvu?
Odpověď: V okolí vodopádů Kintampo naleznete další zajímavá místa, jako je Kintampo Velkýn strom, jezero Bosomtwe nebo Mole Národní park. Doporučuje se udělat plán, který umožní návštěvu těchto atrakcí.

8. Je vhodné navštívit vodopády Kintampo v období dešťů?
Odpověď: V období dešťů, které obvykle probíhá od dubna do října, je pravděpodobné, že může být voda v mnohem větším objemu a vodopády mají dramatický jev. Nicméně se samozřejmě navštěvuje celoročně, ale vstupní podmínky se mohou lišit v závislosti na sezóně.


Dovolená Ghana Kintampo Waterfalls


Ghana je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v západní Africe a jedním z nejvíce fascinujících přírodních zázraků, které tato země nabízí, jsou Kintampo vodopády.

Kintampo vodopády se nacházejí v Kintampo severní části Ghanou a jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi. Tyto vodopády jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů v Ghaně a jejich krása láká turisty z celého světa.

Vodopády se nacházejí v tropickém pralese a jsou obklopeny překrásnou přírodou a zelenými kopci. Voda padající z výšky tvoří imponující kaskády a dopadá do malého jezírka, čímž vytváří nádherný vodní příkop. Okolní krajina je bohatá na exotickou vegetaci a pestrobarevné květiny, což dodává vodopádům ještě větší kouzlo a krásu.

Příjemné podnebí této oblasti umožňuje turistům navštívit Kintampo vodopády kdykoli během roku. Nejlepší čas pro návštěvu je v období od února do dubna, kdy je pravděpodobnost dešťů nejmenší a teploty jsou příjemné. Vstupné do vodopádů je poměrně levné a vstupní poplatek je za přístup do přírodní rezervace, ve které se vodopády nacházejí.

Při návštěvě Kintampo vodopádů je možno prozkoumat další atrakce v okolí, včetně nedalekých jeskyní a skalních útvarů. Pro milovníky přírody je zde také spousta turistických tras, ve kterých se mohou procházet a obdivovat okolní krajinu.

Kromě své překrásné přírody a malebnosti jsou Kintampo vodopády také důležité pro místní obyvatele, kteří využívají vodu z vodopádů pro zemědělství a zásobování oblasti pitnou vodou.

Pokud se chystáte na dovolenou do Ghany, určitě byste neměli vynechat návštěvu Kintampo vodopádů. Tento přírodní klenot vás ohromí svou krásou a poskytne vám nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě jen hledáte krásný odpočinek, Kintampo vodopády jsou opravdu jedinečné místo, které stojí za návštěvu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách