Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Slovinsko Postojnská jeskyně

Ubytování Slovinsko Postojnská jeskyně


Postojnská jeskyně patří k nejznámějším turistickým atrakcím Slovinska. Nachází se nedaleko města Postojna, v západním Slovinsku, a je jednou z nejdelších jeskynních systémů na světě. Její prohlídková trasa měří přibližně 5 kilometrů, přičemž návštěvníci se pohybují nejen pěšky, ale také lodí a vláčkem.

Postojnská jeskyně je známá svými unikátními vápencovými formacemi, jako jsou stalaktity, stalagmity a stalagnáty. Tyto krásné a bizarní útvary se vytvářely tisíce let, když kapky vody prosakující skrze vápencové skály postupně mění jejich tvar a vzhled. Prohlídka jeskyně je tak nejen fascinující, ale také velmi poučná, protože návštěvníci se dozví o geologii a historii místa.

Vstupní brána do Postojnské jeskyně je skrz budovu navrženou v secesním stylu, která slouží jako informační centrum a místo, kde se návštěvníci mohou seznámit s historií a vývojem jeskyně. Následně je skupina turistů přepravována elektrickými vláčky do vnitřních prostor jeskyně. Během této jízdy mají návštěvníci možnost si prohlédnout nádhernou podzemní krajinu.

Velkou atrakcí pro návštěvníky je také možnost vidět ve skutečnosti jednoho z nejznámějších jeskynních obyvatel - člověkače troglodyta, což je hmyz, který se vyskytuje v jeskyních. Návštěvníci mají možnost sledovat jejich život a chování na malých přírodních jezírkách či podél chodeb jeskyně.

Pokud se rozhodnete přenocovat v blízkosti Postojnské jeskyně, můžete si vybrat z různých možností ubytování. V okolí jeskyně najdete několik hotelů, včetně těch luxusních, které nabízejí komfortní pokoje a restaurace s tradičními slovinskými jídly. Další možností je rezervace ubytování v městě Postojna, kde se nachází také řada cenově dostupných hotelů a penzionů.

Navštěva Postojnské jeskyně je nepochybně nezapomenutelným zážitkem. Každý, kdo se na Slovinsko vydá, by si neměl nechat ujít tuto krásnou přírodní památku. Navíc, díky široké nabídce ubytování v okolí, si můžete užít klidný a relaxační pobyt po celý den strávený v jeskyni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Postojnská jeskyně


1. Jak se dostat do Postojnské jeskyně?
- Do Postojnské jeskyně se můžete dostat buď vlastním vozem, nebo veřejnou dopravou. Jeskyně se nachází přibližně 50 km od Lublaně a je dobře dostupná z většiny slovinských měst.

2. Kdy je otevřená Postojnská jeskyně?
- Postojnská jeskyně je otevřená pro veřejnost po většinu roku. Otevírací doba se však může měnit v závislosti na sezóně, proto je doporučeno před samotnou návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách jeskyně.

3. Jaká je vstupní cena do Postojnské jeskyně?
- Vstupní cena do Postojnské jeskyně se liší v závislosti na věku, směnách a zvolených balíčcích. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem online, aby se zabránilo frontám. Pro aktuální informace ohledně vstupních cen je nejlepší navštívit oficiální webové stránky.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Postojnské jeskyně?
- Prohlídka jeskyně trvá přibližně 1,5 hodiny. Turisté jsou vedeni průvodcem a projdou různými částmi jeskyně, včetně chůze po podzemních chodbách a plavby na podzemní řece.

5. Je třeba se předem rezervovat prohlídku Postojnské jeskyně?
- Rezervace prohlídky není povinná, ale doporučuje se, zejména během turistické sezóny. Kapacita prohlídek je omezená a vytvořením rezervace si zajistíte místo ve vybraném termínu.

6. Jsou v Postojnské jeskyni vhodné podmínky pro osoby se sníženou pohyblivostí?
- Postojnská jeskyně není úplně přístupná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Jeskyně obsahuje mnoho schodů a úzkých chodeb, které by mohly být obtížné pro tyto osoby. Nicméně, v jeskyni jsou k dispozici bezbariérové cesty a některé prohlídky mohou být přizpůsobeny potřebám osob se sníženou pohyblivostí.

7. Je povoleno fotografování a natáčení ve Postojnské jeskyni?
- Ve většině částí jeskyně je fotografování a natáčení povoleno, ale pouze bez použití blesku a tripodu. Při některých specifických prohlídkách může být fotografování omezeno. Více informací ohledně fotografování a natáčení je možné získat od průvodce před zahájením prohlídky.

8. Nabízí Postojnská jeskyně i jiné aktivity než prohlídku jeskyně?
- Ano, Postojnská jeskyně nabízí také další aktivity, jako je například návštěva Přírodovědného muzea a Expresního vlaku. Turisté se mohou také projít v okolním parku a strávit čas v restauracích a obchodech v okolí jeskyně.


Letenka Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá země v Evropě, která se může pochlubit mnoha krásami, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvíce fascinujících a návštěvníky oblíbených turistických atrakcí je Postojnská jeskyně. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte zajistit si letenku do Slovinska, abyste si mohli užít jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Postojnská jeskyně se nachází asi 50 km jihozápadně od Lublaně a je nejdelší jeskyně v Evropě. Turisté jsou fascinováni krásou této jeskyně, která se skládá z mnoha podzemních galerií s podivuhodnými útvary a jezero na samém konci. Prohlídky jeskyně jsou k dispozici po celý rok, a to i v zimě, kdy se část jeskyně promění v ledovou říši.

Postojnská jeskyně je velice populárním turistickým cílem, a proto byste si měli určitě zajistit letenku s dostatečným předstihem a určit datum návštěvy. Je dobré vědět, že provozovatelé jeskyně se snaží o ekologické vedení návštěvníků a věnují pozornost ochraně jeskynního prostředí. Proto bude prohlídka probíhat s použitím ochranných pomůcek a robotických drah, aby se snížilo poškození původního stavu jeskyně.

Jeskyně je otevřená pro návštěvníky po celý den, takže se můžete plánovat výlet kdykoliv dle vašich preferencí. Prohlídka trvá asi hodinu a půl a zahrnuje projížďky vláčkem, pěší výlet a výklad průvodce. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky online nebo v prodejnách v okolí jeskyně.

Slovinsko není velká země, ale má mnoho skvostů, které si lze prohlédnout během krátké dovolené. Pokud se chystáte navštívit Postojnskou jeskyni, určitě si zajistěte letenku do Slovinska, abyste se mohli podívat na jedno z nejzajímavějších turistických míst v Evropě. Pokud se vám letenka podaří získat časem a vy se tak stanete součástí setkání s postavami jeskynních útvarů, získáte úžasnou příležitost si užít něco zcela unikátního.


Dovolená Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je země plná krásné přírody, historie a kulturních záznamů. Procestování této země může být neskutečně zábavné a nezapomenutelné. V rámci našeho doporučení na dovolenou byste neměli zapomenout na návštěvu Postojnské jeskyně.

Postojnská jeskyně je největší a nejznámější krasovou jeskyní v Evropě. Nachází se asi hodinu jízdy od Lublaně, hlavního města Slovinska. Vstup do jeskyně je umístěn na hradě Postojna, který se pyšní svou bohatou historií a úchvatnými pohledy na krajinu. Po nákupu vstupenek a prohlídce zaměstnanci jeskyně provedou návštěvníky jedinečnou trasou, která tvoří celkem 5,2 kilometru.

Návštěva Postojnské jeskyně je pro zájemce o krasové útvary a geologii skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci se projdou několika úžasnými krápníkovými sály, obrovskými nádvořími a chodbami ukrytými v půdě. Zajímavostí je také množství podzemních říček a jezírek. Návštěvníci vidí i zvláštní druhy krasových útvarů, například krasové pilíře.

Je to zážitek, který se nezapomene. Proč se tedy neodvážit a vyrazit na dovolenou do Slovinska a navštívit Postojnskou jeskyni. V okolí Jeseníku a Rakouska najdete také mnohé možnosti pro pobyty, návštěvníci mohou například navštívit národní park Podyjí, kde uvidí zajímavou přehradu, lebku mamuta a mnoho více. Zkrátka, na dovolené ve Slovinsku se vždy najde spousta překvapení, což byles měli jít a hlavně vidět na vlastní oči.


Počasí Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko, malá země uprostřed Evropy, je známé svými malebnými horami, překrásnými jezery a bohatou historií. Jedním z největších turistických lákadel této země je také Postojnská jeskyně, která se nachází v jihozápadní části Slovinska.

Postojnská jeskyně je nejen jednou z největších jeskynních komplexů v Evropě, ale také jednym z nejstarších. Jeskyně byla objevena již v roce 1818 a od té doby láká turisty ze všech koutů světa svou jedinečností a krásou. Její známá nocovníčka, panonská trojzubce je pro tento region specifická.

Co se týče počasí v Postojnské jeskyni, je důležité si uvědomit, že uvnitř jeskyně panuje stálá teplota kolem 9 °C a vlhkost až 95 %. Tato statická teplota a vysoká vlhkost jsou dány převážně přítomností velkého množství vody ve formě podzemních řek a jezer.

Nicméně, když se podíváme na venkovní podmínky, počasí v této oblasti může být poměrně proměnlivé. Postojnská jeskyně je obklopena kopcovitou krajinou a nachází se v nadmořské výšce přibližně 500 metrů. To znamená, že teploty v této oblasti mohou být mírně chladnější než v přilehlých nížinách.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, ačkoli se mohou výrazně lišit v závislosti na aktuálním stavu počasí. Deštivé období v létě může být časté a přinášet pro změnu chladnější teploty kolem 15-20 °C. Je tedy důležité mít s sebou dostatečné oblečení a deštník.

Zima v Postojnské jeskyni může být poměrně drsná. Teploty klesají pod nulu a sníh je zde běžný jev. Právě díky svému chladnému klimatu se jeskyně stal oblíbeným místem k zimní rekreaci, například ke skialpinismu nebo běžkování.

Vzhledem k tomu, že Postojnská jeskyně je vyhledávanou turistickou atrakcí, je důležité sledovat a plánovat návštěvu na základě předpovědi počasí. Chcete-li si užít jedinečnost a krásu této jeskyně v celé její kráse, je vhodné vybrat si typ počasí, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

V každém případě je Postojnská jeskyně nádherným místem, které stojí za návštěvu jak v chladnějších, tak v teplých měsících. Bez ohledu na počasí si turisté mohou vychutnat úchvatnou jeskynní krajinu a objevovat tajemství podzemního světa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách