Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Kampong Thom

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Kampong Thom


1) Jak se dostat do Kampong Thom?
- Kampong Thom se nachází zhruba uprostřed Kambodži, a lze k němu dorazit pouze silniční dopravou. Nejlepší možností je využít dopravu autobusem nebo minivanem z Phnom Penhu, Siem Reapu či dalších měst v okolí.

2) Jaké jsou nejznámější atrakce v Kampong Thom?
- Mezi hlavní turistické atrakce Kampong Thom patří ruiny chrámu Sambor Prei Kuk, jeskyně Phnom Santuk a krásný večerní market, kde lze ochutnat nejrůznější kambodžské speciality.

3) Jaké jsou nejoblíbenější ubytovací možnosti v Kampong Thom?
- V Kampong Thom lze najít celou řadu ubytovacích možností všech kategorií od luxusních resortů až po jednodušší hostely s cestovatelskou atmosférou.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Kampong Thom?
- Nejlepší období pro návštěvu Kampong Thom jsou suché měsíce od listopadu do března, kdy jsou teploty příjemné a srážek minimum. V období dešťů se mohou některé cesty a atrakce uzavřít.

5) Je Kampong Thom bezpečné místo pro turisty?
- Kampong Thom je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, avšak jako v každé jiné oblasti, je lepší být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například dbát na svůj majetek, vyhýbat se samotným procházkám v noci či nechávat cennosti v hotelovém sejfu.


Počasí Kambodža Kampong Thom


Kampong Thom se nachází ve střední části Kambodže a je provincií s bohatou historií a malebnou krajinou. Kromě toho, že je Kampong Thom zemědělskou oblastí, je také známým turistickým cílem díky svému kulturnímu dědictví a přírodním krásám.

Pokud jde o počasí, Kampong Thom leží v tropickém podnebném pásu, což znamená, že zde panuje horké a vlhké počasí celoročně. Existují však změny v obdobích dešťů a sucha, které ovlivňují míru srážek.

Období dešťů v Kampong Thom trvá od května do října. Během těchto měsíců se očekává většina srážek, a to zejména ve formě pravidelných vydatných lijáků. Srážkové úhrny se pohybují od 200 mm v květnu až po 350 mm v září. Teploty během dešťového období se drží kolem 30 °C, s vysokou vlhkostí, která může dosáhnout až 80 %.

Naopak období sucha v Kampong Thom přichází od listopadu do března. Srážkové úhrny se v této době výrazně snižují, a to na méně než 50 mm za měsíc. Průměrné teploty během sucha se pohybují kolem 27 až 30 °C, ačkoli se mohou v horkých dnech zvýšit až na 35 °C. Vlhkost vzduchu je nižší než během dešťového období, ale stále se pohybuje kolem 70 %.

Pokud plánujete návštěvu Kampong Thom, nejlépe se vyhněte dešťovému období, protože časté lijáky a povodně mohou omezit vaše možnosti prozkoumávání této oblasti. Nejlepší období pro návštěvu je suché období od prosince do března, kdy srážky jsou minimální a počasí je příjemné.

Kampong Thom nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí, jako je starobylý chrám Sambor Prei Kuk, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete prozkoumat ruiny ze 7. století a obdivovat dokonalou kamennou architekturu.

Kampong Thom je také Mecca pro milovníky přírody, přičemž návštěvníci mohou vyrazit na treky do národního parku Preah Toal, kde mohou pozorovat zvířata, jako jsou ptáci, krokodýli a sloni, a sledovat místní flóru.

V závěru lze říci, že pokud plánujete návštěvu Kampong Thom, počasí zde bude horké a vlhké, s pravidelnými dešti během období dešťů. Nejlepší období pro návštěvu je suché období od prosince do března, kdy je počasí příjemné a srážky jsou minimální.


Letenka Kambodža Kampong Thom


Kampong Thom: Tajné poklady a bohatá kultura Kambodže

Kampong Thom, nacházející se ve střední části Kambodže, je fascinující destinací, která láká cestovatele svou bohatou historií a malebnou krajinou. A co je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka do Kampong Thom!

Kampong Thom je historické město, které hrálo důležitou roli během říše Khmerů. Můžete si prohlédnout mnoho zbytků tohoto království, včetně hrobek, chrámů a dalších památek. Nejznámějším z nich je Prasat Sambor, soubor chrámů postavený v 10. století, který stojí na březích Mekongu. Je to skvělé místo k prozkoumání rozměrů a architektury druhého nejslavnějšího chrámu v Kambodži - po Angkor Wat.

Dalšími zajímavými místy ke k prohlédnutí jsou Prasat Kuhak Nokor, starobylý chrám s khmerskými nápisy na stěnách, a Santuk Mountain, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a chrámé Angkor Borei.

Kampong Thom je také známý pro své lidové řemeslníky a jejich trhy. Město je dobře známo pro své tkalcovství a výrobu ratanového nábytku. Pokud jste módní nadšenci, určitě si nechte ušít vlastní oblečení nebo kabelku od místních řemeslníků. Nemůžete odjet bez tradičního kambodžského umění!

Z Kampong Thom je také snadné dosáhnout národního parku Preah Vihear, který je známý svou rozmanitou faunou a flórou. V parku se nacházejí chrámy a starověké jeskyně, které dodávají místu zvláštní atmosféru a nádech tajemství.

Na rozdíl od známějších destinací v Kambodži, Kampong Thom si zachoval své autentičnosti a nabízí jedinečný pohled na kambodžskou kulturu a životní styl. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a přivítají vás s otevřenou náručí. Prožít zde několik dní nebo týdnů bude nezapomenutelným zážitkem.

Letenky do Kampong Thom Vám umožní odjet do této skryté poklady Kambodže a prozkoumat její kouzlo. Můžete si vychutnat poklidnou atmosféru města, ochutnat místní speciality v tradičních restauracích a prozkoumat starověké chrámy a památky. Kampong Thom nabízí zážitek, který nezapomenete.


Ubytování Kambodža Kampong Thom


Kampong Thom je jedním z největších měst střední Kambodže a leží na hlavní silnici, která vede z Phnom Penhu do Siem Reapu. Město je obklopeno mnoha archeologickými nalezišti a historickými památkami, jako je prastaré město Sambor Prei Kuk a chrám Prasat Kuhak Nokor.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Kampong Thom, je důležité vybrat si vhodné ubytování. Toto město nabízí mnoho možností pro ubytování, včetně hotelů, hostinců a ubytování u místních obyvatel.

V Kampong Thom jsou k dispozici různé typy ubytování. Pokud hledáte něco levného a jednoduchého, můžete si vybrat z mnoha hostinců. Ty jsou zpravidla cenově dostupné a nabízí základní vybavení jako postele, Wi-Fi a koupelnu.

Pokud hledáte něco elegantnějšího, pak jsou v Kampong Thom k dispozici luxusní hotely. Tyto hotely jsou zpravidla vybaveny moderními zařízeními, jako je bazén, fitness centra, restaurace a bary. Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, jsou hotely v Kampong Thom ideální volbou.

Pokud preferujete ubytování u místních obyvatel, můžete se rozhodnout pro homestay. Homestay je forma ubytování, kdy turisté bydlí přímo u místních obyvatel a mohou tak zažít kambodžskou kulturu z první ruky. Hostitelé nabízejí pokoj a koupelnu a v závislosti na domluvě mohou poskytnout i jídlo.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, mějte na paměti, že v Kampong Thom je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Můžete navštívit město Sambor Prei Kuk, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Kambodži, nebo se vydat na výlet k řece Stung Sen. Kampong Thom nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí zažít kambodžské kulturní dědictví.


Dovolená Kambodža Kampong Thom


Rozsáhlá provincie Kampong Thom se nachází v centrální části Kambodže a je obklopena lesy a řekami. Navštěvována zpravidla turisty v rámci celodenních výletů z hlavního města Phnom Penh, nabízí ale též dostatek atrakcí na několikadenní pobyt i pro náročnější cestovatele a milovníky přírody.

Provincie Kampong Thom se pyšní rozsáhlým národním parkem Phnom Samkos Wildlife Sanctuary o rozloze přesahující 70 tisíc hektarů. Zdejší oblast byla kdysi sídlem mnoha místních kmenů, kteří tu zanechali četné pozůstatky a z historického hlediska nabízí park mnoho zajímavých míst k obdivování. Kromě toho zde žijí vzácní koroptvíci, bílí nosorožci a mnoho dalších druhů fauny a flóry.

Další hlavní turistickou atrakcí provincie je Brah Takum, což je místo, kde se nachází jeden z největších khmerských chrámů v Kambodži (Brahma chrám). Tento chrám byl postaven v 11. století a byl zasvěcen Brahmovi, jednomu z nejdůležitějších hinduistických bohů. Dnes je z tohoto chrámu zachováno značné množství zdí, sloupů a kamenných reliéfů, které poskytují návštěvníkům unikátní pohled na středověké khmerské umění.

V Kampong Thom najdeme též starobylé město Sambor Prei Kuk, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2017. Tento původní khmerský chrámový komplex byl postaven v 7. až 9. století a v současné době zde můžeme zhlédnout zhruba 100 chrámových staveb, které se nacházejí na prostoru přibližně 60 kilometrů čtverečních.

Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, je zde také možnost výletů na kole, rybaření, potápění či prohlídky místních vesnic a trhů. Kousek od hlavního města provincie se nachází i klášter Island pagoda, který leží na ostrově u řeky Stung Sen. Kromě toho nabízí Kampong Thom i mnoho dalších přírodních krás a památek, na které se vydávají turisté ze všech koutů světa.

Ve městě Kampong Thom najdeme celou řadu ubytovacích možností, od hostelů a guesthousů až po luxusní hotely a resorty. Pro mnoho návštěvníků se ale stává největší atrakcí přátelskost a pohostinnost místních obyvatel Kampong Thoma.

Celkově lze říct, že provincie Kampong Thom nabízí turistům mnoho zajímavých míst, kde se mohou seznámit s místní kulturou a přírodou, a přitom si odpočinout od shonu velkoměsta. Pokud se chystáte na dovolenou v Kambodži, je Kampong Thom místem, které určitě stojí za návštěvu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách