Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Dovolená Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je neuvěřitelně působivá a exotická destinace nabízející návštěvníkům mnoho fascinujících památek. Jedním z největších pokladů Kuby je nepochybně její hlavní město Havana, která je domovem jedné z nejslavnějších památek - Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral je náměstí nacházející se v historickém centru Havaně, známém jako La Habana Vieja, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto náměstí je považováno za srdce koloniální architektury na Kubě a je dokonalým příkladem španělského barokního stylu.

Centralní dominantou náměstí je katedrála svatého Kryštofa, která dala náměstí své jméno. Katedrála, postavená v období mezi koncem 18. a počátkem 19. století, je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb v Americe. Její nádherné bílé fasády z mramoru spolu s nezaměnitelnými věžemi jsou okouzlujícím pohledem pro každého návštěvníka.

Plaza de la Catedral je téměř vždy plné života - místní i turisté se zde scházejí, aby si užili atmosféru tohoto historického prostoru. Náměstí je lemováno starými budovami z 18. a 19. století, které byly přeměněny na elegantní restaurace, kavárny a obchody. Mezi obchodníky a umělci, kteří zde prezentují své výrobky, se můžete procházet a prohlížet si tradiční kubánské suvenýry a ručně vyrobené výrobky.

Pokud se vydáte po historických uličkách přilehlých k Plaza de la Catedral, objevíte mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nimi je známý Broumovský hrad, který sloužil jako osada pro španělské vojsko v koloniální době. Kromě toho zde najdete také Muzeum rumu Havana Club, kde si můžete vychutnat ochutnávku tohoto slavného kubánského nápoje.

Procházení Plaza de la Catedral a okolních uliček vám umožní okusit pravou atmosféru Kuby. Užijete si tradiční kubánskou hudbu, pozorujete tanečníky, kteří provádějí slavný salsu, a nasajete všechny exotické vůně, které vás obklopují. Je to také skvělé místo pro posedání na kavárně a s chutí si vychutnat kubánskou kávu nebo slavný nápoj Mojito.

Plaza de la Catedral je tedy jednou z nejkrásnějších a nejpřitažlivějších pamětihodností Kuby. Navštívit toto náměstí je příležitostí ke střetu s bohatou historií a kulturou tohoto krásného ostrovního ráje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Dotaz: Kde se nachází Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Kuba Plaza de la Catedral se nachází v historickém centru Havanu, na náměstí Plaza de la Catedral.

Dotaz: Co lze vidět na náměstí Plaza de la Catedral?
Odpověď: Na náměstí se nachází několik historických budov, včetně katedrály svatého Kryštofa a několika paláců, které dříve sloužily jako sídla bohatých obchodníků.

Dotaz: Kdy bylo náměstí Plaza de la Catedral postaveno?
Odpověď: Náměstí Plaza de la Catedral bylo vystavěno v 18. století.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Otevírací doba se může lišit v závislosti na jednotlivých atrakcích v okolí náměstí. Obecně lze ale říct, že většina míst je otevřená v průběhu dne.

Dotaz: Jak se dostat na Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na náměstí Plaza de la Catedral, je pěšky, jelikož se nachází v centru města. Můžete také použít taxík nebo místní dopravu.


Ubytování Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejkrásnějších a nejnádhernějších destinací na světě. Tato karibská ostrovní země je domovem mnoha historických a kulturních skvostů, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit Kubu a hledáte ubytování v samém srdci Havany, nemůžete minout Kuba Plaza de la Catedral.

Kuba Plaza de la Catedral je malebný hotel, který se nachází v historickém centru Staré Havany, jen pár kroků od katedrály sv. Kříže. Tento hotel je jedním z nejstarších v Havanském Casco Viejo, což je jedna z nejlépe dochovaných koloniálních částí města. Jeho výjimečná poloha umožňuje hostům snadný přístup k mnoha památkám, restauracím, obchodům a dalším atrakcím.

Kuba Plaza de la Catedral se může pochlubit elegantní architekturou se španělskými vlivy, která perfektně doplňuje okolní historické prostředí. Interiér hotelu je vkusně zařízený, s důrazem na luxus a pohodlí. Ke všem pokojům a prostorům se přistupuje výtahem, což je v této oblasti zřídka vídané.

Hotel nabízí různé typy pokojů, které jsou vkusně zařízené a vybavené veškerými moderními pohodlími. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, klimatizaci, TV a minibar. Okna nabízejí úchvatný výhled na okolní ulice a památky. Hotel také poskytuje Wi-Fi připojení a 24-hodinovou recepci, která je vám k dispozici kdykoli budete potřebovat.

Kuba Plaza de la Catedral navíc nabízí hostům několik vysoce hodnocených restaurací a barů, kde se můžete těšit na tradiční kubánskou kuchyni a hudební doprovod. Pro ty, kteří chtějí přímo večeřet v pokoji, je požadavek na pokojovou službu vždy vítaný.

Jednou z největších výhod pobytu v tomto hotelu je jeho blízkost k mnoha turistickým atrakcím. Kromě katedrály sv. Kříže, která je doslova za rohem, můžete snadno dojít k dalším památkám, jako je Castillo de la Real Fuerza, Malecón a mnoho dalších. Můžete si také procházet úzkými uličkami se starobylými domy a obdivovat architektonické skvosty.

Kuba Plaza de la Catedral je tedy skvělou volbou ubytování pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii a krásu Havanu. Jeho výjimečná poloha, vkusné vybavení pokojů a nabídka restaurací vytváří dokonalou kombinaci pro příjemný pobyt. Takže pokud se chystáte na Kubu, neváhejte a rezervujte si svůj pokoj v hotelu Kuba Plaza de la Catedral, abyste zažili skutečnou kubánskou pohostinnost a zároveň žili přímo v srdci tohoto nádherného města.


Počasí Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


V jihovýchodní části Karibiku, v malebném a exotickém ostrovním státě Kuba, se nachází hlavní město Havana. Jeho historické centrum, Staré Havana, je známé svými kouzelnými ulicemi plnými koloniální architektury a malebnými náměstími. Jedním z těchto náměstí je Plaza de la Catedral, které je nejen prostorou pro setkávání místních obyvatel, ale také turistickou atrakcí pro návštěvníky ze všech koutů světa.

Plaza de la Catedral se nachází přímo u katedrály San Cristóbal v počátku 18. století, která je jedním z nejvýznamnějších sakrálních staveb v zemi. Tato gotická katedrála s impozantní fasádou a vysokými věžemi je považována za jedno z nejvýznamnějších náboženských center v Karibiku. Její architektura láká návštěvníky, kteří sem proudí obdivovat její krásu.

Když se přeneseme do počasí, které tento okouzlující kout Kuby nabízí, nemohou být výjimkou teplé a slunečné dny. Kuba má tropické klima, což znamená, že celoročně zažívá vysoké teploty a hojné množství slunečního svitu. Průměrná teplota v Havaně se pohybuje v rozmezí 20-30 °C, s několika odchylkami v závislosti na ročním období.

Od listopadu do dubna se na Plaze de la Catedral často setkáte s příjemnými teplotami kolem 25 °C. Slunečné dny jsou na denním pořádku a příležitostnými bouřkami. V těchto měsících je tedy ideální počasí k prozkoumání náměstí, procházce po historickém centru a obdivování architektury katedrály.

Od května do října se počasí v Havaně stává horkým a vlhkým. Teploty se mohou vyšplhat až k 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. V těchto měsících je běžné, že přicházejí tropické bouřky a občasně i hurikány. Je proto nutné být připraven na případné deště. I přes tyto přírodní výkyvy je Plaza de la Catedral stále atraktivní pro turisty, kteří se mohou schovat před deštěm pod historickými arkádami, či se posadit do jedné z místních kaváren a ochutnat slavnou kubánskou kávu.

Plaza de la Catedral je krásné a živé místo, které nabízí nejen poutavou historii Havana, ale také jedinečný pohled na život tamních obyvatel. Při návštěvě tohoto náměstí můžete očekávat příjemné a teplé počasí s občasnými bouřkami v určitých měsících. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast v kterémkoli ročním období, určitě budete fascinováni jejím kouzlem a jedinečnou atmosférou.


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je plné krásných historických památek. Jedním z těchto skvostů je Plaza de la Catedral, náměstí lemované katedrálou San Cristobal. Toto malebné místo je skutečnou perlu kubánského hlavního města a rozhodně stojí za to navštívit.

Katedrála San Cristobal, také známá jako Katedrála Svatého Kříže, je nejvýznamnější kostel v Havaně a jedna z nejstarších křesťanských staveb na Kubě. Jeho stavitelé začali pracovat na konci 16. století a dokončení probíhalo téměř 100 let. Katedrála je příkladem barokního stylu s prvky mocarabské architektury. Její nádherná fasáda s kamennými sochami a zdobenými vstupními dveřmi působí ohromujícím dojmem.

Jedinečnost a krása Plaza de la Catedral je způsobena nejen katedrálou, ale také okolními historickými budovami. Naproti katedrále se nachází Palacio del Conde Lombillo, někdejší sídlo místního šlechtice. Tento elegantní barokní palác je dnes muzeem a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti Kuby.

Na náměstí můžete také vidět Palacio de los Marqueses de Aguas Claras, oblíbené místo mezi turisty kvůli jeho malebnému balkónu, kde si mohou návštěvníci vychutnat skvělý výhled na celé náměstí. Tento 18. století palác byl v minulosti domovem předních členů kubánské šlechty.

Plaza de la Catedral je také plné života díky svým restauracím, kavárnám a obchodům. Na okolních ulicích najdete mnoho prodejců suvenýrů, kde si můžete zakoupit originální kubánské předměty nebo si pochutnat na kubánské kuchyni v jedné z restaurací, které nabízejí klasická jídla jako moros y cristianos (směs rýže a fazolí) nebo ropa vieja (pomalu vařené maso).

Plaza de la Catedral je rovněž oblíbeným místem pro setkávání místních obyvatel i turistů. Večer se zde konají koncerty kubánské hudby a jsou organizovány různé kulturní a společenské akce. Toto náměstí je také centrem tradičních oslav během Havanoské karnevalové sezóny, který přitahuje tisíce lidí z celého světa.

Navštívit Plaza de la Catedral v Havaně je zážitkem, který není možné vynechat při návštěvě Kuby. Toto historické místo nabízí nejen krásné architektonické památky, ale také možnost zažít skutečnou atmosféru kubánské kultury. Pro milovníky historie a architektury je toto náměstí neodolatelnou lákadlem a bezpochyby jedno z nejvýznamnějších míst, které Havana nabízí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách