Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zimbabwe Hwange National Park

Počasí Zimbabwe Hwange National Park


Hwange National Park je největší a nejstarší národní park v Zimbabwe. Nachází se na západě země a rozkládá se na ploše přesahující 14 600 km². Park je domovem široké škály divoké zvěře, včetně slonů, levhartů, nosorožců, antilop a mnoha dalších druhů. Jeho rozmanitá fauna a flora přitahují do Hwange National Parku turisty z celého světa.

Jedním z klíčových faktorů, který má vliv na život v Hwange National Parku, je počasí. Tato část Zimbabwe má typické tropické podnebí s dvěma hlavními obdobími - suchým a deštivým.

Suché období obvykle nastává od října do března. Teploty mohou být vysoké, a to až přes 35 °C. V těchto měsících dochází k minimálnímu množství srážek, což vede k osušení řek a vodních zdrojů v parku. To má vliv na migraci zvířat, která se přesouvají na místa, kde je ještě dostatek vody. I přes nedostatek srážek lze však obdivovat krásu parku a vidět četné druhy zvířat, která zůstávají v oblasti.

Deštivé období trvá od dubna do září. Během tohoto období se srážky zvyšují a park se proměňuje v zelený ráj. Teploty klesají na příjemnějších 20-25 °C. Deště obnovují zásoby vody a oživují krajinu, což přináší obrovské množství životu na zvěři i na rostlinách. Mnoho zvířat se vrací z migrací zpět do parku. Pro turisty je toto období ideální na pozorování ptáků, protože je známo, že Hwange National Park je domovem více než 400 druhů ptáků.

Nicméně, s dešti mohou přijít i určité výzvy. Cesty v parku mohou být v porovnání se suchým obdobím náročnější na průjezd, a některé oblasti parku mohou být dočasně nepřístupné. Je také důležité pamatovat na to, že dešťová sezóna přináší i vyšší výskyt hmyzu a komárů, což může vést k potřebě dodatečných opatření proti těmto obtížným tvorům.

Hwange National Park je fascinující destinací pro všechny přírodovědce, milovníky zvířat a dobrodruhy. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit v suchém nebo deštivém období, připravte se na nevšední zážitky a úchvatnou přírodu, která vám Hwange National Park a Zimbabwe nabízejí.


Dovolená Zimbabwe Hwange National Park


Dovolená v Zimbabwe: Navštivte národní park Hwange

Zimbabwe je země v jižní Africe, která mimo jiné nabízí i úžasnou přírodu. Rozlohou největší národní park v Zimbabwe je Hwange National Park. V parku naleznete neobvyklou a vzácnou faunu a flóru. Pokud hledáte nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou, pak je národní park Hwange tou pravou volbou.

Již po příjezdu na letiště v Zimbabwe budou Vaše oči upírány na nedotčenou přírodu, suť obnažené země a savany. Hwange National Park se zdá být nespočetně obrovský a rozprostírá se na 14 600 km². V této obrovské zóně si můžete užít pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí a pozorovat zdejší ptáky, jako je například malčík marabu, turako guinejský nebo šplhavci, kteří loví jako kobry.

Národní park Hwange je známý pro svou obrovskou populaci slonů. Když projíždíte savanou, budete mít pocit, že do ní bylo zastrčeno nekonečné množství slonů. Po velkých stadionech chodí sloni skrze savany nebo se jednoduše pasou na trávě. Pokud se Vám nestane nevšímavost, můžete si to natočit a mít tak dokonalé vzpomínky na celý výlet.

Také levhart a gepard patří mezi divoká zvířata, která v Hwange National Park žijí. Jsou to dravci, kteří vyžadují velké množství potravy a často pronásledují jejich kořist rychlostí blesku. Tito predátoři jsou zároveň nebezpeční pro lidi, takže je důležité být obezřetný a dodržovat pravidla, které Vám budou sděleny na místě.

Kromě divokých zvířat nabízí Jwange National Park také nádhernou zeleň. Zelené trávníky a nádherné květiny jsou v této oblasti velmi hojné. V parku najdete různé druhy stromů, jako například Baobabovník.

Pokud hledáte dovolenou, která Vás naplní zážitky, v místech, kam ochota zajet je jen malá, je právě národní park Hwange ideálním cílem. Kromě pozorování zvířat zde můžete provozovat i různé sporty. Nabízí se zde turistické výlety, jízdu na koni, stezky na horském kole, ale i krásné procházky.

Hwange National Park se nachází v samém srdci Zimbabwe, což znamená, že existují obrovské možnosti, jak prozkoumat i ostatní okolní oblasti. Nabídka různých sportů, míst pro poslech africké hudby a také množství kulturních a historických památek. Takže, pokud plánujete Vaší další dovolenou, neváhejte a navštivte jednu z nejkrásnějších oblastí jižní Afriky – národní park Hwange.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Hwange National Park


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do parku Hwange?

- Nejlépe je se dostat do parku Hwange letecky, přistáním na letišti Victoria Falls nebo Bulawayo. Odtud lze pokračovat po silnici do parku. Také je možné cestovat do parku autem, avšak na silnicích je třeba být opatrný.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v parku Hwange?

- Hwange National Park nabízí mnoho aktivit a atrakcí. Nejoblíbenější je safari a pozorování divokých zvířat. Park je domovem mnoha druhů savců, včetně slonů, lvů, nosorožců, gepardů a zebří. Dalšími populárními aktivitami jsou pěší túry, noční safari, fotografování zvířat a návštěva pálení slonoviny.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku Hwange?

- Nejlepší dobou pro návštěvu parku Hwange je období sucha mezi květnem a říjnem, kdy je možné pozorovat velké množství zvířat u vodních zdrojů. Během období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, jsou cesty v parku obtížnější a mnoho zvířat migruje.

4. Jak lze v parku Hwange ubytovat?

- V parku Hwange jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních lodge, středně drahých kempů a kempů strážců. Je třeba si rezervovat ubytování předem.

5. Existují nějaká omezení při návštěvě parku Hwange?

- Ano, návštěvníci parku Hwange musí dodržovat několik pravidel a omezení. Například je zakázáno krmit zvířata, opouštět vozidlo na safari nebo se dotýkat divoké zvěře. Je důležité respektovat přírodu a zvířata v parku.


Letenka Zimbabwe Hwange National Park


Hwange National Park v Zimbabwe je jedním z nejvýznamnějších chráněných území na africkém kontinentu. Rozkládající se na ploše téměř 15 tisíc čtverečních kilometrů, je to jeden z největších parků v zemi a nabízí nezapomenutelný zážitek z divoké přírody.

Park je domovem pro nespočet druhů zvířat, včetně velkých stád slonů, buvolů, nosorožců a lvů. Díky této rozmanitosti divokého života je Hwange National Park vynikajícím místem pro safari a pozorování volně žijících zvířat.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit tento park, je nejlepším způsobem, jak se tam dostat, letecká doprava. Mnoho leteckých společností nabízí letenky do Zimbabweho hlavního města Harare, odkud je možné se dostat do Hwange National Park.

Při plánování letu do Zimbabwe je důležité pamatovat na to, že země vyžaduje víza pro vstup do země. Turistická víza lze získat při příletu na letiště v Harare, nebo před cestou získáním on-line e-víza.

Hwange National Park je nejlépe navštívit během suchého období od května do října, kdy je jasná obloha a zvířata se často shromažďují u vodních zdrojů, což usnadňuje jejich pozorování. Během deštivého období je park však velmi krásný, s mladými růstlinami a vodními toky v plném proudu.

Po příletu do Harare můžete pokračovat v cestě do Hwange National Park několika způsoby. Nejpohodlnější možností je využití chartrového letu přímo do parku. Existují také autobusové a vlakové spoje, ale ty mohou být pomalejší a méně pohodlné.

V parku samotném je možné se ubytovat v různých lodgích a tábořištích, které nabízejí různé úrovně luxusu. Některé z nich se nacházejí přímo ve vnitřní části parku, zatímco jiné jsou situovány v blízkosti jeho hranic.

Během pobytu v Hwange National Park můžete zažít jedinečné safari, pozorovat velká stáda slonů, sledovat kočkovité šelmy, jako jsou lvi a gepardi, a zaujmout se mnoha druhy ptáků, které sem migrují každý rok.

Hwange National Park je okouzlujícím a překrásným místem, které vás vtáhne do světa divočiny a ukáže vám přírodu v její plné kráse. Jestliže hledáte dobrodružství v divočině, safari a nezapomenutelné zážitky, letenka do Zimbabwe a návštěva Hwange National Park je tou správnou volbou.


Ubytování Zimbabwe Hwange National Park


Zimbabwe je neuvěřitelně krásná země s bohatou divokou přírodou a nezapomenutelnými zážitky. Jedním z největších pokladů této země je Hwange National Park, který je také domovem mnoha druhů zvířat včetně slonů, lvů, nosorožců a gepardů. Pokud se rozhodnete navštívit tento národní park, budete potřebovat vhodné ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování Hwange National Park.

1. Lotule Lodge: Tato krásná chata se nachází na samotném okraji národního parku a nabízí úžasné výhledy na savanu. Lotule Lodge je známá svou pohostinností a přátelským personálem. Nachází se zde také bazén, který je ideální pro osvěžení po dlouhém dni na safari. Tato chata disponuje komfortními pokoji a kvalitními službami.

2. Ivory Lodge: Ivory Lodge je jedním z nejexkluzivnějších ubytovacích zařízení v Hwange National Park. Tato luxusní chata nabízí elegantní pokoje s vlastní koupelnou a velkým sociálním prostorem, který je ideální pro odpočinek po dni plném dobrodružství. Hosté Ivory Lodge budou mít přístup ke gastronomickým zážitkům, wellness centru a dalším vysoce kvalitním službám.

3. The Hide: Pokud hledáte ubytování s autentickou africkou atmosférou, The Hide je pro vás to pravé. Tato chata nabízí pohodlné pokoje ve stylu safarového stanu s vlastní koupelnou a terasou, kde si můžete vychutnat skvělé výhledy na hlavní vodní jamku, která je oblíbeným místem pro setkávání divokých zvířat. The Hide má také společenskou místnost s krbem, bazénem a venkovní terasou, kde si můžete vychutnat večeři nebo drink s ostatními hosty.

4. Miombo Safari Camp: Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování, Miombo Safari Camp je skvělou volbou. Tato chata nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje s vlastní koupelnou. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří si chtějí užít safari za rozumnou cenu a zároveň se ponořit do přírody a krásy Hwange National Park.

5. Camp Hwange: Camp Hwange je elegantní a velmi oblíbenou chatou v parku. Tato chata nabízí luxusní pokoje s vlastní koupelnou a terasou, která poskytuje úžasné výhledy na park. Hosté Camp Hwange budou mít také přístup ke společenské místnosti, bazénu a dalším vysoce kvalitním zařízením.

Ubytování v Hwange National Park je různorodé, aby vyhovovalo různým rozpočtům a požadavkům hostů. Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky vytížených měsíců. Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, budete mít příležitost prožít nezapomenutelný pobyt v Hwange National Park, kde se můžete setkat s některými z nejohroženějších druhů zvířat na světě a prozkoumat překrásnou africkou divočinu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách