Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Tanzanie Gombe Stream National Park

Dovolená Tanzanie Gombe Stream National Park


Tanzanie je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou a Gombe Stream National Park není výjimkou. Tento park se nachází na západním pobřeží Tanzanie na břehu jezera Tanganika a je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v zemi.

Gombe Stream National Park je nejstarším národním parkem v Tanzanii, založeným již v roce 1968. Jeho rozloha činí přibližně 52 čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. Hlavní atrakcí tohoto parku je bezpochyby populární skupina šimpanzů, která byla studována a sledována slavnou primatoložkou Jane Goodallovou po mnoho let.

Navštívit Gombe Stream National Park je jako ponořit se do pravé džungle. Během procházek parkem budete mít jedinečnou příležitost pozorovat šimpanze ve volné přírodě. Tyto inteligentní tvory jsou úžasné k vidění, jak komunikují, hrají si a shromažďují si potravu. Je to jako pohled do světa, který je nám podobný, ale přesto tak odlišný.

Ale nejsou to jen šimpanzi, kteří v tomto parku lákají turisty. Park je také domovem mnoha dalších druhů primátů, jako jsou makaky, babočky, kolobříci a guerézy. Kromě toho můžete také potkat slony, buvoly, hrochy a mnoho druhů ptáků a plazů.

Jezero Tanganika je také jednou z hlavních atrakcí parku. Je to nejhlubší jezero v Africe a druhé nejhlubší na světě. Tuto malebnou vodní plochu můžete zkoumat na lodi nebo si užít relaxaci na pláži, která se táhne podél jezerem.

Kromě přírodní krásy a fauny v parku, zde najdete i velký výběr ubytování. Můžete se rozhodnout pro kempování, kde se budete více přibližovat divoké přírodě, nebo zvolit luxusnější variantu ubytování v jednom z resortů v okolí. Bez ohledu na váš výběr, budete mít příležitost zažít úžasnou atmosféru tohoto místa a probudit se s úžasným výhledem na jezero.

Při návštěvě Gombe Stream National Park nezapomeňte vzít sebou dostatek vody, sluneční ochranu a dobré boty. I když park není velký, terén může být náročný a procházky mohou být fyzicky náročné. Doporučuje se také mít s sebou spolehlivý fotoaparát, abyste mohli zachytit ty nezapomenutelné momenty s šimpanzy a krásnou přírodou.

Gombe Stream National Park je skutečně jedinečným místem, které nabízí neuvěřitelné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Přijďte a objevte kouzlo Tanzanie a zažijte dobrodružství v nádherném parku Gombe Stream.


Počasí Tanzanie Gombe Stream National Park


Gombe Stream National Park je jedním z nejznámějších národních parků Tanzanie. Nachází se na břehu jezera Tanganika, které je nejhlubším sladkovodním jezerem na světě. Park se rozkládá na ploše přibližně 52 km² a je domovem pro jedny z nejohroženějších primátů na planetě - šimpanzy.

Když se podíváme na počasí v Gombe Stream National Park, musíme brát v úvahu, že se jedná o tropickou oblast. Tropické mořské podnebí, které zde panuje, znamená, že teploty jsou celoročně relativně vysoké, s minimem kolísání během roku.

Průměrná teplota v Gombe Stream National Park se pohybuje mezi 24-30 °C. V letních měsících, které připadají na období dešťů, mohou teploty dosáhnout i až 35 °C. Zimní měsíce, které připadají na období sucha, jsou mírnější s maximem kolem 28 °C.

Největší vliv na počasí v parku má množství srážek. Období dešťů trvá od října do dubna, s vrcholem v prosinci a lednu. V těchto měsících se očekávají pravidelné a časté srážky, které mohou být intenzivní a trvat několik hodin. Deštivé období může být doprovázeno bouřemi a vyššími riziky povodní.

Naopak období sucha, které připadá na zimní měsíce od června do září, je charakterizováno minimem srážek a nižší vlhkostí. Během těchto měsíců je národní park krásně zelený díky déletrvajícím dešťům na začátku roku.

Pro turisty je nejlepší období k návštěvě Gombe Stream National Parku v období sucha, mezi červnem a zářím. V této době ježdění po parku a pozorování šimpanzů je nejvíce přístupné a pohodlné. Turisté by měli ale být připraveni na vyšší teploty a nižší vlhkost vzduchu.

Celkově lze říci, že počasí v Gombe Stream National Park je výrazně ovlivněno tropickým podnebím. Srážky jsou zde časté a intenzivní během období dešťů, zatímco zimní měsíce přinášejí nižší vlhkost a mírnější teploty. Bez ohledu na počasí je národní park Gombe Stream vždy úchvatným cílem pro turisty, kteří chtějí zažít zázraky africké přírody a setkat se s ohroženými šimpanzy.


Letenka Tanzanie Gombe Stream National Park


Gombe Stream National Park v Tanzanii - Tajuplná divočina s jeho šimpanzi

Tanzanie je známá svými národními parky, které přitahují turisty z celého světa za účelem objevování jedinečné africké divočiny. Mezi tyto parky patří i Gombe Stream National Park, který leží v západní části země, v regionu Kigoma v blízkosti jezera Tanganika. Tento malebný park je zejména známý pro svou rozmanitou faunu a floru, ale i pro svoji populaci šimpanzů.

Gombe Stream National Park byl založen v roce 1968 a stal se tak prvním národním parkem v Tanzanii. Rozprostírá se na ploše přibližně 52 kilometrů čtverečních a jeho hlavní atrakcí jsou bezpochyby šimpanzi. V parku žije kolem 100 jedinců těchto výjimečných opic, které se staly slavnými díky výzkumným studiím slavné britské primatoložky Jane Goodallové.

Poznatky o šimpanzích v Gombe Stream National Parku vznikaly po dlouhá desetiletí studií a pozorování. Goodallová se sem poprvé vydala v roce 1960 a od té doby se tento park stal domovem jejího výzkumného centra. Díky jejím zásluhám jsme se dozvěděli mnoho o jejich chování, sociální struktuře a interakcích. Je fascinující sledovat, jak šimpanzi spolu komunikují, loví potravu a vychovávají své mláďata. Je to jedinečný pohled na jejich svět a dynamiku, která se odehrává uvnitř jejich komunit.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Gombe Stream National Park, mají možnost se připojit k průvodcům a profesionálním poskytovatelům safari, kteří poskytnou hluboké znalosti o této oblasti. Procházení parkem je možné pouze s průvodcem, aby se minimalizoval vliv turismu na šimpanze a ostatní zvířata. Při procházce se můžete těšit na nádherné výhledy na jezero Tanganika, bujnou vegetaci a samozřejmě, setkat se tváří v tvář s těmito ohroženými primáty.

Dodatečně k šimpanzům můžete v parku zahlédnout také jiná zvířata, jako jsou například levharti, krokodýli, hyeny, pávi, papoušci a další druhy opic. Pro milovníky přírodní fotografie je to velká příležitost zachytit tyto unikátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat další aspekty parku, jsou zde také pěší stezky a možnost ubytování v jednom z kempů přímo u jezera. Tímto způsobem můžete zažít Gombe Stream National Park v plné kráse a strávit více času objevováním jeho okolní přírody.

Pokud hledáte dobrodružství, nebo jste nadšenec do světa zvířat a chcete poznat jedinečnou přírodu Tanzanie, Gombe Stream National Park je tím pravým místem. Od šimpanzů až po jeho překrásné okolí nabízí tento park návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Vydejte se na cestu do této tajuplné divočiny a objevte svět šimpanzích rodin a jejich úžasnou interakci s přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Gombe Stream National Park


Dotaz: Kde se nachází Gombe Stream National Park?
Odpověď: Gombe Stream National Park se nachází v Tanzanii, v Západní oblasti Tanganyika.

Dotaz: Jak se dostat do Gombe Stream National Parku?
Odpověď: Nejbližší letiště se nachází v Kigomy, odkud je možné pokračovat vodou trajektem nebo lodí na břeh jezera Tanganyika. Po příjezdu k břehu je nutné absolvovat kratší cestu pěšky nebo lodí po jezeře.

Dotaz: Jaké druhy zvířat lze v Gombe Stream National Parku spatřit?
Odpověď: Gombe Stream National Park je známý především díky šimpanzům, které zde žijí. Kromě nich můžete spatřit také guerézy, kolobříky, kocoury divoké, paviány, buvoly a různé druhy ptáků.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Gombe Stream National Parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období sucha, které trvá od června do října, a během února a března. V těchto měsících je nižší pravděpodobnost srážek a lepší viditelnost zvířat.

Dotaz: Jaké aktivity je možné v Gombe Stream National Parku vykonávat?
Odpověď: Mezi nejčastější aktivity v parku patří pozorování šimpanzů při jejich denních rutinách, pěší túry po džungli, plavání nebo potápění v jezeře Tanganyika, rybolov, safari lodí, piknikování a fotografie přírody.

Dotaz: Je nutné mít před návštěvou parku očkování?
Odpověď: Před návštěvou Tanzanie a Gombe Stream National Parku je vhodné získat očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, tyfu, záškrtu a tetanu, a dále se poradit s odborníkem na cestovní medicínu ohledně antimalarik a dalších očkování.

Dotaz: Jsou v parku k dispozici ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací zařízení v podobě kempů a chat s překrásným výhledem na jezero Tanganyika. Nicméně rezervace na ubytování by měla být provedena s dostatečným předstihem, protože je limitovaný počet míst.

Dotaz: Jaká je cena vstupného do Gombe Stream National Parku?
Odpověď: Cena vstupného do parku závisí na období návštěvy a někdy i na druhu aktivity. Doporučuje se kontaktovat místní turistický úřad nebo poskytovatele služeb, aby se získaly aktuální informace o ceně vstupného.


Ubytování Tanzanie Gombe Stream National Park


Tanzanie se nachází mnoho krásných a unikátních národních parků, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto výjimečných parků je Gombe Stream National Park, který je známý především pro svou ohromující přírodu a populaci šimpanzů.

Gombe Stream National Park se nachází v severozápadní Tanzanii na březích jezera Tanganika. Park byl založen v roce 1968 a spadá pod správu Tanzanského národního úřadu pro přírodní rezervace. Jeho rozloha činí asi 52 čtverečních kilometrů a je obklopen nádherným pralesem, horami a přírodními vodopády.

Nejvíce známým a oblíbeným aspektem Gombe Stream National Parku je jeho populace šimpanzů. Park je jedním z největších přírodních domovů pro tyto ohrožené primáty. Právě zde probíhaly výzkumy šimpanzího chování, které provedl slavný primatolog Jane Goodallová. Její studie a práce položily základy chápání chování šimpanzů a získaly si mezinárodní uznání.

Navštěvníci mohou zažít nezapomenutelné setkání se šimpanzi během různých druhů aktivit a programů, které park nabízí. Jednou z nich je pozorování šimpanzů při jejich každodenním chování. Turisté mají tak jedinečnou příležitost sledovat tuto inteligentní a sociální druhou při jejich interakcích a komunikaci. Další možností je projít rezervací s průvodcem, který poskytne hloubkové informace o životě šimpanzů a jejich přírodním prostředí.

Gombe Stream National Park nabízí také úžasné možnosti pro milovníky přírody a dobrodruhů. Rezervace je domovem pro různé druhy volně žijících zvířat, včetně slonů, levhartů, antilop, opic a mnoha dalších. Procházky v pralese jsou nejen fascinující, ale také nabízejí příležitost spatřit různé endemické a exotické rostliny a květiny.

Kvůli svému odlehlému a izolovanému umístění je ubytování v Gombe Stream National Parku omezené, ale je zde několik možností pro návštěvníky. Park nabízí několik rekreačních středisek, které poskytují komfortní ubytování ve formě chat a bungalovů. Tyto chaty často nabízejí krásný výhled na jezero a přírodu v okolí.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat park na delší dobu, je možné zůstat v přímo v rezervaci ve stanu nebo v kempu. Tyto možnosti umožňují návštěvníkům plně se ponořit do přírody a zažít autentické safari dobrodružství.

Gombe Stream National Park je skutečným pokladem Tanzanie a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Nejen, že zde můžete potkat ohrožené šimpanzy, ale také si vychutnat úchvatnou přírodu a klidnou atmosféru. Pro ty, kteří hledají dovolenou mimo turisticky vyšlapané cesty, je ubytování v Gombe Stream National Parku skvělou volbou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách