Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Cliffs of Moher

Počasí Irsko Cliffs of Moher


Irsko je země, která je známá svým vlhkým a chladným klimatem. Toto počasí je často spojováno se zeměpisnou polohou Irska, která se nachází na východním okraji Atlantského oceánu a je ovlivněna Golfským proudem. Když však mluvíme o Cliffs of Moher, jedné z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Irsku, je třeba si uvědomit, že tuto oblast ovlivňuje specifické mikroklima.

Cliffs of Moher jsou velké útesy, které se nacházejí na západním pobřeží Irska, v hrabství Clare. Tyto útesy dosahují výšky až 215 metrů a nabízí krásné výhledy na oceán a okolní krajinu. Irské počasí však může být velmi změnlivé a i v létě se mohou vyskytnout deštivé dny.

Během léta je pravděpodobnost slunečných dnů vyšší než v zimě a teploty se pohybují okolo 15-20 °C. Nicméně, při pobytu na pobřeží vždy platí pravidlo, že byste měli být připraveni na rychlé změny počasí. Jste-li šťastní a zastihnete Irsko za příznivých podmínek, můžete se těšit na nádherné slunečné dny, kdy se Cliffs of Moher budou třpytit na slunci a nabídnou vám nezapomenutelné zážitky.

V zimě může být na Cliffs of Moher velmi chladno a větrno a při návštěvě byste měli být připraveni na deštivé počasí. Nicméně, pokud jste odolní proti chladu a dešti, může být zimní návštěva těchto útesů naprosto kouzelná. Za deštivého počasí jsou Cliffs of Moher obklopeny různými atmosférickými jevy, jako jsou mlhy a duhy, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Celkově lze říci, že počasí na Cliffs of Moher může být velmi rozmanité. Pokud však budete mít štěstí, můžete se těšit na nádherné výhledy na oceán a okolní krajinu za slunečného dne. Na druhou stranu, i za deště a chladného počasí mohou Cliffs of Moher přinést nezapomenutelné zážitky díky různým atmosférickým jevům a tichému šplouchání oceánu u úpatí útesů. Pokud se rozhodnete navštívit Cliffs of Moher, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a buďte připraveni na různé typy počasí, aby byla vaše návštěva co nejpříjemnější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cliffs of Moher


Q: Jak se dostat z Dublinského letiště na Cliffs of Moher?
A: Nejlepší je pronajmout si auto nebo využít veřejnou dopravu, např. autobus nebo vlak. Cesta trvá asi 3,5 hodiny.

Q: Jsou Cliffs of Moher otevřené celoročně?
A: Vstup na útesy je možný celoročně, ale časy otevírání se mohou lišit v závislosti na sezóně.

Q: Kolik stojí vstupenka na Cliffs of Moher?
A: Vstupné za dospělého stojí 8 eur. Děti do 16 let mohou vstoupit zdarma.

Q: Jaká je délka trasy kolem Cliffs of Moher?
A: Celková délka trasy je asi 8 km, ale návštěvníci mohou jít jen část této trasy.

Q: Je možné lézt po útesech Cliffs of Moher?
A: Lézt po útesech je zakázáno kvůli nebezpečí. Kromě toho pokuty za porušení tohoto zákazu jsou poměrně vysoké.

Q: Jsou Cliffs of Moher přístupné pro vozíčkáře?
A: Vstup na útesy je možný pro vozíčkáře, ale terén je velmi kamenitý a náročný na pohyb.

Q: Kde se dají nejlépe pozorovat ptáci?
A: Nejlepší místo pro pozorování ptáků je na západní straně útesů.

Q: Jaké další atrakce lze v okolí Cliffs of Moher navštívit?
A: V okolí Cliffs of Moher se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako například Burren National Park, Doolin Cave, Aran Islands a mnoho dalších.


Dovolená Irsko Cliffs of Moher


Irsko je známé svou úchvatnou přírodou a překrásnými scenériemi. Jedním z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších míst v Irsku jsou útesy Cliffs of Moher. Tyto útesy se nacházejí na západním pobřeží, v hrabství Clare, a představují přírodní skvost, který návštěvníky ohromuje svou krásou.

Cliffs of Moher jsou jedny z nejvyšších mořských útesů v Evropě, sahající až do výšky 214 metrů nad hladinu Atlantského oceánu. Jejich majestátnost a úchvatnost je nesmírná a pohled na ně zvrhá dech. Při procházce po pobřežní cestě si můžete vychutnat nádherný výhled na oceán a okolní krajinu.

Výhled z útesů Cliffs of Moher je jedním z nejslavnějších pohledů na Irsko. Možná jste jej dokonce viděli ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, kde jsou útesy použity jako scéna pro Západní věž Bradavické školy čar a kouzel. To jen dokazuje, jak úchvatné a nezapomenutelné toto místo je.

O jejich kráse svědčí také fakt, že Cliffs of Moher jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Irsku. Ročně sem přijíždí miliony turistů, aby si užily panoramatický výhled na útesy a pobřeží. Nejlepší doba na návštěvu je na jaře a v létě, kdy jsou dny delší a počasí je příznivější.

Pro ty, kdo se chtějí více dozvědět o historii a geologii útesů, zde existuje návštěvnické centrum. Zde můžete zhlédnout audiovizuální prezentaci a naučit se více o vzniku a vývoji těchto úchvatných útesů. Centrum také nabízí turistické informace a možnosti koupě suvenýrů.

Kromě toho, že jsou Cliffs of Moher nádherným přírodním úkazem, jsou také domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků. Mezi nejznámější patří mořský sokol a alka. Pro milovníky ornitologie je toto místo skutečným rájem, protože zde mají možnost pozorovat a fotografovat tyto vzácné druhy ptáků.

Pokud se rozhodnete navštívit Cliffs of Moher, nezapomeňte si obout pohodlné boty a vzít si oblečení na převlečení. Při návštěvě tohoto místa může být větrno a chladno, takže je důležité být připravený.

Cliffs of Moher jsou jedním z těch míst, která vám zůstanou v paměti na celý život. Jejich přirozená krása a malebnost je nesrovnatelná. Přijďte a objevte toto úžasné místo na své příští dovolené v Irsku. Budete ohromeni svou návštěvou těchto úchvatných útesů.


Letenka Irsko Cliffs of Moher


Irsko se často označuje jako země tisíce zelených polí, ale to není jediné, co může tato země nabídnout. Pokud toužíte po panoramatických výhledech a kouzelných krajinách, pak byste rozhodně neměli minout návštěvu Cliffs of Moher. Tyto útesy se nacházejí na západním pobřeží Irska a nabízejí návštěvníkům dechberoucí výhledy.

Letenky do Irska jsou dnes již velmi dostupné, stačí jen najít tu správnou nabídku. Z Prahy několikrát týdně létají nízkonákladové společnosti jako Ryanair nebo Aer Lingus. Let trvá necelé 3 hodiny. Z Irska pak není problém si pronajmout auto nebo využít místní autobusy a dojet až k útesům.

Cliffs of Moher se tyčí vysoko nad mořskou hladinou a dosahují až 214 metrů. Patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce Irska a rozprostírají se na délce více než osmi kilometrů. V okolí útesů se nacházejí krásné výhledy na oceán a okolní krajiny. Zhruba uprostřed útesů se nachází O'Brienova věž, která byla postavena již v 19. století. Věž byla postavena jako součást obranného systému proti mořským útokům a dnes slouží jako vyhlídková plošina pro turisty.

Cliffs of Moher je také domovem pro mnoho ptáků a další zvířata, jako jsou například vydry nebo tuleni. Pokud se na útesy vypravíte brzy ráno, můžete dokonce vidět mraky ptáků, kteří si všechny tyto místo oblíbili. Velmi oblíbené jsou i organizované výlety k útesům, které nabízejí mnoho aktivit, jako jsou například výlety na koních nebo jízdy na kole kolem útesů.

Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nezapomeňte navštívit tyto nádherné útesy. Určitě nebudete litovat a budete rádi, že jste si koupili letenku do této kouzelné země.


Ubytování Irsko Cliffs of Moher


Ubytování v Irsku: Zážitek u útesů Cliffs of Moher

Irsko je známé svou nádhernou přírodou a malebnými scenériemi. Jedním z nejikoničtějších míst, která stojí za návštěvu, jsou útesy Cliffs of Moher. Tyto vysoké útesy se tyčí nad Atlantickým oceánem na západním pobřeží Irska a jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi.

Pokud se rozhodnete navštívit Cliffs of Moher, je velmi důležité vyřešit i otázku ubytování. Naštěstí je v okolí dostatek možností a vyberte si podle svých preferencí. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo kempy, určitě si vyberete to pravé.

Pokud jste příznivcem luxusu a pohodlí, určitě oceníte nabídku okolních hotelů. Mnoho z nich se nachází ve vesničce Doolin, která je vzdálena jen krátkou vzdálenost od Cliffs of Moher. Zde můžete najít různé varianty ubytování, včetně malých rodinných hotelů s přátelskou atmosférou nebo větších luxusních resortů s vyhlídkou na Atlantik. Během pobytu v hotelu se tu můžete těšit na vynikající služby, vybavené pokoje a restaurace nabízející tradiční irskou kuchyni.

Alternativou k hotelům jsou místní penziony a bed and breakfast ubytování. Tyto typy ubytování jsou oblíbené u turistů, kteří hledají příjemnou a rodinnou atmosféru. Penziony a B&B nabízejí často vybavené pokoje, společenské prostory, vlastní koupelny a snídani v ceně. Majitelé často rádi přispějí s informacemi o okolí a tipy na výlety.

Pro dobrodružněji založené turisty, kteří rádi přespávají v přírodě, jsou v blízkosti také možnosti kempování. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít opravdové dobrodružství a zažít jedinečnou atmosféru irské přírody. Většina kempů nabízí moderní vybavení jako jsou sprchy, toalety a místa pro opékání. Tyto kempy jsou obklopené přírodou a často mají přímý výhled na útesy Cliffs of Moher.

Ať už si zvolíte jakékoliv ubytování u Cliffs of Moher, budete mít jedinečnou možnost prozkoumat tuto úžasnou irskou přírodní památku. Můžete se projít po proslulém klipovém chodníku, který vede přímo přes útesy, a užívat si dechberoucí výhledy na oceán. Pokud máte dostatek odvahy a odvěký příchod vás zastihne za vedra a bez větru, existuje dokonce možnost se ponořit do Iralnkých vod a plavat kolem útesů.

Cliffs of Moher jsou jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních atrakcí v Irsku, a proto je důležité správně vybrat i ubytování. Bez ohledu na váš vkus nebo preference, najdete zde určitě něco, co dokonale doplní váš zážitek z této úžasné destinace.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách