Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Itálie Lecce

Dovolená Itálie Lecce


Lecce je malebné město ležící na jihu Itálie a je jedním z nejstarších a nejkrásnějších měst Apulie. Je také známé jako "Florence of the South" (Florence jihu) díky svému bohatství na barokní architekturu a umělecká díla.

Mnoho turistů si vybere Lecce jako svůj cíl dovolené díky jeho atmosféře, která kombinuje historii, kulturu a pláže v jednom. Město je domovem mnoha krásných kostelů, soch a paláců zdobených zbarokizovanými detaily, které vytvářejí jedinečný vizuální zážitek.

Jedním z nejvýznamnějších památníků v Lecce je Bazilika Santa Croce, která je považována za vrcholný příklad barokní architektury v Itálii. Její fasáda je bohatě zdobena sochami, reliéfy a rozmanitými ozdobami. Vstupte dovnitř a budete překvapeni a okouzleni jejím nádherně zdobeným interiérem.

Další významnou památkou je náměstí Piazza del Duomo, které je centrem města. Zde naleznete katedrálu Santa Maria Assunta s její impozantní věží a slavným koloseem. Kolem náměstí jsou další historické budovy a paláce, které si zaslouží vaši pozornost.

Pokud máte rádi historii, navštivte také římský amfiteátr ve městě. Tento dobře zachovaný amphitheater sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy a další veřejné události a je jedním z největších svého druhu v Itálii.

A pokud toužíte po doplňkovém relaxaci na pláži, také to najdete v Lecce. Pláže v blízkosti města jsou známé svou jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, což je ideální kombinace pro osvěžující koupání a opalování. Oblast je obklopena překrásnou krajinou s olivovými háji a vinicemi, které dotvářejí dokonalou kulisu pro vaší dovolenou.

Nezapomeňte také vyzkoušet místní gastronomii, která je plná chutí a vůní. Apulie je známá svými čerstvými rybími pokrmy, čerstvými těstovinami a lahodným tajemným dezerty. Vyzkoušejte také místní vína, která jsou vyrobená především z odrůd Primitivo a Negramaro a jsou obzvláště chutná.

Lecce je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte kombinaci historie, kultury a relaxace na pláži. Jeho krása a nádherná atmosféra vás okouzlí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Itálie Lecce


Lecce je krásné italské město, které se nachází v regionu Apulie nedaleko pobřeží Jaderského moře. To znamená, že Lecce nabízí nejen historické památky a fascinující atmosféru tísněných ulic, ale také snadný přístup k nádherným plážím. Pokud plánujete navštívit tuto část Itálie, rozhodně stojí za to zůstat v Lecce na pár nocí a nechat se unést kouzlem tohoto středomořského města.

A jaké ubytování si zvolit v Lecce? Záleží samozřejmě na vašem rozpočtu a preferencích, ale ve městě najdete širokou nabídku hotelů, ubytování v soukromých apartmánech a Bed and Breakfast.

Hotely

Pokud toužíte po pohodlí a servisu luxusního hotelu, Lecce má pro vás několik možností. Mezi nejpopulárnější hotely v oblasti patří Patria Palace Lecce, který se nachází v srdci historického centra města. Tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí elegantní pokoje, restauraci, bar a relaxační zónu s vířivkou a saunou. Další možností je hotel Risorgimento Resort, který se nachází v krásné historické budově a nabízí moderní pokoje, vybavené wellness centrum, fitness centrum a bazén na střeše.

Soukromé apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užít vlastní prostor a trochu více autentické atmosféry, jsou v Lecce k dispozici soukromé apartmány. Tyto ubytování se nacházejí především v okolí historického centra a nabízejí často útulné a stylové pokoje, v nichž se budete cítit jako doma. Mezi oblíbené apartmány patří Casa Mediterranea, který je umístěn v kamenité budově z 18. století s původními freskami, nebo apartmány B&B Palazzo Rossi, které jsou prostorné a světlé s výhledy na historické centrum.

Bed and Breakfast

Pokud hledáte ubytování s více osobním přístupem a pokud se vám líbí myšlenka poznávat místní kulturu a tradice, může být Bed and Breakfast skvělou volbou. V Lecce existuje mnoho Bed and Breakfast, které nabízejí snídani s místními specialitami a jsou vedeny příjemnými místními lidmi. Mezi populární Bed and Breakfast patří B&B Palazzo Bernardini, který se nachází v historickém paláci s nádhernou terasou, a B&B Scirocco d'Africa, který nabízí pokoje v tradiční apulské budově.

Závěrem lze tedy říci, že v Lecce najdete širokou škálu ubytování vhodného pro každý rozpočet a pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, co si vyberete, budete moci užít kouzlo tohoto krásného italského města a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lecce


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lecce?

Nejlepší doba na návštěvu Lecce je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty mírné a turistický ruch není tak intenzivní.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Lecce?

Mezi nejlepší památky v Lecce patří katedrála Sv. Oronza, bazilika Santa Croce, Castello Carlo V a římský amfiteátr.

3. Jaká je průměrná cena ubytování v Lecce?

Průměrná cena ubytování v Lecce se pohybuje kolem 50 až 100 eur za noc, v závislosti na sezóně a kvalitě ubytování.

4. Jaké jsou typické pokrmy v Lecce?

Mezi typické pokrmy v Lecce patří orecchiette s rajčaty a bazalkou, pasticciotto (sladký dezert plněný krémem) a rustico leccese (slaný dezert z těsta plněný rajčatovou omáčkou a mozzarellou).

5. Kam se vydat na výlet z Lecce?

Z Lecce se můžete vydat na výlet do nedalekého města Gallipoli, do přístavního města Otranto nebo do města Matera, které je známé svými jeskynními obydlími.


Počasí Itálie Lecce


Lecce, známé také jako Florencie jižního Švýcarska, je jedním z nejkrásnějších měst v Itálii. Nachází se v regionu Apulie a proslavuje se svou bohatou historií a uměleckým dědictvím. Ale jaké je zde počasí?

Lecce leží v jižní části Itálie, nedaleko Jaderského moře. Díky své poloze má příznivé středomořské klima. Léta jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. V červenci a srpnu mohou teploty dokonce překročit 35 °C. Zdejší léto je ideální pro dovolenou u moře.

Na jaře a na podzim jsou teploty mírnější, s průměrnými maximy kolem 20-25 °C. Tyto období jsou také vhodné pro návštěvu Lecce, protože turistický ruch je mírnější a teploty jsou příjemné. Naopak zimy jsou mírné se středními teplotami kolem 13 °C. Sníh zde není obvyklý, ale občas se může objevit na horách.

Kromě teplot je Lecce také známé svými hodně slunečnými dny. Průměrně zde svítí slunce přes 300 dní v roce. To znamená, že výhled na slunečné počasí je téměř zaručený téměř po celý rok.

Ale jaké jsou další meteorologické podmínky? Srážky v Lecce jsou nejvíce koncentrovány do podzimu a zimy, s nejvyššími úrovněmi v listopadu a prosinci. Průměrné srážky jsou však relativně nízké, s celoročním průměrem kolem 550 mm. To je důležité zejména pro zemědělství v této oblasti.

Větrný režim v Lecce je také jedinečný. Dominantními větry jsou jihovýchodní a severozápadní proudy. Silný vítr z jihu, známý jako "scirocco", může přivézt horký vzduch z pouště Sahara, což způsobuje vzrůst teplot a snižuje vlhkost vzduchu.

Celkově se dá říci, že počasí v Lecce je velmi příznivé a příjemné po většinu roku. Město nabízí svým návštěvníkům možnost užívat si slunečné dny, krásné pláže a fascinující historii. Pokud tedy plánujete návštěvu Lecce, vybírejte si nejvhodnější období podle svých preferencí a připravte se na skvělý čas v tomto italském ráji.


Letenka Itálie Lecce


Pokud plánujete navštívit Itálii, určitě byste neměli vynechat návštěvu malého města Lecce. Nachází se v regionu Apulie, na jihu země, a je známé svou nádhernou architekturou a bohatou historií.

Lecce, často nazývané také "Florence of the South" (Florencie na jihu), je jedním z nejlákavějších měst v Itálii. Je to místo, kde se setkávají barokní architektura, kulturní scéna a tradiční jihoitalská pohostinnost. Město je také známé jako univerzitní město, což přispívá k jeho mladistvé a energické atmosféře.

Při procházce ulicemi Lecce budete ohromeni jejím architektonickým bohatstvím. Mnoho zdejších staveb je postaveno z místního pískovce, který dodává městu jedinečný vzhled. Jedním z nejvýraznějších symbolů Lecce je Cattedrale di Lecce, hlavní katedrála postavená v barokním stylu. Její bohatě zdobené interiéry a majestátní fasáda lákají mnoho návštěvníků.

Dalším architektonickým skvostem je Basilica di Santa Croce, která je jedním z nejvýznamnějších příkladů barokní architektury v Itálii. Její fasáda je bohatě zdobená sochami, tympanony a různými dekorativními prvky. Tato bazilika je notoricky proslulá svými složitými a elegantními detaily.

Lecce není jen o historické architektuře. Město je také známé svou živou kulturní scénou. Přímo v srdci města se nachází Teatro Romano, amfiteátr postavený v antické době, který je dodnes používán na různé kulturní akce a koncerty. Místní galerie a muzea nabízejí bohatou sbírku uměleckých děl, zatímco uličky plné restaurací, kaváren a barů nabízejí lahodná jídla a nápoje.

Lecce není přímo přístupné mezinárodním letištěm, ale snadno se sem můžete dostat z více než dvou hodinové jízdy z letiště v nedalekém Bari nebo Brindisi. Pro snadnější cestování se doporučuje najmout si auto a poté prozkoumat okolí, které je rovněž plné krásných pláží a přírodních scén.

Za svou návštěvu Lecce byste měli zahrnout alespoň několik dní, abyste si mohli užít vše, co toto malebné jihoitalské město nabízí. Od úchvatneé architektury a historie po lahodnou místní kuchyni a živou kulturu, Lecce je pro turisty opravdovým pokladem.

Pokud hledáte nedotčený kousek Itálie s bohatou historií a unikátní architekturou, pak je Lecce tím pravým místem. Ponořte se do její atmosféry a objevte toto krásné a sentimentální město na jihu Itálie.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách