Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Itálie Kalábrie Pizzo

Letenka Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je jednou z nejkrásnějších a nejlákavějších italských regionů. Leží na jihu země a je obklopena Tyrhénským mořem na západě a Ionickým mořem na východě. Pokud plánujete návštěvu Kalábrie, nezapomeňte si rezervovat letenku do města Pizzo, které se nachází nedaleko pobřeží Tyrrhenského moře.

Pizzo je malebné přístavní město, které se nachází na úpatí výrazného kopce. Jeho dominantou je hrad, který poskytuje panoramatický výhled na okolní krajinu a moře. Výhled z hradu je jedinečný a rozhodně stojí za to strávit nějaký čas prozkoumáním této historické památky.

Další zajímavou atrakcí v Pizzu je kostel Piedigrotta, který se nachází v jeskyni poblíž pláže. Tento neobvyklý kostel byl vytesán přímo do skalní stěny a je obložen různými mramorovými sochami. Navštívení tohoto kostela je unikátní zážitek a poskytuje pohled na umělecké dílo spojené s přírodní krásou.

Pokud hledáte možnost relaxace na pláži, Pizzo má několik krásných pláží, které jsou vhodné pro užívání slunce a koupání. Pláže jsou čisté, písečné a mají křišťálově čistou vodu, což je ideální prostředí pro osvěžující koupání a potápění. Můžete si zapůjčit slunečník a lehátko, nebo si na pláži udělat piknik s výhledem na moře.

Pizzo je také známé svým gastronomickým uměním. Toto město je rodištěm slavné tyčinkové zmrzliny Tartufo, která je vyrobena z čokolády a ořechů. Je to dokonalý dezert pro milovníky sladkostí a určitě stojí za ochutnávku. Pizzo je také známé produkci červeného a bílého vína, které si můžete vychutnat v jedné z místních vináren.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na výlet na nedaleký ostrůvek Stromboli, který je jedním z nejaktivnějších sopek ve Středomoří. Tento výlet nabízí úžasný pohled na sopečnou erupci a zapůsobí na vás svou nádhernou krajinou.

Rezervace letenky do Pizza je snadná a je mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé spojení z různých evropských destinací. Pizzo je také jednoduše dostupné po silnici, takže pokud si chcete půjčit auto a prozkoumat okolní oblasti, nemusíte se bát.

Pro svou krásu a bohatou historii je Kalábrie nejskvělejším místem pro dovolenou. Rezervujte si letenku do Pizzo a zažijte jedinečnou kombinaci přírodní krásy, historie a vynikající gastronomie, která vás zcela začaruje.


Dovolená Itálie Kalábrie Pizzo


Dovolená v italské Kalábrii je zážitek pro všechny milovníky slunce, moře, historie a chutného jídla. Kalábrie je region ležící v jižní Itálii, který je proslulý svými krásnými plážemi a historickými památkami. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Kalábrii patří Pizzo, což je malebné přístavní město ležící na pobřeží Tyrhénského moře.

Pizzo je malebným městem s úzkými uličkami a starobylými budovami. Na náměstí v centru města se nachází kostel sv. Jiří, který stojí na pozůstatcích antického chrámu. Uprostřed náměstí se také nachází fontána, která slouží jako oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele.

Ale největším lákadlem Pizza jsou dokonalé pláže s tyrkysovým mořem. Pláže jsou čisté a dobře udržované a nabízejí širokou škálu aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění a slunění. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří La Gabella, Michelino a Tropea.

Pokud jde o gastronomii, Pizzo je nejvíce známé pro svůj lahodný dezert – tartufo di Pizzo. Tento druh sladkosti je zmrzlina s jemnou kávovou příchutí a čokoládovým jádrem. Tento dezert si získal renomé nejen v Pizzu, ale po celém světě. Kromě tartufa můžete v Pizzu ochutnat také národní specialitu Nduja, což je druh šišky s vysokým obsahem papriky.

Aby byl váš pobyt v Kalábrii co nejpříjemnější, doporučuje se ubytovat v hotelu přímo na pláži nebo v blízkosti ní. Některé hotely nabízejí také širokou škálu aktivit a výletů v regionu.

Výlet do Kalábrie a Pizze je určitě skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí poznat nová místa a kultury. Tady si člověk může užít jako ten největší sluníčkář, ale také se může potápět do historie středověkého města Pizzu. Tak neváhejte a vydajte se za krásou a gastronomií italské Kalábrie.


Počasí Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je region nacházející se na jihu Itálie a je známá svými nádhernými plážemi, bohatou historií a překrásným počasím. Pokud se rozhodnete navštívit Kalábrii, určitě nebudete zklamáni.

Jedno z nejpopulárnějších měst v Kalábrii je Pizzo. Pizzo je malebné přímořské město, které se nachází na tyrhénském pobřeží. Je známé svými úchvatnými plážemi, historickým centrem a také svou unikátní kulturou.

Počasí v Pizzu je mimořádně příjemné a slunečné. Díky své poloze na pobřeží Tyrhénského moře se zde teploty zvyšují během letních měsíců. Průměrná teplota od června do září se pohybuje kolem 27°C a voda dosahuje teploty až 24°C. Tyto teploty jsou ideální pro plavání, opalování na pláži a vychutnávání si přímořského života.

Díky své blízkosti k moři je v Pizzu také častým jevem příjemný a osvěžující vánek od moře, který přispívá k příjemnému chladu. To je naprosto ideální pro ty, kteří nejsou fanoušky extrémního horka a chtějí si užít dovolenou na pláži bez přehnaného potu.

Zima v Pizzu je mírná a většinou suchá. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 14°C a voda je chladná, s teplotami okolo 15°C. I během této sezóny je však možné zažít slunečné dny a příjemné počasí, což je skvělé pro procházky po pláži a objevování okolních památek.

Pokud se chystáte navštívit Pizzo, nezapomeňte si sbalit sluneční brýle, plavky a opalovací krém. Počasí v Pizzu je ideální pro prožití dovolené na pláži, kde si můžete užívat slunce a teplého moře.

Kalábrie a Pizzo jsou ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít letní dovolenou plnou slunce, krásných pláží a osvěžujícího moře. Navštivte Kalábrii a nechte se okouzlit jejím překrásným počasím a úchvatnými scenériemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Kalábrie Pizzo


Nejčastější dotazy a odpovědi o italské Kalábrii a městě Pizzo:

1. Jak se dostanu do Kalábrie?
V Kalábrii se nejlépe dostanete letecky na letiště Lamezia Terme, které je hlavním příjezdovým bodem do regionu. Odtud si můžete pronajmout auto nebo využít autobusovou dopravu do města Pizzo.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Kalábrii?
Kalábrie je známá svými krásnými plážemi. Některé z nejlepších pláží v Kalábrii jsou Spiaggia di Tropea, Spiaggia di Capo Vaticano a Spiaggia di Caminia.

3. Co je typické pro kalábrijskou kuchyni?
Kalábrie je proslulá svou bohatou a chutnou kuchyní. Mezi typické kalábrijské speciality patří 'Nduja (pálivá saláma), Cipolla Rossa di Tropea (červená cibule z Tropey) a nduja pizzu (pizza s pálivou salámou).

4. Co si mohu prohlédnout v Pizzu?
V Pizzu můžete navštívit Castello Murat, pevnost postavenou v 15. století, která nabízí úžasné výhledy na město a moře. Další zajímavé místo je Chiesa di San Giorgio, barokní kostel z 17. století s nádhernou interiérovou výzdobou.

5. Kam se mohu vydat na výlet z Pizza?
Z Pizza můžete podniknout výlet do nedalekého města Tropea, které je známé svým půvabným historickým centrem a nádhernými plážemi. Další možností je návštěva Národního parku Sila, který nabízí přírodní krásy a možnost turistiky.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Kalábrie a Pizza?
Nejlepšími měsíci na návštěvu Kalábrie a Pizza jsou květen a červen, kdy je počasí příjemné a nejsou takové horka jako v létě. Méně turistů také přispívá k příjemnějšímu a klidnějšímu prostředí.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Pizzu a Kalábrii?
V Pizzu i Kalábrii najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a bed and breakfast. Vzhledem k tomu, že je Kalábrie populární turistickou destinací, je doporučeno si ubytování rezervovat předem.

8. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro návštěvníky Kalábrie?
Kalábrie je obecně bezpečnou destinací, ale obvyklé bezpečnostní opatření, jako je opatrnost při nočních procházkách v odlehlých oblastech a uchovávání cenností v bezpečí, jsou stále důležité. Doporučujeme také sledovat cestovní zprávy a případně konzultovat s místními obyvateli o aktuálních bezpečnostních otázkách.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o italské Kalábrii a městě Pizzo. Pokud máte další konkrétní otázky, neváhejte se zeptat.


Ubytování Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie, region ležící v jihovýchodní části Itálie, je jedním z nejlákavějších turistických cílů pro milovníky slunce, moře a bohaté historie. Jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších měst v Kalábrii je Pizzo, které je také známé pro své skvělé ubytování.

Pizzo se nachází na pobřeží Tyrhénského moře a nabízí nádherné pláže, teplé azurové moře a jedinečnou atmosféru starobylého středomořského města. Kromě jeho krásy je Pizzo také známé pro svou klidnou a přátelskou atmosféru a skvělé příležitosti k ubytování.

Ve městě Pizzo můžete najít širokou škálu ubytování, které splňuje potřeby každého cestovatele. Od malebných malých penzionů a rodinných hotelů až po luxusní hotely se všechny ubytovací zařízení v Pizzu nacházejí v blízkosti moře a centra města.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je zde několik skvělých možností. Například pětihvězdičkový hotel 'Tirreno Grand Hotel' nabízí elegantní pokoje s výhledem na moře a bazénem s překrásnými výhledy na okolní krajinné krásy. Další možností může být čtyřhvězdičkový hotel 'Pizzomunno Resort', který je situován přímo na pláži a nabízí moderní pokoje a apartmány se vším potřebným komfortem.

Pro turisty s menším rozpočtem je Pizzo rovněž ideálním místem. Město nabízí mnoho levných a útulných penzionů a rodinných hotelů, které poskytují základní ubytování za rozumnou cenu. Tyto ubytovací zařízení jsou často v blízkosti pláže a centra města, což je ideální pro ty, kteří chtějí strávit všechno své volné čas na prozkoumání města a užít si pláže.

Navzdory tomu, jaký typ ubytování si vyberete, budete si v Pizzu užívat pohodlí a krásného prostředí. Město je plné úžasných restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat nejen italskou kuchyni, ale také těšit ze skvělé atmosféry a přátelského přístupu místních obyvatel.

Pizzo je také známé pro své historické památky, jako je Castello Murat, hrad z 15. století, který poskytuje panoramatický výhled na moře a město. Tento hrad byl kdysi vlastněn Napoleonovým vojevůdcem Joachimem Muratem. Další známou památkou je Piazza della Repubblica, centrální náměstí města, kde najdete kostel Chiesa di San Giorgio Martire a slavnou sochu svatého Jiří.

Pokud plánujete návštěvu Kalábrie, neměli byste si nechat ujít Pizzo. Toto krásné město nabízí nejen skvělé ubytování, ale také možnosti prozkoumávání jeho překrásného okolí, včetně blízkých vesnic a měst, jako jsou Tropea a Reggio Calabria.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách