Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nepál Makalu Base Camp Trek

Letenka Nepál Makalu Base Camp Trek


Letenka do Nepálu pro horolezce a turisty je častou volbou, protože tento kout světa nabízí unikátní výzvy a nezapomenutelné zážitky. Jednou z nejoblíbenějších tras pro trekking je cesta k Makalu Base Camp.

Tento trek leží na východě Nepálu v horách Makalu-Barun a je jedním z nejméně navštěvovaných treků v zemi. Celý výlet trvá asi 22 dní a zahrnuje pohledy na mnoho z nejvyšších hor světa, včetně Mount Everestu, Lhotse a Makalu.

Trek samotný začíná letuškou z Kathmandu do Tumlingtar, odkud se vydáte přes Arun řeku a přes mnoho krásných horských vesnic. Trasa se postupně stává náročnější, ale odměna za vaše úsilí roste s každým krokem.

Na trase k Makalu Base Camp mimo jiné navštívíte národní park Makalu-Barun, kde můžete vidět řadu endemických druhů zvířat a rostlin. Klima je zde velmi různorodé, takže se můžete setkat s teplejším počasím v nižších nadmořských výškách, zatímco na vrcholu se bude nacházet sněhem pokryté prostředí.

Nejvyšší bod trasy Makalu Base Camp se nachází ve výšce 5 000 metrů nad mořem. Zde je možné spat ve stanu nedaleko ledovce a pod explozivním pohledem na horu Makalu. Po návratu do Tumlingtar odjíždíte autobusem s deseti hodinovou cestou zpět do Kathmandu.

Koupit letenku do Nepálu je dnes snadné, ať už online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Pokud se rozhodnete pro výlet na Makalu Base Camp Trek, musíte si být vědomi nebezpečí, které takové výpravy obnášejí. Je důležité mít zkušenost s trekováním v horách a mít dostatečnou fyzickou připravenost.

V případě, že máte žízeň po dobrodružství, je výlet na Makalu Base Camp Trek tou pravou volbou. Krásná krajina, připomínající scény ze Středozemě, poskytuje stálé vzrušení a výzvy a stojí za to ji navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Makalu Base Camp Trek


1. Jak dlouho trvá Makalu Base Camp Trek?
- Makalu Base Camp Trek obvykle trvá asi 18-21 dní.

2. Jak se dostat na začátek trasy trekkingu Makalu Base Camp?
- Nejbližším letištěm, které slouží jako výchozí bod pro trekking na Makalu Base Camp, je letiště Tumlingtar. Z Kathmandu je možné se tam dostat letecky.

3. Jak je obtížný Makalu Base Camp Trek?
- Makalu Base Camp Trek je značně obtížný trek, který vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s trekkingem ve vyšších nadmořských výškách. Trasa je technicky náročná a vede přes horský terén s velkými převýšeními.

4. Je na trase Makalu Base Camp dostatek ubytování?
- Ano, na trase je možné najít ubytování v horských chatách (tea houses) v různých místech. Nicméně je důležité mít s sebou vlastní spacák.

5. Jaké jsou nejlepší období pro trekking na Makalu Base Camp?
- Nejlepší období pro trekking na Makalu Base Camp je od března do května a září a říjen. V této době jsou příjemné teploty a jasná viditelnost.

6. Jaká je maximální výška na Makalu Base Camp Trek?
- Maximální dosažená výška na trase je kolem 5 250 metrů v Makalu Base Camp.

7. Potřebuji nějaký zvláštní povolení pro trekking na Makalu Base Camp?
- Ano, je potřeba získat povolení od Ministry of Tourism and Civil Aviation v Nepálu a také platit poplatky za vstup do Makalu Barun National Park.

8. Je možné si najmout průvodce pro Makalu Base Camp Trek?
- Ano, je možné si najmout průvodce, což je doporučeno pro bezpečnost a pohodlí trekkingu.

9. Jaký je průměrný denní počet kilometrů při trekkingu na Makalu Base Camp?
- Průměrný denní počet kilometrů při trekkingu na Makalu Base Camp je kolem 10-15 km.

10. Jaké jsou hlavní atrakce na trase Makalu Base Camp?
- Mezi hlavní atrakce trasy patří krásné výhledy na Makalu (pátou nejvyšší horu na světě), úžasná horská krajina, četné zalesněné údolí, řeky, vodopády a místní kultura a tradice.


Ubytování Nepál Makalu Base Camp Trek


Makalu Base Camp Trek je jednou z nejdramatičtějších stezek v Nepálu a nabízí nádherné výhledy na oslnivé himálajské hory. Tato pěší túra, která trvá obvykle 20-25 dní, je ideálním způsobem, jak objevit Nepál.

Ubytování během Makalu Base Camp Trek je poměrně omezené, protože se cestující pohybují v oblasti s minimem obyvatel. Nicméně, na trase jsou k dispozici některé základní a jednoduché ubytovací možnosti.

Základní ubytování na Makalu Base Camp Trek jsou horské chaty, které nabízejí základní vybavení, jako jsou postele s matracemi a peřinami, společná jídelna a koupelna. Tyto chaty bývají většinou postaveny ve vysokých horách a jsou zcela izolovány od civilizace.

Další možností je stanování. Většina návštěvníků si přináší vlastní stan a tuto možnost upřednostňuje pro větší flexibilitu v případě změny trasy nebo počasí. Na některých místech jsou k dispozici stany k pronájmu.

V případě, že preferujete pohodlnější ubytování, můžete zvolit některý z lodží, které se nacházejí v údolích. Tyto lodže nabízejí pohodlné pokoje se společnými koupelnami a společenskou místností, kde si můžete odpočinout a poznat další cestovatele.

Strava je většinou zahrnuta v ubytování. Horské chaty nabízejí základní nepálskou stravu a na lodžích je menu pestřejší. Můžete si tak vychutnat různé druhy polévky, rýže s masem a zeleninou, těstovinové pokrmy a další.

Celkově, ubytování na Makalu Base Camp Trek je jednoduché a základní, ale zároveň přináší nezapomenutelné zážitky a nádherné výhledy na himálajské hory. Pokud máte k dispozici nějaké prostředky, můžete si také najmout nosiče, kteří Vám pomohou s přepravou zavazadel a stanů.


Počasí Nepál Makalu Base Camp Trek


Makalu Base Camp Trek v Nepálu je jednou z nejvíce dobrodružných trekových tras pro turisty, kteří touží po unikátním zážitku v neuvěřitelně krásné a nedotčené krajině. Toto úžasné dobrodružství je vhodné pro ty, kteří mají výbornou fyzickou kondici a touží po objevování nepopsatelně malebného a náročného terénu.

Makalu Base Camp Trek se nachází v Makalu-Barunově národním parku na východě Nepálu a obklopen je nádhernými štíty, z nichž nejvyšší je hora Makalu, s výškou více než 8 000 metrů nad mořem. Treková trasa vás zavede přes horské průsmyky, údolí a do oblasti alpínských luk, které jsou bohaté na flóru a faunu. Během cesty se setkáte s tradičními vesnicemi, původními kulturami a krásnými výhledy na okolní himálajské hory, jako jsou Lhotse, Everest a další.

Počasí v této oblasti Nepálu je velmi proměnlivé a je ovlivněno sezónou. Nejlepší období pro trek je jaro (duben a květen) a podzim (září a říjen), kdy je nejmenší riziko srážek a teploty jsou příjemné, kolem 15-20°C ve dne a kolem 5-10°C v noci.

V létě (červenec a srpen) je naopak monzunové období, kdy je v oblasti velké množství srážek, které mohou vést k záplavám a zhoršit trekkingové podmínky. V zimě (listopad až březen) je v oblasti Makalu Base Camp Trek dost chladno a teploty mohou klesnout až k -15°C, hlavně v noci. Je důležité být připraven na extrémně zimní podmínky a mít odpovídající výbavu.

Kvůli vysoké nadmořské výšce a obtížnému terénu je nutné mít dostatečnou fyzickou kondici a dobře se aklimatizovat. Je důležité jít pomalu a přizpůsobit se výškovým podmínkám. Mějte na paměti, že i když je to náročné, odměnou za vaše úsilí budou panoramické výhledy na nejvyšší hory světa a zážitky, které si budete pamatovat celý život.

Pokud se rozhodnete vydat se na Makalu Base Camp Trek, měli byste si zajistit služby místního horského průvodce, který se vypořádá s nepřízní počasí a bude vás vést bezpečně a spolehlivě celou cestou. Stejně tak byste měli dbát na výběr vhodného vybavení, jako jsou odolné trekové boty, oblečení na vrstvení, tepelné oblečení, ochrana proti slunečnímu záření a další.

Makalu Base Camp Trek je jedinečnou příležitostí pro ty, kteří se chtějí ponořit do nepopsatelně krásné přírody a odlehlosti Nepálu. S úctou k přírodě a správnou přípravou můžete zažít tento neuvěřitelně pozoruhodný a nezapomenutelný trek a získat okouzlující příběhy a vzpomínky.


Dovolená Nepál Makalu Base Camp Trek


Pokud hledáte dobrodružství, krásné přírodní scenérie a unikátní kulturu, pak je trek k základnímu táboru Makalu v Nepálu tím pravým místem pro vaši dovolenou. Tento trek je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších v Nepálu a nabízí návštěvníkům úžasný pohled na impozantní panoramu Himalájí.

Trek k základnímu táboru Makalu začíná ve vesnici Tumlingtar, která je dostupná letecky z hlavního města Kathmandu. Po příletu do Tumlingtaru vyrazíte na cestu přes husté lesy, okouzlující vesnice a překonáte několik řek a potoků. Během prvotních dnů budete postupovat podél řeky Arun, která je považována za jednu z nejkrásnějších řek v Nepálu.

Trek k základnímu táboru Makalu je známý svou diverzitou prostředí. Na začátku cesty se dostanete do tropického deštného pralesa s bohatou flórou a faunou. Postupně překonáte také úrodná pole, pastviny a horská údolí, která jsou obývána místními farmáři a kočovnými pastevci. Během cesty uvidíte také mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které jsou typické pro oblast Himálaje.

Největou výzvou tohoto treku je výstup na sedlo Sherpani, které se nachází ve výšce přes 6 000 metrů. Tento výstup vyžaduje dobrou fyzickou kondici a vytrvalost, ale odměnou vám bude úchvatný výhled na osmnáctitisícové vrcholky jako je Makalu, Everest, Lhotse a další. Po dosažení sedla Sherpani se budete pohybovat na úpatí velkých ledovců a projdete i oblastí známou jako "Amfiteátr Makalu".

Poslední část trekové trasy vás zavede do samotného základního tábora Makalu, který se nachází ve výšce 4 800 metrů nad mořem. Tato část treku je plná úžasných výhledů na okolní vrcholky, překrásných ledovců a horských jezer. Základní tábor Makalu je také ideálním místem pro setkání s dalšími trekaři a sdílení příběhů a zážitků.

Celý trek k základnímu táboru Makalu trvá přibližně 20 dní, ale časový plán lze upravit podle individuálních požadavků. Je důležité mít dobrou výbavu, včetně vhodných trekových bot, spacího pytle, teplého oblečení a vysokohorského vybavení. Doporučuje se také mít s sebou první pomoc a základní léky.

Trek k základnímu táboru Makalu je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit krásu a půvab Nepálu. Během cesty se setkáte s místními lidmi, pozorujete místní kulturu a tradice a oceníte nádherné panoramatické výhledy na osmnáctitisícové vrcholky. Ať už hledáte dobrodružství, duchovní obohacení nebo fyzickou výzvu, trek k základnímu táboru Makalu vás jistě nezklame.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách