Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jihoafrická republika Robben Island

Letenka Jihoafrická republika Robben Island


Robben Island: Kousek historie Jihoafrické republiky

Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů a bohatou historií. Jedním z těchto zajímavých míst je i ostrov Robben Island. Tento ostrov, nacházející se zhruba 12 kilometrů od pobřeží Kapského Města, má významnou historickou hodnotu a funguje jako nejen památník, ale také jako významná turistická atrakce.

Robben Island byl kdysi místem, na které byly posílány politické vězně. Nejznámějším z nich byl bezesporu Nelson Mandela, vůdčí postava boje proti apartheidu a první černošský prezident Jihoafrické republiky. Během svých 18 let trávených na ostrově se stal symbolem odporu proti režimu a zabýval se zde politickým vzděláváním a organizací proti-apartheidových aktivit.

Dnes je možné navštívit Robben Island a prozkoumat jeho fascinující historii. Cesta na ostrov začíná plavbou trajektem, která trvá asi 30 minut. Během této plavby mají návštěvníci možnost si prohlédnout okolní krajinu a obdivovat působivou siluetu Kapského Města.

Po příjezdu na ostrov jsou návštěvníci přivítáni průvodcem, který je provede po místních pamětihodnostech. Jednou z nejzajímavějších zastávek je právě Mandela House, kde můžeme na vlastní oči vidět, jak vězňové žili a jaké podmínky na ostrově převládaly. Je možné navštívit i Mandelaovu celu, ve které strávil tolik let, a získat tak pohnutý pohled na jeho život a boj za spravedlnost.

Další zajímavostí na ostrově je vězení sloužící jako muzeum, které poskytuje návštěvníkům přehled o historii apartheidu a jeho dopadu na životy obyvatel. Dozvíte se o mnoha dalších politických vězních, kteří byli na ostrově vězněni, a jejich rolí ve vzniku nové Jihoafrické republiky.

Návštěvu Robben Island lze také spojit s prohlídkou nedalekého kapského pobřeží. Zpravidla se po návratu z ostrova podniká výlet do Kapského Města, kde je možné navštívit slavnou Táborskou horu nebo se projít proslulým pobřežním vápencovým schodištěm, tzv. Třemi dámami.

Výlet na Robben Island je nejen cestou do minulosti Jihoafrické republiky, ale také cestou po stopách odvahy a naděje. Navštívit toto místo znamená uctít památku Nelsona Mandely a dalších hrdinů boje proti apartheidu. Je to jedinečná příležitost poznat historii Jihoafrické republiky z jiného úhlu pohledu a pochopit její význam pro současnou společnost.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, rozhodně nezapomeňte zařadit návštěvu Robben Island na svůj plán. Tento ostrov nabízí jedinečný a silný zážitek, který vám přiblíží historii země a její význam pro současné generace.


Počasí Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je známá svým rozmanitým a proměnlivým počasím. Robben Island, ostrov ležící v Atlantickém oceánu, který je známý především díky věznění Nelsona Mandely, není výjimkou.

Robben Island leží asi 12 km od pobřeží Kapstadtu a je obklopen silnými mořskými proudy a větry. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 18-20°C, ačkoliv teploty se mohou v průběhu dne výrazně lišit a vnoci klesat na 10°C nebo nižší. V letních měsících (prosinec až březen) se teploty mohou vyšplhat až k 30°C, ale vzhledem k tomu, že jihoafrické léto je spojeno s vyššími srážkami, jsou tyto horké dny spíše neobvyklé.

Jihoafrická republika je známá svými četnými bouřemi, hurikány a silnými větry, a tomu není na Robben Islandu ani zdaleka jinak. Větry mohou být silné až 50 km/h a mohou potenciálně způsobit vážné problémy při dopravě z ostrova zpět na pevninu.

Co se týče srážek, tak jihoafrické jaro a podzim je většinou suché a s minimálními srážkami. To však neznamená, že na Robben Islandu neprší. V období od května do srpna může být možné pozorovat mírné srážky. Celkově je však počasí na ostrově velmi proměnlivé a může se měnit během dne nebo dokonce během několika hodin.

Jakkoliv je počasí na Robben Islandu proměnlivé a může být někdy nepředvídatelné, to však nijak neovlivňuje návštěvnost ostrova, který je stále velmi populární turistickou atrakcí. Lidé z celého světa cestují do Jihoafrické republiky, aby navštívili místo, které bylo domovem pro mnoho politických vězňů včetně Nelsona Mandely a dalších významných osobností jihoafrických dějin. Když se vydáte na cestu do této části světa, nezapomeňte na vhodné oblečení a buďte připraveni na překvapení, která počasí může přinést!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Robben Island


1. Jak se dostanu na Robben Island?
- Existují pravidelné trajektové spoje z Cape Townu. Rezervace je nezbytná.

2. Jak dlouho trvá trajektová plavba na Robben Island?
- Plavba trvá přibližně 30-40 minut.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Robben Island?
- Hlavní atrakcí je bývalá věznice, kde byl vězněn Nelson Mandela. Můžete vidět jeho celu, vězeňský dvůr a další historická místa.

4. Přes kolik let byl Nelson Mandela vězněn na Robben Island?
- Nelson Mandela strávil na Robben Island celkem 18 let svého života ve vězení.

5. Je možné procházet se po Robben Island samostatně?
- Ne, vstup na ostrov je povolen pouze s prohlídkou, která vás provede vězením a dalšími historickými místy.

6. Jaké jsou ceny vstupenek na Robben Island?
- Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před plánováním návštěvy.

7. Jsou na ostrově k dispozici občerstvení?
- Ano, na ostrově je k dispozici restaurace, která nabízí občerstvení a jídlo.

8. Může se na Robben Island vypravit celá rodina?
- Ano, návštěva Robben Island je vhodná pro celou rodinu. Nicméně, pro nejmenší děti mohou být prohlídky příliš dlouhé.

9. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Robben Island?
- Je doporučeno zajistit si vstupenky dopředu, protože počet návštěvníků je omezen. Doporučuje se také návštěva během ranních hodin, kdy jsou obvykle menší davu turistů.

10. Jaké další aktivity jsou k dispozici na Robben Island?
- Vedle prohlídky věznice si můžete také prohlédnout muzeum na ostrově, navštívit místní pláže nebo se vydat na procházku po krásném ostrově.


Ubytování Jihoafrická republika Robben Island


Robben Island, jihoafrický ostrov nacházející se ve vzdálenosti přibližně 9 km od Cape Townu, má dlouhou a bohatou historii. Nejznámější je však především díky tomu, že se zde nacházela věznice, ve které byl vězněn bývalý prezident Jihoafrické republiky, Nelson Mandela.

Ostrov byl původně využíván jako místo pro vyhnání těch, kteří byli považováni za nepřátelé tehdejšího režimu. V roce 1961 začala výstavba věznice, kterou provozovala jihoafrická vláda. V roce 1964 byl Nelson Mandela odsouzen na doživotí za vlastizradu a terorismus. Strávil zde celkem 18 dlouhých let, přičemž většinu z nich byl držen ve vězení na Robben Islandu.

Věznice na Robben Islandu byla přísně střežena a vězni byli vystaveni těžkým pracovním podmínkám. Mandela a další političtí vězni byli izolováni od vnějšího světa a také od ostatních vězňů. Přesto se zde Mandela stal vůdcem vězněného hnutí za lidská práva a za svobodu.

Po propuštění Nelsona Mandely z vězení v roce 1990 byla jihoafrická vězeňská politika revidována. Věznice na Robben Islandu zůstala v provozu do roku 1996, kdy byla přeměněna na muzeum. Odtud si návštěvníci mohou prohlédnout bývalá vězeňská pracoviště a cely, ale také se dozvědět více o životě na ostrově během období apartheidu. Muzeum slouží jako připomínka nejen věznění Nelsona Mandely, ale také jako varování před porušováním lidských práv.

Robben Island je dnes populární turistickou atrakcí, kam přicházejí tisíce návštěvníků každý rok. Cesta na ostrov trvá přibližně 30 minut trajektem z Cape Townu. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si celou oblast věznice, včetně Mandelaova bývalého vězení. Průvodci jsou bývalí političtí vězni, kteří popisují své osobní zkušenosti a poskytují cenné informace o historii ostrova.

Robben Island je nejen důležitým historickým místem, ale také symbolem optimismu a odhodlání za boj za svobodu. Přestože byl Mandela držen ve vězení déle než dvě dekády, nikdy neztratil naději a víru v lepší budoucnost své země. Díky jeho odhodlání se stal nejen ikonou boje proti apartheidu, ale i jedním z nejvýznamnějších humanitárních vůdců světa.

Navštívit Robben Island znamená nejen poznat historii Jihoafrické republiky, ale také se dotknout důležitého místa v boji za lidská práva a svobodu. Je to příležitost učit se z minulosti a slavit sílu lidské vůle.


Dovolená Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země, která se nachází na jižním konci Afriky. Je to země s bohatou historií a mnoha kulturami, které se tu sbíhají. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je bezesporu Robben Island, který se nachází v Atlantském oceánu.

Robben Island má významnou historii, neboť zde byli vězněni političtí odpůrci apartheidu, a hlavně bývalý prezident Nelson Mandela. V roce 1960 zde bylo založeno vězení, které sloužilo k věznění lidí, kteří se usilovali o svobodu jejich země. V té době zde byly vězněni i pozdější význační politici a prezidenti, jako například Walter Sisulu nebo Govan Mbeki.

Robben Island je dnes památníkem, který připomíná dobu apartheidu a význam, který Mandela pro osvobození své země představoval. Při návštěvě ostrova vás provedou bývalí vězni a průvodci, kteří vám přiblíží doby, kdy zde lidé byli uvězněni a jak se zde žilo.

Ostrovní muzeum se skládá z několika částí, přičemž pro návštěvníky je nejsnadnější k vyhlédnutí bývalé vězení, kde můžete vidět cely a další prostory, kde byli vězni drženi. Také se zde nachází muzeum, které vám přiblíží život vězňů během doby, kdy byli vězněni.

Návštěva Robben Islandu se může zdát ponurá, ale zároveň je to i velmi emotivní záležitost. Když uvidíte, kde se někteří z nejslavnějších lidí své doby ocitli v takové situaci, nemůžete jinak než si uvědomit význam, který zdejší místo představuje.

Cestování na Robben Island není obtížné, z Cape Townu vás tam zavezou trajekty a zajistí cestu na ostrov. Vstupenky se musejí zakoupit předem, nebo si je můžete zakoupit přímo na místě, ale mohou být vyprodané.

Celkově lze říci, že návštěva Robben Islandu je nutností pro každého turistu, který se vydává do Jihoafrické republiky. Je to jedinečné místo plné historie a duchovna, které by měl každý z nás zažít.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách