Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Island Gullfoss

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Gullfoss


1. Kde se nachází vodopád Gullfoss?
- Vodopád Gullfoss se nachází na řece Hvítá na jihozápadě Islandu, asi 100 km od Reykjavíku.

2. Jak se dostanu na vodopád Gullfoss?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na vodopád Gullfoss, je půjčit si auto a jet po dálnici číslo 1 směrem na severozápad od Reykjavíku. Existují také organizované zájezdy a autobusové linky, které tuto oblast navštěvují.

3. Je možné se k vodopádu dostat pěšky?
- Ano, existuje značená turistická stezka, která vás provede až k vodopádu Gullfoss. Cesta je přístupná pro všechny, ale je důležité být opatrný a dodržovat pravidla bezpečnosti.

4. Je vstup na vodopád Gullfoss placený?
- Ne, vstup na vodopád Gullfoss je zdarma. Je to veřejně přístupný přírodní úkaz.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu vodopádu Gullfoss?
- Vodopád Gullfoss je atraktivní v každém ročním období. Mnoho lidí preferuje návštěvu na jaře a v létě, kdy je více zeleně a voda je bohatá. Zimní návštěva může být také impozantní, protože se vytvářejí ledové útvary.

6. Je možné se pod vodopád dostat?
- Ne, přímý přístup pod vodopád Gullfoss není povolen kvůli bezpečnostním důvodům. Existují však vyhlídky, které vám umožňují mít úchvatný výhled na vodopád z blízka.

7. Co dělat při návštěvě vodopádu Gullfoss?
- Při návštěvě vodopádu Gullfoss si můžete vychutnat krásné výhledy, vyfotit nezapomenutelné obrázky a prozkoumat okolní přírodní krajinu. Je také možné si odskočit do nedalekého restauračního zařízení a ochutnat tradiční islandská jídla.

8. Jak dlouho trvá návštěva vodopádu Gullfoss?
- Délka návštěvy vodopádu Gullfoss závisí na individuálních preferencích. Někteří lidé stráví jen krátkou chvíli u vodopádu, zatímco jiní si zde užijí několik hodin prozkoumávání okolí. Průměrně se většina lidí zdrží asi hodinu.


Ubytování Island Gullfoss


Island Gullfoss je jedna z nejkrásnějších lokalit na Islandu, kde se nacházejí krásné vodopády a okolí je plné překrásné přírody. V této oblasti je možné najít různé druhy ubytování, ať už pro návštěvu turistů nebo pro delší pobyt.

Jedním z nejlepších ubytování v této oblasti je hotel Gullfoss, který se nachází v bezprostřední blízkosti slavného vodopádu Gullfoss. Hotel nabízí širokou škálu ubytování, včetně pokojů, apartmánů a kabin. Všechny pokoje jsou zařízeny v tradičním islandském stylu a mají koupelnu, kabelovou televizi a Wi-Fi zdarma.

Pokud hledáte více luxusu, můžete zvolit jednu z devíti prostorných apartmánů. Ty jsou plně vybaveny moderním zařízením a mají výhled na hory a řeku. Apartmány mají také balkony nebo terasy a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří preferují rustikální styl, jsou k dispozici krásné a útulné kabinové ubytování. Kabiny jsou ve stylu tradičních islandských chat a nabízejí veškeré potřebné vybavení pro pohodlný pobyt. Kabiny mají také soukromé terasy a výhledy na okolní krajinu.

Hotel Gullfoss také nabízí širokou škálu dalších aktivity, včetně outdoorových sportů, jako je jízdní kola, pěší turistika a rybaření. V hotelu je také wellness centrum, kde si můžete užít odpočinku v horkých pramenech a saunách.

Navštěva Islandu je jedinečný zážitek a pobyt v hotelu Gullfoss je bezpochyby nezapomenutelný. Jeho ideální poloha v blízkosti hlavních turistických atrakcí a krásné přírody, spolu s pohodlným ubytováním a nabídkou dalších aktivit, ho dělá jedním z nejoblíbenějších hotelů v této oblasti. Pokud plánujete návštěvu Islandu, rozhodně zvažte pobyt v hotelu Gullfoss!


Počasí Island Gullfoss


Island Gullfoss se nachází ve vzdáleném a nádherném regionu jižního pobřeží Islandu, který se pyšní jednou z nejvýraznějších a nejnavštěvovanějších vodopádových atrakcí na světě. Kromě své překrásné scenérie je Gullfoss také fascinujícím příkladem významu počasí na tuto ohromující přírodní zázrak.

Gullfoss se nachází na řece Hvítá (Bílá řeka) a je součástí způsobeného ledovcovým erozí. Jeho vody, které padají ve dvou stupních do 32 metrů hlubokého údolí, vytvářejí jedinečně krásný pohled. V zimě se vodopád často zmraží a vytváří ledovou show, zatímco v létě vám nabídne neuvěřitelné množství vodní páry.

Počasí hraje klíčovou roli při vytváření krásy Gullfoss. Právě vliv počasí na výskyt dešťových srážek a tok řeky může dramaticky ovlivnit intenzitu vodopádu. Když dojde k přívalovým dešťovým srážkám nebo se rozpustí sníh a led, voda z Hvíté řeky získává obrovskou sílu a vodopádu dodává neuvěřitelnou masivnost. V takových situacích je pro návštěvníky Gullfoss skutečně úchvatné pozorovat vodopád v plné síle.

Na druhou stranu, když jsou srážky omezené nebo řeka Hvítá má nízký vodní stav, může být Gullfoss klidnější a méně impozantní. V tomto případě můžete vidět jen spodní část vodopádu, kde se voda vlévá do hlubokého kaňonu. Přesto i v těchto okamžicích je Gullfoss krásný a důstojný obdivu.

Island je známý svým nepředvídatelným a proměnlivým počasím. Přestože je návštěva Gullfoss možná po celý rok, je důležité zohlednit povětrnostní podmínky před plánováním návštěvy. I když nikdo nemůže přesně předpovědět počasí, je doporučováno sledovat předpověď počasí a informace o aktuálních podmínkách, abyste se mohli vydat na cestu v daném období.

Když budete mít možnost navštívit Island Gullfoss, připravte se na úžasnou přírodní scenérii, která vás doslova vdechne. Nezáleží na tom, jestli se setkáte s impozantním vodopádem vyvolaným silou povodně nebo klidnějším Gullfossem, bude to zážitek, který na vás udělá nezapomenutelný dojem.


Dovolená Island Gullfoss


Pokud hledáte nevšední a krásnou destinaci pro vaši dovolenou, Island je bezesporu místem, které by vás mohlo zaujmout. A mezi nejznámějšími turistickými atrakcemi tohoto nádherného ostrova nesmíme zapomenout na Gullfoss.

Islandské jméno Gullfoss lze přeložit jako "Zlatý vodopád" a tento název opravdu vystihuje jeho překrásnou podobu a kouzlo, kterým láká návštěvníky z celého světa. Gullfoss se nachází na řece Hvítá v jihozápadní části Islandu, blízko popularního turistického místa Geysir, který je známý svými geotermálními prameny.

Vodopád je tvořen dvěma stupni, které společně vytvářejí impozantní a majestátní pohled. První stupeň je velice široký a je zde vidět, jak se voda řítí dolů. Druhý stupeň je pak ještě úchvatnější, protože se voda s neuvěřitelnou silou zřítí do 32 metrů hlubokého údolí. Během slunečního svitu se nad vodopádem tvoří oblaka jemného vodního spreje, který vypadá skutečně jako zlatý déšť – odtud také název "Zlatý vodopád".

Kromě krásného vzhledu je Gullfoss i místem s bohatou historií. Je spojen s příběhem místní legendy o Sigridu, která bojovala za to, aby se vodopád uchovával pro budoucí generace. Díky jejímu úsilí a statečnosti byly plány na výstavbu elektrárny na řece Hvítá zastaveny a Gullfoss byl zachráněn.

Turisté si mohou prohlédnout Gullfoss ze dvou různých úhlů. Jedna možnost je sledovat ho z vyhlídky, která se nachází nahoře nad vodopádem, a která poskytuje nádherný výhled na celý vodopád. Druhá možnost je projet se po chodníku, který je postaven nedaleko stupňů vodopádu a který návštěvníkům umožňuje ocitnout se nad samotnou řekou bedně.

Kromě samotného Gullfoss je zde ještě spousta dalších věcí, které můžete na Islandu objevit. Můžete se projet po zdejších jinovatkách, zastavit se u termálních lázní v blízkém městečku Laugarvatn nebo dokonce prozkoumat ledovec Langjökull, který se nachází nedaleko odtud.

V létě se Gullfoss stává skutečnou turistickou atrakcí, ale i v zimě je zde návštěva velice populární. V zimních měsících se Gullfoss zamrzá a nabízí tak unikátní zážitek z oparu, který stoupá do výšky a ztuhne na okolních stromech a skalách.

Pokud plánujete svou dovolenou na Islandu, nezapomeňte zařadit návštěvu Gullfoss na svůj seznam. Tento nádherný vodopád vám poskytne jedinečný zážitek a připomene vám, jak krásná a úchvatná příroda může být.


Letenka Island Gullfoss


Letenka Island Gullfoss: Cesta do kouzelného divadla přírody

Island, ostrov ohromné přírodní krásy a jedinečných divů, je bezpochyby jedním z nejatraktivnějších turistických cílů na světě. A mezi množstvím malebných a fascinujících míst, která lze na Islandu navštívit, se jedno z nich vyznačuje výjimečnou krásou a historickým významem - vodopád Gullfoss.

Gullfoss, což doslova znamená "zlatořitný vodopád", je bezesporu jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vodopádů na Islandu. Nachází se na řece Hvítá na jihozápadě ostrova, nedaleko cesty Golden Circle. Tato trasa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na Islandu a vedle Gullfossu zahrnuje také další důležité atrakce, jako jsou sopky Hekla a Eyjafjallajökull, pramen horké vody Geysir a národní park Thingvellir.

Samotný vodopád Gullfoss je ohromující. Jeho voda padá do údolí hlubokého až 70 metrů v několika stupních. Za slunečního počasí se na vodní hladině tvoří duhové oblouky, které dodávají vodopádu ještě větší kouzlo. Jeden z nejzajímavějších pohledů na Gullfoss se nabízí z vyhlídkového místa na horním okraji údolí, kde je možné vidět vodu jakoby mizící do hlubin země. Návštěvníci se zde mohou také blíže ocitnout u úžasné síly a hukotu vody, která je přenášena velkým množstvím páry a mlhy vyvolaných narazem vody o skály.

Historie vodopádu Gullfoss je stejně zajímavá jako jeho okouzlující vzhled. V roce 1907 ho totiž hrabě Ferdinand von Zeppelin, vnuk slavného průkopníka letectví "Zeppelina," plánoval zakoupit, aby zde vybudoval vodní elektrárnu. Jeho plány se však setkaly s odporcem mladé dívky jménem Sigríður Tómasdóttir, která na obranu vodopádu dokonce pokazila transakci. Tento hrdinský čin Sigríður přispěl k ochraně vodopádu Gullfoss a dnes je národním parkem, který je přístupný veřejnosti.

Procestování do Islandu za návštěvou vodopádu Gullfoss je snadné díky mnoha leteckým společnostem, které nabízejí letenky na toto nádherné místo. Let z různých evropských měst do hlavního města Reykjavíku trvá obvykle jen několik hodin. Z Reykjavíku se pak můžete snadno přesunout na Golden Circle a zažít tuto úžasnou přírodní krásu na vlastní oči.

Letenka na Island Gullfoss nabízí nejen úžasnou cestu do kouzelného divadla přírody, ale také příležitost objevit bohatou historii a kulturu tohoto ohromujícího ostrova. Jestliže hledáte dobrodružství a zároveň klid a krásu, Gullfoss je pro vás ideální cíl. Tak proč váhat? Pořiďte si letenku a připravte se na neuvěřitelné a nezapomenutelné dobrodružství na Islandu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách