Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Ammán (hlavní město)

Dovolená Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturální dědictví. A pokud hledáte podmanivý cestovní cíl, Ammán, hlavní město Jordánska, je ideální volbou. Město se nachází na východním okraji Jordánského Riftu a nabízí kombinaci moderního a starověkého prostředí.

Ammán je cosmopolitním městem s bohatým kulturním životem. Jeho atrakce zahrnují historická místa, zvědavou architekturu, skvělé trhy, příjemnou gastronomii a vstřícné obyvatelstvo.

Jedno z nejoblíbenějších míst v Ammánu je staré město, známé jako Citadel. Nachází se na vrcholku kopce a poskytuje ohromující výhledy na celé město. Zde se nachází mnoho historických památek, včetně římského divadla a Herculeova chrámu. Pro milovníky historie je to jako ráj.

Dalším velmi populárním místem v Ammánu je římské divadlo, které je jedním z největších a nejzachovalejších divadel na světě. Ještě dnes se zde někdy konají kulturní akce a koncerty.

Kromě historických památek nabízí Ammán také moderní části města, jako je třeba luxusní čtvrť Abdoun, kde můžete najít elegantní hotely, restaurace a obchody. Pro milovníky nakupování je tu také Rainbow Street, která je známá svými butiky, galeriemi a kavárnami. Je to skvělé místo pro procházky a objevování místního života.

Pokud hledáte pořádnou adrenalinovou dávku, Ammán nabízí také možnost vyzkoušet si canyoning v Wadi Mujib. Tato divoká řeka poskytuje jedinečnou příležitost pro dobrodružství mezi úžasnými kaňony a vodopády.

Další zajímavou atrakcí v blízkosti Ammánu je starověké město Jerash. Jerash je známý svými římskými ruinami a je to jedno z nejzachovalejších míst svého druhu na světě. Je to nezapomenutelná cesta do minulosti.

Jordánsko je také domovem jednoho z nejslavnějších světových divů - Petry. Vzdálené přibližně 3 hodiny jízdy od Ammánu, toto archeologické naleziště je jedním z největších pokladů Jordánska. Navštěvovat Petra je jako krok zpět do starých časů. Hlavní atrakcí je Al-Khazneh (Pokladnice), gigantická stavba vytesaná do skály, která je jedinečná a ohromující.

Jordánsko a jeho hlavní město Ammán nabízí širokou škálu zážitků pro každého. Od historie po dobrodružství až po kulturu a gastronomii, Ammán je ideálním místem pro dovolenou plnou objevování a poznávání. Takže pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte zahrnout Ammán na svůj itinerář!


Letenka Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a krásnou přírodou, a hlavní město Ammán je bezpochyby jednou z nejzajímavějších destinací v této oblasti. Ammán nabízí pestrou směs moderního a historického, což z něj dělá jedinečné místo k návštěvě. A co je ještě skvělejší, dostat se do Ammánu je snadné díky široké nabídce letenek.

Jordánsko je dostupné z mnoha světových destinací, a Ammán jako hlavní město je hlavním vstupním bodem pro většinu návštěvníků. Ammán je domovem mezinárodního letiště Queen Alia, které je moderní a dobře vybavené. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Ammánu z mnoha míst, včetně hlavních evropských a arabských měst. Jestliže hledáte levné letenky, je dobré sledovat akční nabídky aerolinek a rezervovat svůj let s předstihem.

Po přistání v Ammánu budete okouzleni jeho přirozenou krásou a živým kulturním dědictvím. Město je rozloženo na sedmi kopcích a nabízí dechberoucí výhledy na okolní krajinu. Pokud jste milovník historie, budete nadšeni návštěvou starého města Al Balad, které je plné zákoutí s historickými stavbami a úzkými uličkami. V Al Balad si můžete prohlédnout řadu historických památek, včetně římského divadla, které je jedním z nejznámějších v Ammánu.

Kromě historických památek nabízí Ammán také moderní stránku s různými luxusními hotely, restauracemi, obchody a galeriemi. Pokud se rádi potápíte do místní atmosféry, jděte na trhy v Ammánu, jako je například populární trh Rainbow Street, kde najdete širokou škálu suvenýrů, místních specialit a tradičního řemeslného zboží. Pro milovníky gastronomie je také Ammán tím pravým místem, protože zde najdete bohatou nabídku tradičních jídla a mezinárodních kuchyní.

Nejenom že Ammán nabízí skvělé zážitky, ale také je výchozím bodem pro objevování ostatních zajímavých destinací v Jordánsku. Nedaleko Ammánu se nacházejí slavné historické památky, jako je město Jerash, starobylé město Petra, poušť Wadi Rum a Mrtvé moře. Všechna tato místa jsou snadno dostupná z Ammánu a v každém z nich najdete zcela odlišnou atmosféru a zážitky.

Letenka do Jordánska Ammánu je vstupenkou do fascinujícího světa plného historie, kultury a krásy. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník historie nebo prostě jen chcete objevovat nová místa, Ammán vás zcela jistě ohromí. A s dostupností letenek do Ammánu z mnoha destinací jej můžete snadno zařadit na seznam svých cestovatelských destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Ammán (hlavní město)


1. Jaký je nejlepší způsob dopravy do Ammánu?
- Nejlepší způsob dopravy je většinou taxi, ale také můžete využít autobusovou nebo dolmušovou dopravu.

2. Jaké je klima v Ammánu?
- Klima v Ammánu je typicky suché a středozemní. Teplé a suché léto (červenec a srpen) a mírné a deštivé zimy (listopad až únor).

3. Kam se mohu vydat na výlet z Ammánu?
- Z Ammánu se můžete vydat na mnoho výletů, jako jsou například Petra, Wadi Rum, Mrtvé moře a mnoho dalších.

4. Jsou v Jordánsku bezpečnostní problémy?
- Jordánsko je obecně považováno za bezpečnou zemi pro turisty, ale je vždy důležité být obezřetný a sledovat zpravodajství.

5. Jaký je jazyk v Jordánsku?
- Arabský jazyk je oficiálním jazykem Jordánska, ale v turisticky zaměřených oblastech se mluví anglicky.

6. Jaký je místní časový pásmo v Jordánsku?
- Jordánsko se nachází v GMT+2.

7. Jaké jsou místní speciality v Jordánsku?
- Místní speciality zahrnují hummus, falafel, shawarma, mansaf (tradiční jordánské jídlo) a mnoho dalších.

8. Potřebuji mít vízum k návštěvě Jordánska?
- Většina návštěvníků potřebuje vízum, ale některé země mají bezvízový styk s Jordánskem. Je důležité zkontrolovat aktuální vízové požadavky před cestou.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Ammánu?
- V Ammánu je široký výběr ubytování včetně luxusních hotelů, hostelu, apartmánů a AirBnb.

10. Jaký je obvyklý spropitný v Jordánsku?
- Spropitné není v Jordánsku běžné, ale při službách jako například v restauracích je 10% z ceny běžně očekáváno.


Počasí Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě, která má typicky arabské podnebí. V hlavním městě Ammánu najdeme středomořské podnebí, s chladnými, deštivými zimami a suchými, horkými léty.

Zimní období v Ammánu trvá od prosince do února a bývá charakterizováno vysokými srážkovými úhrny a nižšími teplotami. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 11°C a nocí mohou teploty klesnout až na 4°C. Občas se však mohou objevit i chladnější období, kdy teploty klesnou k bodu mrazu. Srážky v zimě dosahují kolem 70mm měsíčně, ačkoli velké množství srážek se obvykle objevuje v jednotlivých silných deštích.

Jarní měsíce od března do května jsou mírnější, s průměrnými teplotami kolem 17 až 20°C. Zatímco na začátku jara jsou srážky časté, postupně se snižují směrem k létu. Během těchto měsíců se Ammán postupně probouzí k životu a kvetou zde krásné jarní květiny.

Letní období v Ammánu, které trvá od června do srpna, je nejteplejší a suché. Průměrné teploty mohou dosahovat až 32°C a někdy se mohou vyšplhat až na 40°C. Otoky tepla jsou běžné, zejména v srpnu. Srážky jsou vzácné, avšak výjimečně se mohou objevit náhodné bouře.

Podzimní měsíce, září a říjen, mají mírnější teploty, pohybující se kolem 23°C. Srážky se postupně zvyšují po suchém létě.

Celkově řečeno, klima v Ammánu je příjemné v období jara a podzimu, kdy teploty jsou mírné a srážky dostatečné. V létě mohou teploty být extrémně vysoké a srážky minimální, zatímco zima je chladnější a deštivější.

Vzhledem k těmto povětrnostním podmínkám je vhodné si zabalit odpovídající oblečení, pokud plánujete návštěvu Ammánu. V létě se doporučuje lehké a vzdušné oblečení, zatímco v zimě je vhodné mít s sebou teplejší oblečení a připravit se na příležitostné deště.

Ať už se rozhodnete navštívit Ammán v jakémkoli ročním období, budete si moci užít místní kulturu, historii a zajímavosti, které nabízí tento fascinující hlavní město Jordánska.


Ubytování Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, která láká mnoho turistů z celého světa. Hlavním městem této fascinující země je Ammán, které nabízí mnoho různých možností ubytování pro své návštěvníky.

Ammán je moderní a živé město, ve kterém se střetává minulost s přítomností. Je zde mnoho historických památek, ale také moderních obchodních center a restaurací. Vzhledem k velikosti města a jeho turistickému významu, Ammán nabízí široký výběr ubytování pro různé požadavky a rozpočty.

Pro turisty hledající luxus a pohodlí je ve městě mnoho pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje a vyšší úroveň pohodlí. Většina těchto hotelů je umístěna v centru města, což umožňuje snadný přístup k památkám a dalším turistickým atrakcím. Mezi známé hotely v Ammánu patří například Four Seasons Hotel, Sheraton Amman Al Nabil Hotel a InterContinental Hotel.

Pro turisty, kteří preferují menší a osobnější ubytování, Ammán také nabízí širokou škálu butikových hotelů a guesthousů. Tyto hotely jsou často umístěny ve starších částech města a nabízejí autentický a tradiční pocit. Hosté se mohou těšit na individuální péči, stylové pokoje a jedinečný design. Některé z těchto butikových hotelů jsou také umístěny ve starobylých památkách, jako například v královském paláci nebo věži Hércules.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nabízí Ammán také řadu cenově dostupných hotelů a hostelů. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají jednoduché, ale čisté a pohodlné ubytování. Většina těchto hotelů a hostelů je situována ve střední části města nebo v okolí hlavních turistických atrakcí.

Ammán je připravený přivítat turisty různého typu a přání, a proto nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, v tomto krásném jordánském městě si určitě najdete to správné místo k pobytu. Kromě toho, Ammán je skvělým výchozím bodem pro další výlety do okolních turistických destinací, jako je Petra, Wadi Rum nebo Mrtvé moře.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách