Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Keňa Tsavo East National Park

Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park: Dokonalá dovolená v srdci Keňa

Keňa je africká země, která nabízí neuvěřitelnou kombinaci nádherné přírody, fascinující divočiny a bohaté zvířatstvo. Jedním z nejoblíbenějších a největších národních parků v zemi je Tsavo East National Park. Tento park se rozkládá na ploše 11 747 čtverečních kilometrů a nachází se východně od Nairobi. Jeho rozmanitý ekosystém a úžasná fauna a flóra přitahují návštěvníky z celého světa.

Tsavo East je známý svou obrovskou populací slonů. Jedná se o domov více než 11 000 jedinců, což je jedna z největších populace slonů na světě. Můžete pozorovat tyto ohromující tvory, jak procházejí stepí či se krmí na břehu řeky Galana. Park je též domovem mnoha dalších afrických zvířat, včetně nosorožců, lvů, gepardů, hyen, zebřic, žiraf a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je Tsavo East také rájem, s více než 500 druhy ptáků, jako jsou například orel hnědý, dvojzubec červenokřídlý nebo kaloň rudokrký.

Navzdory svým divokým obyvatelům je Tsavo East National Park také známý svou krásou. Můžete se kochat nádhernými výhledy na kopcích, kopcovitými savanami, baobabovými stromy a palmami rostoucími kolem řeky Galana. Jeden z nejnavštěvovanějších míst pro turisty je také Lugardovy vodopády, které se táhnou přes dvě stupně a představují dech beroucí přírodní scenérii.

Pro ty, kteří chtějí zažít více dobrodružné dovolené, je možné si v parku pronajmout vozidlo a vydat se na safari s průvodcem. Tato aktivita vám umožní prozkoumat všechny kouty parku a blíže se seznámit s jeho obyvateli. Můžete také si zarezervovat noc v jedné z několika kempovacích oblastí v parku a tak prožít opravdový zážitek z africké divočiny.

Tsavo East National Park nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, příležitost objevit africkou divočinu a vidět některé z nejohromujících druhů zvířat na světě. Kombinace jeho úžasné přírody a bohatství zvířatstva jej činí ideálním místem pro dobrodružné dovolené. Být na safari v Tsavo East znamená ponořit se do divočiny, prozkoumávat neuvěřitelnou přírodu a být svědkem jedinečných okamžiků.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní zažít něco zcela odlišného a nezapomenutelného, pak si naplánujte návštěvu Tsavo East National Park v Keňa. Zde se spojuje příroda, dobrodružství a neuvěřitelná divočina, která vás doslova okouzlí.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park – Afrika v celé své kráse

Pokud hledáte jedinečnou kombinaci přírodní krásy, pestrosti zvířat a dobrodružství v divočině, pak je Tsavo East National Park v Keni vaším ideálním cílem. Tento národní park je obří rozlohou o více než 13 747 čtverečních kilometrů rozprostřený na východě Keni, a je tak největším chráněným územím v celé zemi. Rozkládá se na území dvou hrabství – Taita-Taveta County a Makueni County, a nabízí nekonečné možnosti pro objevování a dovolenou snů.

Tsavo East National Park je domovem mnoha exotických zvířat, jako jsou sloni, buvoli, lvi, levy, gepardi, hyeny a mnoho dalších. Zde také najdete rozmanité druhy ptáků, plazů a různých druhů savce. Park má velkou rozmanitost ekosystémů, od bažin a močálů po kopcovité terény a rozsáhlé mýtiny. Je také protkán řekami a potoky, které poskytují vodu zvířatům a vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Jedním z největších lákadel Tsavo East National Park je také pohled na slony, kteří jsou zde jednou z největších koncentrací v celé Africe. Vydejte se na safari a zažijte fascinující setkání s těmito ohromnými tvory. Tuto zkušenost si budete pamatovat navždy. Dalším zvířecím zážitkem může být pozorování lvů, kteří jsou v parku hojně zastoupeni a jsou považováni za krále africké divočiny.

Park nabízí také pohled na krásná panorama vrcholů hor a zelené savany. Pro milovníky fotografování je Tsavo East National Park opravdový ráj. Kromě zvířat můžete také zachytit krásu okolní krajiny, dramatická světla a zářivé západy slunce. Bez ohledu na to, zda jste amatérský či profesionální fotograf, tento park vám poskytne mnoho příležitostí pro vyfotografování nádherných okamžiků.

Existuje mnoho způsobů, jak objevovat Tsavo East National Park. Můžete se připojit k různým safari a využít služeb místních průvodců, kteří vám přiblíží park a jeho obyvatele. Řada tábořišť a lodží zajišťuje ubytování a stravování v příjemném prostředí. Můžete si také pronajmout vlastní vozidlo a poznávat park na vlastní pěst.

Pokud chcete prožít dobrodružství přímo od startu, můžete zvolit leteckou cestu do Tsavo East National Park. Letenka vám nabídne úžasný výhled na krajinu Keni a přinese vám vzrušení z prvního okamžiku. Přistání v parku vám umožní okamžitě se ponořit do nezapomenutelného dobrodružství a zažít to nejlepší, co Tsavo East má nabídnout.

Tsavo East National Park je jedinečným územím plným přírodního bohatství a krásy. Je to místo, které vám přinese nejen nezapomenutelné zážitky, ale také hluboký respekt k africké divoké přírodě. Vydejte se na dobrodružství vašeho života a objevte tuto jedinečnou část světa. Letenka vás tam přivede a vy si odnesete zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak dlouho trvá cesta do Tsavo East National Park?

Cesta z Mombasy do Tsavo East National Park trvá přibližně 4 hodiny, z Nairobi trvá cesta déle, přibližně 6 hodin.

2. Jaké druhy zvířat se mohou v Tsavo East National Park spatřit?

V Tsavo East National Park se mohou spatřit sloni, levharti, gepardi, hyeny, dravci, protože je džunglový park, občas i buvoly, antilopy a jaky.

3. Je třeba mít pro vstup do parku předem vstupenku?

Ano, pro vstup do parku je třeba mít předem zakoupenou vstupenku, kterou si lze koupit online, v administrativní budově parku nebo u některých cestovních kanceláří.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Tsavo East National Park?

V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, od luxusních lodží až po kempování. Výběr záleží na preferencích návštěvníka.

5. Lze se v parku vzdělávat o ochraně přírody?

Ano, v Tsavo East National Park je k dispozici řada edukačních programů a informačních tabulí, které informují návštěvníky o ochraně přírody a významu zachování biologické rozmanitosti.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park je největší národní park v Keňa, který pokrývá plochu 11 747 kilometrů čtverečních. Leží v prostoru mezi městy Nairobi a Mombasa, v regionu vrásnění Great Rift Valley. Tento park je znám pro neuvěřitelnou faunu a floru, ale také pro jedinečné počasí.

V Tsavo East National Park je celoročně horko, a to díky tomu, že se nachází v tropické savaně. Průměrná teplota v parku je kolem 28 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší teploty se objevují v období ledna a února, kdy mohou přesáhnout i 32 stupňů. Nejnižší teploty se pak objevují v období června a července, kdy se teploty mohou snížit na 22 stupňů.

Během deštivých měsíců, od března do května, park žije svým druhem a je příjemné ho navštívit v této době. Díky dešťům se okolní krajina zelená a je plná zdrojů vody. Výhodou návštěvy parku v období dešťů je méně prachu a prachových bouří.

Nicméně, pokud hledáte safari plné zvířat, nejlepší období je v suchu, od června do října. V této době je krajina suchá a zvířata se shromažďují kolem řek a vodních zdrojů, aby mohla pít. To také znamená, že jsou zvířata snadno pozorovatelná a mohou se přiblížit ke středu parku, kde se nachází vodní díla.

Kromě toho, musíte být připraveni na občasné výskyty prachu, protože park leží na savaně, kde je vítr obvyklý a může způsobit prachové bouře. V létě jsou tyto bouře mnohem častější, takže je důležité být připraveni na krajinné podmínky.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Tsavo East National Park je nejlepší obdobím od června do října, protože v této době je nejmenší množství dešťů a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, pokud chcete zažít krásu a zeleň krajiny po deštích, pak se vydejte do parku od března do května. Ať se rozhodnete pro kterékoliv období, Tsavo East National Park určitě nepřestane překvapovat svou návštěvníky krásou a neuvěřitelnou faunou a flórou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách