Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Island Housavík

Počasí Island Housavík


Islandské městečko Húsavík se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova, poblíž zátoky Skjálfandi. Húsavík, jedno z nejstarších osídlení na Islandu, je známé především svými velrybářskými výpravami a výlety na delfíny. V tomto článku se podíváme na to, jaké počasí můžete očekávat, pokud se rozhodnete navštívit toto malebné městečko.

Islandské počasí je známé pro své extrémy. V Húsavíku se můžete setkat s celoročně chladnými teplotami, což znamená, že během léta se teploty pohybují mezi 8 a 13 stupni Celsia a během zimy přibližně mezi -6 a 1 stupněm Celsia. Samozřejmě záleží na aktuálních podmínkách a může se proměňovat rychle.

Během letních měsíců se v Húsavíku očekává nejvyšší aktivita turistů. Díky své poloze poblíž zátoky Skjálfandi je tu méně větrno než jinde na Islandu a slunce může být poměrně silné. Nicméně, může se zde také dost pršet a být zatíměře. Proto byste se měli připravit na různé podmínky, ať už zůstanete venku celý den nebo navštívíte turistické atrakce.

V zimě zde můžete zažít jedinečné zážitky, jako jsou polární světla. V zimě se termíny velrybářských výprav značně sníží a díky tomu se můžete těšit nejen na zimní krajiny, ale také na klidné velrybářské výlety, kdy se můžete věnovat pozorování místní fauny.

V závěru můžeme říct, že Islandské počasí může být náročné, ale v Húsavíku se můžete těšit na čistý vzduch, nádhernou přírodu a jedinečné zážitky. Nezapomeňte si s sebou přinést vhodné oblečení, které vás udrží sušší a teplejší. Ať už se rozhodnete navštívit Húsavík v létě nebo v zimě, určitě se budete těšit na svůj pobyt na tomto nádherném místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Housavík


Dotaz: Jak se dostanu do Húsavíku?
Odpověď: Húsavík se nachází v severní části Islandu a lze se k němu dostat přes letiště v Akureyri nebo Reykjavíku. Dále existuje možnost cesty autobusem či pronájmu auta.

Dotaz: Kdy se koná pozorování velryb v Húsavíku?
Odpověď: Sezóna pozorování velryb probíhá obvykle od začátku května do poloviny září. Nicméně, vidět velryby je přírodní jev a není možné je garantovat.

Dotaz: Jak se mohu zúčastnit pozorování velryb?
Odpověď: V Húsavíku je několik společností, které nabízejí výlety za pozorováním velryb. Doporučuje se rezervovat si místo předem, zejména v průběhu sezóny.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas k návštěvě Húsavíku?
Odpověď: Húsavík je krásné město k návštěvě celý rok. Nicméně, během letních měsíců se konají různé kulturní akce a rovněž je nejlepší sezóna pro pozorování velryb.

Dotaz: Kolik trvá výlet za pozorováním velryb?
Odpověď: Výlety trvají obvykle od 2 do 3 hodin, nicméně délka se může lišit v závislosti na aktuální pozorovatelnosti velryb a počasí.

Dotaz: Co ještě se dá v Húsavíku dělat?
Odpověď: Mimo pozorování velryb, můžete také navštívit muzeum velrybářství, geotermální bazén nebo projet se na koni po okolních pláních.


Letenka Island Housavík


Housavík je malebné rybářské město na severním pobřeží Islandu, které si získává stále větší popularitu mezi turisty. Jeho jedinečná atmosféra, okouzlující příroda a bohaté možnosti pro pozorování velryb činí z tohoto místa ideální turistickou destinaci. A právě díky novému přírůstku v dopravě, letence Island Housavík, se dostat do tohoto kouzelného města ještě nikdy nebylo snazší.

Letenky Island Housavík jsou novinkou, kterou představila nedávno letecká společnost FlyIsland. Díky nim mohou cestovatelé snadno a pohodlně cestovat přímo do Housavíku, a to z různých destinací po celém světě. Tento nový letecký spoj umožňuje přímý let až do letiště v blízkosti Housavíku, což šetří cestovatelům čas a usnadňuje přístup do tohoto malebného města.

Housavík je obklopen krásnými horskými hřebeny a nachází se v bezprostřední blízkosti známého botnického průlivu. To dává turistům jedinečnou příležitost prozkoumat fascinující přírodu této oblasti. Návštěvníci se zde mohou těšit na neuvěřitelné panoramatické pohledy, malebné vodopády, termální prameny a nádherné pláže. Město je také známé díky úžasnému výběru rybích specialit, které jsou připravovány tradičními způsoby.

Jednou z největších atrakcí Housavíku je možnost pozorování velryb. Toto přístavní město je domovem mnoha druhů velryb, jako jsou hřbetatci nebo plejtváci obecní. Turisté mohou si dopřát vyhlídkovou plavbu lodí, které se specializují na pozorování velryb, a to přímo z přístavu Housavík. Tato nezapomenutelná zkušenost umožňuje turistům pozorovat tyto ohromující tvory v jejich přirozeném prostředí.

Díky letence Island Housavík je nyní snadné a pohodlné dostat se do tohoto úchvatného místa. Cestovatelé mohou využít nové letecké spojení a přímo si užít přírodu, jedinečnou atmosféru a kouzlo tohoto malého rybářského města. Letenka Island Housavík otevírá nové možnosti cestování a umožňuje turistům objevovat jedno z nejkrásnějších míst na severním pobřeží Islandu bez jakékoli námahy.

Takže jestli chcete prozkoumat krásu Housavíku, zažít vzrušení z pozorování velryb a ochutnat místní rybí speciality, neváhejte a pořiďte si letenku Island Housavík. Vstupte do kouzelného světa tohoto malebného města a zažijte nezapomenutelné dobrodružství na severu Islandu.


Ubytování Island Housavík


Island je ostrovem plným přírodních krás a úžasných zážitků. A pokud se rozhodnete tam vydat, určitě nebudete chtít minout nádherné město Húsavík. Abyste si mohli pochutnat na všech atrakcích, které toto malebné místo nabízí, bude samozřejmě potřeba najít vhodné ubytování.

Húsavík je malebný rybářský přístav, nacházející se na severovýchodě Islandu. Je to nejstarší sídlo na Islandu a nabízí nádherný výhled na záliv Skjálfandi. Město je známé především jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb a je domovem nejstaršího muzea velryb na světě. Húsavík je také výchozím bodem pro mnoho dalších turistických aktivit a výletů.

V Húsavíku najdete širokou škálu ubytovacích možností. Možností je zde opravdu mnoho, ať už hledáte luxusní hotel, útulný rodinný penzion nebo levný hostel. Mezi nejoblíbenějšími hotely ve městě patří Hotel Húsavík, který nabízí moderní pokoje s výhledem na přístav a moře. Další volbou je Guesthouse Kiljan, pohodlné a cenově dostupné ubytování, které je ideální pro rodiny nebo menší skupiny.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, jsou zde také rodinné penziony jako Guesthouse Arbol nebo North East Guesthouse. Tyto penziony nabízejí útulné pokoje a domáckou atmosféru, která je charakteristická pro islandskou pohostinnost.

Pokud hledáte levnou možnost ubytování, můžete se rozhodnout pro hostel. Húsavík Hostel je známý svým přátelským personálem a výhodnou cenou. Hostel je perfektní volbou pro cestovatele s omezenějším rozpočtem, kteří se rádi seznamují s novými lidmi.

Nebudete litovat, pokud se rozhodnete strávit nějaký čas ve městě Húsavík. A s tak širokou nabídkou ubytování si můžete vybrat to, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a představám. Připravte se na úžasný pobyt, plný velrybích pozorování, malebných výhledů a jedinečných islandských zážitků.


Dovolená Island Housavík


Dovolená na Islandu je jedinečným zážitkem, který nabízí mnoho krásných a překvapivých míst k prozkoumání. Jedním z těchto fascinujících míst je malé přístavní město Húsavík.

Húsavík se nachází na severovýchodním pobřeží Islandu a je známé jako "královna velryb". Je to místo, kde se setkávají dvě teplé mořské proudy - Golf proud a Grónský proud. Tato jedinečná kombinace proudů přitahuje mnoho velryb a dělá z Húsavíku ideální místo pro jejich pozorování.

Přestože se jedná o malé město, Húsavík nabízí mnoho možností ubytování a rekreačních aktivit. Existuje několik hotelů a penzionů, které poskytují komfortní a pohodlné prostředí pro návštěvníky.

Jedním z hlavních lákadel Húsavíku je jeho přístav, odkud vyplouvají lodě na velrybí safari. Ve městě je několik společností, které nabízejí tyto výlety, a turisté mají možnost vybrat si mezi různými typy lodí a trajektů. Během těchto výletů můžete vidět a dokonce i přímo interagovat s různými druhy velryb, včetně plejtváka obrovského, kosatky a někdy i modrého velryby - největšího živočicha, který kdy žil na Zemi.

Ale Húsavík není jen o velrybích safarích. Město má také mnoho přírodních krás k prozkoumání. Návštěvníci se mohou vydat na túru po okolních horách a obdivovat panoramatické výhledy na okolní krajinu. Téměř všude kolem Húsavíku jsou vidět sopky a termální prameny, které jsou typické pro Island.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Húsavík Muzeum velrybářství. To je jedno z největších a nejúplnějších muzeí venkovských velrybářských stanovišť na světě. Návštěvníci se mohou dozvědět o historii velrybářství na Islandu a vidět reprodukce historických lodí používaných k lovu velryb.

Pokud hledáte něco zábavného, můžete se také zúčastnit festivalu Húsavík, který se koná každé léto. Tato akce přináší místní kulturu, hudbu a umění spolu s mnoha zábavnými aktivitami pro všechny věkové kategorie.

Húsavík je opravdu jedinečným a kouzelným místem na Islandu, které nabízí mnoho příležitostí pro skvělou dovolenou. Bez ohledu na to, zda jste nadšený přírodovědec, dobrodruh nebo jen hledáte klidnou a krásnou lokalitu, Húsavík je místo, které stojí za návštěvu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách