Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Srí Lanka Ampara

Počasí Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je malebný ostrovní stát v Indickém oceánu, který se může pyšnit nejen svými překrásnými plážemi a exotickou flórou a faunou, ale také různorodým klimatem. Jednou z oblastí, která si získává pozornost svým unikátním počasím, je Ampara.

Ampara je jedním z nejteplejších regionů Srí Lanky a nachází se na východě ostrova. Díky své poloze uvnitř Srí Lanky, za horami, je zde klima mírně odlišné od ostatních částí země. V Ampaře panuje horké a suché podnebí s minimálním množstvím srážek, což má velký vliv na celkové podmínky a rozmanitost ekosystémů v této oblasti.

Průměrná teplota v Ampaře se pohybuje kolem 32 °C po většinu roku, přičemž v letních měsících může dosáhnout až 35 °C. Během deštivých období, která nastávají od května do září, se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají velmi příjemné pro každodenní život. V zimních měsících (od prosince do února) může být teplota v Ampaře o něco nižší, ale stále se pohybuje kolem 28 °C.

Co se týče srážek, Ampara je jednou z nejsušších částí Srí Lanky. Roční srážkové úhrny zde nepřesahují 1000 mm, což je mnohem méně než v jiných částech ostrova. Díky tomu se zde nacházejí sušší oblasti s otevřenou krajinou, které jsou ideální pro pěstování rýže a jiných plodin.

Navzdory suchému klimatu se však v Ampaře nacházejí některé úžasné přírodní krásy. Například přírodní rezervace Gal Oya, která se rozkládá na rozloze 259 km² a je domovem mnoha ohrožených druhů. Rezervace je také známá svou nádhernou přehradou, která poskytuje vodu pro zemědělství v okolí.

Pokud se chystáte navštívit Amparu, doporučuje se vám vzít si lehké oblečení a sluneční ochranné prostředky, protože slunce je v této oblasti velmi silné. V létě je také důležité udržovat dostatečný přísun tekutin a vyhýbat se největšímu vedru během odpoledních hodin.

Ampara je fascinující oblastí Srí Lanky, která nabízí jedinečné počasí a krásnou přírodu. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružství v národním parku nebo relaxaci na pláži, Ampara vám poskytne perfektní prostředí pro vaši dovolenou.


Dovolená Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je ostrov středně velkého rozsahu v Indickém oceánu. Ačkoliv je tato země již známa jako turistický ráj, stále existuje několik míst, která jsou méně navštěvovaná, ale nabízejí nezapomenutelné zážitky.

Jedním z těchto míst je Ampara, krásná oblast, která se nachází na východě ostrova. Ampara má mnoho zelených dolin, tropických lesů a úžasných pláží. Zdejší příroda určitě stojí za návštěvu.

Když navštívíte Amparu, nevynechejte Puttalam National Park, který se nachází asi 20 kilometrů od města. Park je ideálním místem k pozorování mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou krokodýli, prasata nebo letouni. Pro milovníky přírody je to jedno z nejlepších míst na Srí Lance.

Jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově je Arugam Bay, která se nachází v blízkosti Ampary. Tato pláž je ideálním místem k surfování, ale také nabízí procházky po pobřeží a pozorování západu slunce. Kousek od této pláže se nachází i další, méně známé pláže jako například Kudukkanai nebo Panama.

Pokud máte zájem se dozvědět něco o místní kultuře a historii, můžete navštívit městečko Lahugala. Toto město je známé díky Lahugala National Park, ale také proto, že se zde nachází několik archeologických nalezišť, jako například Buddhova stupa nebo starobylý chrám. Pokud vás zajímá historie Srí Lanky, je toto místo pro vás to pravé.

Ampara a jeho okolí nabízejí také mnoho možností pro pěší turistiku nebo pro cyklistiku. Dokonce si můžete pronajmout kolo a projet se po místních vesnicích, které nabízejí mnoho zajímavých zákoutí.

Co se týká ubytování, v Ampaře a jeho okolí jsou k dispozici různé kategorie hotelů a ubytování, od malých hostinců až po luxusní resorty. Vzhledem k tomu, že je tato oblast méně navštěvovaná než jiné turistické cíle na Srí Lance, není třeba mít obavy z velkých davů turistů.

V Ampaře a okolí najdete mnoho míst, která stojí za návštěvu. Město a jeho okolní příroda nabízejí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této země bez velkého množství turistů. Je to skvělé místo pro odpočinek, relaxaci a prozkoumání srílanské kultury a historie.


Letenka Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě. Nachází se v jihovýchodní Asii a nabízí bohatou kulturu, úchvatné památky a fantastickou přírodu. Pokud toužíte po dovolené, která vám umožní odpočinout si a zároveň poznat něco nového, může být Srí Lanka tou správnou volbou pro vás. A když chcete navštívit méně známou část země, můžete zvolit letenku do Ampary.

Ampara je hlavním městem provincie Ampara a nachází se na východě Srí Lanky. Je to relativně malé město s asi 65 000 obyvateli, ale je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí vidět méně turisticky navštěvované oblasti země. Město nabízí velkou diversitu etnických skupin, včetně Tamilů, Singhálců a Muslimů. V Ampaře najdete spousty krásných chrámů, místní trhy a fantastickou nabídku jídla.

Nejbližším letištěm k Ampaře je letiště Batticaloa, což je malé letiště asi 56 km od Ampary. Letenky do Batticaloa můžete koupit u různých leteckých společností, jako je například SriLankan Airlines, která má lety do Batticaloa několikrát týdně. Kromě toho můžete zvážit také let do Kolomba, hlavního města Srí Lanky, a následný další přelet do Batticaloa.

Při cestě do Ampary vám doporučujeme, abyste nevynechali návštěvu některých míst v okolí. Například můžete navštívit Nalegařskou přehradu, což je největší přehrada na Srí Lance, nebo můžete navštívit Yala National Park, který je jedním z nejpopulárnějších národních parků v zemi. Zde můžete vidět slony, leve a další zvířata.

Srí Lanka je perfektní destinací pro ty, kteří touží po dovolené, která je plná dobrodružství, krásných míst a skvělého jídla. A když navštívíte méně turisticky navštěvovaná místa, jako je například Ampara, získáte více autentický pohled na zemi. Ať už se rozhodnete letět do Batticaloa nebo jiných míst na Srí Lance, měli byste si užít naprosto nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Ampara


1. Jak se dostat do Ampara z Colombo?
Odpověď: Je možné se dostat do Ampara autobusem nebo vlakem. Cesta trvá zhruba 7-8 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Ampara?
Odpověď: V Ampara jsou populárními turistickými atrakcemi Pottuvil Point, Lahugala Kitulana Národní park, Buduruwagala starobylé chrámy a Muhudu Maha Viharaya.

3. Existují v Ampara pláže?
Odpověď: Ano, Ampara má krásné pláže, jako je Arugam Bay, které jsou oblíbené mezi surfaři.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které si v Ampara mohu užít?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Ampara patří surfování, safari v národním parku, návštěva chrámů a procházky po přírodě.

5. Kde se dá v Ampara dobře najíst?
Odpověď: V Ampara najdete různé restaurace nabízející tradiční srílanské jídlo, ale i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality.

6. Existují v Ampara ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v Ampara najdete různé hotely, hostely a penziony, které nabízejí ubytování pro různé rozpočty.

7. Je bezpečné cestovat do Ampara?
Odpověď: Obecně je Ampara považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, stejně jako při cestování kamkoli jinam, je doporučeno dbát základních opatření a sledovat aktuální cestovní doporučení.

8. Jaké jsou klimatické podmínky v Ampara?
Odpověď: Ampara má tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Nejlepší čas k návštěvě je obvykle mezi listopadem a dubnem, kdy je období sucha.

9. Jak je možné najít průvodce v Ampara?
Odpověď: Většina hotelů a turistických informačních center v Ampara vám rádi poskytnou kontakt na místního průvodce, který vám pomůže objevit tuto oblast.

10. Kolik dní je ideální zůstat v Ampara?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Ampara minimálně 2-3 dny, abyste měli čas prozkoumat hlavní atrakce této oblasti a vychutnat si klidnou atmosféru.


Ubytování Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je malebnou tropickou destinací s bohatou kulturou, nádhernými plážemi a fascinujícími historickými památkami. Když plánujete svou cestu na tuto ostrovskou zemi, měli byste zvážit také výběr vhodného ubytování. V jednom z nejjižněji položených distriktů Srí Lanky, Ampara, máte na výběr mnoho skvělých možností ubytování.

Ampara je zároveň jméno distriktu i jeho hlavního města. Tento region je známý svou přírodní krásou a historickými památkami. Naleznete zde nejen překrásné pláže a palmové háje, ale také chráněná území, jako je například Národní park Gal Oya, kde žijí sloni volně se pohybující po parku.

Pokud jde o ubytování v Ampaře, máte na výběr z různých typů zařízení. Jednou z možností je využít resortů nebo hotelů nacházejících se na plážích. Tyto luxusní ubytovací zařízení vám poskytnou veškeré potřebné pohodlí a vybavení, abyste měli příjemný pobyt. S výhledem na moře a nabídkou různých vodních sportů jako je potápění či surfování vás tyto hotely nenechají na pochybách, že jste na ostrově ráje.

Pro ty, kteří preferují intimnější atmosféru a pohodlí domova, jsou k dispozici také rodinně provozované penziony a ubytování s vlastní kuchyňkou. V těchto zařízeních se budete moci cítit jako doma a poznat srílanskou kulturu z první ruky.

Další nabídkou jsou ubytovací zařízení zaměřená na ekoturistiku a udržitelný způsob života. Tyto ekoresorty a ekohotely nabízejí ekologicky šetrné prostředí, ve kterém si můžete užívat přírodu a zároveň přispívat k ochraně lokálního ekosystému. Mnohé z těchto zařízení také nabízejí exkurze do okolních přírodních rezervací, kde můžete zažít nezapomenutelné zážitky s divokými zvířaty a prozkoumat nezbytné tajemství přírody na Srí Lance.

Abychom zakončili, ubytování v Ampaře na Srí Lance nabízí různorodé možnosti, které uspokojí potřeby a preference všech cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus či poklidnou atmosféru, v tomto regionu naleznete něco pro každého. Přijďte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Srí Lanky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách