Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Botswana Savuti Marsh

Dovolená Botswana Savuti Marsh


Botswana je země ležící v jižní Africe, která se pyšní pestrobarevnou krajinou a bohatou divokou zvěří. Jedním z nejatraktivnějších dovolenkových cílů v Botswaně je oblast Savuti Marsh, která se nachází v královském národním parku Chobe.

Savuti Marsh, někdy nazývána také Savute, je velká oblast mokřadů, rozsáhlých travnatých plání a vodních kanálů. Je to právě voda, která přitahuje bohatství zvěře, která sem přichází buď z přilehlé pustiny nebo z okolních národních parků. Savuti Marsh je jednou z nejlepších oblastí v Africe pro safari, protože můžete pozorovat různé druhy zvířat v jednom místě.

Když dorazíte do Savuti Marsh, můžete být svědkem ohromujícího množství slonů, impalů, buvolů, antilop, žiraf, levy, leopardů a cheetahů. Je to jako být ve zvířecím ráji. Nejbližším letištěm je Kasane, ale odtud ještě musíte podniknout cestu autem po prašných cestách, což vám přinese další dobrodružství.

Pokud si chcete užít opravdu autentickou divočinu, můžete si pronajmout soukromý tábor a strávit zde několik nocí. Soukromé tábory mají omezený počet stanů, což zaručuje individuální a klidný pobyt. Navíc mají pro své hosty vlastního průvodce, který vás provede nezapomenutelnými zážitky a zajímavostmi této oblasti.

Jedním z hlavních přírodních fenoménů Savuti Marsh je jeho periodické vysychání a znovuoživení. V minulosti tady byly jen suché písčité pláně, ale v roce 2008 došlo k očekávanému zatopení a oživení oblasti. Toto je fascinující příklad přírodního cyklu, který můžete sami sledovat.

Aktivity v Savuti Marsh jsou různorodé. Můžete se vydat na safari ve vozech, které jsou přizpůsobeny pro pozorování zvěře. Procházejte se po okolních pláních a sledujte, jak se divoká zvěř přibližuje k vodě. Mnoho táborů také nabízí noční safariny, které vám umožní pozorovat noční aktivitu zvířat. Není nic jako poslouchat zvuky africké savany v noci.

Pokud se rozhodnete navštívit Savuti Marsh, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek fotografického vybavení. Budete mít nekonečné příležitosti k zachycení krásy přírody a bohatství divoké zvěře. Nemusíte se však bát, že byste si nechali svou dovolenou v Botswaně jen pro sebe. Tato oblast není příliš přeplněná turisty, což vám umožní prozkoumat přírodu v klidu.

Botswana Savuti Marsh je skutečným pokladem, který stojí za to objevit. Jeho přírodní krása a bohatství divoké zvěře vás ohromí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky. Pokud toužíte po dobrodružství a přírodní kráse, pak je tato oblast ideálním dovolenkovým cílem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Savuti Marsh


Dotaz: Kde se nachází Savuti Marsh v Botswaně?
Odpověď: Savuti Marsh se nachází na severozápadě Botswany v rámci Chobe National Park.

Dotaz: Jaké druhy zvířat mohu vidět v Savuti Marsh?
Odpověď: V Savuti Marsh můžete vidět různé druhy zvířat, včetně slonů, lva, leoparda, geparda, nosorožce, buvolů, zebry, antilop a mnoha dalších.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Savuti Marsh?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Savuti Marsh je během suchého období v období od listopadu do března, kdy je zvýšená koncentrace zvířat u vodních zdrojů.

Dotaz: Jak se do Savuti Marsh dostanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Savuti Marsh, je letecky z letiště Maun nebo Kasane. Odtud bude zapotřebí následně přejet do parku.

Dotaz: Jak se ubytovat v Savuti Marsh?
Odpověď: Existuje několik kempů a lodžií v Savuti Marsh, které nabízejí ubytování. Je také možné si pronajmout soukromý tábor.

Dotaz: Jaká je povětrnostní situace v Savuti Marsh?
Odpověď: Počasí v Savuti Marsh je obecně teplé a suché během dne, s chladnějšími nocemi. Nejteplejší období je od října do dubna.

Dotaz: Kolik dní je ideální strávit v Savuti Marsh?
Odpověď: Na ideální návštěvu Savuti Marsh je doporučeno strávit alespoň 3 až 4 dny, aby byla dostatečná příležitost prozkoumat park a pozorovat divokou zvěř.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do Savuti Marsh?
Odpověď: Vstupní poplatek do Chobe National Park, který zahrnuje také Savuti Marsh, je přibližně 120 USD za osobu za den.

Dotaz: Je v Savuti Marsh bezpečno pozorovat divokou zvěř?
Odpověď: I přesto, že je možné pozorovat divokou zvěř v Savuti Marsh, je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a udržovat bezpečnou vzdálenost od zvířat.

Dotaz: Jaké jsou další atrakce poblíž Savuti Marsh?
Odpověď: Vedle Savuti Marsh můžete navštívit například Chobe River, Namibskou poušť nebo Okavango River Delta, které jsou v blízkosti a nabízejí další úžasné přírodní scenérie.


Letenka Botswana Savuti Marsh


Botswana je země bohatá na divokou přírodu a nádherné krajiny. Jedním z nejzajímavějších a fascinujících míst je Savuti Marsh. Tato oblast přitahuje mnoho turistů díky své rozmanité fauně a jedinečnému ekosystému.

Savuti Marsh se nachází v srdci Národního parku Chobe, který je jedním z největších a nejznámějších národních parků v Botswaně. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a ptáků, a proto je mezi milovníky safari velmi populární.

Volatilita Savuti Marsh spočívá v dynamice jeho přírodních jevů. V minulosti byla tato oblast známá jako suchý Savuti, protože řeka Savuti někdy přestala proudit a zanechala zde pouze vysychající bahno. Nicméně, v posledních letech se situace v oblasti změnila a řeka začala znovu proudit, čímž vytvořila plně živoucí močál.

Jeden z hlavních důvodů, proč turisté cestují do Savuti Marsh, je přítomnost mnoha divokých zvířat. Zde mohou turisté spatřit stáda slonů, buvolů, zeber, antilop nebo impalů. Dalšími fascinujícími tvory jsou lvové, hyeny, gepardi, šakali a šakalové. Tyto druhy jsou často viděny, jak se pohybují po močálu ve svém přirozeném prostředí, což je pro návštěvníky neopakovatelný zážitek.

Savuti Marsh je také rájem pro ornitology. V oblasti se nachází přes 400 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů, jako je pestřenec pralesní a motákoves severní. Je to ideální místo pro pozorování ptáků a fotografování těchto krásných tvorů.

Navíc, Savuti Marsh nabízí pestrou škálu aktivit pro turisty. Můžete se zúčastnit safari v otevřeném vozidle, podívat se na slavné malby na skalách Tsodilo, prozkoumat okolní lesy a sledovat noční safari. Tato oblast je také vhodná pro táboření, takže můžete strávit noc pod hvězdami a naslouchat zvukům africké savany.

Pokud plánujete návštěvu Botswany, nezapomeňte zařadit Savuti Marsh do svého plánu. Toto jedinečné místo nabízí nezapomenutelné zážitky, ať už jste milovníkem divoké přírody, ornitologem nebo prostě hledáte dobrodružství v srdci Afriky. Připravte svůj fotoaparát a připravte se na úžasnou cestu do Savuti Marsh!


Počasí Botswana Savuti Marsh


Savuti Marsh je fascinující místo nacházející se v jihozápadní části Botswany, které je proslavené svým jedinečným počasím. Tato oblast, která se rozkládá na ploše přesahující 10 000 kilometrů čtverečních, je jednou z nejsušších částí země, avšak přesto se zde vyskytují období dešťů, která zde každoročně přinášejí obrovské množství srážek.

Ve většině Botswany panuje aridní klima s výrazným suchem, což má za následek pouštní charakter krajiny. Savuti Marsh je výjimkou a stává se jedním z nejdůležitějších míst, kde se voda hromadí během dešťového období. To vede k dramatické proměně krajiny, která se během krátké doby změní ze suché a bezživotné na kvetoucí a plné života.

Dešťové období na Savuti Marsh začíná obvykle v listopadu a trvá až do března. Během těchto měsíců je krajina zalita dešťovými srážkami, které naplňují řeky, jezera a močály. Toto pozoruhodné proměněné prostředí přitahuje velké množství divokých zvířat, které sem přicházejí hledat vodu a potravu.

Savuti Marsh je známé jako raj pro koncentraci divokých zvířat. Během dešťového období sem putují stáda slonů, bizonů, antilop a dalších druhů zvířat, které sem hledají pitnou vodu a zelené pastviny. To přitahuje také predátory, jako jsou lvové, hyeny a leopardi, kteří se snaží využít bohatství potravy.

Klima v tomto regionu je však velmi nepředvídatelné. Období sucha, které přichází po dešťovém období, způsobuje, že většina vody z močálů a řek rychle vyprchá a krajina se opět promění v suchou poušť. Tato extrémní fluktuace vody a počasí je charakteristická pro Savuti Marsh, čímž se stává fascinujícím místem pro výzkum a pozorování přírody.

Turisté, kteří navštěvují Savuti Marsh, mají jedinečnou příležitost vidět to, jak příroda dokáže přežít v extrémních podmínkách. Můžete sledovat jeleny a pávy, jak se potulují po vyprahlé půdě a hledají poslední zbytky vody a staví základy pro přežití ve vyprahlém prostředí.

Savuti Marsh je skvělým příkladem toho, jak se příroda přizpůsobuje změnám počasí. Je to fascinující místo, které nabízí zážitky bohaté na překvapení a krásu.

Pokud plánujete návštěvu Botswany, nezapomeňte zahrnout Savuti Marsh do svého itineráře. Buďte připraveni na to, že zde zažijete extrémní kontrast v počasí a obdivujte úžasné přežití a adaptaci přírody na těchto místech. Savuti Marsh vám nabídne nezapomenutelný zážitek, jak poznávat divokou krásu Botswany.


Ubytování Botswana Savuti Marsh


Botswana je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe, která je bohatá na přírodní krásy a divokou zvěř. Jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít nádhernou krajinu a setkat se s mnoha druhy zvířat, je Savuti Marsh. Toto místo je oblíbené zejména mezi turisty, kteří se zajímají o safari a přírodní krásy.

Ubytování v Savuti Marsh

Když přijedete do oblasti Savuti Marsh, budete mít na výběr z několika typů ubytování. Všechny tyto možnosti však mají jedno společné: nabízejí přímý kontakt s přírodou a divokou zvěří.

Jedním z nejoblíbenějších druhů ubytování je kempování. Ve městě Savuti Marsh se nachází několik míst, kde si můžete postavit stan. Tyto kempy jsou vybaveny vším, co potřebujete k přežití v divočině. Většina kempů nabízí sprchy, toalety a kuchyňské zařízení.

Pokud však nemáte rádi kempování, můžete si zvolit ubytování v lodgích. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování a služby, včetně restaurace, bazénu a dalších atrakcí. Tyto hotely jsou obklopeny nádhernou krajinou a zvěří, takže si můžete užít velmi autentickou zážitek.

Co dělat v Savuti Marsh

Savuti Marsh je známé pro svou divokou zvěř a krásnou krajinu. Když se zde ubytujete, budete mít mnoho možností, jak si užít tento přírodní ráj.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je safari. Safari jsou organizovány v mnoha částech Savuti Marsh, ať už na souši nebo vodě. Tuto možnost nabízejí jak kempy, tak hotely, takže si můžete vybrat dle vašich potřeb a přání.

Další aktivitou, kterou můžete v Savuti Marsh podniknout, je turistika. Toto místo je obklopeno nádhernou krajinou a nabízí mnoho zajímavých cest. Některé z těchto tras vedou k vodopádům, jeskyním a jiným přírodním krásám.

Když se budete chtít v Savuti Marsh odpočinout, můžete si užít mnoho aktivit. Jednou z nich je koupání v řekách a jezerech. Toto místo je bohaté na vodu, takže si můžete užít mnoho vodních aktivit, jako jsou kanoistika nebo rybaření.

Pokud tedy hledáte místo, kde si užít krásy africké přírody a setkat se s mnoha druhy zvířat, měli byste navštívit Savuti Marsh. Toto místo je nezapomenutelným zážitkem a nabízí mnoho možností pro ubytování a aktivity.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách