Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Plitvická jezera

Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších přírodních zázraků, které můžete najít v Chorvatsku. Tato destinace je oblíbená nejen mezi domácími turisty, ale také mezi návštěvníky z celého světa.

Plitvická jezera se nacházejí v horském regionu Lika-Karlovac a jsou součástí národního parku Plitvická jezera, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park je rozložen na ploše více než 295 čtverečních kilometrů a je známý svou nádhernou krajinou, kde se střídají jezera, vodopády, lesy a kopce.

Hlavní atrakcí Plitvických jezer je samozřejmě samotná příroda. Tvoří ji 16 jezer, která jsou propojena systémem kaskádovitých vodopádů a skalních bariér. Modro-zelená voda jezer působí velmi kouzelně a přirozeně, a přitahuje tisíce turistů procházejících po dřevěných lávkách a stezkách.

Park nabízí mnoho způsobů, jak si užít svůj pobyt a objevit krásy Plitvických jezer. Můžete si vybrat z několika různých tras, které vás provedou nejatraktivnějšími částmi parku. Nejoblíbenější je označena jako "Horní jezera" a umožňuje vám procházet se okolo vodopádů a malebných jezer. Další trasa vede přes "Dolní jezera", která jsou více odlehlá a klidná.

Pro ty, kteří si chtějí užít Plitvická jezera ještě více, je možné pronajmout si malý člun a plavit se po jezerech. Tato aktivita vám umožní vidět jezera z jiné perspektivy a pokochat se dokonalou harmonií přírody a vody.

Návštěva Plitvických jezer je také ideální příležitostí pro milovníky zvířat a přírodní fotografie. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, vlků, rysů, rosomáků a mnoha dalších. Můžete se těšit na pozorování volně žijících zvířat a zachytit jejich krásu na fotografii.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Plitvických jezer, máte na výběr různé možnosti. Můžete si vybrat mezi pobytem v jednom z místních hotelů, penzionů, nebo si pronajmout apartmán. Většina ubytování je navržena tak, aby splňovala potřeby turistů a poskytovala příjemný a komfortní pobyt.

Chorvatsko a Plitvická jezera jsou ideální destinací pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném prostředí přírody. Jestliže jste přírodovědec, fotograf, nebo prostě jen milovník krásného českého venkova, doporučuji vám navštívit tuto fantastickou destinaci. Plitvická jezera vám nabídnou zážitek, který jistě nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


1. Jak se dostat do Chorvatska Plitvických jezer?
Odpověď: Závisí to na tom, odkud přicházíte. Turisté často přilétají na letiště Zadar nebo Split a poté pokračují přesnějšími dopravními prostředky – jako jsou pronájem auta, autobus, vlak nebo organizovaný výlet.

2. Jak dlouho trvá návštěva Plitvických jezer?
Odpověď: Doporučuje se strávit minimálně jeden celý den v Plitvických jezerech. Turisté si mohou vybrat ze dvou hlavních tras (A nebo B), každá z nich trvá zhruba 3-4 hodiny, plus čas na přestávky a procházky. Někteří návštěvníci preferují strávit i dva dny v národním parku, aby si užili více času a většího klidu.

3. Jak vybrat trasu v Plitvických jezerech?
Odpověď: Většina turistů volí trasu A, protože nabízí nejlepší pohled na nejznámější jezera a vodopády. Trasa B je kratší a nabízí pohled na jezera, která jsou typická pro tento velký národní park. Další možností je kombinace tras A a B, která trvá zhruba 6-8 hodin.

4. Je vstup do Plitvických jezer zpoplatněný?
Odpověď: Ano, vstup do Plitvických jezer je zpoplatněn. Cena se liší v závislosti na sezóně a věku návštěvníka. Doporučuje se zakoupit vstupenku předem online, protože se mohou omezit počty návštěvníků.

5. Je vhodné navštívit Plitvická jezera s dětmi?
Odpověď: Ano, Plitvická jezera jsou vhodná pro návštěvu s dětmi. Existuje možnost půjčení dětského kočárku a park nabízí i celou řadu snadných a bezpečných tras. Doporučuje se mít s sebou dostatečné množství jídla a pití pro děti, protože je v parku omezená nabídka.

6. Jaké jsou nejlepší doby na návštěvu Plitvických jezer?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty mírnější a park je v plném květu. V období července a srpna je park nejrušnější, proto se doporučuje přijít brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Vstupné ceny jsou vyšší během hlavní turistické sezóny.

7. Mohu si na Plitvických jezerech udělat piknik?
Odpověď: Ano, turisté mají možnost si vzít s sebou vlastní jídlo a udělat si piknik v některých vyhrazených oblastech. Nicméně je důležité brát ohled na přírodu a odpočívat pouze na povolených místech.

8. Je povoleno plavat v jezerech Plitvických jezer?
Odpověď: Ne, plavání v jezerech není povoleno, kvůli ochraně přírody a ekosystému parku. Turisté však mají možnost si vypořádat prohlídku parku z lodi nebo se projet lodí po jezeře Kozjak.


Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svým nádherným pobřežím a turistickými atrakcemi, ale má také jedno z nejúžasnějších přírodních divů - Plitvická jezera. Tato národní přírodní rezervace se nachází v centrální části země a je známá svými krásnými jezery a vodopády.

Začátkem roku je počasí v Chorvatsku Plitvických jezerch zima. Teploty se pohybují kolem 0 °C a můžete se setkat s mrazem a sněhem. V oblasti je tehdy hůře přístupné, protože cesty mohou být kluzké a zamrzlé. Výhodou je, že v tuto dobu roku je oblast méně navštěvovaná turisty, takže pokud vás neobtěžuje chlad, můžete si užít klid a ticho.

Přechod od zimy k jarní sezóně je obzvláště magickým okamžikem v Plitvických jezerech. Když se teploty začnou zvyšovat na příjemných 10-15 °C, led se začne tát a na povrchu jezer se objevují první květiny. Jarní období je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět jezera v plné kráse, ale zároveň chtějí uniknout masové turistické sezóně. Návštěvníci tu mohou vidět úžasné modrotěšité jezera, která se lesknou na slunci a vytvářejí fascinující hru barev.

V létě je počasí Plitvických jezer slunné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro procházky kolem jezer a koupání v nich. V létě je oblast velmi oblíbená u turistů, a proto je možné očekávat větší množství lidí. Je však stále možné najít klidná místa, zejména na méně známých cestách.

Podzimní sezóna v Plitvických jezerech je zase jedinečná svými ohromujícími hrami barev, které se objevují na stromech a rostlinách. Listí nabývá odstínů červené, oranžové a žluté barvy, což vytváří nezapomenutelné scenérie. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ačkoli vzduch může být vlhký a deštivý. Nicméně, i přes nepříjemné počasí se jedná o oblíbené období pro návštěvu, protože rezervace je krásná za jakéhokoli počasí.

Celkově Plitvická jezera nabízejí krásnou scenérii a atraktivní počasí po celý rok. Každá sezóna má své výhody a nevýhody, takže záleží na vašich preferencích, kdy se rozhodnete je navštívit. Ať už si vyberete léto, podzim, jaro nebo dokonce zimu, zaručeně se budete vyhýbat zklamání a budete se moci těšit na jedinečnou přírodní krásu Plitvických jezer.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera - kouzlo přírodního ráje v Chorvatsku

Pokud hledáte ideální kombinaci ohromující přírody a romantických scenérií, pak je Plitvická jezera ve Chorvatsku tou správnou volbou. Tento přírodní park se nachází v horské oblasti Středního Chorvatska a je známý svými křišťálově čistými jezery, vodopády a hustými lesy. V roce 1979 byl park zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO, a od té doby se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Evropě.

Plitvická jezera se pyšní 16 jezery, které jsou propojeny krásnými vodopády a živými potoky. Modrozelená a tyrkysová barva vody je natolik jasná a průzračná, že můžete vidět až do jejich dna. Téměř každé jezero má své specifické jméno, jako je například Prošćansko jezero, Kozjak nebo Veliko jezero. Každé jezero je jedinečné svojí velikostí a formou, a při procházce kolem nich se ocitnete uprostřed neuvěřitelně krásného přírodního divadla.

Plitvická jezera nejsou známá jenom svou vodou, ale také mimořádnou flórou a faunou. Park je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně medvěda hnědého, rysa ostrovida a mnoha dalších. Chcete-li se seznámit s bohatstvím místní biodiverzity, můžete se vydat na jednu z mnoha pěších tras v parku a pozorovat tiše žijící tvory a rozmanité druhy rostlin.

Pro nejlepší zážitek z Plitvických jezer je nejlepší navštívit park v letních měsících, když jsou teploty příjemné a chráněné jezera se třpytí na sluníčku. Oblasti kolem jezer jsou dobře upravené, ale přesto se snažte zachovat přírodu v její neporušeném stavu a dodržovat pravidla parku.

Chorvatsko se může pyšnit bohatou historií, a pokud máte čas navštívit i jiná místa, máte v okolí Plitvických jezer mnoho možností. Hora Hroar je vzdálena jen několik kilometrů od parku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, a města jako je Zadar nebo Split jsou ideálními destinacemi na prodloužený víkend nebo delší dovolenou.

Přírodní krása Plitvických jezer je nezapomenutelným zážitkem, který stojí za každou investovanou korunu. Majestátní vodopády, průzračná jezera a krásná příroda vás okouzlí a přenese do jiného světa. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte zahrnout Plitvická jezera do svého itineráře. Budete příjemně překvapeni jejich krásou a pozorností k přírodě, kterou si park udržuje.


Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známým cílem pro dovolenou a jedním z nejkrásnějších míst, které turisti mohou navštívit, je NP Plitvická jezera. Tento park je známý svými krásnými vodopády, turistickými stezkami a průzračnými jezery. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, budete potřebovat vhodné ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v NP Plitvická jezera.

1. Hotel Plitvice - Tento hotel se nachází v krásném prostředí přímo v srdci NP Plitvická jezera. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na jezera a soukromé balkony. Kromě pokoje můžete využít i další služby hotelu jako například spa nebo restauraci.

2. Villa Lika - Pokud hledáte ubytování, které je více soukromé, můžete zvolit pobyt v této vile. Villa Lika se nachází v blízkosti parku, ale je mimo rušné centrum. Vila nabízí spoustu soukromí a pohodlí, včetně Wi-Fi, TV a DVD.

3. Camping Korana - Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě, potom je pro vás camping Korana tou nejlepší volbou. Nachází se v blízkosti NP Plitvická jezera a nabízí velké množství různých stánků, včetně stinných míst, místa k grilování a celkově pěkné a čisté kempovací místo.

4. Guest House Rubcic - Toto ubytování se nachází v malém městečku Rakovica, které je vzdálené jen několik km od parku NP Plitvická jezera. Guest House Rubcic nabízí netradiční ubytování - pokojové jednotky se nachází v drevených kabinách s vnitřním vybavením. Hosté mohou využívat i společenskou místnost, zahrádku a grilování.

Užijte si nádhernou dovolenou v NP Plitvická jezera a správně zvolte vaše ubytování, které bude doplňovat vaše zážitky z tohoto krásného místa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách