Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Himeji

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Jak se dostat do Himeji Castle?
- Himeji Castle je snadno dostupný z vlakového nádraží Himeji, které je jednou z hlavních železničních stanic v regionu Kansai. Z nádraží je to přibližně 15 minut pěšky nebo 5 minut jízdy autobusem.

2. Jaká je vstupní cena do Himeji Castle?
- Vstupné do Himeji Castle se liší v závislosti na věku a období návštěvy. Pro dospělé je to obvykle kolem 1 000 jenů (asi 250 Kč) a pro děti a studenty se poskytují slevy. Může se však lišit v závislosti na sezóně a speciální akce.

3. Jaké jsou nejlepší doby pro návštěvu Himeji Castle?
- Himeji Castle je turistickou atrakcí, kterou je nejlépe navštívit v období, kdy není příliš rušno a předlouhými frontami. Vyhněte se hlavním sezónám a víkendům, kdy je obvykle největší nápor turistů. Doporučuje se také navštívit hrad buď brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je menší počet návštěvníků.

4. Kolik času je třeba na prohlídku Himeji Castle?
- Prohlídka Himeji Castle trvá obvykle přibližně 1,5 až 2 hodiny. Avšak čas pro prohlídku může být ovlivněn množstvím lidí a délkou fronty na vstup do hradu. Doporučuje se přijít s dostatečným předstihem a získat si lístky co nejdříve, aby se snížilo čekání.

5. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě poblíž Himeji Castle?
- Kromě samotného Himeji Castle je zde v okolí několik dalších zajímavých míst. Patří sem například Koko-en, krásné japonské zahrady, nebo Mt. Shosha s chrámem Engyō-ji, který je známý svou klidnou atmosférou a úchvatným výhledem na město.

6. Má Himeji Castle restaurace nebo občerstvení?
- Ano, v areálu Himeji Castle se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se po prohlídce. Nabízejí širokou škálu japonských pokrmů a nápojů.

7. Je možné si pronajmout audioprůvodce v Himeji Castle?
- Ano, v Himeji Castle je možné si pronajmout audioprůvodce v angličtině. Ty vám pomohou získat více informací o historii a významu hradu během prohlídky. Pronájem audioprůvodce je obvykle za poplatek, který je placen při vstupu.

8. Je Himeji Castle přístupný pro vozíčkáře nebo osoby s omezenou schopností pohybu?
- Himeji Castle je vybaven několika výtahy a rampami, které usnadňují přístup pro vozíčkáře a osoby s omezenou pohyblivostí. Nicméně z důvodu historického charakteru a architektury hradu mohou existovat některé omezení přístupu do některých částí. Doporučuje se předem informovat se o dostupnosti pro konkrétní podmínky.

9. Může se na Himeji Castle fotografovat?
- Ano, návštěvníci smějí fotografovat a pořizovat videa v Himeji Castle. Nicméně je důležité respektovat pravidla týkající se použití blesku a stativů, která mohou být omezena v některých interiérech.

10. Existují nějaké speciální události pořádané v Himeji Castle?
- Himeji Castle pořádá různé speciální události a festivaly během roku. Mezi nejpopulárnější patří festival květin "Himeji Castle Cherry Blossom Festival" v období sakury a "Natsu Matsuri" letní festival, který zahrnuje tradiční tance a ohňostroje. Doporučuje se sledovat aktuality na webových stránkách Himeji Castle pro informace o plánovaných událostech.


Letenka Japonsko Himeji


Japonsko je fascinující země plná kulturního bohatství, breathtaking přírodní scenérie a moderního životního stylu. Jedním z nejimpozantnějších míst, které lze navštívit v Japonsku, je Himeji. Tato historická pevnost se nachází ve stejnojmenném městě Himeji a je považována za jednu z nejkrásnějších pevností na světě.

Himeji-jo, jak je v Japonsku nazývána, byla postavena v 17. století a sloužila jako sídlo samurajů během období feudalismu. Pevnost se skládá z více než sedmdesáti budov, které jsou propojeny komplexním systémem bran, mostů a obranných zdí. Při pohledu na Himeji-jo z dálky, vypadá jako majestátní bílý pták s roztaženými křídly. Tato charakteristika jí získala přezdívku "Bílý ibiškový hrad".

Kromě své nádherné architektury je Himeji-jo také významnou památkou UNESCO. Byla prohlášena za světové dědictví v roce 1993 a od té doby se těší velkému zájmu turistů z celého světa. Při procházce areálem můžete obdivovat detailně vyřezávané dřevěné sloupy, kružby a verandy zdobené obrázkami ptáků a květin. Uvnitř pevnosti najdete expozice, které vám poskytnou přehled o historii samurajů a jejich životních podmínkách.

Kromě Himeji-jo se ve městě Himeji nachází také další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Koko-en, krásná zahrada v blízkosti pevnosti. Zahrady jsou rozděleny do devíti oddělených sekcí, každá s odlišným designem a vegetací. Turisté zde mohou procházet mezi tradičními japonskými zahradními prvkami, jako jsou rybníky, mosty a bonsaje.

Kromě zahrad existuje také Himeji City Museum of Art, které se řadí mezi nejprestižnější muzea moderního umění v Japonsku. Muzeum je domovem velké sbírky japonského a mezinárodního umění, včetně maleb, soch a keramiky.

Abyste se dostali do Himeji, nejlepší možností je využít letenku do Japonska. Existuje několik mezinárodních letišť v Japonsku, včetně Tokia a Osaky, které mají přímé lety z různých částí světa. Po příletu do Japonska se můžete rozhodnout pro cestu vlakem nebo autobusem do Himeji, která trvá asi hodinu.

Navštívení Himeji a jeho impozantní pevnosti je zážitkem, který si návštěvníci Japonska nemohou dovolit vynechat. Od své krásné architektury až po bohatou historii samurajů, toto místo nabízí nezapomenutelné dobrodružství v srdci tradiční japonské kultury. Při plánování vaší cesty do Japonska proto nezapomeňte zahrnout Himeji na svůj seznam "must-see" a zažít jedinečnost tohoto zařazeného světového dědictví.


Dovolená Japonsko Himeji


Japonsko je země, která je známá svou bohatou kulturou, úchvatnou historií a nádhernou krajinou. Mezi jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Japonsku patří město Himeji, které se nachází v prefektuře Hyogo, na západě země. Himeji je nejznámější díky svému impozantnímu hradu Himeji, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hrad Himeji, známý také jako Bílý pták, je největší a nejstarší dochovaný svázaný hrad v Japonsku. Jeho stavba začala v 14. století a byla dokončena ve 17. století. Hrad je symbolem města Himeji a je obklopen rozlehlými zahradami a parkem. Svojí imponující velikostí a perfektně zachovalou architekturou představuje ideální místo pro procházky a prozkoumávání historie.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Hrad Himeji, budou odměněni pohledem na nádhernou strukturu. Bílý hrad se zvedá vysoko nad městem a jeho bílá fasáda je plná složitých detailů a zdobení. Hrad je nejpůsobivější během jarních a podzimních období, kdy jsou okolní zahrady plné kvetoucích sakur a barevných listů stromů.

Kromě samotného hradu si návštěvníci mohou prohlédnout také přilehlé zahrady, jako jsou předzahrady Nanbuteien a Koko-en, jež jsou tichými útočišti, ideálními pro procházky a relaxaci. V Nanbuteienu můžete obdivovat množství kvetoucích rostlin, stromů a rybníčků, zatímco Koko-en je japonskou zahradou s elegantními pavilony a vodopády.

Kromě návštěvy hradu a zahrad je ve městě Himeji mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za prozkoumání. Mezi ně patří například Himeji City Zoo, kde můžete vidět a interagovat s mnoha druhy zvířat, a Himeji Tegarayama Botanical Garden, kde můžete obdivovat různé druhy rostlin a květin.

Když se dostanete do Himeji, nezapomeňte také ochutnat místní specialitu - kobe hovězí maso. Toto lahodné jídlo je známé po celém světě pro svou mimořádnou kvalitu a chutná nejlépe připravené na grilu. Existuje mnoho restaurací, které nabízí toto výjimečné hovězí maso ve městě.

Himeji je jedno z těch míst, na které se nikdy nezapomene. Jeho bohatá historie a malebné kraje jsou zárukou vzrušující dovolené, která vám poskytne jedinečný pohled na japonskou kulturu. Nezáleží na tom, zda jste milovník historie, přírody nebo dobrého jídla, Himeji vám nabídne zážitky, které budete chtít sdílet s ostatními. Takže, pokud plánujete navštívit Japonsko, nezapomeňte zařadit Himeji na svůj seznam míst k návštěvě - určitě to nestojí za obava.


Ubytování Japonsko Himeji


Himeji je malebné město ležící na japonském ostrově Honšú, které je známé především svou impozantní pevností Himeji-jo, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost je jednou z hlavních turistických atrakcí města a ročně ji navštíví tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu Himeji, potřebujete samozřejmě kvalitní ubytování, které vám umožní pohodlně a příjemně prozkoumat všechny krásy tohoto historického města. Himeji nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro všechny typy cestovatelů a rozpočty.

Himeji je samozřejmě domovem mnoha luxusních hotelů a ryokanů, které nabízejí prvotřídní servis a komfort. Pokud si přejete ochutnat pravou japonskou pohostinnost, můžete zvážit možnost ubytování v tradičním ryokanu. Ryokany jsou japonské hostince, které jsou obvykle postaveny ve stylu tradiční japonské architektury a mají prostorné místnosti s tatami (tradiční japonské podlahy) a futony (tradiční japonské matrace). V těchto ryokanech si můžete vychutnat relaxační termální koupele a ochutnat autentickou japonskou kuchyni.

Pokud preferujete modernější ubytování, naleznete v Himeji také řadu mezinárodních hotelů s veškerými moderními vybaveními. Tyto hotely nabízejí pohodlné postele, klimatizaci, satelitní televizi, minibar a rychlý internet. Mnoho z těchto hotelů se nachází v blízkosti pevnosti Himeji-jo a dalších turisticky atraktivních lokalit.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Himeji k dispozici také řada cenově dostupných možností. Hostely nebo budžetová ubytovna jsou často levnou alternativou pro backpackery a mladé cestovatele. Tyto ubytovny nabízejí sdílené pokoje s patrovými postelemi a společné sociální zařízení.

Himeji je také známé svými lázeňskými městy (onsen). Mnoho hotelů nabízí lázeňské pokoje, ve kterých můžete relaxovat ve vlastním termálním bazénu. Tyto pokoje jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do japonské kultury koupání v horkých pramenech.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost ubytování, město Himeji vám slibuje unikátní a nezapomenutelný zážitek. Užijte si pohodlné a příjemné ubytování a vychutnejte si krásy tohoto historického a fascinujícího města.


Počasí Japonsko Himeji


Himeji, majestátní středověké město na západě Japonska, je proslulé svým rozmanitým a často dramatickým počasím. Leží na pobřeží Japonského moře a je domovem jednoho z nejnavštěvovanějších památkových objektů země – Himejského hradu. Tato ikonická stavba je národním pokladem a zároveň symbolizuje tradiční japonskou architekturu.

Jižní část Japonska je známá svými teplými a vlhkými léty, zatímco zimy jsou mírné a suché. Himeji není výjimkou a obyvatelé i návštěvníci jsou pravidelně konfrontováni s těmito meteorologickými podmínkami.

Léto v Himeji je obvykle horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C a místy mohou vzrůst i nad tuto hranici. V kombinaci s vysokou vlhkostí se může vytvořit nekomfortní pocit, který návštěvníci mohou cítit při procházce po okolí hradu. Místní občané a turisté se snaží vyhnout se největšímu slunci a hledají útočiště ve stínu nebo v klimatizovaných prostorách. Nezapomeňte se dostatečně hydratovat a nosit ochranné prostředky proti slunci.

Podzim v Himeji je kouzelným obdobím. Když se teploty mírně ochlazují, město se zaplňuje nádhernými odstíny oranžové, červené, hnědé a žluté. Listnaté stromy kolem hradu a v okolní krajině poskytují malebnou kulisu pro snímky, které zdobí cestovatelské časopisy a přitahují tisíce fotografů a turistů z celého světa.

Zima v Himeji je sušší a umírněnější. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C a občas mohou klesnout až pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou v této oblasti příliš časté, ale občas může napadnout i několik centimetrů sněhu. Pro návštěvníky, kteří se nebojí chladu a sněhu, je to skvělá příležitost zažít kouzlo japonské kultury a tradice v odlišném období roku.

Jaro v Japonsku je romantickou podobou přírody. V Himeji se očekává, že květen bude slavnostně slaven, kdy vřesoviště vyráží rostoucí sakury. Toto je sezóna, kdy mnoho lidí v celé zemi a po celém světě putuje do Japonska, aby obdivovalo nádhernou kvetoucí sakuru. V místních parcích jako Koko-en mohou návštěvníci relaxovat na kobercích rozkvetlých květů sakury a pozorovat, jak se měnící počasí transformuje vstřícné a přátelské jarní klima.

Počasí v Himeji je neustále proměnlivé a neexistuje žádné jisté pravidlo. Mírnější zimy, horká léta a rozkvetlé jaro jsou charakteristikou tohoto fascinujícího města. Pokud se chystáte na návštěvu Himeji, je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svůj program aktuálním podmínkám. Ať už jste milovníkem letního horka, podzimních barev, zimního chladu nebo jarního rozkvětu, Himeji vám nabídne neopakovatelné zážitky a atmosféru, kterou nikdy nezapomenete.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách