Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Indonésie Pura Ulun Danu Bratan

Dovolená Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Indonésie je krajem s nádherami přírody a kulturními poklady. Neváhejte proto svou dovolenou strávit právě v tomto exotickém ráji. A zvlášť byste si neměli ujít příležitost navštívit město Bedugul a jeho největší turistickou atrakci – chrám Pura Ulun Danu Bratan.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan se nachází na břehu jezera Bratan, na úpatí sopky Gunung Catur v centrální části ostrova Bali. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst nejen Bali, ale i celé Indonésie. Vede sem z Bedugulu silnice a příjezdová cesta vás překvapí malebným výhledem na nádherný zasněžený vrchol sopky.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan byl postaven v 17. století jako chrám hinduistický bohyně vod a je obklopen krásnou zahradou s množstvím květinových dekorací. Tento chrám patří mezi nejstarší i nejkrásnější svatyně ostrova Bali. Je to výborné místo k relaxaci a k obdivování krásy přírody, ale i k hledání duchovního klidu.

Již na první pohled vás nejvíce zaujme architektura chrámu, která připomíná vodní nymfy. Zvláště při západu slunce se odráží v jezeře a vytváří pastelové barvy neuvěřitelné krásy. Atmosféra zdejšího klidu a přívětivosti, kterou cítím od místních lidí, vás vtáhne ještě více do svého světa a nebudete chtít odejít.

Pokud se vám povede být v Bedugulu v balijském roce Nč 2109 (náš prosinec 203,Bali má v kalendáři jiný způsob označování let), budete mít šanci zažít neuvěřitelnou slavnost „Omed-Omedan“ (boxování zamilovaných). Každý rok, týden po novoluní v balijském kalendáři, místní obyvatelé Bedugulu organizují slavnost, při níž stojí proti sobě z dua nDase a tehdy oheň krovů. čím lépe trefíte svého protivníka, tím šťastnější bude vaše budoucnost.

Pokud se chystáte na Bali, nenechte si tuto nádhernou atrakci uniknout a navštivte chrám Pura Ulun Danu Bratan. Zaručeně si zde odpočinete, užijete si krásnou přírodu a navíc si odnesete množství krásných fotografií a zajímavých zážitků.


Ubytování Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan, nebo také Pura Bratan, je hinduistický chrám, který se nachází na břehu jezera Danu Bratan v Indonésii. Je to jeden z nejkrásnějších a nejpopulárnějších chrámů v Indonésii, který je často navštěvován turisty z celého světa.

Pura Bratan se nachází v blízkosti města Bedugul, ve střední části ostrova Bali. Je situován na kopci nad jezerem Danu Bratan, které se nachází v nadmořské výšce přes 1 200 metrů nad mořem. Je to velmi zvláštní místo, kde se setkávají krásná příroda a náboženství.

Pura Bratan je nejvíce známý pro své ikonické obrázky chrámu, které jsou vystavovány v mnoha turistických průvodcích. Chrám se skládá ze tří hlavních staveb a několika menších staveb, které jsou rozprostřeny v celé lokalitě. Hlavními stavebními prvky jsou věž a pagoda, které jsou postaveny v tradičním balinském stylu.

Celý chrám je velmi krásně zdoben a ještě více zvýrazňuje atmosféru místa. V chrámu můžete obdivovat krásné sochy bohů, barevné malby a voulené symboly, které všechny odrážejí tradice a kulturu Bali.

Návštěva Pura Bratan je k nezaplacení pro každého, kdo má rád přírodu a kulturou Bali. Nejen, že si můžete prohlédnout samotný chrám, ale také okolní krajinu a přírodu, která je hlavně v období dešťů skutečně nádherná.

Pokud plánujete návštěvu chrámu Pura Ulun Danu Bratan, měli byste si zajistit ubytování v blízkosti jezera Danu Bratan. Existuje mnoho hotelů a resortů, které nabízejí ubytování v této oblasti, ať už od běžných hotelů až po luxusní resorty.

Na Bali se dá najít ubytování pro každou kategorii cestovatelů. Nabídku najdete na všech běžných cestovních portálech jako Booking, Airbnb a dalších. Doporučím však při hledání ubytování v této oblasti nechat se inspirovat lokalitou a její krásou a ne pouze cenou.

Celkově lze říci, že Pura Ulun Danu Bratan je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších chrámů v Indonésii. Je to skvělé místo, kde se můžete setkat s kulturou Bali a zároveň si užít nezapomenutelnou přírodu a atmosféru místa. Pokud se chystáte na Bali, Pura Bratan je jedním z míst, ke kterému byste určitě měli zavítat.


Letenka Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan je jedním z nejkrásnějších chrámů v Indonésii a tím nejnavštěvovanějším chrámem na ostrově Bali. Pro turisty z celého světa se stal neodmyslitelnou zastávkou na jejich cestě do Indonésie. Ať už jste nábožensky založení nebo pouhý turista, tento chrám určitě stojí za návštěvu.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan se nachází na břehu jezera Bratan, ve výšce 1200 metrů nad mořem, v oblasti Bedugul na Bali. Jeho zvláštností je, že je postaven na ostrůvku a vypadá jako by plaval na hladině jezera. Návštěvníci se sem mohou dostat lodí nebo po mostě přes jezero.

Chrám byl postaven v 17. století a je zasvěcen bohyni řek a jezer, Dewi Danu. V té době byl postaven jako ochrana proti sopečné činnosti v oblasti. Chrám je nejen důležitým kulturním dědictvím, ale také důležitým zdrojem vody pro zemědělství a zavlažování a proto byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pura Ulun Danu Bratan je rozdělen do několika oddělených částí, včetně obřadní haly, modlitebny a dalších částí sloužících k různým ceremoniím a rituálům. Navštívte chrám i na velký den pro hinduistickou kulturu, den vodního chrámu, který se slaví každoročně v říjnu a přináší obilí, zdraví a bohatství.

Pokud plánujete cestu do Indonésie, nezapomeňte na Bali a návštěvu chrámu Pura Ulun Danu Bratan. Z Prahy je možné koupit letenku na Bali již od 15 000 Kč, podívejte se na srovnávače letenek jako jsou například Skyscanner nebo Kiwi.com. Bali a chrám Pura Ulun Danu Bratan jsou skvělým důvodem k prožití nezapomenutelné dovolené a poznání nádherné indonéské kultury.


Počasí Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan, která se nachází na ostrově Bali v Indonésii, je jedním z nejznámějších chrámů v zemi a je vnímána jako symbol bohaté kultury a historie tohoto regionu. Navíc je tato svatyně obklopena nádherným přírodním prostředím, které zahrnuje jezero Bratan a okolní hory, což přidává jejímu okolí teplou a příjemnou atmosféru.

Když přijedete do Pura Ulun Danu Bratan, okamžitě si všimnete, jak podnebí v této oblasti ovlivňuje jeho atmosféru. Indonésie jako celek má tropické monzunové podnebí, což znamená, že zde existují dvě hlavní sezóny - suché a deštivé období.

V sušších měsících, které trvají od května do září, je v okolí chrámu tepleji a slunečno. Průměrné teploty se pohybují kolem 28 °C a vzduch je suchý. To je ideální čas pro návštěvu chrámu a rozhlédnout se kolem jeho nádherně zdobených budov a meditačních zahrad. Krásné květiny a rozkvetlé zahrady díky tomu vypadají svěže a pestrolisté.

Na druhou stranu v deštivých měsících, od října do dubna, se počasí v Pura Ulun Danu Bratan mění. Obvykle bývá vlhko a deštivo, s pravidelnými dešťovými přeháňkami. Průměrné teploty v této době dosahují přibližně 25 °C. I přesto, že se jedná o deštivé období, může být tato doba příznivá pro návštěvu chrámu. Déšť dodává okolnímu prostředí zelenější odstíny a jezero Bratan se naplňuje, což vytváří malebnou atmosféru pro fotografování.

Nezapomeňte se na svou návštěvu chrámu vhodně oblečt a vzít si s sebou deštník nebo pláštěnku, zejména pokud přijedete v deštivějším období. Příroda je tu v přední linii a počasí se může rychle změnit, takže je vhodné být připraven na různé podmínky.

Pura Ulun Danu Bratan je místem, kde se setkává indonéská kultura s jeho přírodním prostředím. Bez ohledu na roční období je tato svatyně vždy obklopena nádhernou a zelenou krajinou, která dodává tomuto místu jedinečnou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Ulun Danu Bratan


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Indonésie a Pura Ulun Danu Bratan:

1. Co je Pura Ulun Danu Bratan?
Pura Ulun Danu Bratan je hinduistický chrám nacházející se na ostrově Bali v Indonésii. Je to jeden z nejznámějších a nejkrásnějších chrámů na Bali.

2. Jak se tam dostanu?
Pura Ulun Danu Bratan se nachází v oblasti Bedugul, asi 50 km severně od hlavního města Denpasar. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je nájem auta, motorky nebo taxi. Můžete také využít organizovanou exkurzi.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Ulun Danu Bratan?
Chrám je otevřen pro veřejnost od 8:00 do 18:00 hodin.

4. Potřebuji vstupenku na vstup do Pura Ulun Danu Bratan?
Ano, je vyžadována vstupenka. Cena se může lišit pro různé skupiny návštěvníků, například pro dospělé, děti, studenty nebo seniory.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pura Ulun Danu Bratan?
Nejlepší doba pro návštěvu je během suchého období mezi dubnem a říjnem. Během této doby je menší pravděpodobnost deště a je více slunečných dnů.

6. Co bych měl mít na paměti při návštěvě Pura Ulun Danu Bratan?
Při návštěvě chrámu je vhodné se obléknout slušně a chovat se s respektem k místním zvyklostem a náboženským tradicím. Také si nezapomeňte vzít s sebou dostatečné množství vody a opalovacího krému, protože počasí může být teplé a slunečné.

7. Co mohu dělat mám-li jiné dotazy nebo potřebuji další informace o Pura Ulun Danu Bratan?
Pokud máte další dotazy nebo potřebujete další informace, doporučuje se kontaktovat místní turistické informační centrum nebo hledat online zdroje s informacemi o Pura Ulun Danu Bratan.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách