Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Jericho

Letenka Jordánsko Jericho


Jordánsko je zemí bohatou na historické a kulturní poklady, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je město Jericho, které se nachází na Západním břehu Jordánu. Pokud se chystáte navštívit toto dávné město, jedním z hlavních hledisek vaší plánování cesty bude výběr letenky do Jordánska. V tomto článku se budeme podrobněji zabývat letenkou Jordánsko Jericho a všemi důležitými informacemi, které potřebujete vědět.

Před tím, než začnete hledat letenky do Jordánska, je důležité mít na paměti, že nemáte přímo přistát v Jerichu, protože zde neexistuje mezinárodní letiště. Nejbližším mezinárodním letištěm je Queen Alia International Airport, které se nachází ve vzdálenosti přibližně 40 kilometrů od hlavního města Ammánu. Některé velké letecké společnosti, jako je například Royal Jordanian Airlines, Emirates nebo Turkish Airlines, nabízejí pravidelné lety do Jordánska s přestupem v Ammánu.

Po příletu na Queen Alia International Airport můžete využít různé dopravní možnosti, které vás dovezou do Jericha. Nejběžnější volbou je pronájem automobilu. Z letiště je dobré si předem objednat pronájem vozu, abyste měli jistotu, že budete mít k dispozici vhodný dopravní prostředek. Cesta z Ammánu do Jericha obvykle trvá přibližně hodinu, pokud nejsou žádné výrazné dopravní zácpy.

Pokud neplánujete řídit, existuje také možnost využít taxislužbu nebo zarezervovat si soukromý přepravní servis přes hotel. I když to může být dražší volba, je o to pohodlnější a nemusíte se starat o navigaci nebo hledání parkovacích míst.

V Jerichu samotném můžete objevovat mnoho zajímavých míst. Jericho je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě a nabízí velké množství historických a archeologických památek. Mezi nejznámější patří například zřícenina Jericha, která je dnes považována za jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Vedle ruiny starověkého města můžete také navštívit národní park s pouštními oázami a mnoho dalších atrakcí.

Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete vyrazit na túru do nedaleké pouště, kde si můžete užít panoramatické výhledy a prozkoumat úchvatnou přírodu této oblasti. Poušť nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako je třeba jízda na velbloudech, písečné surfování nebo horolezectví.

Věříme, že tento článek vám poskytl užitečné informace o letence Jordánsko Jericho a pomůže vám plánovat vaši cestu do tohoto fascinujícího města. Pamatujte, že Jordánsko je bohaté na kulturní a historické poklady, které stojí za to objevit.


Dovolená Jordánsko Jericho


Jordánsko je země, která láká turisty svou bohatou historií a fascinujícími památkami. Jedním z nejzajímavějších míst, které lze v této zemi navštívit, je město Jericho. Toto město leží v Jordánském údolí a je nejstarším osídleným místem na světě.

Pokud si chcete vychutnat skutečně nezapomenutelnou dovolenou, Jericho je skvělou volbou. Město nabízí nejen historické památky, ale také krásnou přírodu a nezaměnitelnou atmosféru.

Jedním z hlavních turistických lákadel Jericha je Pásmo Kumrán. Toto místo se stalo slavným díky objevu Kumránských svitků, které jsou jednou z nejcennějších historických artefaktů světa. Kumránské svitky byly nalezeny v jeskyních v Pásmu Kumrán a jsou dokladem života v Jerichu během dob biblických.

Dalším zajímavým místem, které byste si neměli nechat ujít, je starověký Byzantský palác. Tento palác byl postaven v 8. století a sloužil jako sídlo byzantských guvernérů. Dnes je z paláce zachováno několik zřícenin, které vám umožní nahlédnout do života v této době.

Kromě historických památek si v Jerichu můžete užít i krásy přírody. V městských oázách najdete rozlehlé zahrady s palmami a pomerančovými stromy. Tyto zahrady jsou ideální pro odpočinek a relaxaci po dni plném objevování města.

Jericho je také skvělým místem pro dobrodružné aktivity. Můžete si zde vyzkoušet horolezectví na skále nebo vyzkoušet jízdu na velbloudech v písečných dunách. Tyto aktivity vám umožní zažít adrenalinový zážitek a zároveň si užít krásnou přírodu okolo vás.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, Jericho by mělo být jedním z vašich hlavních cílů. Toto město nabízí nejen bohatou historii, ale také fascinující přírodu a dobrodružné aktivity. Při návštěvě Jericha se můžete těšit na jedinečný mix kultury a přírodní krásy, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Jordánsko Jericho


Jordánsko Jericho je jedním z nejteplejších míst na světě s typicky suchým podnebím a vysokými teplotami. Nachází se v Jordánském údolí, které je známé svými horkými lety a mírnými zimami.

Latinský název Jericha, "Ieriho", se vztahuje k arabskému názvu "Ariha", což znamená "pach" nebo "vůně". Tento název je pravděpodobně odvozen od vůně rostlin a květin, které zde najdeme díky přítomnosti dynamických pramenů a oáz.

Počasí v Jerichu je charakterizováno dlouhými horkými léty a mírnými zimami. Nejvyšší teploty zde dosahují až 40 °C během léta, zatímco teploty v zimě se pohybují mezi 10 a 20 °C. To znamená, že Jericho je populárním turistickým cílem pro ty, kteří hledají teplé a slunečné klima během zimních měsíců.

Jediným obdobím, kdy se zmírňuje teplota v Jerichu, je během noci. Ochladí se zde na příjemných 20 °C, což znamená, že noc je ideální pro procházky a venkovní aktivity. Protože město leží pod úrovní moře, teplota také může poklesnout, což přináší odlehčení od vedra.

Pokud jde o srážky, Jericho je známé jako suché místo. Průměrná roční úhrn srážek je kolem 150 mm, čímž je jednou z nejsušších oblastí ve Středomoří. Vzhledem k nedostatku dešťové vody se v Jerichu spoléhají na zavlažování, což je způsob, jak udržovat zemědělství a zahradní plochy v této oblasti.

Přestože je počasí v Jerichu obecně horké a suché, existují také sezónní změny. V létě bývá extrémně horké a suché s minimem srážek. Naopak v zimě se teplota mírně snižuje, zatímco přeháňky a bouřky mohou občasvzrušit poklidné počasí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jericho, by se měli připravit na extrémní teploty a přinést si vhodnou oděv pro takové klima. Sluneční krém, pokrývky hlavy a dostatečné množství vody jsou také důležité, aby se zabránilo dehydrataci.

Navštívit Jordánsko Jericho je jedinečný zážitek, který nabízí kombinaci bohaté historie a unikátního klimatu. Pokud máte rádi horké počasí a slunečné dny, Jericho je ideálním místem pro váš další výlet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jericho


1. Jak se dostat z Jordánska do Jericha?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha, je cestovat přes hraniční přechod Allenby/King Hussein Bridge.

2. Jaká je vzdálenost mezi Jordánskem a Jerichem?
Odpověď: Vzdálenost mezi Jordánskem a Jerichem je přibližně 40 kilometrů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Jericha v Jordánsku je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty příjemné.

4. Je nutné mít vízum k návštěvě Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Ano, pro vstup do Jordánska a návštěvu Jericha je potřeba mít platné vízum. Víza lze získat předem nebo na hraničním přechodu.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Jerichu patří Jericha Stará města, hory okolo Jericha (například Hora Pokušení) a hora Kanaán, mozaikové synagogy, fontána Eliseus a Abrahamovy palmy.

6. Jak dlouho by měla trvat návštěva Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Jerichu alespoň 1-2 dny, aby se mohl zhlédnout hlavní památky a město poznat.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: V Jerichu jsou různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

8. Jak se pohybovat po Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Jerichu, je pěší chůze nebo pronájem bicyklu. Je také možné využít místní dopravy a taxíků.

9. Jsou v Jerichu v Jordánsku bezpečnostní obavy?
Odpověď: Jericho je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní rady a dodržovat místní zvyklosti.

10. Jaké jsou další zajímavosti poblíž Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Poblíž Jericha se nachází mnoho dalších zajímavých míst, včetně Mrtvého moře, Herodiáda (starověké pevnosti) a Betléma.


Ubytování Jordánsko Jericho


Jordánsko je zemí s mnoha turistickými atrakcemi. O jejich návštěvu se snaží mnoho lidí z celého světa. Při plánování cesty do Jordánska lze zvolit různé možnosti ubytování. Mezi ně patří také město Jericho.

Jericho je považováno za nejstarší město na světě, které má nepřetržitou historii. Nachází se na západním břehu řeky Jordán, v údolí takzvané Zlato. Turisté jsou především lákána místní památky, ale také klimatu. V okolí Jericha jsou krásné oázy a pouště. Pro turisty, kteří hledají pohodlné a příjemné ubytování, má Jericho mnoho možností.

Lidé, kteří hledají tradiční arabské ubytování, mohou zvolit historické hotely z počátku století, které jsou rekonstruovány a slouží jako luxusní ubytování s moderním zařízením. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje a apartmá s úžasným výhledem na město a okolní krajinu. V historických hotelech je k dispozici také restaurace, kde jsou podávány tradiční jídla Arabské kuchyně, stejně jako jídla mezinárodní kuchyně.

Druhou možností ubytování v Jerichu jsou moderní hotely s luxusními pokoji a apartmá, které jsou plně vybavené s vlastním sociálním zařízením, televizí, minibarem a klimatizací. Tyto hotely mají k dispozici širokou škálu služeb, jako jsou posilovna, sauna, masáže nebo bazén.

Další skvělou možností ubytování v Jerichu jsou kempy a chatky. Tyto ubytovací kapacity jsou ideální pro lidi, kteří hledají přírodu a kempingové vybavení. Kempy nabízejí základní vybavení pro kempování, restaurace a veřejné sociální zařízení. Chatky jsou menší, ale nabízejí se také s rekreací v krásné přírodě.

Poslední možností ubytování v Jerichu jsou apartmány, které se pronajímají na krátkodobý nebo střednědobý pobyt. Apartmány jsou plně zařízené a mají vlastní kuchyň a sociální zařízení. Tyto apartmány jsou vhodné pro rodiny a skupiny lidí, kteří chtějí zůstat na delší dobu a chtějí si vyzkoušet vlastní vaření.

Všechny výše uvedené možnosti ubytování v Jerichu jsou vhodné pro různé druhy turistů a každý si zvolí to, co vyhovuje jeho požadavkům a přání. Jericho nabízí širokou škálu ubytovacích možností v různých cenových kategoriích, takže si můžete vybrat to, co vám nejlépe vyhovuje.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách