Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kazachstán Big Almaty Lake

Počasí Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán, rozlehlá země ve střední Asii, je známý svou bohatou přírodou a rozmanitým krajinným rájem. Jedným z nejkrásnějších a fascinujících míst v Kazachstánu je Big Almaty Lake. Toto jezero se nachází pouhých 28 kilometrů jihovýchodně od Almaty, hlavního města země, a je oblíbenou turistickou destinací díky svým nádherným výhledům a přírodním scenériím.

Big Almaty Lake leží v nadmořské výšce 2 510 metrů nad horizontem a je umístěno v údolí Zailiyského Alatau. Jezero je vytvořeno splavným ledovcovým jezerním záznamem a je zásobováno vodou ze třech okolních ledovcových vodopádů. Tato kombinace čisté horské vody a úchvatného horského prostředí je jezerem Big Almaty Lake přímo prospívá.

Co se týče počasí, Big Almaty Lake má typické podnebí horských oblastí. Během zimy, od listopadu do března, jezero zamrzá a okolní hory jsou pokryty sněhem. Teploty se mohou pohybovat mezi -15 °C až -30 °C, zatímco ve vysoce nadmořské výšce se může protentokrát dostat ještě nižší. Tyto chladné zimní měsíce jsou ideálním časem pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding.

Na jaře a na podzim Big Almaty Lake přechází do svého nejkrásnějšího stavu. Sníh se začíná topit a jezero mění svou barvu z ledově modré na smaragdově zelenou. Okolní hory jsou pokryty kvetoucími květinami a pestrými lesy, které se odrážejí v hladině jezera. Teploty jsou mírné, s průměrnými hodnotami kolem 10 °C až 20 °C, což z něj dělá ideální místo pro pěší turistiku a procházky.

V létě se Big Almaty Lake stává útočištěm pro mnoho návštěvníků, kteří touží po úniku před letními vedry v městě. Teploty se zde pohybují kolem 20 °C až 30 °C, s občasnými dešťovými přeháňkami. Toto období je ideální pro pikniky u jezera, osvěžující plavání a výlety na kole kolem okolní krajiny.

Celoročně je Big Almaty Lake krásným místem, které nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodní krásy a horského prostředí. Nezapomeňte si však vždy zkontrolovat aktuální počasí a připravit se na případné změny, zejména v měsících mimo léto, kdy se počasí může rychle změnit. Ať již se rozhodnete navštívit jezero Big Almaty Lake v jakémkoli období, určitě budete fascinováni jeho krásou a nádherným přírodním prostředím.


Dovolená Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je země s nesčetnými krásami přírody a jedním z nejkrásnějších míst, které určitě stojí za návštěvu, je Big Almaty Lake. Tento jezero se nachází pouze 15 kilometrů jižně od hlavního města Kazachstánu, Almaty, a přitahuje místní obyvatele i turisty z celého světa.

Big Almaty Lake se nachází v údolí mezi vrcholy Trans-Ili Alatau na východě a soustavou Zailijského Alatau na západě. Odtud dostává jezero svůj název. Místo je snadno dostupné z Almaty a dojezd trvá asi 45 minut. Během cesty si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní hory a přírodu.

Samotné jezero je jako pohádková krajina. Jeho smaragdově modrá voda se září pod slunečními paprsky a do všeho vhledu zajisté zanechá návštěvníky v uhrančivém úžasu. Jezero bylo vytvořeno ledovcovou činností a je obklopené horskými štíty, které dosahují výšky přes 3 000 metrů. Toto místo je opravdu přírodním divem.

Kromě úžasného vzhledu je jezero také zásobováno vodou z okolních ledovců a tajícího sněhu, a tak je i přes svou hloubku až 40 metrů možné vidět dno, až na dně jezera samozřejmě zbytky starého sovětského vojenského jídelního vozidla, které tam bylo potopeno. Je to jedinečný pohled a krása se skládá i z toho, že se jezero v průběhu roku mění a nabízí různé odstíny modré a zelené.

Big Almaty Lake je také ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumávat okolní přírodu. V okolí jezera se nacházejí mnohé turistické a trekové stezky, které vás zavedou do srdce hor a kalných říček. Pokud jste fanoušci adrenalinových sportů, můžete také zkusit horské lezení nebo horolezectví ve vrcholcích okolních hor.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je tu také plno možností. Jezero je obklopeno lesy, ve kterých se nacházejí piknikové místa, takže si můžete přinést piknikový koš a strávit den u vody. Pro ty, kteří preferují dostatek pohodlí, je zde také k dispozici hotel, kde si můžete pronajmout pokoj a užívat si výhled na jezero z vašeho balkonu.

Big Almaty Lake je skutečným pokladem Kazachstánu. Jeho úžasný vzhled, modrá voda a okolní příroda udělají dojem na každého návštěvníka. Ať už rádi pěšíte, relaxujete nebo dobrodružně podnikáte, toto místo vám poskytne všechno. Je to místo, které prostě musíte vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Big Almaty Lake


1. Kde se nachází Big Almaty Lake?
Big Almaty Lake se nachází v Kazachstánu, asi 28 km jižně od Almaty.

2. Jak se dostat k Big Almaty Lake?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Big Almaty Lake, je autem nebo taxíkem. Existují také organizované výlety a výlety s průvodcem.

3. Je počasí v Big Almaty Lake vždy dobré?
Ne vždy, protože se nachází v horské oblasti. V létě jsou běžné bouřky a v zimě je tam sníh.

4. Co se tam dá dělat?
Big Almaty Lake nabízí krásné výhledy na okolní hory a jezero. Turisté si zde často procházejí, jízdí na kole nebo fotí.

5. Je možné v Big Almaty Lake koupat se?
Ano, je to možné, ale voda je velmi studená, takže to není nijak oblíbené a mnoho lidí se do jezera nevrhá.

6. Je potřeba platit vstupné do Big Almaty Lake?
Ano, existuje poplatek za vstup do rezervace, ale je poměrně malý.

7. Je Big Almaty Lake otevřený celoročně?
Ano, park je otevřený po celý rok.

8. Existuje ubytování poblíž Big Almaty Lake?
Ano, existuje několik hotelů a dalších ubytování v okolí.

9. Má Big Almaty Lake nějakou historii?
Ano, je to umělý jezero, které bylo postaveno v roce 1963 pro zásobování pitné vody města Almaty.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Big Almaty Lake?
Nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je počasí příjemné a výhledy jsou krásné. V zimě je Big Almaty Lake pokrytý sněhem a ještě krásnější.


Letenka Kazachstán Big Almaty Lake


Big Almaty Lake je jeden z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních pokladů Kazachstánu. Nachází se v pohoří Zailijskij Alatau, jen 25 kilometrů jižně od hlavního města Almaty. Jeho název je odvozen od starého tureckého slova „Alma“, což znamená „jablko“, a odkazuje na jeho neobvyklou modrou barvu, která je podobná barvě zralého jablka.

Big Almaty Lake leží v nadmořské výšce asi 2 511 metrů a je známý svým křišťálově čistým vodou. Jeho voda je tak průzračná, že můžete vidět až do hloubky 40 metrů. Oblast kolem jezera je obklopena horskými vrcholy, což jej činí ještě spektakulárnějším.

Jezero je přirozeného původu a vzniklo v důsledku ledovcového období, kdy bylo pohoří pokryto obrovským ledovcem. Jak se ledovec postupně tálil, vytvořily se v dolině tři jezera – Big Almaty Lake, Middle Almaty Lake a Small Almaty Lake. Zatímco Middle a Small Almaty Lake jsou těžko přístupné a nacházejí se na vyšších nadmořských výškách, Big Almaty Lake je dostupné i pro turisty.

Pro turisty je jezero oblíbenou destinací pro pikniky a výlety. Je obklopeno krásnými horskými lesy a jezerní voda je ideální pro koupání. V létě sem přijíždějí lidé, kteří hledají útočiště před horkým letním počasím v Almaty. V zimě se jezero přeměňuje na ledovou plochu a okolní hory si uchovávají snadno dostupné lyžařské svahy. Pro milovníky přírody a fotografy je to místo, které musí navštívit.

Kromě přírodní krásy nabízí Big Almaty Lake i možnosti pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu Kazachstánu. V blízkosti jezera se nachází Almatinská kosmická základna, která byla v minulosti důležitou součástí Sovětského svazu. Návštěvníci si mohou prohlédnout některé z kosmických zařízení a naučit se více o historii vesmírných letů v regionu.

Big Almaty Lake je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů Kazachstánu a místo, které by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele. Jeho křišťálově čistá voda, horské scenérie a historická dědictví přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se ocitnete v Almaty, nezapomeňte navštívit toto nádherné jezero a objevit jeho krásy na vlastní oči.


Ubytování Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán může být možná exotickou destinací, ale stává se stále oblíbenějším cílem turistů. A jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších turistických atrakcí v zemi je Big Almaty Lake, které se nachází v národním parku Ile-Alatau. Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu a chcete se ubytovat v okolí Big Almaty Lake, nebo jen hledáte více informací o tomto místě, pokračujte v čtení.

Big Almaty Lake je krásné jezero, které se nachází ve výšce 2511 metrů nad mořem, na úpatí pohoří Alatau. Údolí, kde se jezero nachází, je obklopeno horskými štíty a lesy, což dává návštěvníkům naprosto nádherný pohled na okolní krajinu. Je to také hlavní zdroj vody pro město Almaty. Jezero Big Almaty je snadno dosažitelné autem z Almaty, hlavního města Kazachstánu, což je zhruba jen hodinová jízda.

V okolí Big Almaty Lake se nachází několik ubytovacích zařízení. Největší a nejpopulárnější místo k ubytování je v Almaty, avšak jsou také k dispozici menší hotely v blízkosti jezera. Mezi nejoblíbenější hotelové komplexy patří:

1. Rixos Almaty – luxusní pětihvězdičkový hotel v samém srdci města Almaty.

2. Royal Tulip Almaty – další luxusní hotelový komplex v centru města Almaty, ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

3. The Dostyk Hotel – toto historické ubytování se nachází v centru města Almaty a nabízí pohodlné pokoje a luxusní služby.

4. Milana Hotel Almaty – menší, ale útulný hotel v centrální části města Almaty.

5. Issyk-Kul Resort Almaty – tento hotelový komplex se nachází v blízkosti jezera Issyk-Kul, ale poskytuje také snadný přístup k jezeru Big Almaty.

Bydlení v těchto ubytovacích zařízeních vám zajistí, že budete mít dostatek pohodlí a luxusu na své cestě, ale pokud byste raději zůstali v blízkosti jezera, můžete také najít levnější možnosti ubytování. Na blízkých kopcích se nachází také několik chat a chatek, které nabízejí jednodušší, avšak útulné prostředí k přenocování.

V jakékoliv formě ubytování si můžete být jisti tím, že budete mít přístup k mnoha aktivitám v okolí, včetně turistiky, pěší turistiky, cykloturistiky a chůze. Pokud milujete přírodu a chtěli byste strávit nějaký čas v krásné scenérii, Big Almaty Lake je pro vás ideální volbou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách