Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Botswana Baines Baobabs

Ubytování Botswana Baines Baobabs


Baines Baobabs je jedním z nejvíce fascinujících a malebných míst v jižní Africe. Nachází se v Botswaně, konkrétně v Makgadikgadi Pans National Park. Jedná se o skupinu baobabových stromů, které se staly jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi.

Baines Baobabs byly pojmenovány po skotském umělci a objeviteli Thomasu Bainesovi, který je navštívil v roce 1862 během své expedice do Botswany. Tyto stromy jsou jedinečné svou výškou i stářím. Jsou to obří baobaby, které vyrůstají až do výšky 18 metrů a jsou odhadovány na více než 1000 let.

Jejich neobvyklý vzhled s masivním kmínkem a větvemi vypadá jako ze snu. Navíc jsou tyto stromy obklopeny rozlehlou, suchou krajinou, která tvoří zajímavý kontrast s jejich impozantním vzhledem. Během soumraku a úsvitu mají nádhernou atmosféru, když se skládá slunce a stromy budou zářit do oranžova a růžova.

Nachází se zhruba 30 kilometrů od města Gweta a mohou být snadno dostupné cestou nebo autem. Cesta k nim vás zavede přes kamenité a písečné cesty, které dodají vaší cestě dobrodružnou atmosféru. Je však důležité používat terénní vozidlo, které je schopné zvládnout tuto nepříznivou krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Baines Baobabs, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pitné vody a ochranných prostředků proti slunci, protože v této oblasti není mnoho přístřešku nebo možností koupání. Je také dobré si předem zkontrolovat informace o podnebí a počasí, protože v některých obdobích může být velmi horko a suché.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v této oblasti, existuje také možnost ubytování. Nejbližším městem, kde můžete najít hotely a kempy, je Gweta. Mnoho kempů v této oblasti nabízí možnost stanování a táborování, což je ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat noc v této nádherné krajině. K dispozici jsou i další ubytovací zařízení, jako jsou chatky, což je možnost pro ty, kteří preferují více komfortu.

Baines Baobabs jsou skutečným skvostem Botswany a navštívit je je nezapomenutelným zážitkem. Pokud máte rádi krásu přírody a unikátní místa, určitě byste neměli vynechat tuto ikonickou oblast v Botswaně.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je země známá svými nádhernými přírodními scenériemi a bohatou divokou zvěří. Mezi nejžádanější turistické atrakce patří známá rezervace Moremi Game Reserve, Okavango Delta a Chobe National Park. Ale jedním z nejzajímavějších míst v Botswaně je určitě Baines Baobabs.

Baineovi Baobaby, také známé jako "Seven Sisters", jsou skupinou sedmi impozantních baobabů (adansonia) nacházejících se v Makgadikgadi Pans National Park. Tyto majestátní stromy jsou známé svou mohutnou postavou a vznikly kolem roku 1862.

Stromy získaly své jméno podle britského umělce Thomaase Baina, který je v roce 1862 navštívil a namaloval. Jeho obrazem získaly stromy světovou slávu a staly se jedním z nejoblíbenějších míst v Botswaně.

Baineovi Baobaby jsou velmi výjimečné. Stojí na rozlehlé ploše, která obvykle bývá zcela suchá, a díky svému masivnímu vzhledu a úchvatnému krajinářskému pozadí působí dojmem, jako by vyrostly na odlehlých místech. I když jsou stromy úchvatné samy o sobě, jejich skutečná krása se odráží v jejich reflexi v okolním slaném jezeře během dešťového období. To vytváří ohromující a magický pohled, který stojí za to vidět.

Baineovy Baobaby jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Makgadikgadi Pans National Park. Turisté sem přicházejí, aby obdivovali tyto obří stromy a obdivovali jejich ohromující krásu. Mnozí také využívají příležitost a fotí tyto ikonické stromy při východu nebo západu slunce, což dodává fotografiím další dimenzi.

Navštívit Baineovy Baobabs však není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je zapotřebí dostat se na odlehlou lokaci v Makgadikgadi Pans National Park a cesta může být dosti drsná. Doporučuje se vyhledat zkušeného průvodce a řádně se na cestu připravit. Nicméně, zážitek stojí za to!

Pro ty, kteří plánují návštěvu Botswany, návštěva Baineových Baobabů by neměla chybět na seznamu. Tyto ikonické stromy nabízejí nádherné pohledy a nezapomenutelné zážitky. Kombinace ohromujících krajin a obrovských baobabů vytváří scenérie, která Vám doslova vyrazí dech.

Pokud tedy toužíte po dobrodružství a rádi objevujete nová místa, neváhejte a zahrňte Baineovy Baobaby na svůj seznam cestovních cílů. Botswana je země plná přírodních divů a tato ikonická místa rozhodně představují jednu z největších přírodních památek této fascinující africké země.


Dovolená Botswana Baines Baobabs


Během plánování dovolené se často rozhodujeme mezi exotickými a dobrodružnými destinacemi. A jednou z takových míst je určitě Botswana, země v jižní Africe, která nabízí fascinující přírodní scenérie a bohatou divokou zvěř.

Botswana je známá svou rozmanitou flórou a faunou, ale jedno místo, které zaujme mnoho návštěvníků, jsou tzv. Baines Baobabs. Jedná se o skupinu sedmi obřích stromů baobabů, které leží na okraji slané pustiny Makgadikgadi. Tyto stromy dostaly název po slavném anglickém umělci a objeviteli Thomasu Bainesovi, který je v roce 1862 zaznamenal ve svých kresbách.

Navštívit Baines Baobabs je zážitek, který si určitě dlouho zapamatujete. Cesta začíná v hlavním městě Gaborone, odkud se vydáte na severozápad na dlouhou cestu přes krajinu, která se postupně mění v oblast pustiny Makgadikgadi.

Když dorazíte na místo, vaše oči se setkají s impozantním pohledem na tyto obrovské stromy, které dosahují výšky až 20 metrů. Jejich robustní kmeny jsou stoletími rozsáhlé a jejich koruny se zelený liánovým roztomilými živočichy, včetně opic a ptáků.

Při procházce tímto zázrakem přírody se budete cítit jako kdybyste se ocitli v jiném světě. Baobaby vám rády umožní útěk do místnosti, které nejsou na dohled. Každý strom má svou vlastní jedinečnou vizáž a siluetu, která mění barvu podle denních hodin a světelných podmínek.

Kromě divoké výjimky jsou Baobaby také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů, jako je lambrečnice a skokani. Pokud máte štěstí, můžete pozorovat některé z těchto ptáků v letu a zachytit jejich krásu na fotografii.

Nezapomeňte také vyzkoušet jízdu na hřbetech slonů. Botswana je známá jako jedna z posledních bašt afrických slonů a je to jedinečná zkušenost, kterou byste si neměli nechat ujít. Se slony se pohybujete pomalu v blízkosti baobabů a můžete si vychutnat jejich dokonalou harmonii se vzdouvajícími stromy.

Pokud jste opravdoví dobrodruzi, můžete také vyzkoušet projížďku na člunu po řece Okavango, která je jednou z největších delt na světě. Při této plavbě můžete pozorovat různé vodní druhy živočichů, včetně slonů, krokodýlů a plameňáků.

Během své dovolené v Botswaně byste měli také vyzkoušet místní kuchyni, která je tvořena především masem a čerstvými plody moře. Nejznámější specialitou je seswaa, což je dušené maso z jehněčí nebo kuřecího masa, které se podává s kukuřičným chlebem a omáčkou.

Dovolená v Botswaně s návštěvou Baines Baobabs je zážitek, který vám vyfoukne dech. Spojuje krásu divoké přírody s exotickou atmosférou, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Ať už jste milovníkem přírody, dobyvatel nebo jenom cestovatelem, Botswana je destinace, kterou byste měli mít na paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Baines Baobabs


Dotazy:

1. Kde se nacházejí Baines Baobabs v Botswaně?
2. Jaké jsou rozměry Baines Baobabs?
3. Kolik stromů tvoří skupinu Baines Baobabs?
4. Jak dlouho tyto stromy rostou?
5. Mohu navštívit Baines Baobabs a přijet svým vozidlem?
6. Musím si předem rezervovat návštěvu Baines Baobabs?
7. Existuje vstupné na návštěvu Baines Baobabs?
8. Jaké jsou doporučené časy návštěvy Baines Baobabs?
9. Který je nejlepší roční období pro návštěvu Baines Baobabs?
10. Existuje průvodce na návštěvu Baines Baobabs?

Odpovědi:

1. Baines Baobabs se nacházejí v oblasti Nxai Pan National Park v Botswaně.
2. Průměr stromů dosahuje asi 7 metrů a jsou vysoké přibližně 20 metrů.
3. Skupinu Baines Baobabs tvoří celkem 7 stromů.
4. Je odhadováno, že stromy jsou přibližně 6000 let staré.
5. Ano, je možné Baines Baobabs navštívit svým vozidlem.
6. Je žádoucí předem si rezervovat návštěvu Baines Baobabs.
7. Ano, platí se vstupné na návštěvu Baines Baobabs.
8. Doporučený čas návštěvy je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je teplota příjemnější.
9. Nejlepším ročním obdobím pro návštěvu Baines Baobabs je období sucha od června do října.
10. Ano, je k dispozici průvodce, který vás provede návštěvou Baines Baobabs a poskytne vám informace o těchto unikátních stromech.


Počasí Botswana Baines Baobabs


Botswana, přítomné v jižní Africe, je známé svým unikátním a rozmanitým počasím. Ve střední části země se nachází oblast nazývaná Baines Baobabs, která je domovem řady ohromujících baobabů. Tyto vzácné stromy mají obrovské a rozložité dřevo a jsou skutečným pokladem této oblasti. Počasí zde se výrazně liší podle ročního období, což ovlivňuje nejen rostliny a zvířata, ale i místní obyvatele.

Na jaře, které přichází od září do listopadu, se Botswana nachází v období sucha. Teploty stoupají na přes 30 stupňů Celsia a srážky jsou minimální. Stromy Baines Baobabs se vybarvují do intenzivních zelených odstínů, zatímco tráva ztrácí svou vitalitu a mnoho zvířat se musí přesunout na naleziště vody, která jsou zde omezená. Nejbližší řeka, Boteti, je zdrojem vody pro místní faunu a stává se součástí života Baines Baobabs během tohoto období.

Poté přichází léto, které se koná od prosince do února. Teploty stále stoupají a přesahují 40 stupňů Celsia, což je ještě horkéjší než na jaře. V těchto měsících se však otevírají nebezpečné cyklóny z Madagaskaru, které mohou způsobit deštivá období. Právě díky těmto dešťovým srážkám začíná obnova života ve stromech Baines Baobabs. Tráva začíná růst, vodní nádrže se naplňují a zvířata se vracejí na svá obvyklá teritoria.

Podzim, který probíhá od března do května, přináší mírnější teploty a ustupující dešťová období. Stromy Baines Baobabs se začínají připravovat na období sucha tím, že shromažďují vodu v jejich vnitřním prostoru až do příštího deštivého období. Říční nádrže se postupně vysušují a mnoho zvířat se opět musí vydat na cesty za vodními zdroji.

Zima, která přichází od června do srpna, je nejchladnějším obdobím v Botswaně. Teploty mohou snadno klesnout na 0°C, zejména v noci. Stromy Baines Baobabs, od jejichž kmene se některé sériují po velký věk, si udržují svou impozantní postavu i v těchto chladných podmínkách. Místní zvířata jsou přizpůsobena chladnému počasí a vyvíjejí různé strategie, aby si udržela teplo a přežila tuto náročnou dobu.

Celkově řečeno, počasí v oblasti Baines Baobabs v Botswaně se dramaticky mění podle ročního období. Suchá období jsou charakterizována horkým počasím a minimálními srážkami, zatímco deštivá období přinášejí obnovu přírody a života. Tyto podmínky ovlivňují nejen flora a fauna Baines Baobabs, ale i způsob života místních obyvatel, kteří na těchto stromech závisí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách