Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Marsa Alam Port Ghalib

Dovolená Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východě země a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Egyptě. Jeho malebná lokalita u Rudého moře nabízí perfektní podmínky pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Marsa Alam je známá svými nádhernými plážemi s teplým pískem a křišťálově čistou vodou. Většina hotelů v oblasti má své vlastní soukromé pláže, které jsou dobře udržované a vybavené lehátky a slunečníky. Turisté zde mají možnost relaxovat na pláži, opalovat se a vychutnávat si klidné prostředí.

Hlavní atrakcí Marsa Alam je ale mořský svět, který je bohatý na korálové útesy a pestrobarevné rybky. Potápěči a šnorchlaři sem přijíždějí z celého světa, aby objevili krásu podmořského světa v oblasti. Port Ghalib, který se nachází nedaleko Marsa Alam, je jednou z nejznámějších lokalit pro potápění v Egyptě. Zde se nachází mnoho potápěčských center a agentur, které nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Pokud se chcete potápění nebo šnorchlování naučit, nebo se zdokonalit, je Marsa Alam správným místem. Instruktoři vám ukážou nejkrásnější místa pod vodou a pomohou vám s technikou, abyste si mohli užít bezpečné a pohodlné zážitky z potápění. Je zde také možnost si zapůjčit potápěčskou výbavu, pokud ji nemáte vlastní.

Další zajímavostí v oblasti Marsa Alam je národní park Wadi el-Gamal, který přitahuje milovníky přírody. Park se rozkládá na rozloze více než 1 200 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Zde můžete vidět například divoké opice, písečné lišky a mnoho dalších druhů. Pro ty, kteří mají rádi treking a pěší túry, je tato oblast skvělou volbou.

Marsa Alam je také ideálním místem pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity jako windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na vodním skútru. Místní pláže nabízejí dostatek příležitostí pro tyto aktivity a většina hotelů má vlastní vodní sportovní centra, která nabízejí pronájem vybavení a lekce pro začátečníky.

Navštívit Marsu Alam a Port Ghalib je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidný a příjemný pobyt. Krásné pláže, podmořský svět a přírodní parky nabízejí mnoho možností pro zábavu a dobrodružství. Příjemné podnebí a přátelské prostředí dělají z této destinace ideální místo pro dovolenou.


Letenka Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Pokud zvažujete dovolenou v Egyptě, určitě byste měli zvážit možnost návštěvy Marsa Alamu a Port Ghalibu. Tato oblast leží na jihovýchodním pobřeží Egypta a je známá svými prehistorickými městy a nádhernými korálovými útesy.

Nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je letadlem. Letenky na Egypt, Marsa Alam Port Ghalib jsou k dispozici v různých cenových kategoriích dle Vašich požadavků a preferencí. Letiště Marsa Alam se nachází asi 60 km od Port Ghalibu a je snadno dostupný od většiny evropských měst.

Jakmile se dostanete do Marsa Alamu a Port Ghalibu, máte před sebou rozmanitost zážitků a aktivit. Marsa Alam je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zjistit, co Egypt nabízí. Můžete se projet na velbloudech přes poušť, procházet se po rušné tržiště v Marsa Alam City nebo návštěvu národního parku Wadi el Gemal. V Port Ghalibu najdete mnoho luxusních hotelů, restaurací a lákavých obchodů, kde si můžete užít nakupování.

Pro ty, kteří si chtějí užít čas na pláži nebo pod vodou, nabízí Marsa Alam a Port Ghalib některé z nejlepších pláží a podmořských oblastí v Egyptě. Oblast je známa svými úžasnými korálovými útesy a bohatstvím mořského života. Můžete si vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a opravdu se nechat pohltit krásami podmořského světa.

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy, Marsa Alam a Port Ghalib nabízejí mnoho nočních klubů a barů, kde se můžete bavit se svými přáteli a poznávat místní kulturu.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že území Marsa Alamu a Port Ghalibu má značně stabilní politickou situaci a je oblastí, kterou je možné bez problémů prozkoumat.

Pokud hledáte ideální místo pro vaši další dovolenou, Marsa Alam a Port Ghalib jsou určitě skvělou volbou. Letenky Egypt Marsa Alam Port Ghalib jsou dostupné za přijatelné ceny a nabízejí překrásné zážitky pro ty, kteří je hledají.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Port Ghalib


1. Jak se dostat z letiště Marsa Alam do Port Ghalib?
Odpověď: Po příletu na letiště Marsa Alam můžete využít taxi službu nebo si pronajmout vlastní auto. Cesta do Port Ghalib trvá přibližně 10-15 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu najdete několik krásných pláží, jako například Turtle Bay nebo Marina Beach. Každá z nich nabízí písečný pobřeží a možnost vodních sportů.

3. Kde se dá v Port Ghalibu ochutnat tradiční egyptská kuchyně?
Odpověď: V Port Ghalibu najdete několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční egyptská jídla. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako jsou například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat), falafel nebo kebab.

4. Co dělat v Port Ghalibu večer?
Odpověď: Večer v Port Ghalibu si můžete užít večeři v jedné z restaurací, procházku po marině nebo si zasportovat na některém z místních venkovních sportovišť. Můžete také navštívit některý z barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a taneční show.

5. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v okolí Port Ghalibu?
Odpověď: V okolí Port Ghalibu se nachází několik zajímavých turistických atrakcí. Patří sem například chrám Sobek a Horus v městě Kom Ombo, chrám v Edfu, nebo národní park Wadi Gimal, kde si můžete vychutnat krásnou přírodu a případně se věnovat potápění či šnorchlování.

6. Kde se dá nakoupit v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu najdete několik obchodů a butiků, ve kterých můžete nakoupit oblečení, suvenýry, šperky nebo potřeby pro vodní sporty. Místní tržiště nabízejí také tradiční egyptské výrobky a potraviny.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu najdete širokou škálu hotelů, které odpovídají různým cenovým kategoriím. Mezi luxusnější hotely patří například The Palace Port Ghalib, Crowne Plaza Resort nebo Steigenberger Coraya Beach. Pro levnější ubytování se můžete podívat na nabídku menších penzionů a apartmánů v okolí.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Egypta, konkrétně destinace Marsa Alam Port Ghalib. Může se však lišit podle individuálních preferencí a zájmů turistů.


Ubytování Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské město Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí překrásné pláže s křišťálově čistou vodou a korálové útesy, což jej dělá oblíbeným turistickým cílem.

Mezi nejoblíbenější ubytování patří letoviska v Port Ghalib. Toto letovisko leží na jihozápadě Marsa Alamu a nabízí luxusní apartmány a hotely, které jsou inspirací mnoha architektonickými stylemi. Tyto styly jsou snoubeny s moderními prvky, takže Port Ghalib nabízí komfortní a moderní ubytování.

K dispozici jsou různé druhy ubytování včetně prostorných apartmánů, rodinných pokojů a elegantních hotelových apartmánů pro ty, kteří hledají extra luxus a soukromí. Někteří mají výhled na přístav a na jihovýchod na Rudé moře.

V Port Ghalib najdete také několik restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídla a nápojů. Restaurace jsou otevřeny po celý den a nabízejí skvělé pokrmy inspirované místními specialitami a světovou kuchyní.

Pro ty, kteří potřebují zábavu, jsou v Port Ghalib k dispozici různé rozmanité aktivity včetně zážitkových sportů, jízdy na koni, šnorchlování a potápění do Rudého moře. Existuje také mnoho kulturních aktivit, jako jsou exkurze do místních oblastí a památek.

Pokud se rozhodnete navštívit Marsa Alam a chtěli byste se ubytovat v Port Ghalib, můžete si být jistí, že Vás zde nečekají jen hezké a komfortní ubytování, ale také zážitek z místní kultury a nádherného Rudého moře.


Počasí Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egypt je známým turistickým cílem, který láká návštěvníky ze všech koutů světa svým slunečným počasím a krásnými plážemi. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Marsa Alam a především tamní přístavní město Port Ghalib.

Port Ghalib se nachází na pobřeží Rudého moře v jižní části Egypta. Je to moderní a luxusní letovisko, které je oblíbené mezi turisty, kteří hledají klid a relaxaci. A právě počasí zde významně přispívá k příjemnému pobytu.

Celoročně vládne v Marsa Alam příjemné a horké počasí. Průměrná teplota se pohybuje od 20°C v zimě až po 40°C v letních měsících. Díky tomu je možné téměř po celý rok užívat si koupání v Rudém moři a opalování na plážích s bílým pískem.

Začátek roku, především leden a únor, je nejchladnější období v Marsa Alam, ale teploty se stále pohybují okolo 20-25°C. Většina dní je slunečná a vhodná pro různé aktivity, jako je šnorchlování nebo jízda na člunu, které jsou v této oblasti velmi populární.

Březen a duben přinášejí první známky teplého egyptského léta. Teploty stoupají na 25-30°C a voda je stále dostatečně teplá na koupání. Během těchto měsíců se turisté mohou těšit na slunečné dny bez deště a narůstající turistickou sezónou.

Léto je na Marsa Alam velmi horké. Teploty stoupají až na 40°C a sluneční paprsky jsou velmi intenzivní. Doporučuje se pobyt v chladu během nejteplejších hodin a hodně pití, abyste předešli dehydrataci. Nicméně, i přes vysoké teploty, turisté stále rádi vyhledávají Port Ghalib jako své letní letovisko.

Podzim je v Marsa Alam příjemný, teploty se mírně snižují na průměrných 30°C a objevuje se příjemný vánek, který dělá z pobytu na pláži ještě příjemnější zážitek.

Celkově vzato, počasí v Marsa Alam a přístavním městě Port Ghalib je ideální pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Bez ohledu na roční období je zde možné užívat si příjemné teploty a sluneční paprsky, které napomáhají k relaxaci a odpočinku na pláži. Rudé moře také nabízí bohatý podvodní svět a je to ideální místo pro milovníky potápění a šnorchlování. Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Marsa Alam a Port Ghalib na svůj seznam.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách