Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park


Q: Kde se nachází Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park?
A: Golden Gate Highlands National Park se nachází ve východní části Jižní Afriky, v provincii Free State.

Q: Jaké jsou vstupní poplatky do Golden Gate Highlands National Park?
A: Poplatek za vstup do parku je 85 randů na dospělou osobu a 43 randů na dítě (občan Jihoafrické republiky). Zahraniční turisté platí poplatek ve výši 170 randů na dospělou osobu a 85 randů na dítě.

Q: Které aktivity jsou k dispozici v Golden Gate Highlands National Park?
A: Park nabízí několik turistických tras a stezek pro pěší i cyklistické túry, možnost horolezectví, rybolov, piknikování, geocaching a projížďky na koni.

Q: Kde se dá ubytovat v Golden Gate Highlands National Park?
A: V parku jsou k dispozici dvě ubytovací možnosti - Glen Reenen Rest Camp s chatkami (řídící zde rodinný domek a domek pro páry) a Basotho Cultural Village Lodge, která nabízí tradiční ubytování v domečcích typických pro místní kulturu.

Q: Jsou domácí mazlíčci povoleny v Golden Gate Highlands National Park?
A: Vstup se psi do parku není povolen.

Q: Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu parku?
A: Nejlepší doba pro návštěvu parku je od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a srážky nízké. V letních měsících je teplota vysoká a deštivé počasí častější. V zimě mohou být mrazivé teploty, ale zároveň jsou i ideální podmínky pro lyžování.

Q: Jaké druhy zvířat žijí v Golden Gate Highlands National Park?
A: V parku se můžete setkat s mnoha druhy savců, jako jsou například kudu, impala, zebra, bufalo, levhart a hyena. Z ptáků jsou zde rozšířeny druhy jako vzácný druh orla ohrožený Kaffir, francouzská dropa nebo ostříž jihoafrický.

Q: Jaké jsou nejlepší trasy pro turistiku v Golden Gate Highlands National Park?
A: Park nabízí několik turistických tras a stezek, mezi nejoblíbenější patří Echo Ravine Trail, Mushroom Rock Trail, Ribbok Trail, Cathedral Cave Trail a Brandwag Buttress Hike.


Dovolená Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park


Golden Gate Highlands National Park (Národní park Golden Gate Highlands) se nachází ve východní části Jihoafrické republiky a patří mezi nejkrásnější národní parky v zemi. Jeho hlavní předností je spektakulární scenérie, kterou tvoří vysoké kopce, dramatické skalní útvary a zlatavé travnaté pláně. Tento park je také domovem bohaté divoké zvěře a vzácných rostlin. Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je tedy Golden Gate Highlands National Park ideálním místem pro dovolenou.

Park se rozkládá na ploše přibližně 340 čtverečních kilometrů a nabízí mnoho možností pro procházky, turistiku a outdoorové aktivity. Jedním z nejznámějších výletních míst v parku je skalní masiv Brandwag, který je jedním z symbolů parku. Tato obrovská skála se tyčí nad údolím a poskytuje fantastický výhled na okolní krajinu. Je možné vyšplhat až na její vrchol a užít si úchvatné panoramatické výhledy.

Dalšími atraktivitami v parku jsou četné turistické stezky, které vedou přes malebné údolí, přes skalní útvary a kolem impozantních vodopádů. Návštěvníci mohou také objevovat různé archeologické naleziště, kde byly nalezeny starobylé skalní malby, dokladající přítomnost prvních obyvatel v této oblasti.

Pro milovníky zvířat Golden Gate Highlands National Park nabízí obrovské množství divoké zvěře. Zde můžete vidět například nosorožce dvourohého, buvoly, antilopy či antilopy sable a další. Je také výjimečnou příležitostí spatřit vzácné druhy ptáků, kterých se zde vyskytuje více než 200 druhů.

Pro ubytování v parku je k dispozici několik možností, včetně kempů a chatových vesniček. Kromě turistiky a pozorování zvířat si můžete také užít piknik na zlatavých pláních, vyrazit na horském kole či vyzkoušet si jízdu na koni.

Golden Gate Highlands National Park je dostupný z blízkého města Clarens, které je známé svými uměleckými galeriemi a tradičními obchody s řemeslnými výrobky. Můžete si zde zakoupit originální suvenýry a ochutnat místní speciality.

Pokud hledáte dovolenou v přírodě plné dobrodružství a nádhery, pak je návštěva Golden Gate Highlands National Park skvělou volbou. Tento úchvatný kousek Jihoafrické republiky vám nabídne vše, co si přejete - od dramatických hor po všudypřítomnou divokou zvěř.


Ubytování Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park


Golden Gate Highlands National Park se nachází v Jihoafrické republice a patří mezi nejkrásnější a nejpopulárnější národní parky této země. Svými rozlehlými zlatými skalisky a malebnými údolími přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa.

Národní park je pojmenován po slavných zlatých skalách, které se na slunci třpytí a vytvářejí ohromující pohled. Tyto skály byly vytvořeny erozí po miliony let a mění se ve stále různé odstíny od bílé až po tmavě oranžovou. Tento jedinečný přírodní div působí jako magnet pro fotografy, kteří sem přijíždí vyfotografovat krásné panoramatické výhledy.

Park nabízí nespočet možností pro outdoorové aktivity. Turisté zde mohou podniknout pěší túru a objevovat okolí, procházet se po vyhrazených stezkách nebo si užívat výhledy z jednoho ze čtyř vyhlídkových bodů v parku. Kromě túr mohou návštěvníci také podniknout cyklistický výlet nebo se vypravit na koni a objevovat krajinu zvětšovať bitím sablí.

Golden Gate Highlands National Park je také domovem bohaté zvířeny a flóry. V parku žijí například zebry, antilopy a dokonce i vzácnou africkou ropuchu. Ptáci jsou další atrakcí parku a mezi obyvatele Golden Gate patří například krásní ptáci jako je lěhar, orli, pávi a velké množství druhů kolibříků.

Pokud sem přijedete v podzim, budete svědkem obrovského rozkvětu divokých květin, které zde vytvářejí úchvatné pestrobarevné koberce. Lidé s fotoaparáty se sem sjíždějí hledat ty nejkrásnější květiny a jejich obrázky oživují přírodní krásu parku.

Samozřejmě, že národní park není jen o přírodě, ale nabízí také ubytování pro návštěvníky. Existuje několik možností, kde se můžete ubytovat, od luxusních hotelů a chat po kempy a caravan parky. Ať už si zvolíte jakýkoli typ ubytování, budete mít nádherný výhled na okolní krajinu a budete mít přístup k všem atrakcím parku.

Golden Gate Highlands National Park je ideálním místem pro dovolenou v přírodě s rodinou nebo přáteli. Nabízí krásné scenérie, možnosti pro dobrodružství a nezapomenutelné zážitky. Věříme, že pokud sem přijedete, zamilujete si tento kousek Jihoafrické republiky stejně jako my.


Letenka Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park


Golden Gate Highlands National Park, který se nachází v Jihoafrické republice, je jedním z nejvýznamnějších přírodních území v zemi. Tento park je známý svými spektakulárními horami, údolími, skalními útvary a rozmanitou faunou a florou. Jeho název získal díky okouzlujícím zlatým odleskům slunce, které na jeho skalách vytvářejí nádhernou atmosféru.

Park se rozkládá na ploše více než 340 čtverečních kilometrů v severovýchodní části Jihoafrické republiky, nedaleko hranic s Lesothem. Golden Gate Highlands National Park je součástí Dračího pohoří, které je známé svými ohromujícími skalnatými vrcholky a horskými sedly. Tyto vrcholky mají charakteristickou zlatavou barvu, díky čemuž je park také nazýván "Golden Gate" – Zlatá brána.

Turisté, kteří navštěvují tento park, jsou okouzleni nádhernými krajinami, které mají kouzelnou moc. Park je známý svou rozmanitou faunou, včetně různých druhů antilop, zebřích koní, koček, hyen a mnoho dalších. Bohaté a různorodé ptačí druhy, jako jsou orli nebo bociani, jsou také v parku hojné.

Mezi největší turistické atrakce v parku patří Brandwag Rock, 33metrová skála, která vyčnívá z hor a poskytuje neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Dalším zajímavým místem je Basuto Gate, kde se nachází malá vesnice lehce připomínající tradice a kulturu Basotho. Turisté se zde mohou seznámit s tradičními řemesly a životem tamních obyvatel.

Kromě úchvatných výhledů a přírodních krás nabízí Golden Gate Highlands National Park také různé turistické aktivity. Zde můžete objevovat park pěšky nebo na kole po jejích sítích turistických tras. Pro milovníky adrenalinu je park důležitým destinací pro horolezectví, paragliding a jízdu na koni. Nejbližší vesnice Clarence je pak ideálním místem pro ubytování a servis pro návštěvníky parku.

Golden Gate Highlands National Park je jednou z nejvýznamnějších přírodních památek Jihoafrické republiky a je vyhledávanou turistickou destinací. Jeho nádherná krajina, pestrobarevná flora a fauna a bohaté kulturní dědictví lákají návštěvníky z celého světa. Pokud se vydáte na cestu po Jihoafrické republice, nezapomeňte navštívit toto magické místo a prozkoumat jeho krásy.


Počasí Jihoafrická republika Golden Gate Highlands National Park


Jihoafrická republika je jednou z nejžhavějších destinací na africkém kontinentě. Země má bohatou historii, nádherné scenérie a jedinečnou faunu a flóru. Mezi nejlepší místa k návštěvě v této zemi patří Golden Gate Highlands National Park. Tento park má velmi pestré a zajímavé počasí.

Park se nachází v provincii Free State a je domovem pro mnoho rostlin a zvířat, včetně býků, antilop a liones. Z návštěvníků parku jsou nejčastěji turisté, kteří se chtějí projít nádhernými zelenými lukami a skalnatými krajinami. V létě je park vybaven mnoha stezkami, které vedou k nejlepším turistickým cílům, jako jsou jeskyně a vodopády.

Léto v Jihoafrická republice je velmi horké, což značně ovlivňuje způsob turistiky. Lidé si obvykle zvolí místa, kde se cítí více osvěženi, a také tam, kde jsou vhodné pro prázdniny. V Golden Gate Highlands National Park je nejlepší navštívit přes léto, kde jsou nejvyšší teploty.

Na druhé straně, v zimě se přechodem některých oblastí může zhoršit. Mnoho cest je uzavřeno, jelikož mohou být zcela přemrzlé. V tomto období jsou návštěvníci parku cestující s auty vyzýváni, aby měli vhodné gumy a řídili s opatrností, abychom se vyhnuli jakýmkoliv nehodám.

Park nabízí i neuvěřitelné úkazy noční oblohy a mnoho aktivit, jako je cykloturistika, kajakářství a pozorování ptáků. Tyto aktivity jsou většinou k dispozici během celého roku.

Když se chystáte navštívit park, je důležité přinést si dostatek ochranného oblečení, v zimě teplé oblečení a v létě lehčí oblečení a brýle na slunce. Nezačínejte svoji cestu bez mapy a bez pečlivě naplánované trasy. Zajistit střídavé oblečení je označováno jako zejména důležité, aby se zabránilo letnímu rozdílu mezi návštěvníky a zimní rozdíl mezi návštěvníky.

Výlet do Golden Gate Highlands National Park je skvělou cestou k objevování krás Jihoafrická republiky. Pokud chcete vidět nádhernou krajinu a neuvěřitelné úkazy přírody, Golden Gate Highlands National Park je skvělou volbou. Je to místo, kde si může každý vychutnat jedinečnou atmosféru velké a krásné země plné překvapení.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách