Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy - Raj pro milovníky pláží a přírody

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která spojuje bílé písečné pláže, azurově modrou vodu a neobyčejnou přírodu, pak jsou Indonéské Gili ostrovy tou správnou volbou. Tato malá souostroví, z nichž nejznámější jsou Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a nabízejí dokonalou únik z každodenního stresu.

To nejlepší na cestování na Gili ostrovy je, že se sem nedostanete jinak než lodí. Neexistují tu žádné automobily nebo motorky, což zajišťuje čistý vzduch a klidnou atmosféru. Právě pro tyto vlastnosti jsou Gili ostrovy hojně vyhledávány cestovateli, kteří chtějí uniknout masovému turismu a objevovat krásu přírody na plné pecky.

Největším a nejznámějším z Gili ostrovů je Gili Trawangan. Tato malá destinace, známá také jako "The Party Island", přitahuje hlavně mladé lidi, kteří chtějí zažít noční život na pláži. Na Gili Trawangan se nachází mnoho barů, restaurací a klubů, kde se konají živé hudební vystoupení a plážové party. Největším lákadlem ostrova je jeho podvodní svět. Gili Trawangan je ideálním místem pro potápění a šnorchlování, kde můžete spatřit různé druhy mořských živočichů a korálových útesů.

Pokud hledáte klidnější zážitek, pak je Gili Air tou správnou volbou. Ostrov nabízí nejen krásné pláže, ale také autentickou indonéskou atmosféru a kulturu. Na Gili Air najdete mnoho rodinných domů a malých bungalovů, ve kterých se můžete ubytovat. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření k turistům, kteří sem zavítají. Jelikož se na ostrově nenachází tolik barů a klubů jako na Gili Trawangan, je zde atmosféra klidnější a relaxační.

Gili Meno je nejmenším ze tří ostrovů a je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplný únik. Na ostrově není tolik turistů, takže se můžete těšit na klidné pláže s azurově modrou vodou až pro sebe. Tento ostrov je také domovem mnoha druhů mořských živočichů a je známý pro své mořské želvy. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a objevovat úžasný podvodní svět přímo od pobřeží.

Abyste se dostali na Gili ostrovy z jakékoliv části světa, musíte se nejprve dostat do Indonésie. Hlavním mezinárodním letištěm je letiště Ngurah Rai na Bali. Poté se můžete přemístit do přístavu, odkud vyplouvají lodě na Gili ostrovy. Existují různé společnosti, které provozují trajekty nebo společnosti, které nabízejí i soukromé lodi pro cestování mezi ostrovy.

Gili ostrovy jsou opravdu rájem pro milovníky pláží, potápění a přírody. Pokud hledáte únik z každodenního života a chcete prozkoumat jedinečný podvodní svět Indonésie, pak určitě neváhejte a navštivte tyto nádherné ostrovy. Budete nadšení krásou přírody a vstřícností místních obyvatel.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a nespočtem nádherných ostrovů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Indonésii jsou Gili ostrovy. Sestávající ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno - tyto ostrovy lákají turisty svou nedotčenou krásou a klidnou atmosférou.

Gili ostrovy se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a jsou snadno dostupné lodí z Bali. Každý z těchto ostrovů má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí rozmanité zážitky.

Gili Trawangan je největším a nejživějším ostrovem ze všech tří. Je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a živým nočním životem. Zde najdete mnoho plážových barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a výborné jídlo. Milovníci potápění a šnorchlování budou nadšeni místními korálovými útesy a bohatstvím podmořského světa.

Na rozdíl od Gili Trawangan je Gili Air klidnější a relaxačnější. Ostrov nabízí klidné pláže a poklidnou atmosféru. Je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Můžete si zde užít krásné sluneční západy, masáže na pláži nebo si posedět v místních restauracích podávajících čerstvé mořské plody.

Gili Jméno, oproti ostatním dvěma ostrovům, je nejmenší a nejodlehlejší. Na tomto ostrově najdete prosté pláže obklopené vysokými palmami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s přírodou. Na Gili Jméno nenajdete žádné motorové vozidlo, doprava se zde odehrává buď na kole nebo pomocí koňmo. Můžete si zde také vyzkoušet surfování nebo prozkoumat místní rybářské vesnice.

Při návštěvě Gili ostrovů nezapomeňte využít možností výletů, jako je například potápění nebo šnorchlování při výletu na korálové útesy nebo plavba v tradiční indonéské lodě do okolních ostrovů.

Na Gili ostrovech najdete také různé ubytovací možnosti, od luxusních resortů až po jednoduché plážové bungalovy. Pro rezervaci ubytování doporučujeme plánovat dopředu, zejména pokud se chystáte navštívit Gili Trawangan během období hlavní turistické sezóny.

Závěrem, Gili ostrovy nabízejí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásnou přírodu, klid a romantiku. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, Gili ostrovy jsou skvělou volbou pro dovolenou v Indonésii.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v jihovýchodní Asii. Tato exotická série tří ostrovů ležících u pobřeží Lomboku nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré vody, bohatý podmořský život a klidnou atmosféru, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Gili ostrovů je samozřejmě ubytování. Naštěstí, tato destinace nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele, ať už hledá hostely, hotely, luxusní resorty nebo soukromé vily.

Pro ty, kteří se chtějí vypnout a relaxovat, nabízí Gili Trawangan několik luxusních rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní kvalitou služeb, nádhernou pláží a stylovým designem. Hosté mohou využívat moderních wellness center, bazénů, restaurací s výhledem na oceán a mnoha dalších příjemností.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, Gili Trawangan nabízí také velký výběr hostelského ubytování. Tyto hostely jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít společenskou atmosféru a seznamovat se s dalšími lidmi. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje, společné kuchyňky a turistické informace od místních guide.

Gili Air je středním ostrovem a také nabízí různé typy ubytování. Zde najdete vše od jednoduchých bungalovů až po luxusní vily. Vzhledem k menší velikosti ostrova má většina ubytovacích zařízení přímý přístup na pláž a hosté mohou vychutnávat úžasný výhled na západy slunce každý večer.

Gili Meno je nejmenší a nejklidnější z celého trojice Gili ostrovů. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové ubytování. Můžete si vybrat z krásných plážových bungalovů, romantických vil nebo malých rodinných resortů. Obyvatelé ostrova jsou známí svojí pohostinností a ochotou hostit turisty.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou nyní na Gili ostrovech také dostupné alternativy v podobě Airbnb. Mnoho místních obyvatel pronajímá své soukromé domy a apartmány turistům, což poskytuje autentičtější a přátelštější zážitek.

Celkově lze říci, že Gili ostrovy v Indonésii nabízí pestrou škálu ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete tu přesně to, co hledáte. Ať už se rozhodnete zůstat na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, zaručeně se vám zde bude líbit a budete se chtít vrátit k těmto krásným ostrovům znovu a znovu.


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy?
- Nejčastější způsob je trajektem z přístavu v přímořském městě Bangsal na Lomboku. Existují také rychlododávkové čluny z přístavu v Padangu Bai na Bali.

2. Jak dlouho trvá cesta trajektem na Gili ostrovy?
- Cesta trajektem z přístavu v Bangsalu na Lomboku obvykle trvá přibližně 30 až 40 minut.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Gili Trawangan?
- Mezi nejpopulárnější aktivity na Gili Trawangan patří potápění, šnorchlování, jízda na kole, relaxace na pláži a obdivování západu slunce.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů?
- Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je v období sucha, které trvá od května do září. Během tohoto období je moře klidnější a voda je průzračnější.

5. Jak je to s ubytováním na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytovacích možností, od levných hostels až po luxusní hotely a vilky. Doporučuje se rezervovat ubytování předem v sezóně.

6. Má Gili Trawangan noční život?
- Ano, Gili Trawangan je známý svým živým nočním životem. Má mnoho barů, klubů a plážových stran, které nabízí živou hudbu a taneční večírky.

7. Jaká je situace s pitnou vodou na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech není pitná voda z kohoutku. Doporučuje se pít balenou vodu a vyhnout se ledovým kostkám z neznámých zdrojů.

8. Existují na Gili ostrovech zdravotnická zařízení?
- Ano, na Gili ostrovech jsou zdravotnická zařízení, která poskytují základní lékařskou péči. Pro vážnější případy se doporučuje vyhledat lékařskou pomoc na Lomboku nebo v Bali.

9. Jaké měny se na Gili ostrovech používají?
- Na Gili ostrovech se používá indonéská rupie. Mnoho obchodů a restaurací také přijímá platbu v amerických dolarech nebo eurech.

10. Jaké jsou další blízké atrakce na Gili ostrovech?
- Blízké atrakce zahrnují podvodní sochy v Nusa Penida, pláže v Lomboku, a chráněný přírodní výtvor Mt. Rinjani na Lomboku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách