Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Keňa Watamu

Ubytování Keňa Watamu


Keňa je země bohatá na přírodní krásy a neuvěřitelnou rozmanitost živočišného světa. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro turisty je přístavní město Watamu, nacházející se na pobřeží Indického oceánu. Watamu je známé svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a unikátními možnostmi k pozorování místního fauny a flóry. I přesto, že se jedná o malé město, nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí objevit tuto krásnou část světa.

Pro milovníky luxusu a soukromí je v Watamu k dispozici několik luxusních hotelů a resortů. Tyto plážové rezorty nabízejí exkluzivní služby, privatizované pláže, soukromý bazén a špičkovou kvalitu ubytování. Hosté zde mohou využívat různé wellness programy, masáže, golfová hřiště a další aktivity, které tyto hotely poskytují. Za návštěvu stojí například The Majlis Resort nebo Hemingways Resort, kde si hosté mohou užít luxusní pobyt v jedinečném prostředí.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinný typ ubytování, jsou v Watamu dostupné také různé hotely a penziony. Tyto zařízení jsou často menší, útulné a přátelské k hostům. Nabízejí základní pohodlí a většinou mají své vlastní restaurace, ve kterých hosté mohou ochutnat tradiční keňskou kuchyni. Několik takových ubytování, které si zaslouží zmínku, jsou například Temple Point Resort, Turtle Bay Beach Resort nebo Medina Palms.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru místního života, mohou si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán v Watamu. Vila nebo apartmán poskytuje hostům příležitost ožít jako místní obyvatelé a vychutnat si svou dovolenou v klidu a soukromí. Těmto hostům je obvykle k dispozici vlastní kuchyňka, vlastní zahrada nebo terasa a často také bazén. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít všechen prostor a pohodlí během svého pobytu. Costa Rica Resort, Watamu Bay Ora Resort nebo Palm Garden Muster Apartment jsou některé z možností ubytování v soukromé vile nebo apartmánu.

V neposlední řadě je v Watamu také dostupné ubytování v kempech nebo na safari lodgích. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství a objevování přírody v pravém slova smyslu. Tyto typy ubytování často nabízejí možnost safari v přírodních rezervacích nebo poblíž národního parku Tsavo East. Nairobi Tented Camp nebo Porini Lion Camp jsou některé z možností tohoto typu ubytování.

Watamu je tedy místem, které poskytuje široký výběr ubytování pro každého. Ať už si vyberete luxusní resort, rodinný hotel, soukromou vilu, apartmán nebo safari lodge, budete mít jistotu, že zažijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších koutů Keňy. Takže jestli plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, můžete si být jisti, že budete mít dostatek možností pro své ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Watamu


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Watamu?

Nejlepší čas na návštěvu Watamu je od ledna do března a od června do října, kdy je příjemné počasí a je ideální pro plážové aktivity a safari.

2. Co bych si měl vzít s sebou na safari?

Na safari by měl mít návštěvník pohodlné oblečení, pevné boty, sluneční brýle, klobouk, repelent, kapesníky a fotoaparát.

3. Je Watamu bezpečné pro turisty?

Watamu je relativně bezpečné pro turisty, ale jako v každé zemi, existují rizika. Doporučujeme turistům být opatrní v nočních hodinách, vyhýbat se odizolovaným oblastem a udržovat cennosti v bezpečí.

4. Jaká je místní měna a lze platit kreditní kartou?

Místní měnou v Keni je kenýský šilink (KES). Platit lze kreditní kartou, ale není to příliš rozšířené. Doporučujeme mít při sobě hotovost pro menší nákupy a spropitné.

5. Existují zde restaurace s evropskou kuchyní?

Ano, v Watamu existují restaurace s evropskou kuchyní, ale ty jsou často daleko dražší než místní restaurace se tradiční kuchyní.

6. Musím se očkovat před cestou do Watamu?

Nejsou vyžadována žádná povinná očkování, ale jako opatření doporučujeme vakcinaci proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a chřipce. Před cestou byste měli kontaktovat svého lékaře.

7. Jaká jsou doporučená kurčiva a aktivitu, které bych měl absolvovat?

Nabídky jsou různé od plážových aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření až po safari, visitace historických míst, národních parků, místní trhy a kulturální aktivity.


Dovolená Keňa Watamu


Dovolená v Keni je plná překvapení, dobrodružství a nádherných zážitků. A jedním z nejlepších míst, které byste měli navštívit při své cestě do Keni, je Watamu.

Watamu je malá obec východně od místa Malindi v provincii Kilifi. Toto malebné městečko je známo svými krásnými plážemi, korálovými útesy a křišťálově čistým mořem. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek, relaxaci a potápění.

Jednou z hlavních atrakcí Watamu je Watamu Marine National Park. Tento park byl vyhlášen v roce 1968 a je jedním z nejstarších ochranných území východní Afriky. Park je domovem pro velké množství mořských živočichů, jako jsou korály, ryby a želvy, a je jeden z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování. Voda je zde křišťálově čistá a průzračná, což umožňuje pozorování krásného podmořského života.

Další zajímavou atrakcí v Watamu je Gede Ruins. Toto starobylé město je pozůstatkem původního swahilského osídlení a je nyní chráněno jako národní památka. Procházka po Gede Ruins vám umožní prozkoumat středověké budovy, archeologické objevy a zaujmou vás fascinující příběhy o minulosti této oblasti.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, pak byste se neměli vyhnout návštěvě Watamu Turtle Watch. Tento projekt se zaměřuje na ochranu a záchranu ohrožených želv v okolí Watamu. Můžete se zúčastnit prohlídky, kde se dozvíte více o těchto nádherných tvorech, jejich zvyklostech a péči, kterou potřebují. Tato zkušenost vám nejen umožní vidět želvy ve svém přirozeném prostředí, ale také se dozvíte o důležitosti jejich ochrany.

Watamu také nabízí mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po pohodlné apartmány. Můžete si vybrat, zda budete přespávat přímo u pláže nebo ve vnitrozemí, ať už preferujete klid a soukromí nebo přístupnost k nejlepším plážím a atrakcím.

A samozřejmě, není možné navštívit Watamu bez ochutnání místní kuchyně. Místní restaurace nabízejí širokou škálu jídel, včetně čerstvých mořských plodů, kari jídel a tradičníno swahilské kuchyně. Ať už se rozhodnete ochutnat ryby připravené podle místních receptů, nebo si dát tradiční misku pilau rýže s kořením, vaše chuťové buňky budou jistě nadšené.

Pokud plánujete dovolenou v Keni, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře také Watamu. Toto kouzelné městečko nabízí nádhernou pláž, úžasný podmořský svět a jedinečnou kulturu. Bude to rozhodně nezapomenutelná dovolená plná dobrodružství.


Letenka Keňa Watamu


Watamu je malé letovisko v Keňské provincii Kilifi, které je známé svými krásnými plážemi a úžasným mořským životem. Pokud plánujete dovolenou v tropickém ráji, letenka do Watamu určitě stojí za zvážení.

Letenka závisí na mnoha faktorech, jako je sezóna, přepravce a přístupnost. Vzhledem k rostoucí popularitě této lokalitě se v posledních letech zvýšila dostupnost letenek a také konkurence mezi leteckými společnostmi. To umožňuje cestovatelům najít konkurenceschopné ceny, které vyhovují jejich rozpočtu.

Letecká doprava do Watamu je zajištěna mezinárodním letištěm Moi, které se nachází ve městě Mombasa. Mombasa je velké město s výbornou infrastrukturou a cestovatelé mají možnost využít přímé lety z mnoha destinací po celém světě.

Pokud hledáte nejlepší nabídky na letenku do Watamu, je důležité sledovat letové grafy a provádět srovnávací analýzu. Existuje mnoho webových stránek a aplikací, které vám umožní porovnávat ceny a najít nejvýhodnější nabídky. Je také doporučeno prověřit doporučení od přátel a rodiny, kteří mohli již Watamu navštívit a mít zkušenosti s rezervací letenky.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně. Nejlevnější časy cestování jsou obvykle v mimo sezóně, mezi dubnem a červnem, a také mezi zářím a listopadem. V hlavní turistické sezóně, která trvá od prosince do března, jsou letenky obvykle dražší. Proto je vhodné plánovat dovolenou s ohledem na tyto sezónní rozdíly a zvážit také varianty různých leteckých společností.

Většina leteckých společností nabízí letenky do Watamu s různou mírou pohodlí a služeb. Při výběru letenky je dobré zvážit čas letu, čas přestupu (pokud je to nutné) a také další nabízené výhody, jako jsou snadná změna rezervace, místo s větším prostorem pro nohy nebo přístup ke kvalitnímu stravování a zábavným programům.

Po příletu na letiště v Mombase je možné se dostat do Watamu taxíkem nebo sdíleným dopravním prostředkem. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a nabízí nádherné výhledy na pobřeží a přírodu.

Watamu je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, potápění a slunění na plážích s jemným bílým pískem. Můžete také navštívit národní park Watamu Marine, kde můžete objevovat úchvatný mořský život a korálové útesy.

Rezervace letenky do Watamu je prvním krokem k nezapomenutelné dovolené. Díky leteckému spojení je toto nádherné místo snadno dostupné z různých koutů světa. Připravte si plavky, opalovací krém a fotoaparát a vydejte se na dobrodružství v Watamu, které vás okouzlí svou krásou a pohostinností.


Počasí Keňa Watamu


Watamu je oblíbená turistická destinace v Keňském pobřeží, která je známá nejen svými krásnými plážemi, ale také svým jedinečným klimatem a počasím. Toto místo je ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout dešťové sezóně v Keni a zažít slunečné počasí téměř po celý rok.

Watamu se nachází na pobřeží Indického oceánu, což znamená, že zde panuje tropické klima. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 24 °C a 30 °C, což zajišťuje ideální podmínky pro trávení času na plážích, slunění a koupání. Na Velké pouti slunce je více než 8 hodin denně, takže turisté mohou využít maximálně každou slunečnou chvíli.

Watamu je také známé svými příjemnými větry, které činí pobyt na pláži ještě příjemnějším. Větry zde obvykle vanou ze směru od moře na pevninu, což přináší svěží a osvěžující pocit. Je to ideální podmínka pro milovníky vodních sportů, jako je přílivové surfování, které je v Watamu velmi populární.

Co se týče srážek, Watamu je jednou z nejsušších oblastí v celé Keni. Dešťová sezóna obvykle trvá od dubna do června a od října do listopadu. Během těchto měsíců se mohou vyskytnout pravidelné a krátkodobé lijáky, avšak většina dní zůstává slunečná. To znamená, že turisté se mohou těšit na slunečné dny i během těchto období.

Watamu je také známé svým korálovým útesem, který je největším systémem korálových útesů v Keni. Díky nim je zde možné provozovat šnorchlování a potápění. Průhlednost vody je obvykle velmi dobrá a teplota vody se pohybuje kolem 25-28 °C, což je ideální pro potápění se zaskalním světem Watamu.

Celkově lze říci, že počasí v Watamu je výjimečné po celý rok. Slunečné počasí, příjemné teploty a osvěžující větry vytváří ideální podmínky pro perfektní dovolenou u moře. Watamu je jednou z nejlepších destinací v Keňském pobřeží pro ty, kteří touží po slunečných a teplých dnech. Takže pokud hledáte destinaci s nádhernou pláží a skvělým počasím, Watamu by mělo být na vrcholu vašeho seznamu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách