Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán National Memorial Chorten

Dovolená Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán Národní památník Chorten - Oáza klidu uprostřed pretlaku

Bhútán, malá země ukrytá v pohoří Himálaje, je známá svou jedinečnou kulturou a nádhernou krajinou. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce této země patří Bhútán Národní památník Chorten, který je také známý jako Thimphu Chorten. Tato nádherná stavba, nacházející se ve středu Thimphu, hlavního města Bhútánu, je místem, kde místní obyvatelé a turisté hledají klid a mír.

Bhútán Národní památník Chorten byl postaven v roce 1974 jako památka na korunu Bhutanského krále Jigme Dorjiho Wangchucka. Jeho stavba byla iniciována jeho matkou, královnou Ashi Phuntsho Choden Wangchuck, která doufala, že památník poskytne duchovní útočiště pro národní věřící a lid Bhútánu.

Památník je jednou z nejvýznamnějších buddhistických stavby v Bhútánu a je navržen ve stylu tradicionální tibetské architektury. Stavba je vyrobena z bílého betonu a zdobena barevnými malbami, které vyobrazují různé scény a postavy z buddhistického náboženského dědictví Bhútánu. Chorten je tvořen třemi patry, z nichž každé zobrazuje odlišnou tematiku a má svou vlastní atmosféru.

Když vstoupíte do Bhútán Národního památníku Chorten, okamžitě pocítíte zklidnění a harmonii. Interiér je plný modlitebních místností, které jsou zdobeny tradičními tibetskými thangky (výší malované textilie) a sochami buddhistických božstev. Návštěvníci mají možnost si posedět a odpočinout si na sedadlech v modlitebních místnostech, nebo se mohou zapojit do meditace či modlitby.

Během pobytu v památníku si můžete vychutnat různé rituály a obřady, které se zde konají. Místní obyvatelé pravidelně navštěvují Chorten, aby se modlili, zapalovali kadidla a darovali květiny a potraviny božstvům. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí památníku, budete mít možnost potkat se s mnichy ve svých tradičních šatech, kteří se zde scházejí k meditaci a studiu náboženských textů.

Přestože je Bhútán Národní památník Chorten významným buddhistickým místem, je otevřen i pro návštěvníky jiného náboženského vyznání. Navštívíte-li tuto svatyni, je však důležité respektovat místní zvyky a tradice, jako je nošení vhodného oblečení a zachování tiššího chování.

Bhútán Národní památník Chorten je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších turistických atrakcí v Bhútánu. Navštívit jej je zážitek, který vás přenese do světa duchovuality a míru. Bez ohledu na váš náboženský přesvědčení můžete zdejší atmosféru vnímat jako oázu klidu uprostřed pretlaku moderního světa. Je to místo, které vás naplní pokorou a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaší cestu do Bhútánu.


Ubytování Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán, krásná země ležící v srdci Himálají, je známá svou bohatou kulturou a duchovností. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v hlavním městě Thimphu je Bhútán National Memorial Chorten - památník s hlubokým náboženským významem.

Chorten, což v překladu znamená "památník", je tradiční budova v buddhistické architektuře. Bhútán National Memorial Chorten, často nazývaný jen Memorial Chorten, byl postaven v roce 1974 na památku třetího krále Bhútánu, krále Jigme Dorjeho Wangchuka. Jeho hlavním účelem je sloužit jako prostor pro meditaci a modlitby, jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky.

Stavba sama o sobě je působivá kombinace tradiční bhútánské architektury s moderními prvky. Chorten je vysoký sedmdesát metrů a je zdobený několika symbolickými objekty, jako jsou osiřelé kolo, zvonky a malované obrázky buddhistických svatých. Jeho bílá fasáda je často zářivě ozdobena květinovými dekoracemi a barevnými praporky.

Vnitřek chortenu je plný bohatě zdobených oltářů a soch. Návštěvníci se mohou klanět a modlit se u různých buddhistických relikvií umístěných po celém prostoru. Místní obyvatelé často navštěvují chorten ráno a večer, aby se spojili s vyšším vědomím a posílili svou duchovní praxi. Někteří lidé zde dokonce stráví celý den v meditaci a kontemplace.

Bhútán National Memorial Chorten je nejen místem duchovního významu, ale také se stal symbolem samotného Bhútánu. Je oblíben pro svou klidnou a meditační atmosféru, která poskytuje útočiště a odpočinek těm, kteří navštíví Thimphu. Mnoho turistů sem přichází, aby se setkali s místními obyvateli a získali hlubší pochopení bhútánské kultury a víry.

Kromě toho, že je památníkem zasvěceným třetímu králi, je National Memorial Chorten také místem, kde místní obyvatelé projevují úctu vůči Druk Gyalpo, králi Bhútánu. Každoročně se zde konají různé oslavy a rituály, které přitahují tisíce věřících z Bhútánu i zahraničí.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco více než jen turistickou atrakci, Bhútán National Memorial Chorten nabízí jedinečnou možnost ponořit se do bohaté duchovní tradice Bhútánu. Místo, které je naplněno klidem, harmonií a duchovním pokojem, je toto krásné místo, které rozhodně stojí za návštěvu při cestování Bhútánem.


Letenka Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán, známý jako "země šťastných lidí", je malebná země nacházející se východně od Himálají. Tato okouzlující destinace je plná přírodní krásy, klidu a duchovnosti. Jednou z nejvýznamnějších památek v Bhútánu je Bhútán National Memorial Chorten, který představuje vyjádření tradičního buddhistického náboženství země a je oblíbenou turistickou atrakcí.

Bhútán National Memorial Chorten se nachází v hlavním městě Thimphu, které je také politickým a ekonomickým centrem země. Chorten je vlastně pohřební památník, postavený na památku třetího krále Bhútánu, Jigmeho Dorje Wangchuka. Byl postaven na místě, kde se měl původně nacházet klášter, ale kvůli finančním problémům nebyl nikdy dokončen.

Chorten je architektonickým skvostem, který přitahuje lidi nejen svou historickou hodnotou, ale také svým zjevem a atmosférou. Je postaven ve tvaru tradičního bhútánského chortenu, což je druh buddhistické stavby připomínající styl stožárů. Je vysoký 11 metrů a jeho vyřezávané dřevěné dveře jsou zdobené drahými kameny a ozdobami.

Uvnitř Chortenu najdeme výjimečnou duchovní atmosféru, která je typická pro buddhistické chrámy. Stěny jsou pokryty malbami, které zobrazují scény z buddhistického učení a na zemi jsou rozmístěny meditační podložky, na kterých se návštěvníci mohou posadit a relaxovat.

Bhútán National Memorial Chorten je také místem, kde se místní poutníci a buddhističtí mnichové scházejí k modlitbám a meditaci. Je obklopen rozsáhlými zahradami a parky, což dává návštěvníkům možnost vychutnat si klidnou atmosféru a krásné výhledy na okolní krajinu.

Tato památka je otevřena pro turisty po celý rok a je snadno dostupná z Thimphu. Je zde také možnost zakoupit tradiční suvenýry a předměty spojené s buddhismem.

Bhútán National Memorial Chorten je nejen náboženskou památkou, ale také připomínkou historie a kultury Bhútánu. Je to místo, kde návštěvníci mohou zažít úžasnou atmosféru a krásu tradičního bhútánského náboženství. Pokud máte plány navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Bhútský národní památník Chorten na svůj seznam míst, které musíte vidět.


Počasí Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten je nádherný a zároveň důležitý památník nacházející se v hlavním městě Thimphu v Bhútánu. Tento budhistický chorten byl postaven jako památka na tibetského učitele, tradičního lékaře a světce, Druk Gyalpo Jigme Dorji Wangchucka, který zemřel v roce 1972.

Bhútán National Memorial Chorten je v mnoha ohledech velmi zvláštní stavbou. Tento budhistický chorten je typickou budovou, která se nachází po celé Asii. Její specifikum spočívá v tom, že se jedná o mohutnou stavbu ze světlých kamenných bloků, která se postupem času dokonale sladila s okolní krajinou. Hlavní vstup je zdobený množstvím různých budhistických symbolů a témat, ať již jsou to mandaly, mudry, lotosové květy, drahokamy nebo oko Buddhy.

Počasí v Bhútán National Memorial Chorten závisí v první řadě na nadmořské výšce, ve které se nachází. Thimphu se nachází ve výšce 2 320 metrů nad mořem, takže tam panovalé klima je typické pro horské oblasti. Pro turisty z celého světa bývá často návštěva Bhútánu ztížena chladným počasím, ale není to vše, co tam mohou zažít. Počasí v Bhútánu se v jednotlivých ročních obdobích mění.

V létě může být počasí poměrně vlhké, ale teploty se drží kolem 30 °C. Zatímco v zimě mohou teploty klesnout až na – 5 °C, občas dokonce i mrazí. Bhútán je navíc známý jako země královských pochodů sněhu a označuje se jako "Země draka", což ukazuje na sílu přírody a vertikální rozdíly, které panují mezi různými úrovněmi Bhútánu.

Když plánujete podniknout trek v Bhútánu, je důležité znát podmínky, které na vás čekají. Vzhledem k tomu, že Bhútán má drsné horské terény, turisté by měli mít na paměti, že počasí v Bhútánu může být velmi proměnlivé. Ráno bývají teploty nižší než odpoledne a také se během dne mohou měnit.

Celkově lze říct, že cestování do Bhútánu by mohlo být pro cestovatele z jiných koutů světa velkou výzvou. Pokud se ale odvážíte tento krásný tibetský kraj navštívit, nemůžete si nechat ujít návštěvu Bhútán National Memorial Chorten, který se stává jedním z hlavních turistických cílů v Bhútánu, a zároveň se může stát novou inspirací pro mnohé návštěvníky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán National Memorial Chorten


1. Co je Bhútán National Memorial Chorten?

Bhútán National Memorial Chorten je buddhistický chorten nacházející se v hlavním městě Thimphu v Bhútánu. Byl postaven jako památník zemřelému třetímu králi Bhútánu, Ješi Weszerawongchuckovi.

2. Jaká je historie Bhútán National Memorial Chorten?

Bhútán National Memorial Chorten byl postaven v roce 1974 britským architektem a malířem Kuzang Tango. Byl postaven jako památník třetímu bhútánskému králi Ješi Weszerawongchuckovi, který zemřel v roce 1972.

3. Proč Bhútán National Memorial Chorten postavili?

Bhútán National Memorial Chorten byl postaven jako památník třetímu bhútánskému králi Ješi Weszerawongchuckovi, který byl velmi oblíbený mezi lidmi. Postavení památníku mělo sloužit jako kulturní a duchovní centrum pro obyvatele Thimphu.

4. Jsou v Bhútán National Memorial Chorten k dispozici průvodci?

Ano, v Bhútán National Memorial Chorten jsou průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace o chortenu a jeho historii. Je však důležité si předem objednat průvodce, aby byl pro vás k dispozici.

5. Jsou v Bhútán National Memorial Chorten zakázány fotografie?

Ne, fotografování je povoleno. Je však důležité být ohleduplný vůči ostatním návštěvníkům a respektovat svatost místa.

6. Jaká je cena vstupenky do Bhútán National Memorial Chorten?

Vstup do Bhútán National Memorial Chorten je zdarma. Je však možné věnovat dobrovolný příspěvek na údržbu a opravy památníku.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Bhútán National Memorial Chorten?

Bhútán National Memorial Chorten je otevřen pro veřejnost denně od rána do večera. Otevírací doba se může měnit v závislosti na počasí a slavnostech.

8. Je v Bhútán National Memorial Chorten k dispozici parkoviště?

Ano, v Bhútán National Memorial Chorten je k dispozici parkoviště pro návštěvníky. Parkoviště je zdarma, ale v závislosti na počtu návštěvníků může být omezeno.

9. Je v Bhútán National Memorial Chorten zakázán vstup v náboženském oděvu?

Ne, náboženský oděv není zakázán. Všem návštěvníkům se však doporučuje hluboký respekt k posvátnému místu a dodržovat pravidla a zvyklosti Buddhů a místních lidí.

10. Jak se dostat do Bhútán National Memorial Chorten?

Bhútán National Memorial Chorten se nachází v centru města Thimphu a je snadno dostupný pěšky nebo taxíkem. Můžete také využít služby cestovní agentury a zahrnout návštěvu chortenu do svého zájezdu po Bhútánu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách