Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Namibie Kolmanskop

Ubytování Namibie Kolmanskop


Kolmanskop, ztracené město v Namibii, které dnes slouží jako turistická atrakce, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti a zároveň možnost ubytování uprostřed tohoto opuštěného, ale fascinujícího místa.

Kolmanskop bylo významným hornickým městem na začátku 20. století. Nachází se asi 10 kilometrů od přístavního města Lüderitz a bylo domovem evropských horníků, kteří se sem přistěhovali ve snaze zbohatnout na nedávno objevených diamantových nalezištích. Město se rychle rozrostlo a postupně se stalo jedním z nejbohatších míst v Namibii.

Avšak počátkem 20. století se do této oblasti stěhovala poušť Namib a písečné duny začaly postupovat přímo směrem k městu. Postupně začalo být obtížné udržovat město ve fungujícím stavu a v roce 1954 bylo definitivně opuštěno. Od té doby písečné duny zcela zpustošily město, zanechávajíce jen rozpadající se budovy a zachovalé ruiny.

Dnes je Kolmanskop známé jako místo s mnoha zlomky minulosti, které poskytují jedinečnou atmosféru a fascinující příběh. Turisté mají možnost zúčastnit se prohlídek a prozkoumat trosky domů, nemocnice, škol a dokonce i kasina, které odrážejí bohatství a životní styl horníků a jejich rodin.

Pro ty, kteří chtějí prožít opravdu neobvyklý zážitek, je možnost ubytování přímo v Kolmanskopu. Několik bývalých domů bylo zachováno a přestavěno na ubytovací zařízení, které nabízí výhled na nádhernou poušť Namib a díky svému unikátnímu umístění jim dodává ještě autentičtější atmosféru.

Tyto ubytovny jsou dobře vybavené, s moderními vybaveními pro pohodlný pobyt. Avšak díky své poloze jsou hosté obklopeni atmosférou minulosti, a mohou si snadno představit, jak to muselo být žít a pracovat v této místnosti, která byla kdysi plná diamantů a bohatství.

Být ubytován v Kolmanskopu je jedinečným způsobem, jak prozkoumat toto fascinující místo a jeho historii. Navíc, turisté mají výhodu být v blízkosti dalších zajímavostí v okolí, jako je malebná paušální oblast Soussusvlei nebo historické město Lüderitz.

Přestože ubytování v Kolmanskopu může být neobvyklé, je to zároveň jedinečná příležitost pro ty, kteří chtějí prozkoumat Namibii mimo klasické turistické cesty a zažít něco opravdu autentického.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Kolmanskop


1. Co je Kolmanskop?
Kolmanskop je opuštěné město ve východní části Namibie, které kdysi sloužilo jako důlní a osadní centrum během namibijského diamantového boomu.

2. Jak se dostanu do Kolmanskopu?
Nejbližším letištěm je letiště Lüderitz, odkud je možné se dopravit autem do Kolmanskopu.

3. Musím mít povolení k návštěvě Kolmanskopu?
Ano, návštěva Kolmanskopu vyžaduje oficiální povolení organizované prostřednictvím Namibijské diamantové společnosti.

4. Kolik stojí vstup do Kolmanskopu?
Vstup do Kolmanskopu je zpoplatněný a vstupné závisí na druhu prohlídky. Běžné vstupné ceny se pohybují kolem 100 Namibijských dolarů.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Kolmanskopu?
Běžná prohlídka Kolmanskopu trvá přibližně 1-2 hodiny.

6. Je možné fotografovat v Kolmanskopu?
Ano, fotografování je povoleno ve většině částí Kolmanskopu. Nicméně je nutné získat svolení od Namibijské diamantové společnosti pro fotografování komerčních nebo profesionálních snímků.

7. Proč bych měl navštívit Kolmanskop?
Kolmanskop je fascinující příklad opuštěného města v poušti, které nabízí unikátní pohled do minulosti diamantového bohatství Namibie. Je to také oblíbená turistická atrakce díky své architektuře a zvláštní atmosféře.

8. Jaké další atrakce jsou poblíž Kolmanskopu?
Nedaleko Kolmanskopu se nachází Národní park Namib-Naukluft, který je domovem pro slavné písečné duny Sossusvlei. Další zajímavou lokalitou v okolí je město Lüderitz s jeho koloniální architekturou.

9. Kde mohu najít ubytování v blízkosti Kolmanskopu?
Nejbližší možností ubytování je město Lüderitz, které nabízí širokou škálu hotelů a ubytovacích zařízení. Další možností je táboření v Národním parku Namib-Naukluft.

10. Je možné navštívit Kolmanskop s průvodcem?
Ano, doporučuje se navštívit Kolmanskop s průvodcem, protože toto místo má bohatou historii a průvodce může poskytnout informace a zajímavosti, které by nebyly jinak dostupné.


Letenka Namibie Kolmanskop


Když přemýšlíš o navštívení Namibie, pravděpodobně se ti vybaví národní park Etosha, velbloudí jízdy či překrásné duny Sossusvlei. Ale co kdybychom ti řekli, že existuje ještě jedno místo, které stojí za návštěvu, a to osada Kolmanskop.

Kolmanskop se nachází v jihozápadní části Namibie, asi 10 kilometrů vnitrozemské od jedné z nejnavštěvovanějších oblastí - národního parku Namib-Naukluft. Tato opuštěná osada vznikla v roce 1908 poté, co se v této oblasti našly diamanty. Kolmanskop se stalo jasným důkazem toho, jak diamantové potraviny mohou vytvořit bohatství a prosperitu, ale také ukazuje, jak rychle a krutě mohou být tyto zdroje vyčerpány.

Kolmanskop býval pulsujícím centrem diamantového průmyslu v Namibii, ale dnes je to opuštěná osada s prázdnými domy, ulicemi a rozpadající se budovami. Navštívit tento neobydlený samotář je jako cesta časem zpět do minulosti. Aby se zachovala vnější krása těchto domů, musí být návštěvníci pečlivě sledováni, aby nedotkli ani nedotknutých míst, ani nerozbili okna.

Navzdory tomu, že je Kolmanskop opuštěná, stále láká návštěvníky svou zvláštní atmosférou a okouzlením minulosti. Navštivte chladné budovy koloniální architektury a prozkoumejte pokojné ulice čerstvé pouště. Ale nečekejte čekat, až budou věci úplně odpadlé - někteří se obávají, že osada se jednoho dne úplně rozpadne.

K návštěvě Kolmanskop se můžete dopravit buď automobilu po asfaltové silnici, která vede z Lüderitz nebo pomocí letecké dopravy. Některé letecké společnosti nabízejí lety přímo do Lüderitz, ze kterého můžete pokračovat na další cestu s dopravcem.

Jestliže máte Namibii v plánu, nezapomeňte zařadit Kolmanskop mezi své cíle. Tato opuštěná osada vás určitě potěší svou krásou a zajímavou historií.


Dovolená Namibie Kolmanskop


Kolmanskop je opuštěné město nacházející se v Namibské poušti v jihozápadní Namibii. Původně založené jako diamantové město v roce 1908, Kolmanskop představovalo kulturní a ekonomické centrum v této části Afriky. Dnes je však považováno za duchovní místo plné historie a zachovalé architektury.

Dříve se v Kolmanskopu těžily diamanty, které přilákaly tisíce lidí z celého světa, kteří doufali, že zde najdou slávu a bohatství. Město bylo vystavěno v německém stylu, a proto se zde nachází nádherné vily, nemocnice, kina, kasina a další budovy reprezentující tehdejší evropskou architekturu.

Po prudkém poklesu těžby diamantů v 50. letech 20. století bylo město postupně opuštěno. Dnes jsou budovy z poloviny zaplavené pískem, což dodává Kolmanskopu tajemnou a romantickou atmosféru. Je to doslova město ztraceného pokladu, které se zvolna vrací do přírody.

Pro turisty je Kolmanskop ideálním místem ke prozkoumávání a objevování minulosti. Místní muzeum nabízí fascinující výstavu o historii těžby diamantů v této oblasti. Turisté si mohou prohlédnout dům ředitele těžební společnosti, školu, kino a další zajímavé budovy. Pro fotografy je Kolmanskop ideálním místem na zachycení surrealistických snímků, kde propojení lidských staveb s přírodou vytváří unikátní kompozice.

Užít si návštěvu Kolmanskopu je možné jednak na jednodenní exkurzi, ale také je možné zde strávit noc. Nejbližším ubytováním je město Lüderitz, které se nachází zhruba 10 kilometrů od Kolmanskopu. Doporučuje se předem zarezervovat si prohlídku, protože počet návštěvníků je omezen a dochází bývá k vyprodání kapacity.

Namibie jako celek je fascinujícím cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Kromě Kolmanskopu nabízí také jedinečnou přírodní scenérii, jako je třeba překrásná písečná poušť Sossusvlei nebo národní park Etosha, který je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například sloni, lvi nebo žirafy. Navštívit místní kmeny Himba a San také nabízí zajímavé pohledy na tradiční kulturu a způsob života.

Dovolená v Kolmanskopu v Namibii je nezapomenutelným zážitkem, který spojuje historii s přírodou a dovoluje nám nahlédnout do minulosti, kdy diamanty ovládaly tuto část světa. Pro milovníky fotografie, historie a neobvyklých míst je návštěva Kolmanskopu neodolatelnou volbou.


Počasí Namibie Kolmanskop


Namibie, rozlehlá země v jihozápadní Africe, je domovem mnoha fascinujících přírodních krás. Mezi nejvýraznější patří poušť Namib, která pokrývá většinu země, a přístavní město Swakopmund. Avšak mezi turisty patří k oblíbeným místům také malé město Kolmanskop, které se nachází v poušti Namib, asi 10 kilometrů od pobřeží Atlantského oceánu.

Historie Kolmanskopu sahá až do konce 19. století. Tehdy byla Namibie německou kolonií a na místě se objevily první diamantové nálezy. V roce 1908 zde byla otevřena první diamantová důlní koncese a město Kolmanskop se rychle rozvíjelo. V roce 1912 zde byla postavena první nemocnice Namibie a v roce 1928 mělo město vlastní bowlingovou dráhu, taneční sál a dokonce i kasino.

Bohužel, s ukončením diamantových těžeb v 50. letech 20. století se začalo město postupně opouštět. V roce 1956 tu žilo již jen několik málo lidí a v roce 1957 byl Kolmanskop oficiálně uzavřen.

Dnes je město opuštěné a zralé k prozkoumání pro turisty. Mezi jeho nejvýraznější památky patří staré německé stavby, jako jsou nemocnice a nemovitosti vytvořené v koloniálním stylu. Vcházet do dřevěných domů s nataženými okny a prázdnými stropy je jako se podívat do minulosti. Největší zajímavostí však jsou písečné duny, které se tu nakupily během let.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Kolmanskop, je dobré pamatovat, že Namibie má velmi horké počasí. Průměrné teploty v Kolmanskopu jsou v létě (od listopadu do února) kolem 30 stupňů Celsia a v zimě (od května do srpna) kolem 20 stupňů Celsia. V závislosti na ročním období se taky mění množství srážek - v průměru tu spadne asi 10 mm deště za rok.

Kolmanskop může být fascinujícím místem pro lidi, kteří hledají dobrodružství a zajímavou historii. Ať už se rozhodnete pro návštěvu během letních měsíců, nebo v zimě, rozmístění v poušti Namib vám zajistí unikátní zážitek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách