Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Paro

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy z Bhútánu do hlavního města Paro?
- Nejlepší způsob dopravy je letecky. Existuje pravidelné spojení mezi letištěm v hlavním městě Thimphu a mezinárodním letištěm v Paru. Další možností je cesta autem, která trvá asi 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Paru?
- Největší atrakcí v Paru je Bhútánský klášter Taktshang, známý také jako Tygří hnízdo. Toto klášterní komplex je zavěšený na útesu nad údolím a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Dalšími populárními atrakcemi jsou Muzeum Bhútánu, Drukmgyel Dzong a tradiční vesnice a malby v Nueva.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Paru?
- V Paru je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, tradičními hostely nebo dokonce ubytováním v klášterech. Cena se liší podle typu ubytování a sezóny.

4. Jak se dostanu do Bhútánu z Paru?
- Z Paru se můžete dostat do Bhútánu cestou autem nebo letecky. Existuje také možnost cesty autobusem, ale tato možnost je méně pohodlná a trvá déle.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Paro?
- Nejlepší čas na návštěvu Paro je během jarního a podzimního období (březen a duben, září a říjen). V těchto měsících je počasí příjemné a je nejmenší šance na deštivé dny. Mějte na paměti, že v létě může být dost deštivo a v zimě chladno.

6. Jaká je měna používaná v Bhútánu a Paru?
- Oficiální měnou v Bhútánu je bhútánský ngultrum (BTN). Nicméně, indickou rupii (INR) lze také v Paru snadno používat. V městech a turistických oblastech je také možné platit platebními kartami.

7. Jaká je počasí v Paru?
- Paro má mírné subtropické podnebí. V létě (červen až srpen) může být teplota kolem 20-25 °C. V zimě (prosinec až únor) jsou teploty obvykle v rozmezí 0-10 °C. V dubnu a květnu dochází k častým srážkám, zatímco v září a říjnu je počasí obvykle slunečné.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Bhútánu a Paru?
- Ano, pro návštěvu Bhútánu je vyžadováno vízum. Můžete si ho vyžádat prostřednictvím destinace poskytnuté cestovní agenturou nebo prostřednictvím bhútánského velvyslanectví nebo konzulátu. Víza do Paru jsou také nutná, ale mohou být získána na mezinárodním letišti v Paru.


Počasí Bhútán Paro


Pokud se zajímáte o exotické a neobvyklé destinace, jedna z nich je určitě Bhútán. Tento malý himalájský stát se nachází v jihovýchodní Asii a je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a také jedinečným počasím.

Bhútán je země, která je výjimečná svým geografickým umístěním a reliéfem. Nachází se ve východní části Himálaje a převažují zde horské oblasti. Největším a nejvýznamnějším městem je Paro, které je také domovem jediného mezinárodního letiště v zemi.

Co se týče počasí, Bhútán má různorodé klima v různých regionech. Avšak obecně lze říct, že na celém území země jsou vyšší nadmořské výšky, což ovlivňuje i podnebí. Většina Bhútánu patří do subtropického monzunového klimatu, což znamená, že jsou zde výrazné rozdíly mezi suchými zimami a deštivými léty.

Paro, jako hlavní město, má podnebí, které je podobné ostatním oblastem v Bhútánu. Je zde chladněji než ve většině severní Indie, ale počasí je stále příjemné. V letních měsících, tedy od června do srpna, je období monzunů, které přináší hojné srážky a silné bouřky. Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ale mohou se vyšplhat až na 30 °C.

Zimu tvoří období prosince až února, kdy je naopak chladněji. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale v noci mohou klesnout až na 0 °C. Na horách může být ještě studeněji a sněžení není výjimkou. To vytváří perfektní podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování.

Jaro a podzim jsou sezóny, které jsou obecně považovány za nejlepší časy na návštěvu Bhútánu. V dubnu a květnu kvetou květiny a krajinu lze nazvat překrásnou. Podzim, který se táhne od září do listopadu, je také ideální období pro cestovatele, protože je méně deštivý a teploty jsou mírné.

Právě díky těmto rozdílným klimatickým změnám se Bhútán může pochlubit pestrou a bohatou flórou a faunou. Rostou zde různé druhy rostlin, včetně vzácných orchidejí, a mnoho druhů zvířat jako jsou tygři, sloni nebo jednorožci.

Bhútán a jeho hlavní město Paro jsou tedy plné překvapení a přírodních krás. Bez ohledu na to, kterou dobu v roce se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete se těšit na jedinečné počasí a možnost objevovat nádhernou himalájskou krajinu.


Letenka Bhútán Paro


Bhútán, malá horská země v Himálaji, je známá svou nádhernou krajinou a bohatou duchovní kulturou. Jedním z nejvzácnějších zážitků, který můžete na této destinaci zažít, je přistání na letišti Paro, které patří mezi nejnebezpečnější a nejtěžší letiště na světě.

Letiště Paro se nachází mezi horami v nadmořské výšce přes 2 200 metrů. Jeho jediná ranvej, která je jedním z nejkratších na světě, měří pouhých 6 500 stop (1 981 metrů). Pro srovnání, průměrná délka ranveje na mezinárodních letištích je alespoň 10 000 stop (3 048 metrů). Tato malá délka ranveje omezuje možnost přistání větších letadel a osobních letounů.

Jelikož je Bhútán jednou z nejméně rozvinutých zemí na světě, neexistuje zde žádná zahraniční letecká společnost. Přistání na letišti Paro je tedy výsadou jen několika málo leteckých společností, které disponují letadly vhodnými pro tento druh letu. Mezi tyto letecké společnosti patří například Bhutan Airlines, Druk Air a některé další menší letecké společnosti.

Přistání na letišti Paro je jedinečný zážitek, který vám nabídne dechberoucí výhledy na okolní himálajské hory a tradiční bhútánské vesničky. Piloti musí provést několik prudkých manévrů, aby se dostali mezi úzkými dolinami a nakonec se dostali na malou ranvej. Průlet nad horami a nízká nadmořská výška dodává letu adrenalinu a je jistě nezapomenutelnou částí vaší cesty.

Jelikož je letiště Paro vzhledem k hornaté krajině velmi náročné, piloti, kteří sem létají, musí projít speciálním výcvikem a získat certifikát pro přistání na tomto letišti. To zajišťuje bezpečnost pasažérů a minimalizuje riziko nehod.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, letenka na letiště Paro je prvním krokem k objevování této fascinující země. Přistání na letišti Paro je vzrušující dobrodružství a zároveň úžasný pohled na krásu bhútánské krajiny.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán je malá země ležící v jižní Asii, která je známá svými úchvatnými krajinami a bohatou kulturou. Mezi nejpůsobivější místa, která bychom měli navštívit při cestě do Bhútánu, patří město Paro. Paro leží v údolí obklopeném horami a je pokládáno za jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu.

Hlavní atrakcí Paro je jeho slavný pohádkový hrad - klášter Taktsang, známý také jako Tiger's Nest. Tento klášter se tyčí na strmé skále a je symbolem Bhútánu. Příchod k němu vyžaduje asi dvouhodinový trek, ale zážitek za to rozhodně stojí. Cestou budete mít příležitost obdivovat úžasnou přírodu a krásný výhled na údolí Paro. Když konečně dorazíte na vrchol, budete odměněni výhledem na klášter, který vytváří jedinečnou atmosféru.

Další zajímavostí v Paro je klášter Rinpung Dzong. Tento impozantní budova slouží jako pevnost a klášter a je známý svými uměleckými díly a barevnými freskami. Každoročně se zde koná slavnostní taneční festival Paro Tshechu, který přitahuje mnoho návštěvníků.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě byste měli navštívit i Národní muzeum Bhútánu, které se nachází ve starém jižním křídle kláštera Ta Dzong. Muzeum vás provede bohatou historií Bhútánu a nabídne vám příležitost zblízka se seznámit s bohatým kulturním dědictvím této země.

Na dovolené v Paro byste si také neměli nechat ujít příležitost vyzkoušet tradiční bhútánský šaty - gho pro muže a kira pro ženy. Ti, kteří chtějí zažít autentické kulturní zážitky, se mohou zúčastnit místních festivalů a oslav, kde se konají tradiční tance a hudba.

Paro nabízí také možnost procházek po okolních horách a turistických stezkách. Můžete si vychutnat klid a ticho přírody a zároveň si užít nádherný výhled na okolní krajinu.

Na dovolené v Bhútánu byste měli také ochutnat místní kuchyni. Bhútánská kuchyně je plná chutí a tradic, a například pokrm ema datshi, který se skládá z chilli papriček smíchaných s taveným sýrem, je jedním z nejoblíbenějších jídel v zemi.

Paro je skvělým místem pro dovolenou, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou kulturu a přírodu Bhútánu. Přestože je malé, Paro je plné velkých zážitků a bude jistě vyplněno vzpomínkami, které si budete pamatovat navždy.


Ubytování Bhútán Paro


Bhútán je malá země ležící v jihovýchodní Asii, která je známá svými nádhernými krajinami a bohatou kulturou. Město Paro, ležící ve stejnojmenném údolí, je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Pokud se rozhodnete navštívit Paro, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám poskytne pohodlí a zároveň vám umožní prozkoumat všechny krásy tohoto místa.

Ve městě Paro najdete různé druhy ubytování, které splní vaše potřeby a přání. Mezi nejoblíbenější možnosti patří hotely, penziony a tradiční bhútánské kamenné domy známé jako "dzongkha". Každá z těchto možností nabízí jedinečný zážitek, který doplňuje vaši cestu do Bhútánu.

Hotely v Paro jsou moderní a často nabízejí vyšší standard ubytování. V těchto hotelech můžete očekávat pohodlné a prostorné pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a Wi-Fi připojením. Některé hotely také mají bazény, lázně a další wellness zařízení, která vám umožní odpočinout si po celodenním objevování Bhútánu. V blízkosti hotelů se nachází také restaurace, ve kterých si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni.

Další možností ubytování jsou penziony, které jsou v Paro velmi oblíbené. Penziony jsou často rodinnými podniky, které poskytují příjemnou a přátelskou atmosféru. Můžete si vybrat mezi pokoji s vlastní koupelnou nebo sdílenými zařízeními, v závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích. Penziony v Paro jsou roztomilé a útulné, často s malou zahradou nebo terasou, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni stráveném poznáváním města.

Pokud si přejete autentický zážitek, můžete si pronajmout tradiční bhútánský kamenný dům, známý jako dzongkha. Tyto domy jsou nejen krásné, ale také mají historický význam v bhútánské kultuře. Dzongkhy v Paro jsou obvykle zařízeny ve tradičním stylu se dřevěným nábytkem a ručně vyšívanými dekoračními prvky. I když nemusí mít všechny moderní vybavení, poskytují autentický pocit a jedinečný pohled na bhútánskou kulturu.

Nezáleží na tom, pro jaký typ ubytování se rozhodnete, v Paro je toho hodně k vidění. Můžete navštívit slavný budhistický klášter Taktshang, který je také známý jako "Tiger's Nest". Tento klášter je postavený na strmé skále a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Dále můžete navštívit místní trhy, kde si můžete koupit tradiční suvenýry, nebo si projít nádherné bhútánské vesničky a poznat místní obyvatele.

Celkově vzato, ubytování v Paro v Bhútánu nabízí jedinečný a pohodlný zážitek pro turisty. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na bohatou kulturu, krásnou přírodu a úžasné památky, které Paro nabízí. Bhútán je země plná pokladů a vaše cesta sem vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách