Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Itálie Alberobello

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Alberobello


1. Jak se dostat do Alberobella?

Není přímé letiště v Alberobellu, ale nejbližší mezinárodní letiště je Bari-Karol Wojtyła Airport, které se nachází přibližně 65 km od Alberobella. Z letiště Bari je možné se dostat do Alberobella buď pomocí pronájmu auta nebo vlakem.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Alberobella?

Cesta z Bari do Alberobella trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny autem a 1,5 až 2 hodiny vlakem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k prohlídce v Alberobellu?

Nejoblíbenějším místem k prohlídce v Alberobellu je historické centrum, které patří mezi světové dědictví UNESCO. Zde si můžete prohlédnout trulli, tradiční kamenné domky s kuželovitými střechami, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

4. Můžete v Alberobellu přenocovat?

Ano, v Alberobellu je možné najít různé ubytovací jednotky, včetně hotelů, penzionů a apartmánů ve stylu trulli.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Alberobellu?

V Alberobellu najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční apulijskou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací v Alberobellu jsou Ristorante L'Aratro, Trattoria Terra Madre a Ristorante Il Poeta Contadino.

6. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Alberobello?

Nejlepší čas navštívit Alberobello je na jaře (květen a červen), kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. Další vhodnou dobou je podzim (září a říjen), kdy je město pokryto vinicemi a olivovými háji.

7. Kolik času je potřeba prohlédnout si Alberobello?

Prohlídka Alberobella závisí na vašich zájmech a preferencích. Většinou je doporučeno strávit alespoň jednu nebo dvě noci v Alberobellu, aby si mohli hosté vychutnat krásu města a okolního regionu.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Alberobellu?

V Alberobellu najdete mnoho obchodů, které nabízejí místní suvenýry, jako jsou keramika, olivový olej, víno a tradiční suvenýry ve stylu trulli. Doporučuje se navštívit tržnici v historickém centru Alberobella, kde můžete najít širokou škálu místních výrobků.

9. Mohu si pronajmout auto v Alberobellu?

Ano, je možné si pronajmout auto v Alberobellu. V městě najdete několik půjčoven aut, které nabízejí různé typy vozidel.

10. Jaké jsou nejbližší pláže v Alberobellu?

Nejbližší pláže v Alberobellu se nacházejí vzdálené asi 30 km. Mezi oblíbené pláže v této oblasti patří Torre Canne, Monopoli a Polignano a Mare.


Ubytování Itálie Alberobello


Alberobello je jedním z nejzvláštnějších a nejkrásnějších měst v oblasti Apulie v jižní Itálii. Jeho nejvýraznějším rysem jsou trulli – kruhové nebo obdélníkové stavby s kónickými střechami, které jsou typické pro tuto oblast.

První zmínky o trullech pocházejí z 14. století, kdy byly používány jako sezónní pastevní stáje a skladovací prostory pro úrodu. Postupem času se však staly trulli obyvatelnými a Alberobello se stal jedním z největších sídel s těmito stavbami. V roce 1996 bylo město Alberobello zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Ubytování v Alberobello je většinou k dispozici v trulli. Tyto stavby jsou velmi romantické a mají zvláštní atmosféru. Je to také unikátní způsob jak zažít místní tradice a životní styl. Pokoje jsou často vybaveny moderním nábytkem, nicméně zachovávají svou autentickou atmosféru. Mohou být studené v zimě a horké v létě, ale většina z nich má klimatizaci.

Většina trulli se nachází v historickém centrum města. To však znamená, že mohou být velmi malé a s velmi omezenou koupelnou. Některé z nich nemusí mít kuchyň, což může být obtížné, pokud chcete uvařit si něco sami. Kromě toho se mohou jednotlivé ubytovací jednotky v trulli nacházet blízko sebe, což může způsobovat hluk a rušení.

Pro všechny, kteří hledají v Alberobello luxusnější variantu ubytování, existují apartmány a hotely s moderním vybavením a většími pokoji. Tyto možnosti ubytování jsou většinou drahé, ale nabízejí větší prostor, pohodlí a soukromí.

Alberobello je malé město a je nejlépe prozkoumat pěšky. Je to ideální místo k procházení uličkami, obdivování trulli a fotografování krásně zdobených domů. Mnoho restaurací v městě nabízí typické apulské pokrmy s místními ingrediencemi. Mnoho z nich má vynikající vína a vynikající kávu.

Alberobello je ideálním místem pro ty, kteří hledají netradiční a autentickou dovolenou. Je to místo plné romantiky a historie, které nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru. Pokud hledáte ubytování, které bude stejně zvláštní jako město samotné, rozhodně si najděte nějaký trullo. Budete nadšeni.


Počasí Itálie Alberobello


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a slaví se tu nejen historickými památkami, ale také krásnou přírodou a příjemným počasím. Město Alberobello je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů Itálie a to nejen pro krásné stavby Trulli. Má pro své návštěvníky také velmi příjemné klima.

Alberobello a jeho okolí leží v jižní části Itálie v oblasti Puglia. Klima v této oblasti je velmi příjemné a místy subtropické. Díky tomu je zde většinu roku slunečno a teploučko. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty stoupají až na třicetistupňovou hranici. I v těchto měsících se však může ochladit v noci, takže není od věci vzít si s sebou i lehčí mikinu na zahřátí.

Na podzim obvykle začíná mírně ochlazovat a v mohou se objevit první deště. V listopadu už však může být chladno a občas i deštivé počasí. Pro turisty se v této době obvykle nabízí nižší ceny ubytování i letenek, takže pokud nevadí menší množství turistů, bývá to nejlevnější období na návštěvu Itálie.

V zimě a na jaře mohou být teploty nižší, ale stále to bývá příjemnější než většina středoevropských měst. V březnu a dubnu mohou začít kvést květiny a příroda se pomalu probouzí k životu.

Pokud tedy plánujete návštěvu Alberobella, doporučujeme si přibalit lehčí oblečení na slunečné dny a také nějakou teplejší vrstvu na chladné noci. Pokud navštívíte město v létě, myslete na pitný režim a buďte opatrní na slunce. V každém případě však můžete očekávat příjemné počasí a krásné scenérie, které vám Alberobello nabídne.


Letenka Itálie Alberobello


Pokud plánujete cestovat do Itálie, určitě nevynechejte malé městečko Alberobello. Tento unikátní a malebný koutek jižní Itálie patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější turistické destinace v zemi.

Alberobello je známé především díky svým trulli, což jsou tradiční kamenné domky s kuželovitými střechami. Tyto trulli jsou typickou architekturou této oblasti a jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Jejich bílé fasády a šedé kamenné střechy představují dokonalý kontrast k modrému nebe a zeleným olivovníkům, které je obklopují.

Při procházce po úzkých uličkách Alberobella budete moci obdivovat desítky trulli, které se táhnou do dálek. Některé jsou obytné, jiné jsou proměněné na obchody, kavárny či restaurace. V tradičních trulli najdete obchody s místními suvenýry, kde si můžete koupit keramiku, ručně vyrobenou oděvní předměty nebo jiné tradiční výrobky.

Nejoblíbenější části města jsou Rione Monti a Rione Aja Piccola. Rione Monti je největší částí Alberobella a je zde nejvíce trulli. Naleznete zde také dvě rozhledny, které nabízejí nádherný výhled na celé město a okolní krajinu. Rione Aja Piccola je menší a klidnější část města, ideální pro romantickou procházku a objevování skrytých koutů.

Kromě procházek po městě má Alberobello také mnoho dalších atrakcí. Navštivte například Muzeum trulli, které se nachází v jednom z největších trulli v městě. Toto muzeum poskytuje pohled do historie města a tradičního života v trulli. Pro milovníky vína je pak ideální návštěva vinných sklepů, kde si můžete vychutnat lahodné místní víno.

Alberobello se nachází v regionu Apulie a je dobře dostupné z letišť v blízkosti, jako je letiště v Bari nebo Brindisi. Z letiště si můžete pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, aby jste se dostali do města. Doporučuje se dát si na Alberobello dostatek času, protože si zaslouží důkladné prozkoumání.


Dovolená Itálie Alberobello


Itálie je možná jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí, které můžete navštívit během své dovolené. Jedním z nejzajímavějších míst v Itálii je Alberobello. Toto malé město ležící v regionu Apulie je vyhlášené pro svou unikátní architekturu a tradiční bílé trulli domy, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Trulli jsou malé kamenné domy s kuželovitými střechami, které jsou typické pro region Apulie. Tyto domy jsou postavené bez cementu nebo malty, ale díky zručnosti místních řemeslníků jsou stavěné tak, že dokážou odolat silným větrům a extrémním teplotám. V Alberobellu se nachází největší koncentrace trulli domů, které vás okouzlí svou jedinečností.

Při procházce městem si můžete vychutnat překrásnou architekturu a atmosféru. Mnoho trulli domů je dnes upraveno na obchody, kavárny nebo restaurace, v nichž si můžete vychutnat tradiční apulijskou kuchyni. Nechybí ani různé suvenýry a řemeslné výrobky, které si můžete zakoupit jako památku na návštěvu tohoto malebného města.

Dalším zajímavým místem v Alberobellu je Trullo Sovrano (Král trulli), který je jediným trullem domem s dvěma patry. Interiér domu vás přenese do minulosti, kde se můžete seznámit s životem a tradicemi obyvatel Apulie. Navštivte také svatý grófský kostel Sant'Antonio, který byl postaven v roce 1926 a je dalším příkladem trulli architektury.

Kromě procházky po městě můžete využít své dovolené v Alberobellu k objevování okolní přírody. Region Apulie je známý svými krásnými plážemi a přímořskými vesničkami, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat na výlet do města Monopoli, které je známé svými malebnými uličkami a historickým přístavem.

Další atraktivní možnosti v Alberobellu jsou různé festivaly a oslavy pořádané v průběhu roku. Nejznámější je bezesporu festival svatého Kozmy a Damiana, který se koná 26. září a přitahuje mnoho návštěvníků z celé Itálie. Během této oslavy se město promění v ohromnou tržnici s regionálními produkty, různými atrakcemi a tradičními tanci a písněmi.

Alberobello je jedinečným a originálním místem, které stojí za návštěvu během vaší dovolené v Itálii. Ztratíte se ve světě trulli domů a budete fascinováni krásou a historií tohoto místa. Pokud hledáte autentický zážitek, vydejte se do Alberobella a nebudete litovat.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách