Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irska idyla Portrush představuje jedno z nejmalebnějších míst Severního Irska se svým úchvatným a proměnlivým počasím. Toto malebné město se nachází na severozápadním pobřeží ostrova a je obklopeno nádhernými plážemi, zelenými kopci a úchvatnými výhledy na Atlantik.

Portrush, stejně jako celá oblast Severního Irska, má oceánské klima, což znamená, že zde existují výrazné rozdíly v počasí během roku. Obecně lze říci, že léto je mírné a vlhké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé.

Léto v Portrush je obdobím, kdy se město otepluje a pláže se stávají místem, kde se schází místní obyvatelé i turisté. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-20 °C a maximální teploty mohou dosáhnout příjemných 25-26 °C. Je však třeba zmínit, že i v létě se může dostavit déšť, a tak je vhodné vzít si s sebou pláštěnku či deštník, abyste si užili pobyt na pláži bez překvapení od počasí.

Podzim v Portrush je obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a déšť je častý. Přestože počasí může být nejisté, podzimní barvy a příroda v okolí Portrush jsou jedinečné. Je to ideální čas na procházky po městě a podél pobřeží, kde můžete obdivovat scenérie s jasným mořem a vlnami bijícími o skaliska.

Zima v Portrush může být chladná, větrná a deštivá. Teploty se pohybují kolem 5-8 °C a můžete očekávat časté srážky. I přes nepříznivé podmínky je tento roční čas také oblíbený mezi surfaři, kteří využívají silných vln na okolních plážích. Můžete se také projet po městě a ochutnat tradiční irskou kuchyni v jedné z mnoha útulných hospůdek.

Na jaře se počasí v Portrush začíná zlepšovat. Teploty se začínají zvyšovat na příjemných 10-15 °C a déšť se mírně snižuje. Květen a červen se stávají vhodnými měsíci pro návštěvu, protože krajinu pokrývají kvetoucí květiny a příroda nově ožívá. Je ideální čas na procházky po plážích a objevování okolí.

Portrush a jeho okolí mají jedinečné počasí, které se pravidelně mění. Bez ohledu na roční období je však toto malebné město v Severním Irsku stále nádherným místem k návštěvě.


Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Pokud hledáte neotřelé místo v Irsku pro vaši dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portrush na Severním Irsku. Toto malebné přímořské město nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy na moře a zajímavou historii.

Abyste se do Portrush dostali, můžete si koupit letenku z České republiky na letiště v Dublinu nebo Belfastu. Odtud je to necelých 100 kilometrů do Portrush. Nejbližším letištěm k Portrush je letiště v Belfastu, kde můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

Portrush je ideálním výchozím bodem pro objevování Severního Irska. Nejvýznamnější turistickou atrakcí v této oblasti je určitě Giants Causeway, který se nachází jen několik kilometrů od Portrush. Tento přírodní skvost je nepřehlédnutelným místem na severním pobřeží a patří mezi nejkrásnější přírodní památky v Irsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v této oblasti, je temná hora (Dark Hedges), která se objevila v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně Hry o trůny. Tento tajemný lesní pruh s provoněnou atmosférou přináší do Severního Irska kousek magie.

Pro sportovce nabízí Portrush vynikající podmínky pro windsurfing a surfing. Pokud vám vítr dovolí, můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na vodu. Kromě toho můžete také navštívit některý z mnoha golfových hřišť v okolí.

Pokud hledáte poznání místní historie, můžete navštívit Dunluce Castle, starobylý hrad s neuvěřitelnými výhledy na oceán. Tento hrad byl postaven na útesu nad mořem a dnes se řadí mezi nejvýznamnější historické památky Severního Irska.

V Portrush je mnoho zajímavých restaurací nabízejících chuťovky místní kuchyně, jako je například rybí alej s čerstvě ulovenými rybami a mořskými plody.

Portrush je také ideálním místem pro pobyt s rodinou, protože pláže jako East Strand a West Strand nabízejí úžasné možnosti pro koupání a na pláži se děti budou moci bavit celý den.

Konečně, Portrush není jen krásné letovisko, ale také skutečným klenotem v Irsku, který nabízí návštěvníkům výjimečné a nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte zajímavé a jedinečné místo pro vaši dovolenou, vyzkoušejte Portrush na Severním Irsku.


Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je malebné město na severním pobřeží Severního Irska, které se stalo velmi populárním turistickým cílem díky svému úchvatnému přírodnímu prostředí a bohaté historii. Ať už jste milovníkem divokého pobřeží, golfového hřiště nebo prostě jen toužíte po klidném útěku od každodenního shonu, určitě oceníte ubytování v této malebné destinaci.

Portrush je známý svými nádhernými plážemi a výhledy, které vás doslova okouzlí. Pokud hledáte ubytování blízko pláže, můžete si vybrat z nabídky hotelů a penzionů, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Mít možnost se každé ráno probudit a jen pár kroků se dostat na písek je nezapomenutelný zážitek. Mezi oblíbená místa pro ubytování patří například The Royal Court Hotel, Adelphi Portrush nebo The Beaches B&B.

Pro ty, kteří preferují ubytování ve větším městě, je zde možnost zvolit si hotel v blízkém okolí nebo v samotném městě Portrush. Zde naleznete širokou škálu možností, od luxusních resortů až po útulné rodinné hotely. Níže jsou uvedeny některé příklady ubytování vhodného pro různé typy turistů.

1. The Bushmills Inn - Tento luxusní hotel se nachází ve vesnici Bushmills, nedaleko Portrush. Hotel je umístěn v historické budově s tradiční irskou atmosférou. Nabízí stylově zařízené pokoje a vynikající restauraci, která vám přinese nezapomenutelnou gastronomickou zkušenost.

2. Portrush Atlantic Hotel - Tento moderní hotel se nachází přímo u pláže East Strand v Portrush. Nabízí elegantní a dobře vybavené pokoje s výhledem na moře. Hosté mohou relaxovat na hotelové střešní terase s panoramatickým výhledem na moře a okolní krajinnou krásu.

3. Portrush Holiday Hostel - Pokud preferujete cenově dostupnější ubytování, můžete se ubytovat v tomto přátelském a uživatelsky orientovaném hostelu. Hostel poskytuje pokoje různých velikostí a je ideální pro ty, kteří hledají příležitost k seznámení s dalšími cestovateli a prozkoumání Portrush a okolí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všichni hosté mohou v Portrush objevovat okolní krajinu, na níž se nachází světově proslulá Giant's Causeway, slavný Dunluce Castle nebo se mohou vydat na golfový výlet na golfové hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších golfových hřišť na světě.

Portrush je místem, které stojí za to navštívit. Jeho úchvatné pobřeží, historické památky a pohostinnost jeho obyvatel vám poskytnou nezapomenutelný pobyt. Ať už vyberete ubytování přímo u pláže, v centru města nebo ve venkovském okolí, budete mít ideální základnu k prozkoumání všeho, co Portrush a jeho okolí nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1. Jaké aktivity lze v Portrush dělat?
V Portrush lze podnikat mnoho aktivit, jako například surfování, golf, rybolov, turistiku nebo procházky po pláži.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Portrush?
V Portrush jsou nejlepšími plážemi East Strand a West Strand. East Strand je ideální pro surfování a plážový volejbal, zatímco West Strand je skvělé místo pro procházky podél pobřeží.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Portrush?
Nejlepší čas na návštěvu Portrush je v létě, když je teplé počasí a možnosti koupání na plážích jsou nejlepší.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Portrush?
V Portrush jsou nejlepšími restauracemi Ocho Tapas Bistro, Ramore Wine Bar a Babushka Kitchen Cafe.

5. Jaké jsou zajímavé místa v okolí Portrush k návštěvě?
V okolí Portrush se nachází mnoho zajímavých míst ke sledování, jako jsou Dunluce Castle, Giant's Causeway a Carrick-a-Rede Bridge.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Severní Irsko je úchvatné místo plné překrásné přírody, fascinující historie a pohostinných lidí. Jedním z nejlepších míst, které můžete v Severním Irsku navštívit, je oblíbené letovisko Portrush. Toto malebné město, které se nachází na severozápadním pobřeží Irského ostrova, nabízí dovolenou plnou zajímavých aktivit, krásných pláží a úchvatných výhledů.

Portrush je ideálním místem pro ty, kteří hledají adrenalinové sporty a outdoorové aktivity. Město je známé svými fantastickými možnostmi surfování, pěší turistiky a golfového hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších na světě. Dokonce se zde koná prestižní turnaj Open Championship, jedno z nejslavnějších golfových událostí. Takže pokud jste fanouškem golfového sportu, neměli byste si toto místo nechat ujít.

Dalším důvodem, proč navštívit Portrush, jsou jeho nádherné pláže. Městečko je obklopeno úchvatnými písečnými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Zde si můžete užít slunečních paprsků, procházky podél pobřeží a krásné výhledy na Atlantský oceán. Pláže jsou také velmi oblíbené mezi surfaři, kteří sem přicházejí vyhledávat perfektní vlny. Nová silnice známá jako Causeway Coast Way, která se táhne kolem pobřeží, vás zavede k některým z nejkrásnějších pláží, jako například White Rocks či Portstewart Strand.

I když je příroda jistě půvabná, Portrush nabízí i dostatek kulturních a historických zajímavostí. Nejznámější z nich je Giant's Causeway, který je zapsán na seznamu UNESCO. Jedná se o oblast s unikátními čedičovými sloupy, které vypadají jako stěžejní kamenné sloupy. Podle legendy je to dílo giganta, který je postavil tak, aby překonal moře a dosáhl Skotska. Procházka po Giant's Causeway je jedinečným zážitkem, protože se zde můžete projít po těchto neobvyklých sloupech a prozkoumat zázračné dílo přírody.

Další historickou atrakcí v Portrush je Dunluce Castle. Tato zřícenina středověkého hradu je nestorické místo s bohatou historií a působivou architekturou. Při návštěvě hradu si můžete procházet jeho chodbami, které odrážejí slávu minulých dob, a vychutnávat si úchvatné výhledy na moře.

Portrush je také vyhlášený svou fantastickou restaurační scénou a živým nočním životem. Můžete si vychutnat skvělou mořskou stravu, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody, ve vyhlášených restauracích v přístavu. Večer si pak můžete zajít na večírek nebo si vychutnávat drinky v jednom z místních barů či hospod.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Portrush, také není špatné vědět, že město leží v blízkosti impozantního skalního oblouku zvaného Dark Hedges, který si možná pamatujete z filmu Pán prstenů. Tato krajina vám poskytne další příležitost pro nezapomenutelné fotografie a pohádkové zážitky.

Portrush je nedotčeným skvostem Severního Irska, který nabízí kombinaci nádherné přírody, adrenalinových sportů a fascinující historie. Nechte se okouzlit tímto malebným městem a objevte všechny jeho krásy při plánování vaší další dovolené.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách