Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země, nacházející se vysoko v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací pro milovníky zimních sportů a přírodních krás. Průsmyk Coll d'Ordino, nacházející se ve výšce 1 980 metrů nad mořem, je oblíbeným cílem pro turisty hledající ubytování v této oblasti.

Průsmyk Coll d'Ordino je přírodní rezervace s malebným prostředím, které nabízí návštěvníkům krásné horské scenérie a příležitost pro různé outdoorové aktivity. Zdejší horská krajina je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít pěší turistiku, horskou cyklistiku nebo jízdu na koních. Milovníci adrenalinu zde mohou také provozovat horolezectví nebo paragliding.

Co se týče ubytování, v okolí průsmyku Coll d'Ordino je možnost vybírat si mezi různými možnostmi. Turisté zde najdou luxusní hotely, horské chaty, apartmány nebo možnost kempování ve stanu. Každá možnost nabízí něco jiného, takže návštěvníci si mohou vybrat to, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám a preferencím.

Luxusní hotely v okolí průsmyku Coll d'Ordino nabízejí špičkové vybavení a výhledy na krásnou přírodu. Tyto hotely mají často wellness centra, bazény, restaurace s gurmánskou kuchyní a další služby, které umocní zážitek z pobytu.

Horské chaty jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají blízkost přírody a autentický horský zážitek. Tyto chaty poskytují útulné pokoje, kuchyňku a posezení s krbem, což vytváří příjemnou atmosféru po aktivním dni stráveném venku.

Apartmány jsou další populární možností ubytování v této oblasti. Turisté zde mají k dispozici vlastní kuchyň, takže si mohou připravit své vlastní jídlo. Navíc apartmány často nabízejí větší prostor než hotelové pokoje, což je ideální volba pro rodiny či větší skupiny.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je kempování v okolí průsmyku Coll d'Ordino skvělou volbou. Existuje několik vybavených kempů s různými službami, jako je elektrické připojení, sprchy a toalety. Kempování v Andoře je skvělý způsob, jak si užít klidné a příjemné prostředí, a zároveň si ušetřit peníze na ubytování.

Není pochyb o tom, že ubytování v blízkosti průsmyku Coll d'Ordino je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy této oblasti. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulnou chatu, prostorný apartmán nebo kempování, určitě tu najdete to, co vás osloví. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Andorry a užijte si tu nezapomenutelný pobyt v průsmyku Coll d'Ordino.


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, je pro mnoho turistů oblíbeným cílem pro zimní a letní dovolenou. Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v nadmořské výšce 1980 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a přírodu.

Průsmyk Coll d'Ordino je nejen krásným místem, kde se můžete projít a užít si své volné chvíle, ale také významnou dopravní spojnicí mezi dvěma částmi Andorry - Ordino a Canillo. Pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu, je to ideální místo k vycházkám a turistice.

V létě můžete v Průsmyku Coll d'Ordino využít mnoho emocionálních aktivit. Existují zde trasy pro horská kola a pro pěší turistiku. Pokud máte tak rádi outdoorové aktivity, můžete vyzkoušet také bungee jumping a vysokohorskou turistiku. Průsmyk je také oblíbeným místem pro paragliding a hanggliding.

Pro turisty, kteří navštíví Andorru během zimního období, bude Průsmyk Coll d'Ordino ideální volbou. Nachází se zde lyžařské středisko Ordino-Arcalis, které je perfektním místem pro všechny milovníky zimních sportů. Lyžařské středisko nabízí 30 lyžařských tratí a skvělé podmínky pro snowboarding.

Další aktivitou, kterou můžete v průsmyku Coll d'Ordino vyzkoušet, je prohlídka Andorrského národního parku. Je to nejen nádherné místo s výhledy na okolní hory, ale také ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a prozkoumat okolí Andorry.

Kromě toho jsou v Průsmyku Coll d'Ordino k dispozici různé restaurace a bary, které vám nabídnou chutná jídla a pití. I když se Průsmyk Coll d'Ordino nachází v nadmořské výšce téměř 2000 metrů, můžete si zde užít teplé a pohodlné prostředí.

Celkově lze říci, že Průsmyk Coll d'Ordino je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí navštívit Andorru a prozkoumat její přírodu a okolní hory. Můžete si zde užít širokou škálu aktivit pro každou roční dobu a pro všechny věkové kategorie. Zajisté si zde užijete svou dovolenou a vrátíte se sem znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v Andoře, malé zemi v Pyrenejských horách mezi Španělskem a Francií. Tento průsmyk je jedním z nejdůležitějších přechodů přes Pyreneje a je také oblíbeným turistickým cílem kvůli své nádherné krajině a skvělým rekreačním aktivitám.

Co se týče počasí, Coll d'Ordino je podobně jako celá Andorra charakteristická svými extrémními teplotami a vysokou nadmořskou výškou, což způsobuje výkyvy počasí během celého roku.

V létě jsou denní teploty v Průsmyku Coll d'Ordino v průměru kolem 15-20 °C, ale mohou se pohybovat mezi 10 až 25 °C, přičemž nocní teploty mohou klesnout na 5-10 °C. Během léta však bývá mnoho slunečných dnů a dešťové srážky jsou relativně vzácné. Často se zde také vyskytují bouřky, což může být nebezpečné pro turisty, kteří se nacházejí na horách.

V zimě jsou teploty mnohem nižší a mohou dosahovat až -5 °C během dne a -15 °C v noci. Vzhledem k tomu, že průsmyk sem tam zavírají, musí turisté být připraveni na silné sněhové bouře a ledové silnice. Nicméně, zimní sezóna je také ideální pro milovníky zimních sportů, jako je snowboarding a lyžování, a průsmyk Coll d'Ordino je známý pro své kvalitní střediska.

Celkově lze říci, že každé roční období má své výzvy a krásy v Průsmyku Coll d'Ordino a turisté by se měli připravit na změny počasí a vhodně se vybavit zimním nebo letním oblečením a zařízením. V každém případě se však jedná o krásné a malebné místo, které stojí za to navštívit.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách