Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Bale Mountains National Park

Počasí Etiopie Bale Mountains National Park


Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Bale Mountains National Park. Nachází se v jižní části země a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci horského prostředí, diverzity druhů a fascinujícího klimatu.

Počasí v Bale Mountains National Park se výrazně liší od zbytku země. Oblast je charakterizována svými výškovými rozdíly, od nízkých plání až po strmé horské vrcholky. To znamená, že teploty v parku jsou podstatně nižší než ve většině etiopského území. V průměru se pohybují kolem 18 ° C během dne a 5 ° C v noci.

Na rozdíl od zbytku Etiopie, Bale Mountains National Park má sezónní podnebí, což znamená, že existují období dešťů a sucha. Období dešťů trvá zhruba od června do září, s občasnými srážkami i v jiných částech roku. Během těchto měsíců park ožívá zelení a květinami, což z celého parku dělá pestrý a malebný pohled.

Zajímavé je, že Bale Mountains National Park zahrnuje také Guassa Plateau, která má vlastní mikroklima. V tomto regionu se srážky koncentrují v období od června do září a teploty zde jsou obecně chladnější. Toto specifické klima podporuje unikátní floru a faunu, včetně ohrožených druhů jako je etiopská vlčice a velevrub obojživelný.

Pro turisty a návštěvníky parku je vhodná doba k návštěvě během období sucha, které spadá od října do května. Během těchto měsíců je počasí stabilnější a srážky jsou vzácnější. Turisté mají řadu aktivit, kterými se mohou zabavit, včetně pěší turistiky, jízdy na kole, pozorování ptáků a vyhlídky na divokou zvěř.

Bale Mountains National Park je jednou z nejlepších lokalit v Etiopii pro pozorování ptáků. Nachází se zde více než 200 druhů ptáků, včetně vzácných endemických druhů. Zdejší příroda a počasí vytvářejí ideální podmínky pro rozvoj fauny, která čítá téměř 60 druhů savců, včetně vzácných endemitů jako je etiopský volavec či etiopský lnouš.

Celkově lze tedy říci, že Bale Mountains National Park nabízí unikátní klima, které se odlišuje od zbytku Etiopie. Pestrá fauna a flóra a úchvatné výhledy do hor lákají turisty z celého světa. Ať už se přijedete pokochat krásou horského prostředí, prozkoumat divokou zvěř nebo fotografovat endemické druhy ptáků, toto chráněné území určitě nezklame.


Letenka Etiopie Bale Mountains National Park


Etiopie není jen země starověké historie, nádherných hor a unikátní kultury, ale také krásných přírodních záznamů. Jeden z nejzajímavějších turistických cílů v Etiopii je Bale Mountains National Park. Tento park zahrnuje téměř 2 200 kilometrů čtverečních přírodních krás a je domovem mnoha vzácných druhů živočichů a rostlin.

Letenka do Etiopie a návštěva Bale Mountains National Park je ideálním výletem pro ty, kteří hledají dobrodružství a především ochutnat krásy Etiopské přírody. Bale Mountains National Park se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 500 do 4 377 metrů a je bohatým biotopem pro mnoho zvířat a rostlin. V parku žijí vzácné druhy savců, jako jsou etiopské vlky, kočky divoké a vysokohorské žirafy. Dále jsou zde k vidění také zástupci pumu a vydry, stejně jako mnoho dalších druhů.

Pro milovníky ornitologie je Bale Mountains National Park rájem. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných endemických druhů. Mezi tyto druhy patří nejvýše hnízdící pták v Africe, zarudlák etiopský, který žije v nadmořské výšce okolo 4 200 metrů. Na návštěvníky zde čekají také krásní kolibříci, pestrobarevní papoušci a mnoho dalších druhů.

Dalšími zajímavými místy, které byste měli při návštěvě parku navštívit, jsou vodopády a skalní útvary. Můžete také navštívit tradiční etiopské vesnice, kde si můžete vychutnat místní kulturu a tradice.

Zdejší klima se výrazně liší v závislosti na nadmořské výšce daného místa. V nižších polohách bývají léta horká a suchá, zatímco v horách převažuje studené a vlhké počasí. Nejlepší čas k návštěvě parku jsou období od listopadu do ledna a od července do srpna, kdy jsou počasí vhodné k procházkám a pozorování zvířat.

Pokud hledáte dobrodružství v srdci Afriky s možností nahlédnout do unikátních přírodních krás, pak Bale Mountains National Park v Etiopii je tou správnou volbou. Letenky do této oblasti jsou dostupné z řady evropských a světových destinací. Etiopská kuchyně, tradiční tance a unikátní kultura jsou dalšími lákadly, které stojí za to poznat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bale Mountains National Park


1. Co je Bale Mountains National Park?
Bale Mountains National Park je národní park nacházející se v Etiopii. Je to jedno z největších chráněných území v zemi a jedno z nejlepších míst k pozorování divoké zvěře a unikátních ekosystémů.

2. Jak se dostanu do Bale Mountains National Park?
Nejbližším letištěm k parku je letiště Goba, které je přístupné domácími lety z hlavního města Addis Abeby. Z Goby je možné se dostat do parku autem nebo veřejnou dopravou.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Bale Mountains National Park?
V parku žije mnoho endemických druhů jako je ethiopská vlčíka, balejský orangutan, etiopský koloběžník a mnoho dalších. Dále je možné vidět gazely, hyeny, nerpy, lvouny a slony.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Bale Mountains National Park?
Park nabízí mnoho aktivit jako jsou pěší túry, pozorování ptáků, jízda na koni, pikniky, fotografické výpravy a kempování.

5. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Bale Mountains National Park?
Nejlepší čas k návštěvě parku je od listopadu do února, kdy je suché období. Teploty jsou příjemné a pravděpodobnost deště je nejmenší. Nicméně, park je možné navštívit po celý rok.

6. Jaká je výška parku?
Park se rozkládá na nadmořské výšce od 1 500 do 4 377 metrů nad mořem. Některé z nejvyšších hor v Etiopii se nacházejí právě v Bale Mountains National Park.

7. Je nutné mít průvodce při návštěvě parku?
Ano, pro bezpečnost a ochranu prostředí je nutné mít průvodce při návštěvě parku. Průvodci jsou dobře vyškoleni a znají park a jeho zvířata nejlépe.

8. Můžu v parku kempovat?
Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech. Doporučuje se však mít s sebou veškeré potřebné vybavení a jídlo, protože ve vnitřních částech parku není dostupná infrastruktura.

9. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
Vstupní poplatky se liší podle státní příslušnosti a druhu aktivity. Doporučuje se informovat se předem o aktuálních poplatcích.

10. Je možné vidět Bale Mountains National Park na vlastní pěst?
Ano, je možné park navštívit na vlastní pěst, ale vzhledem k rozsahu parku a jeho divoké přírody je vhodné mít průvodce. Navíc, průvodce pomůže s identifikací a interpretací flóry a fauny parku.


Ubytování Etiopie Bale Mountains National Park


Etiopie a její národní parky jsou mezi turisty stále více oblíbené. Jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších je Bale Mountains National Park, který se rozprostírá v jižní části země. Tento národní park nabízí krásné výhledy na hory, horská jezera a především mnoho druhů zvířat, jako jsou pštrosi, buvoli nebo dokonce vlci éthiopské. V této krásné přírodě se chcete určitě ubytovat, a proto vám přinášíme několik tipů na ubytování v této oblasti.

Jednou z možností je bivakování. Bale Mountains National Park nabízí mnoho krásných míst, kde si můžete rozložit stan a strávit noc pod širým nebem. Tento styl ubytování je určen pro ty, kteří si chtějí opravdu užít přírodu a zároveň se nepotřebují bát divokých zvířat. V tuto dobu není často potřeba ani platit za ubytování. Můžete si však vybrat i odměněnou variantu s průvodcem a ošetřením.

Další možností je zvolit ubytování v oblasti Goba, hlavního města regionu Oromiyam. Nachází se pouze pár kilometrů od vstupu do národního parku a nabízí vše, co potřebujete k pohodlnému odpočinku. V Gobě najdete mnoho hotelů jako jsou Goba Wabe Shebelle Hotel, Hotel New Rockbridge, pozitivní recenze má Silver Springs Hotel nebo Hotel Bale Mountain Lodge, který je umístěn takřka v samém srdci národního parku. Hlavní město je také ideálním místem k nakoupení zásob potravin před samotným vstupem do národního parku.

Poslední, ale rozhodně ne méně zajímavou variantou, je navštívit horskou stanici Sanetti Plateau na vyšší nadmořské výšce 4000 metrů. Tato oblast je pokryta nekonečnými trávníky a krásnými výhledy na okolní hory. Zde se nachází i jedno z nejkrásnějších jezer v parku, jezero Tana, které je domovem pro různé druhy ryb. V Sanetti Plateau také najdete různé druhy zvířat, ale musíte být opatrní, protože národní park je domovem i k vlkům, tygrům a další šelmy.

Ubytování v Bale Mountains National Park je velmi pestré a závisí na individuálních preferencích návštěvníků. Od bivakování, přes ubytování v hlavním městě, až po horskou stanici Sanetti Plateau. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, je jisté, že Bale Mountains National Park vám poskytne nezapomenutelný zážitek zkrátka budete mít výhledy ne, pro ty, kdo milují divokou přírodu a nechtějí si nechat ujít návštěvu tohoto fantastického národního parku.


Dovolená Etiopie Bale Mountains National Park


Etiopie Bale Mountains National Park je fascinující místo pro ty, kteří hledají oddech od každodenního shonu moderního světa. Tento park, který se nachází ve východní části Etiopie, nabízí návštěvníkům krásné horské oblasti, které jsou plné endemických druhů rostlin a zvířat.

Bale Mountains National Park se rozkládá na ploše více než 2 200 kilometrů čtverečních. Park je známý svými nádhernými krajinnými scenériemi, které se mohou pochlubit tisícovkami divokých zvířat, včetně etiopských vlků, antilop a slonů. Na této oblasti můžete také vidět unikátní rostliny, jako jsou různé druhy orchidejí, africké růže, a mnoho dalších druhů. Bale Mountains National Park je také domovem velkých množství ptáků, jako jsou například orli, dravci, papoušci, turakové a mnoho dalších druhů ptáků.

V parku najdete také mnoho turistických tras, které vás povedou přes ty nejkrásnější kusy krajiny, kterou Etiopie nabízí. Ať už se vypravíte spolu s průvodcem, nebo s někým z řad místních, nebo si prostě sami najdete cestu, určitě si užijete neuvěřitelný zážitek.

Mezi nejnavštěvovanější místa v Bale Mountains National Park patří například Gaysay Valley, Harenna Forest nebo Sanetti Plateau. Výjimečným zážitkem je také výstup na nejvyšší horu parku, Mount Tullu Dimtu, která dosahuje výšky 4 377 metrů.

Etiopie Bale Mountains National Park je místem, které si zamilují přírodovědci, turisté a všechny ostatní zájemce o krásy přírody. Tento park, který je jedním z nejkrásnějších východní Afriky, nabízí úžasné příležitosti pro sledování zvířat a procházky v přírodě. Pokud hledáte cestování do skutečně úchvatné přírody, Etiopie Bale Mountains National Park je ideálním místem pro vás.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách