Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)

Letenka Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Pokud plánujete návštěvu Austrálie a máte rádi aktivní dovolenou, určitě byste neměli vynechat západní pobřeží Austrálie a především oblast Ningaloo Reef. Tento korálový útes leží u západního pobřeží Austrálie, mezi městy Exmouth a Coral Bay, a je nejenom krásnou přírodní scenérií, ale také vynikajícím místem pro potápění a šnorchlování.

Z letišť v Perthu a Brisbane je možné se dostat na letiště v Exmouth, nebo do města Coral Bay. Ideálními měsíci pro návštěvu Ningaloo Reef jsou říjen a listopad, kdy jsou podmínky pro potápění a šnorchlování nejlepší. Navštívíte-li Ningaloo Reef v průběhu sezóny, můžete se těšit na mnoho aktivit, jako například plavání s velrybami, žraloky nebo delfíny, potápění do útesů a korálových zahrad, nebo pozorování mořských želv.

Pro ty, kteří upřednostňují výlety na pevnině, jsou k dispozici různé výlety do národního parku Cape Range, kde můžete vidět úžasné geomorfologické útvary a překrásnou nezkrocenou přírodu.

Pokud jste milovníky živočišné říše, zaručeně si přijdete na své. V oblasti Ningaloo Reef žije mnoho různých druhů ryb, korálů a jiných druhů živočichů, jako například rejnoci, žraloci, delfíni nebo různé druhy želv.

Ningaloo Reef je bezpočetným zdrojem zážitků, které nikdy nezapomenete. Každý, kdo návštěvu západní Austrálie plánuje, by měl zvážit výlet na tento úchvatný korálový útes. Dovolená v této oblasti splní očekávání náročných cestovatelů a především výpravy do korálových útesů budou zážitkem plným adrenalinu.

V oblasti Ningaloo Reef není nedostatek přírodních zdrojů krásy a zábavy. Vynikající kombinace krásy nad ale i pod hladinou opravdu přirozeně zaručuje dokonalou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


1. Co je to Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je koralový útes nacházející se na západním pobřeží Austrálie, který je známý pro svou biodiverzitu a unikátní možnosti šnorchlování a potápění.

2. Jak se dostanu na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je přístupný letecky nebo autem. Nejbližším letištěm je Exmouth, které je vzdálené přibližně 1,5 hodiny jízdy od útesu. Také je možné se na Ningaloo Reef dostat silnicí ze města Perth, což je přibližně 13 hodin jízdy.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef?
Nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef je od dubna do června a opět od září do listopadu, kdy je voda teplá a viditelnost je dobrá pro potápění a šnorchlování. V létě je možné také vidět velryby a žraloky, ale voda je teplá a může být zakalená.

4. Jaká je cena vstupenek na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je chráněná oblast, takže není nutné platit žádné vstupné. Některé vyhlídkové plavby a organizované potápěčské výlety však mohou mít své vlastní ceny.

5. Jaké aktivity mohu dělat na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef si můžete vychutnat šnorchlování, potápění, plavbu na lodi s prohlídkou korálových útesů, vyhlídkové plavby k zaměření na přírodní život, jako je například vidění želv, delfínů a velryb, nebo si prostě užívat slunečního koupání na krásných plážích.

6. Kde se dá ubytovat poblíž Ningaloo Reef?
V oblasti Ningaloo Reef se nachází několik možností ubytování, včetně resortů, lodges a kempů. Exmouth je blízké město, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

7. Jaká je možnost vidět žraloky na Ningaloo Reef?
Je možné vidět různé druhy žraloků na Ningaloo Reef, včetně žraloků velrybích a tigrů. Nejlepší šance jsou během létě, kdy se žraloci shromažďují v této oblasti kvůli výskytu potravy. Organizované potápěčské výlety nabízejí šanci na pozorování žraloků s profesionálním průvodcem.

8. Jaké jsou další atrakce poblíž Ningaloo Reef?
Blízké atrakce zahrnují reprodukci mořských želv na plážích Bundegi, sledování velrybových žab v Coral Bay a návštěvu Cape Range National Park, který nabízí úchvatné výhledy na západní Austrálii.

9. Jaký je ohrožený stav Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je relativně nedotčený lidskými zásahy a je dobře chráněnou přírodní rezervací. Nicméně kvůli globální změně klimatu a znečištění oceánu je vystaveno riziku. Místní vlády a organizace se snaží chránit útes a jeho ekosystém.

10. Jak dlouho bych měl plánovat pobyt na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef byste měli zůstat nejméně několik dní, abyste mohli vychutnat všechny aktivity a atrakce, které nabízí. Doporučuje se pobyt minimálně tří až čtyř dnů, abyste měli dostatek času prozkoumat útes a okolní oblast.


Počasí Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, nacházející se na západním pobřeží Austrálie, je domovem jednoho z nejbohatších korálových útesů na světě. Tato oblast je nejen výjimečným přírodním krásou, ale i místem s fascinujícím klimatem.

Počasí v oblasti Ningaloo Reef je typické pro západní pobřeží Austrálie, což znamená horká léta a mírné zimy. Oblast leží v oblasti subtropického klimatu, což znamená, že zde máme dlouhá a horká léta, kdy teploty často přesahují 35 °C. V létě je také běžné, že teploty dosahují až k 40 °C. Teploty v zimních měsících se pohybují mezi 15-25 °C.

Srážky v oblasti Ningaloo Reef jsou poměrně nízké a vyskytují se převážně v období dešťů, které začíná v listopadu a končí v dubnu. Množství srážek je obvykle kolem 300-400 mm za rok. V období dešťů zde může být rovněž velmi vlhko a vláčné.

Ningaloo Reef je také známý sezónními jevy, které ovlivňují mořský život. Mezi červencem a říjnem sem dorazí velké množství velryb velryb severních, které hledají chladnější vody. Tato doba je jedinečnou příležitostí pro pozorování těchto impozantních tvorů v jejich přirozeném prostředí.

Dalším sezónním jevem je příchod korálových žraloků, kteří se shromažďují v Ningaloo Reef během období ledna a března. Toto je nejlepší čas pro milovníky potápění, kteří mají příležitost se setkat s těmito ohromujícími tvory.

Západní Austrálie je také známa několika meteorologickými fenomény. V regionu se občas vyskytují tropické cyklóny, které jsou schopny přinášet silné větry a intenzivní srážky. Tyto cyklóny obvykle vznikají v období dešťů, kdy je mořská teplota vyšší.

Celkově lze konstatovat, že počasí v oblasti Ningaloo Reef je příjemné a příhodné pro plážové aktivity a potápění po většinu roku. S jeho ohromující korálovou faunou a sezónními jevy je to jednoznačně místo, které stojí za to navštívit pro všechny příznivce přírody a outdoorových aktivit.


Dovolená Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie) patří mezi nejkrásnější místa světa a rozhodně by se nemělo nechat ujít těm, kteří touží po dobrodružství a nezávislosti. Ningaloo Reef poskytuje mnoho možností pro pozorování zvířat a přírodních krás v této oblasti.

Ningaloo Reef je místo, kde se setkává Indický oceán s Australským kontinentem. Tento úžasný útes je dlouhý přes 260 km a je druhým největším korálovým útesem na světě. Pod vodou se nachází obrovské množství živočichů, včetně žraloků, krokodýlů, delfínů, kytovců, množství ryb a dalších mořských živočichů.

Ningaloo Reef nabízí mnoho atrakcí pro plavce, potápěče a šnorchlaře. Tyto aktivity umožňují návštěvníkům důkladně prozkoumat korálový útes a jeho skryté hnízdiště. Potápění a šnorchlování jsou v závislosti na osobní zkušenosti a dovednosti vhodné i pro začátečníky.

V Ningaloo Reef jsou také pláže pro ty, kteří se chtějí opalovat a relaxovat. Pláže jsou čisté a málo navštěvované, takže je ideální místo pro ty, kteří se chtějí v klidu odpočinout.

Aby návštěva Ningaloo Reef byla dokonalá, není nic lepšího, než strávit několik dní v kempu. Kempování je v této oblasti zbytečně příliš drahé, ale díky možnosti kempování, které je vybavené veškerým zázemím a základním vybavením, je to dobrou volbou pro ty, kteří hledají nezávislost a blízkost k přírodě. Kampování možnosti nejen ušetří peníze, ale také umožní návštěvníkům strávit více času v přírodě a pokochat se krásami Ningaloo Reef.

Ningaloo Reef je pro každého, kdo touží po dobrodružství, ideálním cílem. Krása podvodního světa, plážové aktivity a kempování v přírodě poskytuje nezapomenutelný zážitek plný nevšedních zážitků. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Ningaloo Reef, určitě neprohloupíte a odnesete si neskutečně silný zážitek.


Ubytování Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie je země s nespočtem úžasných míst a přírodních krás. Jedním z nejvíce fascinujících je Ningaloo Reef, který se nachází v Západní Austrálii.

Ningaloo Reef je jedním z největších korálových útesů na světě. Rozprostírá se na délce přes 300 km podél pobřeží a je domovem mnoha ohrožených druhů mořských živočichů. Útes je taktéž známý jako místo, kde se každoročně vydávají manta rejnoci a velryby žravé. Jedná se tak o ideální místo pro potápění a šnorchlování, kdy můžete potkat tyto úžasné tvory a obdivovat jejich krásu.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas na Ningaloo Reef, můžete si vybrat mezi několika možnostmi ubytování. Jednou z nejoblíbenějších variant je kempování. V blízkosti útesu se nacházejí kempy, které nabízejí přímý přístup k moři. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě a zažít autentický zážitek. Kempy poskytují základní vybavení jako toalety a sprchy, ale nenabízejí luxusní pohodlí.

Další možností je ubytování v rybářských chatkách, které se nacházejí v blízkosti útesu. Tyto chatky jsou vybaveny veškerým potřebným zařízením, včetně kuchyňky a sociálního zařízení. Ubytování v chatce je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit noc v komfortu a zároveň si užít blízkost moře.

Pro ty, kteří preferují větší pohodlí, jsou k dispozici také hotely a rekreační střediska v blízkosti útesu. Tyto zařízení nabízejí moderní vybavení a komfortní pokoje. Některé z nich mají dokonce i vlastní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční australskou kuchyni.

Kromě potápění a šnorchlování je na Ningaloo Reef také možnost vyjížďky lodí a různých vodních aktivit. Západní Austrálie je také rájem pro milovníky rybolovu. Pokud se rozhodnete pro tuto aktivitu, je možné si pronajmout lodě a vydávat se na rybolovný výlet.

Ať už se rozhodnete pro kempování, ubytování v chatce nebo v hotelu, pobyt na Ningaloo Reef vás ohromí svou neuvěřitelnou přírodní krásou a unikátním životem pod vodou. Je to místo, které si zamilují jak milovníci dobrodružství, tak ti, kdo hledají odpočinek a relaxaci. Tak neváhejte a vydejte se objevovat tento klenot Západní Austrálie.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách