Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Kamakura

Dovolená Japonsko Kamakura


Japonsko je země plná kontrastů a překvapení. Jediná návštěva tohoto ostrovního státu nestačí na prozkoumání všech jeho koutů, natož pak na absorbci jeho kultury a tradic. Pokud tedy toužíte po návštěvě Japonska, ale hledáte místo, které nabídne něco výjimečného a méně turisticky frekventovaného, mohli byste zamířit do města Kamakura.

Kamakura je přístavní město nacházející se zhruba 50 kilometrů jihozápadně od Tokia. Jeho historie sahá až do 12. století, kdy se stal sídlem prvního samurajského shoguna, Yoritomo Minamoty. Dnes je Kamakura jedním z nejnavštěvovanějších míst v Japonsku, především díky tomu, že zde můžete najít mnoho historických a duchovních památek.

Pokud se vydáte na dovolenou do Kamakury, určitě byste neměli vynechat návštěvu slavného Velkého Buddhy. Toto monumentální socha sídlí v chrámu Kotokuin a je vysoká více než 13 metrů. Jedná se o jednu z největších bronzových soch na světě a její přítomnost zde dokazuje, jak vlivná byla buddhistická kultura v historii Kamakury.

Další významnou památkou v Kamakuru je Hasedera, buddhistický chrám z 8. století. Tento chrám je známý svou krásnou zahradou, kde se nacházejí vodopády a rybníky s obrovskými rybami koi. Uvnitř chrámu můžete navštívit také malé muzeum, které vystavuje mnoho cenných historických předmětů.

Pokud máte rádi přírodu, zajděte si do zahrady Sankeien. Tento park, který se nachází kousek od centra Kamakury, je plný japonských travnatých ploch, jezírek a chrámů. Je to nejen nejlepší místo na odpočinek, ale také skvělé místo pro piknik s rodinou nebo přáteli.

A co se týče jídla, Kamakura nabízí mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční japonskou kuchyni. Ať už preferujete sushi, tempuru nebo sobu (nudle z pšeničné mouky), určitě se zde najde něco pro vaše chuťové pohárky.

Kamakura je zajímavým a krásným místem, kde si můžete užít klidné a relaxační prostředí a zároveň seznámit se s japonskou historií a kulturou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, vzpomeňte si na Kamakuru.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je země s jedinečnou kulturou, nádhernou přírodou a fascinující historií. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi je Kamakura, starobylé město nacházející se na jihovýchodním pobřeží. Pokud chcete navštívit Kamakuru a objevit kouzlo této historické lokalitě, budete potřebovat letenku Japonsko Kamakura.

Kamakura se nachází asi hodinu vlakem od Tokia a stojí za to sem přijet kvůli mnoha zajímavým památkám a místům, které stojí za návštěvu. Pro obdivovatele buddhismu je Kamakura nevšedním zážitkem, neboť zde najdete mnoho chrámů a svatyní.

Mezi nejvýznamnější památky patří velký bronzový Amida Buddha, který je symbolem města a nejvýznamnější buddhistickou památkou. Tento socha se nachází v chrámu Kotoku-in a měří celých 13 metrů.

Další významnou atrakcí Kamakury je Tsurugaoka Hachiman-gu, zde se setkáte s mnoha poutníky a turisty. Stojí za to navštívit hlavní bránu, pozorovat zahrady nebo zúčastnit se tradičních festivalů, které jsou často zde pořádány.

Kamakura je také plná menších chrámů, kaštanových lesů a středověkých trhů. Nabitá historickou atmosférou a balkonovými výhledy na moře. Oblosti města najdete mnoho restaurací a obchodů, nabízejících pokrmy a výrobky charakteristické pro japonskou kuchyni.

Pokud se chystáte do Japonska a chtěli byste se podívat na toto kouzelné město, je třeba si zajistit letenku Japonsko Kamakura. Kamakura se nachází v blízkosti Tokia, takže nejlepším řešením je najít let z vaší místa původu do Tokia a poté použít vlak nebo autobus do Kamakury. Tokio má dvě mezinárodní letiště, takže máte na výběr, jakou cestu si zvolíte.

Když budete mít letenky a připraveni na cestu, nezapomeňte si nainstalovat překladovou aplikaci, abyste mohli bez problémů komunikovat s místními obyvateli. Pamatujte také na to, že je v Japonsku velký důraz na kulturu a tradice, takže se určitě zapojte a respektujte zvyky země.

To jsou základní informace o tom, jak se dostat do Kamakury a co tam můžete očekávat. Pohled na Kamakuru vám jistě zůstane v paměti jako zážitek na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kamakura


1. Co je Kamakura a kde se nachází?
Kamakura je město v prefektuře Kanagawa, asi 50 km jižně od Tokia. Je to historické a kulturní centrum Japonska, plné chrámů, svatyní a památek.

2. Jak se dostat do Kamakury?
Kamakura se snadno dostanete vlakem z Tokia nebo dalších okolních měst. Například z Tokyo Station nebo Shinjuku Station jedete asi 1 hodinu vlakem.

3. Kde najdete nejlepší místa ke fotografování v Kamakuře?
Ko-toku-in Temple s velkou bronzovou sochou Amidy a Hasedera Temple s velkou zahradou a výhledem na moře jsou dvě z nejkrásnějších míst v Kamakuře.

4. Je Kamakura turistické místo?
Ano, Kamakura je velmi populární a rušné turistické místo, zejména během jarních a podzimních dnů.

5. Co bychom si měli vzít s sebou do Kamakury?
Především byste si měli vzít pohodlné boty, protože Kamakura nabízí spoustu chůze a procházek. Kromě toho byste si měli vzít i vodu, pokrmy a sluneční brýle, protože během letního období bývá velmi horko a slunečno.

6. Kdy bychom měli navštívit Kamakuru?
Nejlepší čas na návštěvu Kamakury je během jarních nebo podzimních měsíců, kdy je tam nejkrásnější vegetace. Pokud ale chcete vidět Kamakuru bez většího množství turistů, navštivte ji na jaře nebo v zimě.

7. Co se můžeme naučit o historii Kamakury?
Kamakura byla v minulosti hlavním městem Japonska a má bohatou historii, kterou můžete objevit návštěvou řady chrámů a svatyní, jako je Tsurugaoka Hachimangu, Engaku-ji a Hachiman-gū.

8. Můžeme se v Kamakuře stravovat?
Ano, v Kamakuru najdete řadu restaurací, místních kaváren a stánků, kde si můžete vychutnat japonskou kuchyni, jako jsou ramen, sushi, tempura a další jídla.

9. Jak dlouho by měla být návštěva Kamakury?
Návštěva Kamakury by měla trvat nejméně jeden den, aby jste mohli navštívit nejvýznamnější památky a užít si atmosféru města. Pokud máte více času, můžete se plánovat návštěvu různých míst v okolí Kamakury.

10. Můžeme nakupovat v Kamakuru?
Ano, v Kamakuru najdete řadu obchodů a stánků nabízejících tradiční japonské řemeslné výrobky, jako jsou keramika, obrazy, lapače snů a další. Také jsou zde obchody s oblečením a suvenýry.


Ubytování Japonsko Kamakura


Kamakura, město s bohatou historií a krásnou přírodou, se nachází jen hodinu jízdy vlakem od Tokia a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Kromě historických památek má Kamakura také mnoho možností ubytování, které uspokojí různé chutě, preference a rozpočty.

Pokud preferujete tradiční a autentické japonské ubytování, rozhodně byste měli zvážit pobyt v ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí zážitek z japonské kultury a tradice. Mnoho ryokanů v Kamakuře je umístěno ve starobylých budovách s působivou architekturou a okouzlujícími zahradami. Návštěvníci mohou očekávat malé a útulné pokoje s tatami (tradiční japonské rohože) a futony (matrace na zemi). Ryokany často také nabízejí teplé prameny onsen, kde si můžete odpočinout a uvolnit se po dlouhém dni objevování města.

Pro ty, kteří preferují modernější ubytování, Kamakura má také řadu hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje s moderními vybaveními jako je klimatizace, televize, Wi-Fi připojení a soukromé koupelny. Výhodou těchto hotelů je jejich centrální poloha v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což vám umožní snadno se dostat k historickým památkám a přírodním krásám, které Kamakura nabízí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde možnost pobytu v hostelu. Kamakura má několik dobře vybavených a cenově dostupných hostelů, kde si můžete pronajmout postel v sdíleném pokoji. Hostely nabízejí pohodlná zařízení jako jsou společné koupelny, kuchyňky a společenské místnosti, které vám umožní potkat další cestovatele z celého světa a sdílet vaše dojmy z pobytu v Kamakuře.

Kamakura je také oblíbenou destinací pro jednodenní výlety z Tokia. Pokud tedy preferujete kratší pobyt, existuje možnost zůstat v jednom ze smějových hotelů nebo moderních ubytovacích zařízení v blízkosti hlavního nádraží. Tyto hotely nabízejí příjemné a komfortní pokoje s různými možnostmi stravování v okolí.

Nikoli poslední možností ubytování v Kamakuře je pronájem tradičního japonského domu nebo apartmánu. Tato možnost je oblíbená mezi rodinami nebo skupinami přátel, kteří chtějí zažít život jako místní obyvatelé. Pronájem domu nebo apartmánu vám poskytuje větší soukromí a svobodu, abyste si mohli užít svůj pobyt ve vlastním tempu.

Nebudete mít problém najít vhodné ubytování v Kamakuře, které odpovídá vašim potřebám a přání. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete autentickou japonskou atmosféru ryokanu, pohodlí moderních hotelů či rozpočetově výhodné hostely, Kamakura vám poskytne mnoho možností, jak si užít krásu tohoto historického města.


Počasí Japonsko Kamakura


Kamakura je město na jihovýchodním pobřeží Honšú, největšího ostrova Japonska a leží asi 50 kilometrů jihozápadně od Tokia. Město je známé svojí historií a kulturním dědictvím, je obklopeno západně a jižně horami a na východě je omezeno Tichomořím. Kamakura má specifické podnebí, které je ovlivněné přítomností Tichomoří a horami.

Když se podíváte na klimatickou kartu Japonska, Kamakura leží v oblasti s mírným a vlhkým klimatem s teplotami mezi 10 a 25 stupni Celsia. Leto bývá horké a vlhké a zvyšuje se riziko tajfunů a bouří, zatímco zimami jsou chladná a sucha s nízkými srážkami. Nevlídné zimní počasí nastane v průměru mezi prosincem a březnem, s teplotami, které se mohou pohybovat okolo nuly. Na druhou stranu, léta jsou teplá a vlhká, s mnoho dešťovými bouřemi a teplotami stoupajícími až k 30 stupňům Celsia.

Podnebí v Kamakura se však výrazně mění každý rok, což znamená, že je třeba být připraven na všechny druhy počasí, ať už v létě nebo v zimě. V létě je důležité se hydratovat, oblékat lehce a ujistit se, že máte při sobě deštník nebo ochranu proti slunci. V zimě se doporučuje oblékat se v několika vrstvách a mít na sobě dostatečně silné oblečení, protože teploty mohou snadno klesnout pod nulu.

Pro návštěvníky Kamakury je nejlepší období návštěvy ve jarních měsících, od března do května, kdy je počasí obvykle mírné a vlhké, a kvetou sakury (japonské třešně). Podzim je také dobrým obdobím pro návštěvu města, s mírným počasím a nádhernými barevnými scenériemi kvůli přeměně listí na stromech.

Celkově lze ale říci, že počasí v Kamakura je velmi proměnlivé a není předvídatelné. Je to město, které stojí na rozhraní Tichomoří a hor, a to znamená, že se může stát cokoliv. Proto se doporučuje být vždy připraven na všechny eventualitu, bez ohledu na roční období.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách