Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mexiko Xochimilco

Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Xochimilco


Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi týkající se Mexika a Xochimilca jsou:

1. Co je Xochimilco?
Xochimilco je rozsáhlý kanálový systém, který se nachází v jižní části Mexika City. Je známý pro své plovoucí zahrady, trajekty a barevné lodičky zvané trajineras.

2. Jak se dostanu do Xochimilca z centra Mexico City?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Xochimilca z centra Mexico City, je použít metropoleský dopravní systém a vystoupit na zastávce Xochimilco. Odtud je možné pokračovat trajektem nebo půjčenou trajinerou.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Xochimilca?
Nejlepší doba na návštěvu Xochimilca je v období od března do října, kdy jsou teploty mírné a počasí příznivé pro plavbu.

4. Kolik stojí plavba trajektu či půjčení trajinery v Xochimilcu?
Cena plavby trajektem v Xochimilcu se pohybuje mezi 350 až 500 pesos na hodinu v závislosti na velikosti skupiny. Půjčení trajinery na celý den stojí přibližně 800 až 900 pesos.

5. Co je možné vidět v Xochimilcu?
V Xochimilcu si můžete vychutnat krásu plovoucích zahrad, projet se po kanálech, obdivovat barevné trajekty, ochutnat místní jídlo a dokonce se setkat s tzv. plujícími obchody prodejci.

6. Jak dlouho trvá plavba trajektem v Xochimilcu?
Doba trvání plavby trajektem v Xochimilcu se liší v závislosti na zvolené trase. Obvykle trvá 1-2 hodiny, ale můžete si také najmout trajekt na celý den a prozkoumávat kanály po vlastní ose.

7. Jaká je historie Xochimilca?
Xochimilco byl kdysi důležitým městem v aztécké říši a jeho kanálový systém byl používán pro zemědělské účely. Dnes je Xochimilco významnou turistickou atrakcí a památkou na aztéckou kulturu.

8. Jaká je tradice Lodi mrtvých v Xochimilcu?
Každý rok v listopadu se v Xochimilcu koná tradice Lodi mrtvých (La Santa Muerte). Během této události se konají náboženské obřady na trajektech, lidé se oblékají ve zvláštních kostýmech a vzdávají hold svým zesnulým.

9. Co ještě stojí za návštěvu v okolí Xochimilca?
V okolí Xochimilca se nachází také další turisticky atraktivní místa, jako je Frida Kahlo Museum, Coyoacan nebo Národní univerzita Autonomního Mexika.

10. Je Xochimilco bezpečné pro turisty?
Xochimilco je obecně bezpečnou oblastí pro turisty. Nicméně je vždy doporučováno dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých cenných věcí a vyhýbání se osamoceným neznámým místům.


Ubytování Mexiko Xochimilco


Xochimilco je jednou z nejvýznamnějších turistických oblastí v Mexiku a je jedním z devíti obvodů hlavního města Ciudad de Mexico. Je známý svou bohatou kulturou, historií a jedinečným ubytováním, které nabízí.

Xochimilco je nejznámější pro své plovoucí zahrady, známé jako trajineras. Tyto plovoucí zahrady jsou postavené na dřevěných člunech a jsou zde mnohé rostliny, květiny a zelenina. Trajineras se pohybují po spletenci kanálů, které slouží jako hlavní dopravní prostředek v této části města.

Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří se chtějí projet trajinerou a zažít autentickou mexickou kulturu. Můžete si vychutnat malování obličeje, hudbu mariachi a ochutnat tradiční mexické jídlo, které je připravováno na člunech. Je to jedinečný způsob, jak strávit den a prozkoumat toto historické místo.

Pokud hledáte ubytování v Xochimilco, máte na výběr několik možností. Jednou z nich je rodinné ubytování u místních obyvatel. Tato možnost vám poskytne příležitost se seznámit s místní kulturou a tradicemi první rukou. Budete mít možnost ochutnat tradiční jídlo a zažít každodenní život v Xochimilcu.

Další možností je pronájem hotelového pokoje nebo apartmánu. V Xochimilcu najdete různé typy hotelů, od luxusních po levné varianty. Mnoho z nich se nachází v blízkosti trajinerových stanic, takže budete mít snadný přístup k vodě a můžete si snadno zarezervovat projížďku.

Pokud preferujete přírodní prostředí a klid, můžete se rozhodnout pro pobyt v jedenáctém obvodu, který je známý svou hojnou zelení a parky. Zde najdete malé penziony a chatky, které vám poskytnou útulné a klidné ubytování.

Nechte se unést přátelskou atmosférou a krásou Xochimilca. Ať už se rozhodnete pro rodinné ubytování nebo hotel, uvidíte krásu Mexika a nezapomenutelné zážitky, které tato oblast nabízí. Xochimilco je bezpochyby jedním z nejexotičtějších míst v Mexiku a nabízí opravdu jedinečné ubytování.


Letenka Mexiko Xochimilco


Mexiko je země plná kultury a historie, a hostí mnoho nádherných míst, které stojí za návštěvu. Mezi nimi se nachází i Xochimilco, což je jeden z nejkrásnějších a nejživějších koutů tohoto úžasného města.

Xochimilco se nachází v jihovýchodní části Mexika, a je obklopen nádhernými přírodními scenériemi, které se rozkládají kolem krásných kanálů. Mnoho návštěvníků se sem vrací kvůli nezapomenutelným zážitkům, které si zde mohou zažít. V tomto článku se podíváme na to, jak se sem dostat a co zde můžete zažít.

Cesta do Xochimilco

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Xochimilco, ale nejjednodušší způsob je cestovat letadlem. Pokud plánujete pobyt v Mexiku a chcete navštívit Xochimilco, můžete zakoupit letenku do Mexico City, a odtud se můžete například využít místní taxi službu nebo autobusovou dopravu.

Zakoupit letenku do Mexika není nijak náročné. Stačí si najít vhodný termín a cenovou třídu a zakoupit letenku přes internet, cestovní kancelář, nebo prostřednictvím vašeho oblíbeného cestovního agenta.

Když dorazíte na letiště, můžete se rozhodnout pro nejlepší možnost dopravy do Xochimilco. Autobusy jsou poměrně levnou možností, ale pokud hledáte trochu více pohodlí, využijte taxi.

Zažijte jedinečnou plavbu

Jednou z hlavních atrakcí Xochimilca jsou plavby po kanálech na pohledných dřevěných lodech, zvaných trajineras. Tyto malé lodě se pohybují po proslulých kanálech a nabízejí návštěvníkům možnost obdivovat dechberoucí krajinu.

Návštěva Xochimilca bývá často spojována s piknikem, a proto se na lodě obvykle sjíždí rodiny a přátelé. Pokud si však chcete dopřát něco luxusnějšího, objednejte si soukromou plavbu s choutsalou, což je zkušeným loďákem, který vám ukáže nejlepší místa.

Vyzkoušejte tradiční jídla a pití

Xochimilco je oblíbeným místem pro všechny, kdo se chtějí ochutnat místní kuchyni a kulturu. Návštěvníci si mohou objednat tradiční jídla, jako je například huevos rancheros, nachos či tacos. A samozřejmě nezapomeňte ochutnat tradiční mexické nápoje, jako je tequila nebo mezcal.

Vydejte se na výlet do Národního parku Xochimilco

Pro milovníky zvířat a přírody je ideálním místem k návštěvě Národní park Xochimilco. Park je známý pro svou úchvatnou faunu a flóru. Můžete se například vydat na výlet na chráněné území, kde vás čekají obrovské vodní labutě, pumy a mnoho dalších druhů živočichů.

Xochimilco je jedním z nejkrásnějších a nejživějších míst v Mexiku, a určitě stojí za návštěvu. Pokud si rezervujete letenku do Mexika, nezapomeňte navštívit toto nádherné místo a zažít jedinečnou plavbu na trajinerách, vyzkoušet místní tradiční jídla a užít si nádhernou přírodu v Národním parku Xochimilco.


Počasí Mexiko Xochimilco


Mexiko Xochimilco je známé jako krásná krajina s mnoha kanály a plovoucími zahradami. Nachází se v jihozápadní části Ciudad de Mexico a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti.

Pokud máte rádi přírodu a klid, neměli byste si nechat ujít návštěvu tohoto unikátního místa. Xochimilco je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je to jedno z posledních míst v Mexiku, kde můžete zažít život na kanálu stejným způsobem, jakým žili aztékové.

Kanály jsou doplněny o trajekty, které jsou ozdobené tradičními barvami a vzory, aby vytvořily autentickou atmosféru. Tyto trajekty jsou známé jako trajineras a jsou poháněny trajniéry, kteří vás budou veslovat po kanálech. Můžete si pronajmout celou trajinu pro vaši rodinu nebo skupinu přátel a strávit tak den plný zábavy a relaxace.

Xochimilco je také známé tím, že hostí mnoho trhů a plovoucích zahrad, které jsou plné květin a rostlin. Můžete si prohlédnout různé druhy květin a rostlin, které se pěstují na těchto zahradách, a dokonce si je koupit jako suvenýry. To je skvělý způsob, jak si odnést něco autentického z Mexika.

Další zajímavou aktivitou, kterou můžete v Xochimilcu dělat, je ochutnávání místních specialit. Můžete ochutnat tradiční jídla z Mexika, jako jsou tacos, enchilady a mnoho dalšího. Místní obyvatelé vám rádi ukáží své nejlepší recepty a připraví pro vás lahodný oběd, který si můžete vychutnat na palubě trajinery.

Pokud jste nadšenci do ptáků, měli byste vědět, že Xochimilco je také domovem mnoha druhů ptáků. Můžete si vychutnat pozorování a fotografii těchto krásných tvorů a nasávat jejich přirozenou krásu v přírodním prostředí.

A co se týče počasí, Xochimilco má mírné klima po celý rok. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 °C během většiny letních měsíců, ačkoli v zimě mohou být trochu nižší, kolem 15 °C. Je však důležité si pamatovat, že od červnového do říjnového období je období dešťů a může být velmi vlhké. Proto je nejlepší navštívit Xochimilco během suchého období od listopadu do března, kdy je nejlepší počasí a menší šance na dešťové přeháňky.

Celkově vzato, Xochimilco je úchvatné místo, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na tradiční život v Mexiku. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, kultury nebo dobrého jídla, Xochimilco má všechno, co potřebujete k tomu, abyste si užili nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Mexiko Xochimilco


Mexiko je země plná různorodosti, a jedno z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit během svého pobytu, je Xochimilco. Toto pitoreskní město se nachází v nadmořské výšce 2 240 metrů nad mořem, a je populární mezi turisty kvůli svým unikátním plavním zahradám, známým jako trajineras.

Xochimilco se nachází na jihovýchodě Mexico City a je jednou z 16 oblastí hlavního města. Město je známé svými plavnými zahradami a kanály, které byly vybudovány ještě za dob aztécké říše. V roce 1987 bylo Xochimilco zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO a od té doby se stalo jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Mexiku.

Nejlepším způsobem, jak prozkoumat Xochimilco, je najmout si trajineras. Tyto barevné a zdobené lodě se podobají plovoucím zahradám a jsou vyrobeny z dřeva. Trajineras mají kapacitu pro skupiny až 20 lidí a jsou opatřeny stoly a židlemi, takže si můžete vychutnat posezení a relaxaci během plavby kanály.

Cesta trajineras vás zavede do spletitých kanálů Xochimilco, kde si budete moci prohlédnout různé zahradní pozemky, které jsou plné exotických rostlin a květin. Můžete také vidět místní obyvatele, kteří se živí rybářstvím nebo pěstováním zeleniny a ovoce. Během plavby si můžete také užívat tradiční hudbu a tance, které jsou součástí místní kultury.

Jednou z největších atrakcí Xochimilca jsou tzv. ,,plutvy tržiště". Při této plavbě se dostanete na tržiště na vodě, kde můžete nakupovat tradiční mexické produkty a suvenýry. Na trhu můžete ochutnat místní speciality, jako jsou tacos, quesadillas nebo huňaté tlacoyos, které jsou obdélníkové masa, zeleninového náplně nebo luštěninové náplně.

Další zajímavou atrakcí v Xochimilcu je Muzeum Dolores Olmedo, které je věnováno mexickému malíři Diegu Riverovi a jeho milenku a umělkyni Fridě Kahlo. Muzeum se nachází v krásném koloniálním domě a obsahuje impozantní sbírku Riverových a Khalových děl.

Xochimilco je také oblíbeným místem pro pořádání festivalů a oslav. Například každoročně v září se zde koná festival Flores y Cantos, který slaví tradiční písně a tance Xochimilca.

Pokud plánujete dovolenou v Mexiku, nezapomeňte si vyhradit čas na návštěvu Xochimilca. Toto kouzelné město nabízí nádherné scenérie, autentickou kulturu a nezapomenutelné zážitky na vodě. México Xochimilco je skutečným pokladem, který stojí za to objevovat.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách