Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kamerun Korup National Park

Dovolená Kamerun Korup National Park


Kamerun je země plná přírodního bohatství a jedním z nejvýznamnějších míst, které byste měli při své cestě navštívit, je Korup National Park. Tento park je považován za jednu z nejstarších deštných pralesů na světě a je domovem bohaté biodiverzity.

Korup National Park se nachází na jihozápadě Kamerunu a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1986. Rozkládá se na ploše přes 126 000 hektarů, což ho činí jednou z největších chráněných oblastí v zemi. Park je plný vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů a je pro některé z nich klíčovým útočištěm.

Korup National Park je známý svou jedinečnou florou a faunou. V parku můžete nalézt stovky druhů orchidejí, které se zde těší plné ochraně. Některé z nich jsou dokonce endemické, což znamená, že se vyskytují pouze v tomto konkrétním regionu. Park je také domovem vzácných druhů jako je gorila Cross River, černá pásovka, albertská kapibara a mnoho dalších.

Korup National Park je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Můžete si zde vychutnat procházky po doudeštném pralese a objevovat úžasné rostliny a živočichy. Existuje také možnost se zapojit do organizovaného safari, během kterého můžete sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Další zajímavou atrakcí v Korup National Parku je velké množství vodopádů. Tyto vodopády nabízejí návštěvníkům úchvatné výhledy a jsou skvělým místem na odpočinek a ozdravení.

Korup National Park je dobře zajištěným chráněným územím, který hraje důležitou roli při ochraně přírody v Kamerunu. Místní vláda a organizace se snaží minimalizovat dopad lidské činnosti v této oblasti a zajišťovat udržitelný rozvoj. Turisté, kteří navštíví park, jsou povzbuzováni, aby se chovali odpovědně a dodržovali zásady ekoturistiky.

Korup National Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu a prozkoumat jedinečnou přírodu Kamerunu. Tento park nabízí dobrodružství, krásu a vzdělání a je bezpochyby jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Kamerunu.


Počasí Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park se nachází na jihu Kamerunu a je jedním z největších národních parků v zemi. Svou rozlohou přesahuje 1 260 km² a návštěvníci zde mohou objevovat rozmanitou flóru a faunu, které přitahuje mnoho turistů.

Počasí v Kamerun Korup National Parku je ovlivněno převážně tropickým podnebím. V oblasti panuje vysoká teplota a vlhkost po celý rok, s malými rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími.

Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 25-30 °C. Největší horko je obvykle v období dešťů, které se vyskytují od dubna do října. V tomto období je průměrná teplota okolo 28-30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Turisté by si měli být vědomi toho, že v těchto měsících mohou počítat s častými srážkami.

Deštivé období je charakterizováno také vyššími srážkami. Ročně naprší kolem 3 000 mm srážek, které se distribuují nerovnoměrně po celý rok. Nejvíce srážek spadne v období dešťů, zejména v červnu a červenci. To, že je park se nachází v tropickém deštném pralese, znamená, že návštěvníci by se měli připravit na možnost deště během svého pobytu.

Na druhou stranu, období sucha, které trvá od listopadu do března, přináší nižší srážkové úhrny. Průměrná teplota zůstává stále vysoká, ale srážky jsou mnohem menší. Návštěvníci na jaře a na konci roku mohou očekávat příjemnější počasí a méně možností dešťových přeháňek.

Pokud plánujete návštěvu Kamerun Korup National Parku, doporučuje se vzít si do zřetel aktuální počasí a připravit se na deštivé období. Doporučuje se také oblékat pohodlně a vhodně na tropické podnebí.

Celkově lze říci, že počasí v Kamerun Korup National Parku je typické pro tropickou oblast. Vysoká teplota a vlhkost jsou znaky tohoto podnebí po celý rok. Přestože se zde vyskytují deště po většinu roku, turisté mohou vychutnávat krásu parku a objevovat jeho bohatou flóru a faunu bez ohledu na počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Korup National Park


1. Co je Korup National Park?

Korup National Park je přírodní rezervace v Kamerunu, která se nachází v jihozápadní části země blízko hranice s Nigérií. Park byl založen v roce 1986 a zahrnuje rozlohu přibližně 1260 km².

2. Jak se dostat do Korup National Park?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Korup National Park, je pomocí místních guideů a turistických agentur. Park je nejlépe přístupný z měst Kumba a Mundemba, která jsou oba vzdáleny přibližně 80 km od parku. K dispozici jsou také lety z Doualy, hlavního města Kamerunu, do Kumba.

3. Jaké druhy zvířat lze v Korup National Park pozorovat?

V Korup National Park lze najít mnoho druhů zvířat, jako jsou šimpanzi, gorily, lamantini, hroši, sloni, buvoli, leopardi a mnoho dalších. Park je také domovem více než 400 druhů ptáků.

4. Je nutné mít před návštěvou Korup National Park očkování?

Před návštěvou Korup National Park vám doporučujeme získat očkování proti žluté zimnici a dalším běžným nemocem v této oblasti. Je také důležité používat repelenty proti hmyzu a chránit se před sluncem.

5. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Korup National Park?

Nejlepší čas na návštěvu Korup National Park je v období sucha, během listopadu až února. V tomto období jsou cesty pro turisty snazší a je možné pozorovat obrovské množství živočichů, kteří hledají vodu a potravu.

6. Jaké aktivity lze v Korup National Park dělat?

V Korup National Park lze dělat různé aktivity, například trekking, pozorování zvířat, potápění v korálových útesech, pozorování ptáků a navštěvování místních vesnic, kde si můžete prohlédnout tradiční kamerunskou kulturu.

7. Lze v Korup National Park ubytovat?

Ano, v Korup National Park je několik možností ubytování, včetně kempování a pobytu v malých chatkách. Většina z nich bývají využívány pomocí místních turistických agentur nebo guideů.

8. Je návštěva Korup National Park bezpečná?

Korup National Park se nachází v oblasti, která se v minulosti setkala s násilím a nestabilitou. Návštěvníci by měli být opatrní a před cestou si zjistit aktuální situaci v této oblasti. Doporučujeme cestovat s místními guidey a turistickými agenturami a informovat se o patřičných bezpečnostních opatřeních.


Ubytování Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park se nachází v jihozápadním Kamerunu a patří mezi jedny z nejcennějších přírodních rezervací v zemi. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat divokou přírodu a obdivovat její krásu.

Pokud plánujete navštívit Kamerun Korup National Park, musíte se také zamyslet nad ubytováním. I když je tato oblast relativně odlehlá, existuje několik možností, jak si zde najít vhodné místo k odpočinku.

Jedna možnost je Kemp Mossapoum, který se nachází poblíž vstupní brány do parku. Kemp nabízí stanování a má také několik chat a chatiček s vlastním sociálním zařízením. Tuto možnost ocení hlavně ti, kteří preferují blízkost přírody a chtějí strávit noc pod širým nebem.

Další možností je rezervovat si ubytování v blízkém městě Mundemba, které se nachází asi dvacet kilometrů od parku. Ve městě najdete různé hotely a penziony v různých cenových relacích. Tímto způsobem si můžete užít městskou atmosféru a zároveň snadno vyrazit do parku na jednodenní výlety.

Pokud nejste příznivci táboření a preferujete více komfortní ubytování, můžete navštívit jednu z mála ekolodží v této oblasti. Tyto ekoložky jsou většinou rodinné podniky a nabízejí pohodlné ubytování ve spojení s ekologicky šetrnými službami. Spíše než velké hotely s službami si zde cení pohody a harmonie s přírodou.

Kamerun Korup National Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít nejdivočejší přírodu Kamerunu a objevovat vzácné druhy rostlin a zvířat. Ubytování v této oblasti nejsou tak rozvinutá jako ve velkých městech, ale přesto existuje několik možností, jak si zde najít vhodné místo k odpočinku. Takže neváhejte, vydejte se do Kamerun Korup National Park a zažijte jedinečnou dovolenou v srdci přírody.


Letenka Kamerun Korup National Park


Kamerun je země zkoumání a objevování, plná divoké přírody a unikátních kultur. Jeden z nejčarovnějších a nejzajímavějších míst v Kamerunu je Korup National Park. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka!

Letadlo je nejrychlejší a nejméně náročný způsob, jak se dostat do Kamerunu a navštívit Korup National Park. Existuje mnoho letovisek a aerolinií, které poskytují služby letů z různých částí světa do Kamerunu.

Korup National Park se nachází v jihozápadní Kamerunu, ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od Atlantského oceánu. Jedinečnost parku spočívá v tom, že zde najdete některé z největších tropických deštných pralesů na světě. Ve stínu vysokých stromů a podél řek a potoků objevíte rozmanité druhy fauny a flóry, které nejsou vidět nikde jinde.

Park je domovem několika druhů opic, slonů, buvolů, goril a mnoha dalších druhů zvířat. Návštěva parku vám umožní tuto exotickou faunu sledovat v přirozeném prostředí.

Existuje mnoho agentur a průvodců, kteří mohou zorganizovat vaší návštěvu Korup National Parku. Většina z nich nabízí příležitost vidět všechny hlavní atrakce parku během jedné až dvoudenní túry, která je obvykle organizována v rámci většího zájezdu po Kamerunu.

Když se rozhodnete navštívit Korup National Park, nezapomeňte přivést s sebou krosnu s potravinami, vodu a vše, co potřebujete pro pobyt v divočině. Kromě toho se doporučuje oblékat se v lehkém oblečení a obuvi, které vám umožní přizpůsobit se teplým a vlhkým podmínkám parku.

Pokud hledáte dobrodružství, nezapomeňte na možnost návštěvu Korup National Parku během vaší návštěvy Kamerunu. Letenky jsou snadno dostupné a zjistíte, že návštěva tohoto parku bude nezapomenutelným zážitkem.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách