Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Portoriko Old San Juan

Letenka Portoriko Old San Juan


Portoriko se možná může zdát jako obyčejný karibský ostrov, ale jedním z jeho nejvíce fascinujících míst je historické město Old San Juan. Pokud plánujete cestovat do Portorika, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit tuto malebnou část ostrova.

Old San Juan je jedním z nejstarších koloniálních měst na území Spojených států a bylo založeno Španěly v roce 1521. Jeho úzké dlážděné uličky, barevné domy a impozantní pevnosti odrážejí bohatou historii Portorika. Toto opevněné město bylo postaveno jako obrana proti nájezdům pirátů, až do dnešních dnů lze najít stopy této slavné minulosti.

Jedním z nejvýznamnějších památek Old San Juan je pevnost San Felipe del Morro. Tato pevnost byla postavena v 16. století a sloužila jako ochrana před útoky nepřátel. Dnes je to turistická atrakce a Unesco ji dokonce zařadilo na seznam světového dědictví. Při procházce kolem hradeb si můžete vychutnat nádherný pohled na oceán a přilehlé pláže.

Další zajímavou zastávkou v Old San Juan je Catedral de San Juan Bautista - katedrála zasvěcená sv. Janu Křtitelovi. Je to jedna z nejstarších katedrál založených v Novém světě a je to opravdu krásné místo. Uvnitř najdete nádhernou gotickou architekturu a vzácné umělecké díla.

Mezi další historické památky v Old San Juan patří Castillo de San Cristobal, který byl postaven na ochranu přístavu. Tato pevnost je pozoruhodná svými systémy tunelů a podzemními chodbami, které byly kdysi využívány pro vojenské účely.

Old San Juan je také známý svou živou atmosférou. Ulice jsou plné barevných obchodů, restaurací a barů, které nabízejí portorickou kuchyni a míchané drinky. Dominikánská čtvrť je samozřejmě místem, které musíte navštívit, abyste si vychutnali autentickou portorickou kulturu, hudbu a třeba i tanec.

A nezapomeňte navštívit trhy v Old San Juan, kde můžete nakoupit místní řemeslné výrobky a suvenýry, včetně tradičních portorických džemů a kávy.

Pro cestovatele je Old San Juan snadno dostupný. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Portorika, přičemž hlavní letiště je jen kousek od historického centra. Po příletu na ostrov se můžete dostat do Old San Juan pěšky nebo taxíkem.

Celkově vzato, návštěva Old San Juan je jako cesta zpět v čase. To je místo, kde se historie setkává s živou kulturou, nabízející návštěvníkům jedinečný zážitek. Pokud hledáte dovolenou plnou krásné architektury, historických památek, úžasné kuchyně a živé atmosféry, pak je Old San Juan určitě místem, které byste neměli minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Old San Juan


Dotaz: Jak se dostat do Starého San Juanu z letiště Luis Muñoz Marín?
Odpověď: Existuje několik možností dopravy, včetně taxíků, pronájmu auta, autobusů a soukromých přepravních společností.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa pro fotografování v Starém San Juanu?
Odpověď: Nejpikantnější místa jsou například Castillo San Felipe del Morro, Castillo San Cristóbal, Plaza de Armas a La Fortaleza.

Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Starého San Juanu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné.

Dotaz: Kde se dá najít nejlepší místní jídlo v Starém San Juanu?
Odpověď: Nejlepší místní jídlo lze najít v mnoha restauracích a stáncích s různými pokrmy, včetně mofongo, arroz con gandules a chicharrones.

Dotaz: Jak se mohu pohybovat po Starém San Juanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Starém San Juanu, je pěšky, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. Existují však také autobusové linky a taxi služby.


Dovolená Portoriko Old San Juan


Old San Juan je historická čtvrť v hlavním městě Portorika, San Juanu. Tato malebná čtvrť v centru města je nejen turistickou atrakcí, ale také významným kulturním a historickým centrem.

Old San Juan je dobře známý svými malebnými, úzkými uličkami plnými barevných domů, kamennými cestami a historickými památkami. Nejznámější atrakcí je bezpochyby Castillo San Felipe del Morro, který byl postaven ve 16. století jako ochrana před nájezdy nepřátel. Tato pevnost je nyní oficiálním dědictvím UNESCO a nabízí nádherné výhledy na okolní pláže a oceán.

Další významnou památkou Old San Juan je Castillo de San Cristóbal, který představuje největší pevnost postavenou Španěly v Novém světě. Tato pevnost byla postavena na přelomu 17. a 18. století a je také součástí světového dědictví UNESCO. Navštěvování těchto historických památek je jedním z nejpopulárnějších zážitků turistů.

Srdcem Old San Juan je La Fortaleza, což je oficiální rezidence guvernéra Portorika. Tato budova je známá svou krásnou architekturou a historickým významem. Můžete si pronajmout průvodce a vydat se na prohlídku tohoto výjimečného místa, které dokonale odráží historický a kulturní význam této čtvrti.

Pro milovníky umění a kultury je v Old San Juan také několik významných muzeí, jako je například Muzeum Puerta de San Juan, které mapuje bohatou historii města a Portorika jako celku.

Kromě historických a kulturních památek má Old San Juan také spoustu restaurací, kaváren a obchodů. Tyto podniky nabízejí nejen tradiční portorickou kuchyni, ale také moderní trendy v gastronomii. Je zde také mnoho uměleckých dílen a obchodů, kde můžete zakoupit autentické portorické řemeslné výrobky.

Ať už si vyberete, zda strávíte pár hodin nebo několik dní v Old San Juan, jistě budete ohromeni historií, kulturou a krásou této malebné čtvrti. Dovolená v Portoriku, a zejména v Old San Juan, je nezapomenutelným zážitkem a stojí za to, abyste se sem vypravili a prožili toto jedinečné místo na vlastní oči.


Ubytování Portoriko Old San Juan


Portoriko, ostrov Karibského moře, je znám svou bohatou historií a kulturou. A jedním z nejzajímavějších a historických míst na ostrově je Old San Juan.

Nachází se na severním pobřeží ostrova a je hlavním městem Portorika. Old San Juan, původně nazýváno "San Juan Bautista", je známo svými úzkými uličkami, barevnými domy a historickými památkami. Jeho jedinečný španělský koloniální styl byl zachován, čímž se stalo jedním z nejvíce autentických historických měst v Karibiku.

Když přijedete do Old San Juan, nejprve ucítíte jeho atmosféru. Domy jsou pokryty pestrobarevným nátěrem, který dodává městu živost a radost. Procházka úzkými uličkami vás zavede kolem malebných obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Jednou z nejznámějších památek v Old San Juan je Castillo San Felipe del Morro, nebo zkráceně El Morro. Je to pevnost postavená na velké skalní pevnosti nad mořem. Byla postavena španělskými kolonizátory na ochranu města před napadením. El Morro nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a moře a stojí za to si prohlédnout jeho staré zdi a podzemní tunely.

Další zajímavostí v Old San Juan je Castillo de San Cristobal, další pevnost navržená na ochranu města. Tato pevnost je největší pevností, kterou Španělsko postavilo v Novém světě, a nabízí návštěvníkům také úžasný výhled na město a moře.

Pokud hledáte ubytování v Old San Juan, máte několik možností. Můžete se rozhodnout pro bydlení v jednom z historických hotelů, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely vám poskytnou autentický zážitek španělské koloniální architektury a budete mít přístup k všem hlavním atrakcím a restauracím.

Další možností je pronájem apartmánu nebo domu v centru města. To vám umožní prožít místní životní styl a pátrat po okolí. V Old San Juan jsou také k dispozici některé hostely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Pokud hledáte něco zcela jiného, můžete zvolit ubytování na okraji města, které nabízí klidnější a odlehlé prostředí. Město San Juan je dobře napojeno na veřejnou dopravu, takže se snadno dostanete z okraje města do centra.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Old San Juan vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Ve dne prozkoumejte historické památky a ulice plné života a v noci si vychutnejte místní kuchyni a atmosféru veřejných míst. Old San Juan je opravdu jedinečné místo plné historie, kultury a krásy.


Počasí Portoriko Old San Juan


Portoriko je karibský ostrov s bohatou historií a nádhernou přírodou, která je každoročně navštěvována turisty z celého světa. Jeho hlavním městem je San Juan, které se dělí na dvě části - Nový San Juan a starobylé město Old San Juan.

Old San Juan je historická část města, která se nachází na malém poloostrově. Jeho úzké uličky, kamenné domy a historické památky poskytují návštěvníkům neopakovatelný pocit starého koloniálního města.

Pokud se chcete vydat do Old San Juan a poznat tamní počasí, je důležité si uvědomit, že Portoriko leží v tropické klimatické zóně a ovlivňují ho obě hlavní pasáty - severovýchodní pasát a severozápadní pasát. To znamená, že město má relativně konstantní teploty a vysokou vlhkost po celý rok.

Průměrná teplota v Old San Juan se pohybuje kolem 26-29 °C po celý rok. Období mezi červnem a listopadem je považováno za nejteplejší, kdy teploty mohou stoupat až k 32 °C. Naopak, nejchladnější období přichází mezi lednem a březnem, kdy průměrná teplota klesá na 24-26 °C.

Přestože průměrná teplota je relativně stabilní, počasí v Old San Juan je známé svou vysokou vlhkostí. Vlhkost se pohybuje kolem 70-80 % po celý rok a občas se může vyšplhat i k 90 %. To znamená, že se můžete potit i při běžných denních činnostech. Doporučuje se tedy nosit lehké a vzdušné oblečení a pamatovat si na hydrataci.

Co se týče srážek, v Old San Juan prší po celý rok. Největší množství srážek je zaznamenáváno mezi květnem a říjnem, kdy je sezóna hurikánů. Během tohoto období se musí návštěvníci připravit na časté a intenzivní přívalové deště, které se však obvykle brzy zklidní.

Podnebí Old San Juan vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé destinace. Množství historických památek, úchvatné výhledy na moře a přátelští místní obyvatelé dělají z této části San Juanu nedílnou součást jihoafrického ostrovního ráje.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách