Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Sharm El Sheikh

Dovolená Egypt Sharm El Sheikh


Egypt se pro své návštěvníky může stát zdrojem nezapomenutelných zážitků, například během dovolené v oblíbeném turistickém středisku, Sharm El Sheikh. Poloha ve východním Egyptě na poloostrově Sinai nabízí ideální podmínky k aktivnímu odpočinku a relaxaci v existujících hotelových komplexech podél vzdálených pláží.

Sharm El Sheikh patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Egypta a to hlavně díky nádherným plážím, křišťálově průzračnému moři a pestrou nabídkou aktivit. Kromě toho, že je to perfektní místo na pouštění klidné dovolené, je pro své návštěvníky velmi lákavé také kvůli bohatému archeologickému dědictví. Dovolená v Sharm El Sheikh je lákadlem pro ty, kteří hledají odpočinek na slunci, ale také pro milovníky nejrůznějších vodních aktivit.

Pláže

Sharm El Sheikh je známý svými krásnými plážemi. Oblast je protkána mnoha krásnými zátokami, které nabízejí výborné podmínky k potápění a šnorchlování. V zátočinách se můžete setkat s mnoha druhy pestrobarevných ryb. Mezi nejznámější pláže patří Shark's Bay, která se rozkládá v jihozápadní části města, Kamelia beach nebo Laguna Vista beach. Všechny pláže jsou vybaveny lehátky a slunečníky, takže se můžete maximálně užít relaxaci na slunci.

Potápění a šnorchlování

Sharm El Sheikh patří mezi nejlepší místa pro potápění a šnorchlování na světě. Obrovské množství druhů ryb v křišťálově průzračném moři k výletům na dně pobřeží přiláká množství turistů z celého světa. Většina hotelů nabízí kurzy potápění, takže i pokud jste začátečníkem, nebojte se zaplavit.

Výlety a pamětihodnosti

Sharm El Sheikh má také mnoho nabídek pro ty z vás, kteří hledají dobrodružství. Výlety do pouště na vícedenní výpravu nebo na projížďku na velbloudech jsou v této oblasti velmi oblíbené. Kromě toho, že můžete shlédnout úchvatné záběry pouště a místního pohoří, můžete se také zúčastnit večírků na pláži.

Ke skvělým zážitkům přispívají i místní památky jako například chrám Hóru, který byl postaven faraonem Nektanebem II. v 4. století př. n. l. na památku boha Horuse, Staré město nebo vodopády Wadi el Rayan. Každým krokem budete odkrývat tajemství této kultury a historie, stejně jako krásy této oblasti.

Kde se ubytovat

Sharm El Sheikh nabízí mnoho možností ubytování, vše od luxusních letovisek a all-inclusive hotelů až po menší, cenově dostupnější hotely. Většina hotelů se nachází na plážích a spoustu z nich nabízí nejrůznější služby, jako například vybavený fitness centrum, bazény nebo spa. The Four Seasons Resort, Hilton Sharks Bay Resort nebo Sharm Grand Plaza jsou jen některé z nejpopulárnějších hotelů v této oblasti.

Pokud plánujete dovolenou v Sharm El Sheikh, pak víte, že Vás čeká mnoho aktivit a zážitků. Naleznete zde úchvatnou přírodu, nádherné pláže a bohaté historické dědictví. Západy slunce jsou v této oblasti nádherné, čímž Vás místní atmosféra ještě více přitahne a dodá Vám pocit opravdového odpočinku.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh - Cestování do ráje na Zemi

Egypt Sharm El Sheikh je jedinečným cestovním cílem, který láká miliony turistů ze všech koutů světa každoročně. Nedotčená příroda, úchvatné pláže, bohatá historie a fascinující mořský svět činí z tohoto místa opravdový ráj na Zemi.

Vydat se do Egypta do destinace Sharm El Sheikh lze nejlépe leteckou dopravou. Letenka do této oblasti je snadno dostupná díky mnoha leteckým společnostem, které nabízí pravidelné lety. Mnoho turistů využívá tohoto způsobu dopravy, protože není jen rychlý a pohodlný, ale také relativně cenově dostupný.

Sharm El Sheikh se nachází na jihozápadním pobřeží Sinajského poloostrova a nabízí nádherné letovisko přímo u Rudého moře. To znamená naprostý zážitek pro milovníky potápění a šnorchlování, protože zde se nachází několik uznávaných a známých lokalit pro pozorování korálových útesů a bohatého podmořského světa.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Sharm El Sheikh, můžete očekávat nádherné modré nebe, teplou vodu a bílé písčité pláže. Oblast je také proslulá svou bohatou historií, kterou si můžete prohlédnout při návštěvě v blízkosti se nacházejících starověkých památek, jako je například chrám Karnak, slavný Chrám královny Hatšepsut či úchvatná hrobka Tutanchamona.

Dalším neodolatelným lákadlem Sharm El Sheikh je možnost strávit noc v poušti. Místní beduíni nabízejí několikadenní výlety do pouště, kde můžete zažít jedinečný západ slunce, obdivovat hvězdy na noční obloze a poznat jejich tradiční způsob života.

Kromě toho Sharm El Sheikh nabízí také širokou škálu luxusních hotelů, do kterých se můžete ubytovat. Tyto hotely mají k dispozici mnoho moderních a exkluzivních zařízení, jako jsou bazény, wellness centra, lázně i restaurace s vipeceny chutnou egyptskou kuchyní.

Pokud hledáte dovolenou, která bude plná přírody, exotiky a dobrodružství, pak je Egypt Sharm El Sheikh pro vás tím pravým místem. Letenka do tohoto jedinečného cíle vám otevře dveře do ráje na Zemi a nabídne nevšední zážitky, které budete pamatovat po zbytek života. Zaručeně se zde budete cítit jako v pohádce, kde krásné pláže se střídají s fascinujícími historickými památkami a příjemným odpočinkem. Tak proč ještě váhat? Vydejte se na dovolenou do Egypta Sharm El Sheikh a zažijte něco naprosto mimořádného!


Počasí Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh je jedno z nejpopulárnějších letovisek na Rovníkovém pobřeží Rudého moře. Má extrémně horké počasí s velmi malým množstvím srážek, což z něj činí ideální destinaci pro turisty hledající slunce a teplo.

V letních měsících (červenec a srpen) se teploty často vyšplhají na 40 °C a více. To je obvykle také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří si užijí horkých dnů, ledově studených nápojů a mnoha pláží a vodních sportů.

V zimních měsících (prosinec až březen) jsou teploty mnohem mírnější, s denními teplotami kolem 25 °C. Toto období je často považováno za nejlepší sezónu, protože umožňuje návštěvníkům užívat si koupání v moři a slunečního záření, bez ohledu na extrémní horko.

Cestovní ruch je v Egyptě velmi důležitou součástí ekonomiky, díky čemuž se návštěvníci mohou těšit na skvělou infrastrukturu a mnoho možností ubytování a zábavy. Oblast Sharm El Sheikh je známá svými luxusními hotely, a je také plná obchodů, restaurací a nočních klubů.

Je důležité vědět, že Egypt Sharm El Sheikh leží v oblasti se silným slunečním zářením, a tudíž je nutné dbát na opalovací krémy s vysokým SPF. Je také důležité pít dostatek tekutin a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin dne.

Celkově lze říci, že počasí v Egyptě Sharm El Sheikh nabízí ideální podmínky pro turisty, kteří touží po slunečních prázdninách. Nezáleží na tom, zda si vyberete léto nebo zimu, tato oblast nabízí spoustu možností pro zábavu, odpočinek a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh


1. Jak se dostanu do Sharm El Sheikh?
Odpověď: Nejběžnější způsob je letecky, letiště Sharm El Sheikh International Airport má spojení s mnoha evropskými městy.

2. Mám potřebu víza do Egypta, pokud jedu do Sharm El Sheikh?
Odpověď: Většina cestovatelů obdrží vízum při příjezdu na letiště v Sharm El Sheikh. Víza se platí v egyptských librách a cena se liší podle délky pobytu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Sharm El Sheikh?
Odpověď: Nejznámějšími plážemi jsou Naama Bay, Sharks Bay a Ras Um Sid. Všechny nabízejí bílý písek a křišťálově čistou vodu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Sharm El Sheikh?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce patří potápění na útesy Ras Mohammed, projížďka na kamelech v poušti nebo výlet do Monastýru svaté Kateřiny na Sinaji.

5. Jaké jsou teploty v Sharm El Sheikh během roku?
Odpověď: V letních měsících se teploty pohybují kolem 35-40 °C, zatímco v zimě jsou příjemnější a kolem 20 °C.

6. Je bezpečné cestovat do Sharm El Sheikh?
Odpověď: Sharm El Sheikh patří mezi oblíbené turistické destinace a má být bezpečné cestovat. Nicméně, vždy je dobré sledovat a dodržovat aktuální cestovní zprávy a radu místních autorit.

7. Jaký je místní jazyk v Egyptě?
Odpověď: Místním jazykem je arabština, ale v turistických oblastech si poradíte anglicky.

8. Jaký je měnový systém v Egyptě?
Odpověď: Oficiální měnou je egyptská libra (EGP). Většina hotelů a obchodů také akceptuje platby kartou.

9. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu je od podzimu do jara, kdy jsou teploty příjemnější a možnost potápění a šnorchlování je lepší.

10. Jaká jsou doporučení ohledně oblečení v Sharm El Sheikh?
Odpověď: Při návštěvě místních památek se doporučuje oblečení, které zakrývá ramena a kolena. Na pláži a v letoviscích je obvyklé nosit plavky nebo lehké a ležérní oblečení.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro ty, kteří hledají krásné pláže a nádherné vody Rudého moře. A mezi těmito hotspoty se nachází Sharm El Sheikh. Tento resort nabízí vynikající dovolenou pro milovníky slunce, nádherné koralové útesy a nádherné památky. A s mnoha možnostmi ubytování, je těžké vybrat si jednu jedinou formu ubytování.

Hotely jsou nejvíce preferovanou formou ubytování v Sharm El Sheikh. Můžete si vybrat z celé řady různých hotelů, včetně pětihvězdičkových a all-inclusive zařízení. Tyto hotely nabízejí širokou škálu služeb, včetně bazénů, pláží, restaurací, bary a mnoho dalšího. Pokud hledáte luxus, pak se zaměřte na některý z těch nejlepších hotelů, které nabízejí soukromé pláže, lázně a golfové kurzy.

Další populární možností ubytování v Egyptě jsou apartmány. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro ty, kteří hledají více prostoru a nezávislost. Apartmány se obvykle nacházejí v apartmánových domech a často jsou vybaveny kuchyní a obývacím pokojem. Pokud se rozhodnete pro apartmán, zkontrolujte si jeho polohu, protože ne všechny apartmány se nacházejí blízko pláže nebo centra města.

Pokud máte malý rozpočet, hostely mohou být pro vás tou nejlepší volbou. Tyto cenově dostupné ubytovací zařízení vám poskytnou bezpečné a čisté místo k odpočinku, zatímco ušetříte peníze na věci, jako je jídlo a doprava. V Sharm El Sheikh najdete mnoho rozmanitých hostelů, od rodinných až po party hostely.

V neposlední řadě, pokud hledáte autentickou a tradiční zkušenost, můžete zvážit pobyt v Bedouinovi. Bedouini jsou původními obyvateli této oblasti a jejich kultura a tradice byly přítomny v této oblasti po staletí. Tyto kmeny nabízejí rustikální, ale pohodlné ubytování v Bedouinských táborech nebo v doma, které jsou postaveny v tradičním stylu. Pokud si chcete užít pravý Egypt, bez turistických atrakcí a luxusních hotelů, je snadný pobyt v Bedouinovi tou nejlepší volbou.

Sharm El Sheikh nabízí výběr ubytování pro každého, od rodin s dětmi až po mladé páry a nezávislé cestovatele. Rozhodnutí o tom, jaké ubytování si zvolíte, závisí na vašem rozpočtu, vkusu a preferencích. Ať už si vyberete cokoliv, můžete si být jisti, že si odvezete nezapomenutelné vzpomínky z nádherného pobřeží Rudého moře.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách