Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Koh Rong

Počasí Kambodža Koh Rong


Kambodža je země bohatá na přírodní krásy a fascinující historii. Jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi je ostrov Koh Rong, který se nachází v Thajském zálivu. Pro turisty je Koh Rong lákavý nejen svými bílými písčitými plážemi a průzračnou vodou, ale také tím, že nabízí jedinečné počasí.

Koh Rong se nachází v tropickém podnebném pásu, což znamená, že zde panuje horké a vlhké počasí po většinu roku. Nejteplejší období je v březnu a dubnu, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. Vlhkost vzduchu je vysoká, což může dělat pobyt na ostrově poněkud nepříjemným.

Deštivá sezóna na Koh Rongu trvá od května do října, kdy může být počasí velmi nepředvídatelné. Během deštivé sezóny prší často a intenzivně, ale délka a intenzita deště může být velmi variabilní. Někdy to mohou být jen krátké přeháňky, jindy mohou trvat několik dní. Vzhledem k velkému množství srážek se mohou ulice a cesty na ostrově stát těžce sjízdnými.

Nejvhodnější dobou k návštěvě Koh Rongu je přechodné období mezi deštivou a suchou sezónou, které trvá od listopadu do února. Teploty jsou v této době mírnější a srážky jsou méně časté. To znamená, že návštěvníci si mohou vychutnat slunečné dny a jet na výlety po okolních ostrovech bez přílišného obav z nepříznivého počasí.

Pokud navštívíte Koh Rong, je důležité si přinést vhodné oblečení a vybavení. Doporučuje se vždy mít s sebou ochranný krém proti slunci, klobouk nebo šálu na ochranu hlavy před sluncem a dobře větratelné oblečení. Není také od věci mít s sebou pláštěnku na případné přeháňky.

Koh Rong nabízí návštěvníkům jedinečné příležitosti k relaxaci a koupání v krásném přírodním prostředí. Příjemné počasí může doplnit skvělý zážitek a umožnit vám vychutnat si vše, co ostrov nabízí. Ať už se rozhodnete navštívit Koh Rong během deštivé nebo suché sezóny, jedno je jisté - krása ostrova vás nadchne a přitáhne vás k návratu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Koh Rong


1. Jak se dostanu na Koh Rong v Kambodži?
Odpověď: Nejbližší letiště je v Sihanoukvillu, odkud je možné se dopravit trajektem na Koh Rong.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Koh Rongu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od listopadu do dubna, kdy je nižší riziko dešťů a teploty jsou příjemně teplé.

3. Jaká je délka trajektové jízdy z Sihanoukvillu na Koh Rong?
Odpověď: Trajektová jízda trvá přibližně 45 minut.

4. Jaký je rozpočet na ubytování na Koh Rongu?
Odpověď: Ceny ubytování na Koh Rongu se liší, ale většinou se pohybují mezi 20 a 100 dolary za noc.

5. Co je nejlepším aktivitám na Koh Rongu?
Odpověď: Na Koh Rongu můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování, plavání, lenošení na pláži a procházky po přírodě.

6. Má Koh Rong dostupnost elektrické energie a internetu?
Odpověď: Některá ubytovací zařízení na Koh Rongu mají elektrickou energii a Wi-Fi připojení, ale mějte na paměti, že ostrov je stále převážně neelektrifikovaný.

7. Existují na Koh Rongu lékařské zařízení a lékárny?
Odpověď: Ano, existuje pár lékařských zařízení a lékáren na Koh Rongu, ale doporučuje se mít vlastní léky a základní zdravotnické vybavení.

8. Jaká je místní měna na Koh Rongu?
Odpověď: Místní měna je kambodžský riel, ale můžete platit také v dolarech.

9. Jsou na Koh Rongu bankomaty?
Odpověď: Ne, na Koh Rongu nejsou bankomaty. Doporučuje se si přinést dostatek hotovosti.

10. Jaká je politická situace na Koh Rongu?
Odpověď: Politická situace na Koh Rongu a v Kambodži obecně je obvykle klidná, ale je stále vhodné sledovat aktuální události a poradit se s místními autoritami, pokud vzniknou nějaké obavy nebo otázky.


Ubytování Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži, který se nachází v Thajském zálivu. Tento malebný ostrov je velký přibližně 78 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho bílých písečných pláží, z nichž každá vypadá jako z pohlednice. Usadit se zde může být nádherným zážitkem, nicméně je potřeba si najít vhodné ubytování, které bude nejen akceptovatelné cenově, ale také bude příjemným místem k zůstání.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte luxusní ubytování na Koh Rong, máte na výběr z mnoha exkluzivních resortů a hotelů. Tyto zařízení se nacházejí převážně na západní straně ostrova, což jim umožňuje nabídnout nádherný výhled na oceán. Resorty nabízejí řadu služeb, jako jsou spa centra, restaurace, bary, bazény a mnoho dalšího.

Ubytování s výhledem na pláž

Pokud vám z nejrůznějších důvodů nevyhovuje luxus, můžete se rozhodnout pro útulnější dovolenou. Na ostrově najdete spoustu ubytování s výhledem na pláž. Tyto kategorie ubytování najdete především v oblasti Saracen Bay, kde se nachází největší pláž ostrova. Tyto hotely nejsou tolik drahé, ale přesto nabízejí krásný pohled na zbytek ostrova, pláže a průzračnou vodu.

Tradiční ubytování v bungalovech

Koh Rong lze navštívit také při cestě na vlastní pěst a zvolit si tradiční ubytování v bungalovech. Tyto bungalovy jsou postaveny hlavně na plážích a v mangrovech, nabízejí vám pocit, že jste u moře a kvalitní cenu za ubytování. Tyto bungalovy jsou zpravidla levnější, ale stále velmi čisté a pohodlné.

Celkově platí, že Koh Rong je destinací vhodnou pro každého. Pokud hledáte luxusní pobyt s veškerými možnostmi, nebo jen malý bungalov na pláži, ostrov Koh Rong nabízí skvělé ubytování pro všechny typy cestovatelů. Přijměte pozvání, ochutnejte tradiční jídla a relaxujte na jedné z bílých písečných pláží...a nezapomeňte si vzpomenout na ty krásné chvíle, které jste trávili v jednom z nejkrásnějších míst na světě!


Letenka Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži a turisti sem jezdí ze všech koutů světa. Pokud chcete navštívit Koh Rong, nejlépe je vyrazit letadlem do Kambodže.

Existuje několik možností, jak se dostat z letiště v Kambodži na Koh Rong. Nejbližší letiště je v Sihanoukvillu, odkud se dá rychlým katamaránem dostat přímo na Koh Rong. Obvykle můžete získat letenku do Sihanoukvilly za rozumnou cenu, ale je třeba mít na paměti, že Sihanoukville je v poslední době celkem turisticky přeplněné město, kde se vyskytuje velké množství kriminality.

Další možností je let do hlavního města Phnom Penh a poté se dopravit do Sihanoukvilly. Z Phnom Penhu se můžete dostat na autobusové nádraží, odkud jezdí spousta autobusů do Sihanoukvilly (trvá to asi pět hodin). Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete si najmout soukromý převoz, ale to je samozřejmě dražší.

Jestliže letíte do Kambodže z Evropy nebo Severní Ameriky, neexistuje žádný přímý let do Sihanoukvilly nebo Phnom Penh, takže budete muset přestupovat (většinou v Asii), což může mít negativní vliv na cenu letu. Zvažte proto i další možnosti jako například let na ostrov Bali (Indonézie) nebo na Phuket (Thajsko) a pak odtud přelet na letiště v Kambodži.

Jakékoli rozhodnutí závisí na tom, co chcete vidět a zažít v Kambodži. Pokud se chcete plácat na pláži nebo se potápět v korálových rích, Koh Rong je pro vás nejlepší volbou. Pokud ale chcete shlédnout kulturní i přírodní zákoutí této země, je lepší zůstat několik dní ve městě, navštívit Phnom Penh a následně se vypravit na sever do Siem Reapu, ke královskému městu Angkor Thom.

Kambodža nabízí krásné zážitky a Koh Rong jistě patří mezi ně. Pokud se rozhodnete pro letenku do Kambodže, nezapomeňte nejenom na tradiční turistické atrakce, ale i na menší oblasti, kde se snaží obyvatelé zachovávat svoji kulturu a tradice.


Dovolená Kambodža Koh Rong


Kambodža je zemí bohatou na kulturní dědictví, přírodní krásy a fascinující historii. Jedním z velmi oblíbených turistických cílů v této zemi je ostrov Koh Rong, který nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, modrou vodu oceánu a nezapomenutelné zážitky.

Koh Rong, který se nachází ve vzdálenosti asi 25 kilometrů od pobřeží Kambodži, je největším ostrovem v zemi. Ostrov je obklopený korálovými útesy a čistými plážemi, které lákají k relaxaci a užívání si slunečního svitu. Jakmile se na ostrově ocitnete, budete okamžitě svůdci jeho podmanivou atmosférou a dechberoucím panoramatem.

Existuje několik možností, jak se na ostrov dostat. Nejběžnější způsob je trajektem ze Sihanoukvillského přístavu. Cesta trvá asi dvě hodiny a během plavby budete obdivovat krásu okolních ostrovů. Další možností je využití lodní dopravy ze západního pobřeží Kambodže.

Na ostrově je několik různých pláží, které vyhovují různým představám a potřebám. Například Long Beach, známá také jako Sok San Beach, je nejdelší pláž na ostrově. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek na bílém písku. Pláž Palm Beach je zase známá svou exotickou atmosférou a širokou nabídkou vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování.

Kromě nádherných pláží nabízí Koh Rong také jiné zajímavé aktivity. Můžete si například pronajmout kajak a prozkoumat okolní malé ostrovy, nebo se vydat na trek v deštném lese. V deštném lese je možné pozorovat mnoho druhů zvířat a rostlin, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Co se týče ubytování, najdete zde širokou škálu možností. Od cenově dostupných chat, až po luxusní resorty, na Koh Rong naleznete všechno, co potřebujete k pohodlnému pobytu. Můžete si vybrat ubytování v blízkosti pláže nebo si pronajmout chatu uprostřed přírody.

Jedním z nejoblíbenějších zážitků na Koh Rong je noční plavba na člunu, která umožňuje návštěvníkům pozorovat bioluminiscenci v oceánu. Když se ponoříte do tmavé vody, každý pohyb generuje záření. To je opravdu magické a nepřehlédnutelné.

Koh Rong je bezpochyby jedním z nejkrásnějších ostrovů v jihovýchodní Asii a nabízí nezapomenutelné dovolené pro návštěvníky z celého světa. Potěší životem na pláži, bohatou přírodou a klidem, který vás obklopuje. Ať už se rozhodnete pro dovolenou plnou zábavy a adrenalinu, nebo pro relaxaci a odpočinek, Koh Rong vám zaručeně poskytne vše, co potřebujete.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách