Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)

Ubytování Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Mezi jedny z nejkrásnějších míst v této zemi patří ostrov Hvar, který se nalézá na jihovýchodě Jadranu. Hvar je známý svým úchvatným přírodním prostředím, krásnými plážemi a kulturním dědictvím.

Ubytování na ostrově Hvar je velmi pestré. Turisté si tu mohou vybrat z mnoha hotelů, apartmánů, vil a ubytování v soukromí. Kromě toho zde najdeme také kempy, které jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování na ostrově Hvar je městečko Hvar. Jeho malebné ulice a historické budovy jsou určitě stěžejním důvodem pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru dění. V Hvaru najdeme mnoho luxusních hotelů, ale také možností pro levnější ubytování, jako jsou například apartmány, penziony a hostely.

Dalším oblíbeným místem pro ubytování je Stari Grad. Toto malebné městečko se nachází v zátoce na západním konci ostrova a nabízí krásné pláže a klidné prostředí. Zde najdeme nabídku ubytování v místních hotelích, apartmánech, vilách a penzionech. Turisté mohou využít také kempy, které se nacházejí v okolí.

Pokud chcete využít možnosti ubytování v soukromí, můžete využít služeb místních agentur, které nabízejí pronájem apartmánů, pokojů a vil. Tyto možnosti jsou poměrně levné a nabízejí vám větší soukromí a nezávislost.

Posledním z nabízených možností je pobyt v kempu. Na ostrově Hvar najdeme několik kempů, které nabízejí levné a příjemné ubytování s přímým přístupem k moři. V mnoha kempech najdeme i zázemí pro potápění, vodní sporty a další aktivity.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ubytování na ostrově Hvar vám zajistí jedinečný dovolenkový zážitek. Toto krásné místo nabízí nejen krásné pláže a moře, ale i mnoho kulturních památek a bohatou historii. Vyberte si svůj typ ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Jak se dostat na ostrov Hvar?
- Nejčastější způsob je trajektem z přístavu Split nebo Drvenik na pevninské části Chorvatska.

2. Jaký je časový rozdíl na ostrově Hvar?
- Ostrov Hvar je v stejném časovém pásmu jako střední Evropa (GMT +1).

3. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?
- Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově Hvar patří záliv Dubovica, pláž Pokonji Dol, Milna nebo Stipanska.

4. Jaké atrakce a památky stojí za navštívení na ostrově Hvar?
- Doporučuje se navštívit Hvarský hrad, klášter sv. Ducha, Staré Město Hvar, pláž Zlatni Rat nebo Lavender Fields (levandulová pole).

5. Kde se dá nejlépe ubytovat na ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar je možnost ubytování ve městě Hvar, ve vesnicích Jelsa nebo Stari Grad. Existuje mnoho hotelů, apartmánů a penzionů.

6. Jaké jsou tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Hvar?
- Mezi tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Hvar patří peka (jehněčí nebo hovězí maso s bramborami a zeleninou), buzara (mořské plody vařené v bílém víně a bylinkách) a dalmatský pršut (domácí šunka).

7. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Hvar?
- Mezi nejlepší aktivity patří potápění, plavba na lodi kolem ostrova, pěší túry po přírodních stezkách, návštěva vinných sklepů a procházka po malebných vesnicích.

8. Jaké je klima na ostrově Hvar?
- Ostrov Hvar má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě je kolem 30 °C a v zimě kolem 10 °C.

9. Kde nakoupit suvenýry na ostrově Hvar?
- Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou ve Starém Městě Hvar a ve městech Jelsa a Stari Grad. Zde naleznete širokou škálu suvenýrů jako jsou keramika, dřevěné výrobky, šperky a místní speciality.

10. Má ostrov Hvar dobré spojení s dalšími chorvatskými ostrovy?
- Ano, ostrov Hvar má dobré spojení s dalšími chorvatskými ostrovy trajektem nebo katamaránem. Můžete navštívit ostrovy Brač, Vis, Korčula a další.


Počasí Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Na ostrově Hvar, jednom z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jaderského moře, zastavila časť návštěvníků své kroky nejen kvůli jeho překrásné přírodě s olivovými háji nebo vinohrady, ale také kvůli jeho jedinečnému a přátelskému počasí.

Hvar se pyšní typickým středomořským klimatem, což znamená teplé a suché léto a mírnou zimu. V létě se teploty pohybují okolo 30°C, když padají na večer, stále si zachovávají příjemnou teplotu okolo 20°C, což znamená ideální podmínky na večerní procházky a toulky po městečkách. V zimě jsou teploty okolo 10°C, přičemž návštěvníci zde najdou uklidňující klid a krásné zimní scenérie.

Léto je samozřejmě nejatraktivnějším obdobím pro návštěvu ostrova Hvaru, když jsou pláže zaplněné turisty, kteří si užívají slunce a koupání v moři. Díky mírnému větru se zde budete cítit velmi pohodlně, což v kombinaci s jasem, který zřetelně odhalí každý detail oceánu a země, poskytuje skvělou podívanou.

Celoročně se můžete těšit na slunce, podmanivé západy slunce a velkolepou přírodu ostrova, která vás uchvátí. Navíc, díky tomu, že Hvar leží ve střední Dalmácii, zaručuje vynikající základnu pro plavby po Jaderském moři.

V létě je důležité si pamatovat na silné slunce, a proto je nutné se opalovat pouze za stínu, nosit pokrývky hlavy, používat dostatek opalovacího krému a samozřejmě také pití dostatek tekutin, aby se předešlo slunečnímu úpalu.

Ostrov Hvar nabízí ideální podmínky pro relaxaci, aktivní dovolenou i dovolené s rodinou. Dejte si pozor na silné slunce, ať si opravdu užijete vaši nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar.


Dovolená Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí synonymem dokonalého odpočinku na slunci, koupání v průzračných vodách a objevování malebných koutů a historických památek. Není proto divu, že na ostrov Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku, dorazí každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři, v jižní části Dalmácie. Je to druhý největší chorvatský ostrov, který kromě své krásné přírody nabízí také bohatou historii a kulturní dědictví. Hvar je známý svými slunečnými plážemi, průzračnou vodou, neuvěřitelně čistým ovzduším a nepřeberné nabídkou vodních sportů. Ostrov Hvar je proslulý také svým zlatým nápojem, vinnou révou a olivovými háji, kde se produkuje kvalitní olivový olej.

Pokud se rozhodnete strávit na ostrově Hvar svou dovolenou, můžete se těšit na okouzlující vesničky v horských oblastech jako například Stari Grad nebo Vrboska. V těchto romantických městečkách najdete mnoho starobylých domečků, úzké uličky plné květů a malebné restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské rybí speciality.

Pokud jste ale milovníky nočního života, pak byste neměli vynechat město Hvar, které je považováno za nejživější město na ostrově. Zde najdete nejrůznější bary, kavárny, restaurace a noční kluby. Město Hvar je také bohaté na kulturní památky, například starobylý hrad Fortica či katedrálu sv. Štěpána, na níž dominuje majestátní zvonice.

Z turistického hlediska je ostrov Hvar velmi populární, a tak je mnoho pláží v létě přeplněných turisty. Nicméně, pokud se rozhodnete prozkoumat tajná a méně navštěvovaná místa na ostrově, určitě najdete úkryty, kde se budete moci plavat a relaxovat naprosto v klidu. Například pláž Malo Zarce, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a těšit se na klidnou atmosféru a tyrkysovou mořskou hladinu.

Ostrov Hvar je také významný kulturní ostrov a nabízí mnoho zajímavých akcí a slavností. Například každý rok se v Jelse pořádá Mezinárodní festival lidových zpěvů a tanců, na kterém se setkávají folkloristé z celého světa. Nebo slavnost vinobraní na Mala-Stinivě, která se koná každého druhého víkendu v září a nabízí vynikající vína a místní speciality.

Výhodou ostrova Hvar je také jeho strategická poloha, díky čemuž je možné si užít krásy sousedních ostrovů Vir a Brač, a případně navštívit také město Split.

Dovolená na ostrově Hvar je zkrátka ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří touží po noční zábavě a nepřeberné nabídce aktivit a památek. Doporučujeme navštívit ostrov v letních měsících července a srpna, kdy můžete užít teplého slunce a koupání.


Letenka Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku, a proto není divu, že zde pořádáme charterové lety pro ty, kteří si přejí strávit dovolenou v této malebné části světa.

Hvar, který leží ve Střední Dalmácii, je nejdelším chorvatským ostrovem a nabízí návštěvníkům mnoho krás, které stojí za vidění. Ostrov je známý svým slunečným podnebím, čistým Jaderským mořem a úchvatnou přírodou, která láká jak milovníky odpočinku, tak i aktivity orientované turisty.

Oblasti, které stojí za návštěvu, je zde mnoho. Můžete začít procházkou po historickém městě Hvar, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních a turistických center na ostrově. Vydejte se do jeho úzkých uliček a objevujte starobylé osmanské paláce, katedrály a kláštery. Nezapomeňte navštívit i Hvarskou pevnost Fortica, kterou není možné přehlédnout, a nabídne vám úchvatné panoramatické výhledy na celý ostrov.

Další zajímavou destinací je město Stari Grad, které se nachází na severní straně ostrova. Město je obklopeno rozlehlými vinicemi a olivovými háji, které vám poskytnou dokonalou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. Můžete si prohlédnout také Stari Gradský přístav, který je vyhlášen jako jeden z nejkrásnějších v Chorvatsku.

Pro ty, kdo preferují přírodu, je zde Národní park Paklenica, který se nachází na pevninském území nedaleko Hvaru. Park je známý svými skalnatými útesy, vyhlídkovými plošinami a malebnými horskými cestami. Můžete si zde užít procházky po přírodě a obdivovat nádherné výhledy na Jaderské moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, nedělejte si starosti s dopravou. Nabízíme letenky do chorvatského města Split a odtud je možné pokračovat trajektem na ostrov Hvar. Charakteristické modré moře, příjemné klima a krásné pláže vás přivítají přímo na ostrově.

Ostrov Hvar je ideálním místem pro letní dovolenou, ať už se vydáte na pobyt s rodinou, partnerem nebo přáteli. Můžete se vydat na pláže a užít si sluneční paprsky, výlety do přírody, prohlídky historických památek nebo si prostě užívat zdejší atmosféru.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách