Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Írán Isfahan Province

Počasí Írán Isfahan Province


Írán se vyznačuje velkou různorodostí svého klimatu, který se liší od regionu k regionu. Jednou z těchto míst, která mají zajímavé počasí, je provincie Isfahan.

Provincie Isfahan se nachází ve střední části Íránu a patří mezi nejvýznamnější turistické atrakce země. Je známá svými historickými památkami, jako je například slavný náměstí Naqsh-e Jahan, které je součástí světového dědictví UNESCO.

Co se týče počasí, provincie Isfahan má chladné zimy a horká léta. Zimy zde bývají velmi chladné, s průměrnými teplotami kolem 2°C. Teploty mohou v některých případech klesnout až k -10°C, což znamená, že obyvatelé i turisté musejí být připraveni na chladné počasí.

Naopak léta v Isfahanu bývají horká, s průměrnou teplotou přesahující 30°C. V nejteplejších obdobích může teplota dosáhnout až 40°C. V těchto měsících je tedy důležité být vybaven dostatečným množstvím pitné vody a chránit se před sluncem.

Nejvhodnější období k návštěvě provincie Isfahan je jaro a podzim, kdy je počasí příjemnější. Teploty v těchto sezónách jsou mírné, okolo 20-25°C, a navíc se zde konají různé festivally a oslavy.

Isfahan je také známý svou malou srážkovou činností. Průměrné roční srážky v této provincii se pohybují kolem 120 mm, což znamená, že jde o suché místo. Pokud plánujete návštěvu v zimě, můžete se setkat s mírným sněžením, které přinese trochu odlehčení od suchého počasí.

Celkově řečeno, počasí v provincii Isfahan má své výzvy, ale i své kouzlo. Být připraven na chladné zimy a horká léta je důležité pro pohodlný pobyt v této oblasti. Ať už se nacházíte na slavném náměstí Naqsh-e Jahan nebo odkládáte prohlídku na jar či podzim, Isfahan vás určitě ohromí svou krásou a bohatou historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Isfahan Province


1. Jaký je hlavní město Isfahan Province?
Odpověď: Hlavní město Isfahan Province je Isfahan.

2. Jaké památky se nacházejí v Isfahan Province?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Isfahan Province patří Mešita Šejch Lotfolláh, Mešita Imám, Perský historický most Khaju a Náměstí imáma Chomejního.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Isfahan Province?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Isfahan Province je na jaře (březen až květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a příjemné.

4. Jak se dostat do Isfahan Province?
Odpověď: Isfahan Province má mezinárodní letiště, kde lze přistát přímo z některých zahraničních destinací. Lze také cestovat do Isfahan Province autobusem nebo vlakem z jiných iránských měst.

5. Jaký je vztah mezi Isfahanem a Peršskou říší?
Odpověď: Isfahan je historické město, které bylo během Peršské říše jedním z hlavních center. Bylo zde postaveno mnoho významných budov, které jsou dodnes skvělými příklady uměleckého dědictví této říše.

6. Co je typickým jídlem v Isfahan Province?
Odpověď: Typická jídla v Isfahan Province zahrnují jídla jako chelow kabab (grilované maso s rýží), beryán (rybí pokrmy), zéške badoh (restovaná játra s cibulí) a džigar (játra podávaná na rýži).

7. Jaká jsou charakteristická řemesla Isfahan Province?
Odpověď: Isfahan Province je známá svým ručním uměním a řemesly, jako je výroba perleti, výroba koberců, mincemezinářství, vyřezávání dřeva a malování vajec.

8. Co je nejznámější bazarem v Isfahan Province?
Odpověď: Nejznámějším bazarem v Isfahan Province je Bazar-e čehel sotún (Bazar čtyřiceti sloupů), který je považován za jedno z největších tržišť na světě.

9. Jaké jsou sportovní aktivity v Isfahan Province?
Odpověď: Mezi nejběžnější sportovní aktivity v Isfahan Province patří fotbal, volejbal, basketbal, lyžování a golf.

10. Jaké kulturní události se konají v Isfahan Province?
Odpověď: Isfahan Province hostí různé kulturní události, jako jsou festivly koberců, Festival zahrady a květin, Islámský festival světla a Mezinárodní knižní veletrh Isfahan.


Ubytování Írán Isfahan Province


Isfahan Province is one of the most popular tourist destinations in Iran and is known for its rich history and culture. The province is home to many historic sites, and cities such as Isfahan, Na’in, Kashan, and Yazd. If you're planning a trip to Isfahan Province, finding the right accommodation can make all the difference. Here’s a guide to some of the best places to stay in Isfahan Province.

1. Isfahan hotels:

Isfahan is the capital of Isfahan Province and is a popular destination for tourists. There are many hotels in Isfahan, each offering a unique experience. If you're looking for a luxurious stay, you can opt for the Piroozi Hotel or the Abbasi Hotel. The Abbasi Hotel is a 300-year-old caravanserai that has been transformed into a luxurious hotel with beautiful gardens. If you want to stay in a boutique hotel, the Safir Hotel or the Kowsar Hotel are good options.

2. Traditional Iranian houses:

If you want to experience the traditional Iranian lifestyle, then staying in a traditional Iranian house is a must. These houses are called a "qalyan bāgh" and offer a unique experience for tourists. In Na’in city, there are qalyan bāgh houses that have been converted to host tourists. The houses have beautiful gardens and courtyards and offer an authentic Iranian experience.

3. Kashan hotels:

Kashan is another city in Isfahan Province that is popular among tourists. It is known for its historic buildings and traditional Iranian houses. Kashan has a range of hotels, from budget to luxury. If you're looking for a luxurious stay in Kashan, the Saraye Ameriha Hotel or the Negarestan Hotel are good options. If you're looking for a budget stay, the Negin Hotel or the Ehsan Guesthouse are good options.

4. Yazd hotels:

Yazd is a desert city in Isfahan Province and is known for its beautiful architecture and traditional ways of life. In Yazd, there are many hotels, ranging from budget to luxury. If you're looking for a luxurious stay in Yazd, the Moshir Al-Mamalek Garden Hotel or the Dad Hotel are great options. If you're looking for a budget stay, the Laleh Guest House or the Silk Road Hotel are good options.

In conclusion, there are many accommodation options in Isfahan Province, ranging from hotels to traditional Iranian houses. When choosing your accommodation, make sure to take into account your budget, the location, and the type of experience you want to have. Whatever your preferences may be, Isfahan Province is sure to provide a memorable experience that is rich in history and culture.


Letenka Írán Isfahan Province


Írán je země s dlouhou historií, bohatou kulturou a fascinujícími památkami. Jedno z nejpopulárnějších míst v zemi je provincie Isfahan, která je považována za kulturní a historické centrum Íránu.

Pokud se chystáte na cestu do této krásné oblasti, můžete získat levné letenky do Isfahanu prostřednictvím mnoha provozovatelů leteckých společností. Některé z nejznámějších nízkonákladových společností jsou Iran Air, Mahan Air, Qatar Airways nebo Turkish Airlines.

Cesta trvá obvykle několik hodin a letiště v Isfahanu je blízko turistických atrakcí, což vám umožní snadný přístup k místům jako jsou Čehel Sotoun Palace, Si-o-se Pol Bridge nebo Mešita Šeikho Safi.

Isfahan je město s bohatou historií, kde se setkávají islámský a perský styl a kde můžete vidět ruiny starověkých budov spolu s moderními stavbami. Většina turistů se zastaví u mešity Imáma, jedné z nejkrásnějších skladeb islámské architektury. Mešitu si můžete prohlédnout zevnitř a podívat se na její krásné vnitřní dekorace.

Další zajímavostí je zahradní palác Hasht Behesht, který se nachází v parku Bagh-e-Fin. Tento palác byl postaven v 17. století a sloužil jako letní rezidence pro šáha.

Pokud máte rádi historii, pak byste neměli minout také muzeum Isfahanisches. To vám umožní poznat více o historii města a regionu.

Isfahan je také místem, kde můžete ochutnat místní kuchyni, která je plná exotických koření a přísad, které dodávají jídlu jedinečnou chuť.

Pro ty, kteří rádi nakupují, je v Isfahanu několik trhů, kde si můžete koupit místní výrobky jako například koberce, keramiku nebo kovové řemesla.

Isfahan má pro turisty mnoho kouzel a je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí ponořit do bohaté historie a kultury této země. A s dostupností levných letenek do Isfahanu se tato dovolená snadno stane skutečností.


Dovolená Írán Isfahan Province


Íránská Isfahan Province je jednou z nejkrásnějších a nejrušnějších turistických oblastí v zemi. Pro milovníky historie, kultury a architektury je to rozhodně ideální destinace. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a přírodě, je zde mnoho možností výletů a outdoorových aktivit. Isfahan Province, která se nachází v centrální části Íránu, nabízí návštěvníkům mnoho památek a atrakcí.

Isfahan City, také známé jako 'polovina světa', je největším a nejkrásnějším městem této provincie. Islamští vládci zde budovali monumentální paláce, mešity a mosty, které jsou překrásné a zároveň fascinující. Město je také známé pro své tradiční bazary, kde se nabízejí různé suvenýry a ručně vyráběné výrobky z po celé země.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Isfahanu je Naqsh-e Jahan Square. Toto velkolepé náměstí je největší svého druhu v Íránu a je obklopeno impozantními budovami. Mezi nimi najdeme Ali Qapu Palace, kde se nachází krásné fresky a pozorovatelná kruhová místnost. Dalším skvostem na náměstí jsou dvě mešity Safavid a Sheykh Lotfollah, které pocházejí z 17. století.

Další turistickou atrakcí je Chehel Sotoun Palace. Budova s průčelím ze sloupů a ozdobnými freskami je překrásná a fantastická. Uvnitř paláce najdeme impozantní síň s portréty Safavid králů a výzkumný sál se zdobenými dveřmi a okny. Chehel Sotoun Palace má také prostornou zahradu s jezírkem a fontánou.

Mezi další památky, které nejvíce stojí za návštěvu v této provincii, patří zahrady (nejvýznamnější je zahrada Bagh-e Fin, která se nachází 10 km jižně od Isfahanu), mosty (nejvýznamnější je Siosepol Bridge – tedy ulička s tisíci zrcadlení) a také různá sázení, jako je například šaffron, pistácie a melouny.

Pro milovníky přírody jsou zde možnosti pro výlety do hor, kde je možno vidět divoká zvířata jako jsou medvědi, kozorožci a prasata. V okolí je také několik historických starobylých vesnic, kde lze poznat skutečný tradiční život a kuchyni.

Je zřetelné, že Isfahan Province nabízí mnoho turistických atrakcí. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí cestovat do exotických zemí a prozkoumat rozmanitost kultury a historie. Přijďte a objevte krásu této úchvatné oblasti!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách