Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Vietnam Phu Quy Island

Dovolená Vietnam Phu Quy Island


Vietnam je země plná malebných pláží, exotické přírody a fascinující historie. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je ostrov Phu Quy. Tento malý ostrov se nachází v Jihočínském moři, přibližně 120 km od pobřeží východního Vietnamu.

Phu Quy se pyšní nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně modrými vodami. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od davů turistů. Můžete se tady projít po plážích, opalovat se, nebo vyzkoušet některé vodní sporty, jako je potápění nebo šnorchlování.

Ostrov je také oázou přírodního bohatství. Jeho útesy a korálové útvary nabízejí úžasný pohled na mořské životy a jsou ideálním místem pro potápění. Pod hladinou vás přivítají různé druhy korálů, ryb a dalších mořských tvorů.

Phu Quy má také řadu malebných vesnic, kde můžete poznat život místních obyvatel. Lidé zde jsou velmi přátelští a ochotní vám ukázat autentickou vietnamskou kulturu. Můžete se například projít po tradiční tržiště, kde najdete čerstvé ovoce, zeleninu a další místní speciality.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je tu možnost vydat se na výlet po ostrově na skútrech. Tato atraktivní možnost vám umožní prozkoumat skryté zákoutí ostrova a objevit nádhernou přírodu a panoramatické výhledy.

Navštěvující dostanou také možnost ochutnat místní kuchyni, vyhlášenou pro svou čerstvost a chutnost. Mořské plody se zde podávají čerstvé a místní kuchaři mají jedinečné recepty, které přinášejí výtečnou chuť.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete si také pronajmout loď a vyrazit objevovat okolní ostrovy. Ostrov Ly Son a ostrov Phu Quoc jsou dvě oblíbená místa v okolí, která stojí za návštěvu.

Phu Quy je skutečným skrytým pokladem Vietnamu. Toto exotické místo vás okouzlí svou krásou, klidem a přátelskou atmosférou. Jestliže plánujete dovolenou v Asii, vyberte si Vietnam a nezapomeňte navštívit tento nádherný ostrov. Emoce a zážitky, které zde zažijete, vám budou ještě dlouho v paměti.


Ubytování Vietnam Phu Quy Island


Vietnam je zemí plnou nádherných ostrovů a jedním z nejzajímavějších je ostrov Phu Quy. Tento malý, ale malebný ostrov se nachází v jihočínském moři, asi 120 km východně od města Phan Thiet.

Phu Quy Island je dosud velmi nedotčený masovou turistikou, což z něj činí ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Ostrov je doslova rájem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova Phu Quy je jeho krásný pobřežní pás. Pláže zde jsou neuvěřitelně čisté a nedotčené, s jemným bílým pískem a azurově modrou vodou. Plavání, šnorchlování a potápění jsou zde velmi populární aktivity díky bohatému podmořskému světu. Můžete objevovat korálové útesy a dívat se na širokou škálu pestrobarevných ryb.

Ostrov Phu Quy je také známý svými skalnatými útesy a krásnými skalními formacemi. Výlety po ostrově nabízejí možnost objevovat tato přírodní divadla a poskytují úchvatné výhledy na moře a pobřežní krajiny. Vrcholová hora Cao Cat je velmi oblíbená mezi horolezci, protože nabízí dechberoucí panoramatický výhled.

Pokud jde o ubytování na ostrově Phu Quy, turistům je k dispozici několik možností. Existuje několik menších hotelů a penzionů, ve kterých si můžete pronajmout pokoje s výhledem na moře. Tyto ubytovací zařízení jsou čisté, útulné a poskytují veškeré potřebné vybavení, abyste se na dovolené cítili pohodlně.

Pro ty, kteří si chtějí užít přímořskou dovolenou a zároveň se ponořit do místní kultury, je možné si pronajmout menší chatky nebo bungalovy na pláži. Tyto jednoduché, ale vkusně zařízené ubytovací jednotky jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí trávit více času na pláži a užívat si klidného pobytu.

Co se týče stravování, na ostrově Phu Quy najdete několik restaurací a stánků se základními jídly. Místní kuchyně je převážně zaměřena na čerstvé mořské plody a ryby, které jsou připravovány tradičními vietnamskými způsoby vaření. Pokud jste fandové exotického jídla, můžete si vyzkoušet také speciality jako je například žraločí polévka.

Ostrov Phu Quý je skutečným pokladem v jihočínském moři. Jeho neuvěřitelně krásné pláže, skalnaté útesy a malebný krajinný ráz lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte tiché a nedotčené místo pro dovolenou, je toto místo tou správnou volbou. Užijte si přeplněné pláže a potápění v křišťálově čisté vodě, abyste si odpočinuli a nabrali novou energii.


Počasí Vietnam Phu Quy Island


Na ostrově Phu Quy, nacházejícím se v Jihočínském moři u pobřeží Vietnamu, panuje tropické vlhké podnebí. Toto nádherné přírodní prostředí je známé svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovou vodou a tropickou vegetací.

Phu Quy Island má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna začíná v prosinci a trvá až do dubna. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia, s minimálními teplotami kolem 22 stupňů Celsia. Během této doby je slunečno a minimální srážky. Toto období je ideální pro plážové aktivity, jako je potápění, šnorchlování a opalování.

Deštivá sezóna na Phu Quy Island začíná v květnu a končí v listopadu. Teploty se snižují na příjemných 25-28 stupňů Celsia a srážky jsou časté a intenzivní. Nejsilnější deště přicházejí v srpnu a září, kdy jsou monzunové větry silné a moře neklidné. I přes tato období dešťů je zde vždy spousta příležitostí k objevování krásy ostrova. Je to ideální čas pro návštěvu vodopádů, džungle a jiných přírodních lokalit.

Phu Quy Island má také specifické mikroklima, které je ovlivněno přítomností horského hřbetu. Na severozápadě je ostrov chráněn před vlivem monzunových větrů a deště tedy často do těchto oblastí nedorazí. Zatímco na opačné straně ostrova, kde jsou hlavní pláže, jsou srážky hojné a voda čistá.

Celkově lze říci, že počasí na Phu Quy Island je příjemné po většinu roku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, bude zde vždy krásně. Ostrov nabízí dobrodružství pro ty, kteří milují přírodní krásy, a odpočinek pro ty, kdo hledají relaxaci na bílých písečných plážích.

Pokud plánujete návštěvu Vietnamu a hledáte místo na relaxaci a objevování krás tropického ostrova, Phu Quy Island je ideální volba. S jeho úchvatnou přírodou, teplým počasím a pohostinnými obyvateli nemůžete udělat chybu.


Letenka Vietnam Phu Quy Island


Vietnam je země plná krásných turistických destinací, ale málokdo ví o neuvěřitelně krásné malé ostrov Phu Quy. Ostrov leží asi 120 km od města Phan Thiet, a přestože se dostat na něj není tak snadné, stojí to za to.

Pokud se chystáte na Phu Quy, musíte nejprve letět do města Phan Thiet, nebo do největšího města Vietnamu - Ho Či Minova města, a odtud se dostat trajektem na ostrov. Většina cestovatelů ale raději volí letenku přímo na letiště ostrova, kde přistávají větší letadla.

Cesta na Phu Quy trvá jen několik hodin, a jakmile se dostanete na ostrov, ocitnete se uprostřed přírodní krásy a klidu. Mezi hlavní turistické atrakce patří ostrov Pia, který je možné navštívit pouze během odlivu, kdy se můžete projít mezi skalami a užít si krásný výhled na moře a ostrov. Další atrakcí je půvabná zátoka Trieu Duong s úchvatnými plážemi a kriklavě modrou vodou.

Jiné oblíbené aktivity na ostrově zahrnují potápění, šnorchlování, rybolov a poskytování služeb na pláži. Pokud máte rádi vodní sporty, určitě si můžete vyzkoušet surfování, kitesurfing a wakeboarding.

Kde se ubytovat? Na ostrově je celá řada luxusních a cenově dostupných hotelů, hostinců a chalup. V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích si určitě najdete to pravé ubytování. Pokud máte štěstí, můžete v noci pozorovat jižní hvězdnou oblohu, což se na mnoha místech Vietnamském pobřeží již neděje, kvůli osvětlení a znečištění.

Zkrátka, návštěva Phu Quy Island je úžasnou příležitostí, jak si užít krásy a klidu vietnamského pobřeží. A i když je návštěva trochu složitější než jinde v zemi, určitě to za to stojí. Vyberte si letenku na Phu Quy Island a zažijte jedinečný zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Phu Quy Island


1. Jak se dostat na ostrov Phu Quy ve Vietnamu?
Odpověď: Nejsnáze se na ostrov dostanete trajektem z přístavu Phan Thiet nebo z přístavu Vũng Tàu. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 5-6 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Phu Quy?
Odpověď: Na ostrově Phu Quy naleznete několik krásných pláží, včetně pláže Trieu Duong, pláže Doi Dua a pláže Cao Cat. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek a modré vody vhodné pro koupání.

3. Jaké aktivity se na ostrově Phu Quy mohu věnovat?
Odpověď: Na ostrově Phu Quy si můžete užít různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, rybaření nebo procházky po ostrově. Můžete také navštívit místní rybářské vesnice a poznat tradiční životní styl místních obyvatel.

4. Kde se na ostrově Phu Quy dá ubytovat?
Odpověď: Na ostrově Phu Quy najdete několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a ubytování v soukromých domech. Doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, protože turistická infrastruktura na ostrově není tak rozvinutá jako v jiných oblíbených turistických destinacích.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Phu Quy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova Phu Quy je od prosince do dubna, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné. Během tohoto období se také koná festival Phu Quy, který nabízí tradiční tance, zpěv a jídlo.

6. Jaká je místní kuchyně na ostrově Phu Quy?
Odpověď: Místní kuchyně na ostrově Phu Quy je zaměřena na čerstvé mořské plody a ryby. Oblíbeným jídlem je například „bánh tráng nướng“, což jsou grilované mořské plody zabaleny do rýžových plátů. Také si můžete vychutnat tradiční rybí polévku „canh chua cá dính“, která je mírně kyselá a pikantní.

7. Je na ostrově Phu Quy dostupná Wi-Fi síť?
Odpověď: Wi-Fi síť není na ostrově Phu Quy příliš rozvinutá. Ve většině ubytovacích zařízení a restauracích však Wi-Fi připojení najdete. Mějte ale na paměti, že signál může být slabší a nepříliš stabilní.

8. Jak dlouho bych měl zůstat na ostrově Phu Quy?
Odpověď: Doporučuje se strávit na ostrově Phu Quy minimálně 2-3 dny, abyste si mohli užít jeho krásu a projít se po hlavních atrakcích. Pokud máte více času, můžete se na ostrově zdržet i déle a objevovat jeho skryté méně známé místa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách