Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jihoafrická republika Victoria Falls

Letenka Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls, jedna z nejvíce fascinujících a ohromujících přírodních památek světa, se nachází na území Jihoafrické republiky. Tento ohromující vodopád, který je považován za jednu ze sedmi přírodních divů světa, je rovněž zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Victoria Falls jsou umístěny na řece Zambezi a nacházejí se na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Přestože je název vodopádu odvozen od britské královny Viktorie, stejně jako název sousedního města Victoria Falls, je samotný vodopád známým domorodým jménem „Mosi-oa-Tunya“, což v překladu znamená „hřmící kouř“. Toto jméno naprosto vystihuje stav, ve kterém se nacházíte při prvním pohledu na tuto přírodní krásu.

Victoria Falls jsou široké až 1,7 km a mají výšku 108 metrů. Voda z řeky Zambezi se zde valí s takovou silou, že vytváří obrovský oblak vodního aerosolu, který je viditelný i z mnoha kilometrů daleka. Tento kouřový obláček je tak hustý, že zdejší místní obyvatelé dokonce považovali Victoria Falls za místo setkání s bohy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásy Victoria Falls, je vyzkoušet zajímavý letenkářský sport, který se zde nazývá „boating“. Při tomto dobrodružství můžete být svědkem toho, jak se řeka Zambezi zřítí do neskutečně hlubokého údolí. Během plavby na letence si můžete také vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a obdivovat místní flóru a faunu.

Pro ty, kdo si chtějí prohlédnout Victoria Falls z blízka, je možnost využít turistickou stezku, která vede přímo ke krátkému mostu, který propojuje Jihoafrickou republiku se Zimbabwe. Při procházce po stezce se dostanete téměř tak blízko k vodopádu, že můžete cítit jeho sílu a slyšet hřmění vody.

Kromě úžasného vodopádu Victoria Falls nabízí i řadu dalších aktivit pro turisty. Můžete si například vyzkoušet populární adrenalinové sporty, jako je skok ze bungee jumpingu nebo doslova plavat v Devil's Pool, který se nachází na okraji vodopádového útesu. Není to však pro lidi s výškovou fobií!

Dalším zážitkem, který stojí za to zažít při návštěvě Victoria Falls, je noční safari v národním parku Zambezi. Tato jedinečná zkušenost vám umožní vidět obrovské množství divoké zvěře, včetně slonů, lvů, leopardů a nosorožců, v nejautentičtějším prostředí.

Pokud plánujete navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i Victoria Falls. Tato přírodní krása je doslova dech beroucí a nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo si přeje prozkoumat nádhery afrického kontinentu.


Počasí Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls, které se nachází v jihozápadní části Jihoafrické republiky, jsou bezesporu jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků světa. Toto úchvatné místo s nádhernými vodopády patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím v zemi a počasí zde hraje velmi důležitou roli.

Počasí Victoria Falls bývá zpravidla velmi teplé a slunečné. Díky své poloze v subtropické zóně je zde průměrná teplota po většinu roku kolem 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a ledna, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 35 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je srpen s průměrnou teplotou okolo 18–20 °C.

Během létě, které v Jihoafrické republice trvá od listopadu do března, jsou zde časté a silné deště, které se vyskytují především během odpoledních a večerních hodin. Tyto přeháňky mohou být velmi bouřlivé a krátkodobě způsobit množství vody na vodopádech. Kvůli tomu je v této sezóně počet turistů menší a ceny ubytování a návštěv vodopádů jsou nižší než v hlavní sezoně, která probíhá od května do října.

V hlavní sezóně je na Victoria Falls naopak sucho a turisté mohou obdivovat nádherné vodopády v nejlepší podobě. V tuto dobu je také možné podniknout různé aktivity a sporty, jako je například rafting, bungee jumping nebo let helikoptérou nad vodopády.

Turisté by si však měli být vědomi, že v období sucha může být místo velmi prašné a nedostatek vody v řece Zambezi může mít vliv na množství vodopádů. Přesto však poskytuje návštěva Victoria Falls zážitek, který si každý návštěvník bude pamatovat po celý život.

V každém případě by návštěvníci měli být připraveni na silné slunce a extrémně vysokou vlhkost v období dešťů. Doporučuje se také nosit pohodlné a oděvy, vhodné pro teplé počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Victoria Falls, vězte, že se nacházíte v jednom z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst Jihoafrické republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Victoria Falls


1. Jak se dostat z Jihoafrické republiky do Victoria Falls?
Odpověď: Můžete se dostat do Victoria Falls letecky z některého z jihoafrických letišť, jako je Johannesburg nebo Kapstadt, nebo se můžete rozhodnout pro road trip a ujet po silnicích.

2. Jak dlouho trvá cesta z Jihoafrické republiky do Victoria Falls?
Odpověď: Let z Jihoafrické republiky do Victoria Falls trvá přibližně dvě hodiny. Pokud se rozhodnete jet autem, cesta může trvat až 15-20 hodin, v závislosti na trase.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Victoria Falls?
Odpověď: Hlavní turistickou atrakcí ve Victoria Falls je přirozený úkaz Victoria Falls, který je známý jako jeden z největších vodopádů na světě. Další populární atrakce zahrnují výlety po řece Zambezi, adrenalinové aktivity jako například bungee jumping nebo rafting, safari a prohlídky místní kultury.

4. Kdy je nejlepší doba navštívit Victoria Falls?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Victoria Falls je od prosince do dubna, kdy je tam deštivé období a vodopády jsou na vrcholu své krásy. Nicméně, každé období má své výhody a turisté mohou navštívit Victoria Falls po celý rok.

5. Musí turisté mít víza pro návštěvu Victoria Falls?
Odpověď: Ano, turisté musí mít víza pro vstup do Jihoafrické republiky a Zimbabwe, kde se nachází Victoria Falls. Víza lze získat na letišti při příletu nebo na hranicích, nebo je možné žádat o vízum předem v konzulárních zastoupeních zemí.

6. Kde se doporučuje ubytovat ve Victoria Falls?
Odpověď: Ve Victoria Falls je k dispozici mnoho ubytovacích zařízení. Mnoho turistů preferuje ubytování v blízkosti vodopádů, kde se nachází luxusní hotely a apartmány. Existují také levnější možnosti ubytování v okolních oblastech, jako je Livingstone v Zambii, která se nachází nedaleko.

7. Jaké aktivity lze v Victoria Falls provádět?
Odpověď: V Victoria Falls je mnoho aktivit, které lze dělat. Zahrnují adrenalinové aktivity jako bungee jumping, rafting na řece Zambezi, jízdu na člunech a safari v okolních národních parcích. Místní kultura je také populární, s možností návštěvy tradičních vesnic a zážitků z afrických tanců a hudby.

8. Jaké jsou doporučené oblečení a vybavení pro návštěvu Victoria Falls?
Odpověď: Doporučuje se nosit lehké, vzdušné oblečení vhodné pro teplé podnebí. Také je dobré mít s sebou pevnou obuv a plavky, pokud plánujete provádět vodní aktivity. Nezapomeňte také na opalovací krém, klobouk nebo čepici a repelent proti komárům.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Victoria Falls?
Odpověď: V Victoria Falls jsou k dispozici taxislužby, pronájem automobilů, půjčovny bicyklů a místní dopravní společnosti nabízející výlety a přepravu po městě a okolí. Doporučuje se také podniknout plavbu po řece Zambezi, která je oblíbeným způsobem dopravy a zároveň i atrakcí.

10. Je Victoria Falls bezpečné místo pro turisty?
Odpověď: Victoria Falls je obecně považováno za bezpečnou turistickou destinaci. Je však důležité dodržovat obvyklá opatření pro cestování do cizích zemí, například střežit své cennosti, nechávat si pas v bezpečí a dbát na svou osobní bezpečnost. Je také vhodné dodržovat pokyny místních v průvodcích a pořádat aktivity prostřednictvím důvěryhodných operátorů.


Ubytování Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády, tyto dvě slova by asi zdaleka nejvíce charakterizovaly toto úžasné místo. Každý rok se sem sjíždí tisíce turistů z celého světa, a to díky jedinečné přírodní kráse.

Ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností. Nejpopulárnější je určitě ubytování přímo na břehu řeky Zambezi. Nabízejí se zde nejen luxusní hotely, ale i skromnější apartmány. Všechna zařízení v této kategorii se mohou pochlubit krásným výhledem přímo na Viktoriiny vodopády.

Avšak pokud chcete mít ubytování více soukromé a nezávislé, můžete se rozhodnout pro pronájem privátní vily nebo domu. Ty se nacházejí v okolí vodopádů a skýtají mnoho výhod jako je třeba kuchyň, bazén či soukromou zahradu. Tyto domy jsou ideální pro skupinovou dovolenou, rodinné oslavy či firemní akce.

Další možností jsou kempy, které se nacházejí přímo u Viktoriiných vodopádů. Tyto kempy nabízí jednodušší ubytování, ale zároveň přímý kontakt s přírodou a neopakovatelnou atmosféru.

Ceny ubytování v oblasti Viktoriiných vodopádů se liší podle třídy ubytování, ročního období a také podle vzdálenosti od vodopádů. Většinou se ale pohybují ve střední cenové relaci.

Nicméně za jakýkoliv typ ubytování si pořídíte, stojí to za to. Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády jsou neuvěřitelně krásné místo s množstvím přírodních atrakcí. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, budete mít zaručeně nezapomenutelný zážitek a dokonalou dovolenou.


Dovolená Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je pro turisty zajímavou destinací, která nabízí velké množství zajímavostí a atrakcí. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v zemi je bezesporu Victoria Falls.

Victoria Falls se nacházejí na řece Zambezi, která tvoří hranici mezi Jihoafrickou republikou a Zimbabwe. Tento přírodní úkaz je jedním z největších vodopádů na světě a je s právem považován za jedno z divů přírody. Victoria Falls jsou také jedním z nejvíce fotografovaných a turisty vyhledávaných míst v Jižní Africe.

Vodopády mají šířku přes 1,7 km a výšku až 108 metrů. Jejich nejvýznamnější část, tzv. "Devil's Cataract" nebo také "Teufelschlucht" v němčině, se nachází na cestě z Jihoafrické republiky do Zimbabwe. Tato část je považována za nejkrásnější a nejimpozantnější, a právě sem směřuje většina turistů.

Victoria Falls nabízejí celou řadu aktivit, které si zde turisté mohou užít. Oblíbenou atrakcí je například projížďka na lodi přímo pod vodopády. Turisté si takto mohou užít osvěžující sprchu při pohledu na vodní stěnu před sebou. Další oblíbenou aktivitou je i rafting po řece Zambezi, která vytváří skvělé podmínky pro vodní sporty.

Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost skákání ze zábradlí mostu, který spojuje Jihoafrickou republiku a Zimbabwe. Skok nabízí úžasný pohled na vodopády a je jedinečným zážitkem pro ty odvážné.

V okolí Victoria Falls se nachází také národní park, kde je možné pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí. Zde je možné spatřit slony, buvoli, lvy, leopardy a mnoho dalších druhů zvířat. Pro milovníky přírody je tohle skutečný ráj.

Victoria Falls jsou jedním z těch míst na světě, které si turisté prostě nemohou nechat ujít. Jsou to jedny z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na světě, které nabízejí zajímavé a adrenalinové aktivity pro všechny. Pokud máte plány na dovolenou v Jihoafrické republice, Victoria Falls by neměly chybět na vašem itineráři.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách