Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, přesněji řečeno indonéská část Bornea, která se nazývá Kalimantan, je jednou z největších ostrovních destinací na světě. Toto území je obrovské a nabízí návštěvníkům velké množství přírodních krás a neuvěřitelných zážitků. Pokud se chystáte na toto exotické místo, je důležité zvolit si kvalitní a pohodlné ubytování pro co nejpříjemnější pobyt.

Na Kalimantanu najdeme mnoho možností ubytování, od jednoduchých chatrčí a bungalovů po luxusní hotely. Záleží na vašich preferencích a rozpočtu, kterého se chcete držet. Většina turistů se ubytovává v hlavním městě Kalimantanu, kterým je Banjarmasin. Zde najdete mnoho hotelů a ubytovacích zařízení, které nabízejí širokou škálu možností.

Luxusní hotely v Banjarmasinu poskytují prvotřídní pohodlí a služby. Leccos se nabízí ve tříhvězdičkových hotelích, které mají pěkně zařízené pokoje, klimatizaci, vlastní koupelnu a další vybavení. Některé hotely mají vlastní restaurace a bazény, což je vítanou výhodou v tropickém podnebí Kalimantanu.

Pro ty, kteří hledají autentický zážitek, je tu možnost ubytování v tradičních chatrčích, které najdete v některých místech v Kalimantanu. Tyto chatrče jsou postavené z místních materiálů a nabízejí jedinečný kontakt s místní kulturou a tradicemi. I když mohou být jednoduché, přítomnost přírody kolem vás a prostor pro objevování západu slunce nad deštným pralesem jsou nezapomenutelné zážitky.

Další možností ubytování jsou bungalovy a horské chaty, které se nacházejí v blízkosti národních parků v Kalimantanu. To je skvělá volba pro ty, kteří milují přírodu a chtějí strávit čas v jejím objímání. Bungalovy často nabízejí úžasné výhledy na okolní krajinu a mají vybavenou kuchyň, abyste si mohli připravit vlastní jídlo.

Pokud se chcete vydat na dobrodružnou cestu do srdce deštného pralesa, je možné se ubytovat v místních kempovacích zónách. Tyto zóny jsou pohodlné a nabízejí veškeré základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy. Zde si můžete postavit stany, připravit si oheň a strávit večery posloucháním zvuků přírody pod hvězdnou oblohou.

Při výběru ubytování v Kalimantanu je důležité dát si na čas a prohlédnout si různé možnosti. Zvažte své potřeby, rozpočet a vzdálenost od hlavních atrakcí, které si chcete vychutnat. Nezapomeňte se také informovat o aktuálních podmínkách a návštěvních předpisech v daném regionu.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování v Kalimantanu, nezapomeňte si během svého pobytu vychutnat krásy této exotické destinace. Kalimantan je známý svou bohatou biodiverzitou, úchvatnou vegetací a unikátními druhy živočichů. Ať už se vydáte na trekking, říční plavbu nebo relaxaci na pláži, Kalimantan vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je země, kterou by si měl každý cestovatel minimálně jednou v životě vyzkoušet. Toto tropické rájové místo nabízí celou řadu přírodních krás, ale také kulturní a historické památky. Mezi nejvyhledávanější lokality našeho světadílu patří i Kalimantan, který se nachází na ostrově Borneo.

Letenka do Kalimantanu není vůbec drahá a naše letecké společnosti nabízejí denně několik spojů. Borneo nabízí mnoho překvapení pro turisty, které budou určitě stát za to.

Největší atrakcí pro turisty v Kalimantanu bude určitě návštěva národního parku Tanjung Puting. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale hlavně pro orangutany, kteří zde žijí volně. Pro turisty jsou přístupné i lodě, které plují po řece Sungai Sekonyer a umožňují vidět nádherné scenérie a život v pralese.

Další zajímavou lokalitou v Kalimantanu je přírodní park Derawan. Tento park se nachází v Tichomoří a kromě přírodní krás nabízí i možnosti šnorchlování a potápění, které je naprosto fantastické. Pod vodou můžete vidět korály a různé druhy ryb, ale hlavně manta rejnoky a žraloky.

Další zajímavou lokalitou v této oblasti jsou neuvěřitelné žluté květiny, které se zde rozkvetou v období sucha. Tyto květiny tvoří velké pole květin, které je k nerozeznání od rozbředlých mračen.

Dalšími zajímavostmi jsou také Ethnographic Museum a originální trh. Muzeum je fantastickou možností se dozvědět o kultuře a zvyklostí obyvatel hodně informací. Na trhu pak můžete ochutnat mnoho tradičních jídel-dortíků, salátů a dalších dobrot.

V Kalimantanu můžete strávit celý měsíc a nemusíte se nudit. Tato oblast je plná zelených pralesů, nádherných pláží a působivých hor. Pokud hledáte přírodní krásy a aktivní dovolenou, měl by Kalimantan tuto roli plnit.

Letenky na Borneo zajišťují následující společnosti: Garuda Indonesia, Air Asia, Lion Air. Cena za letenku se pohybuje od 10 000 do 15 000 Kč a závisí na termínu letu.


Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je známá svou scenérií plnou tropických rájů a exotických dovolených. A jedno z nejoblíbenějších míst k navštívení v této zemi je ostrov Borneo, který se nachází na indonéské části ostrova.

Borneo, známý také jako Kalimantan, je největším ostrovem v Asii a čtvrtým největším na světě. Je domovem obrovské rozmanitosti rostlin a zvířat, což ho činí neodolatelným pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jedno z hlavních lákadel Bornea je národní park Tanjung Puting. Tento park je známý především díky svým orangutanům, které je možné pozorovat v přírodním prostředí. Procházka v tropickém lese vás zavede do jejich domova a můžete vidět tyto ohrožené a kriticky ohrožené opice ve volné přírodě. Je to velmi unikátní zážitek, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.

Dalším významným místem k navštívení je pohoří Meratus. Toto pohoří je považováno za jedno z nejkrásnějších v Indonésii a nabízí spektakulární výhledy, rozmanitou flóru a faunu a také možnost trekkingu. Pokud jste dobrodružný typ a rádi se potápíte do přírody, výstup na vrchol Meratusu je pro vás jako stvořený.

Pro ty, kteří se chtějí dostat ještě hlouběji do přírody a zažít opravdové dobrodružství, je tu řeka Kapuas. Kapuas je nejdelší řeka v Indonésii a nabízí úžasnou přírodu a biodiverzitu. Můžete se vydat na vodácký výlet a projíždět úchvatnou krajinou, obdivovat divokou přírodou a také potkat místní obyvatele, kteří žijí na březích řeky.

Pro milovníky pláží a slunce je tu také Kuching, hlavní město Sarawaku na východním pobřeží. Toto malebné pobřežní město nabízí bílé písečné pláže, teplé tyrkysové moře a také bohatou kulturu a historii. Můžete si užívat slunečního koupání, surfování nebo relaxování u moře a zároveň se projít po malebných uličkách města a objevovat místní trhy a starobylé památky.

A nakonec, pokud se zde rozhodnete strávit svou dovolenou, nemůžete opustit Borneo bez ochutnání místní kuchyně. Indonéská kuchyně je plná exotických chutí a koření a nabízí velký výběr pokrmů včetně ryb, mořských plodů a tropického ovoce. Určitě si vyzkoušejte některá z místních specialit, jako je bakso (polévka s kuličkami), nasi goreng (restovaná rýže) nebo gado-gado (smíšená zelenina s arašídovou omáčkou).

Dovolená na indonéském Borneu vám nabídne dobrodružnou, ale zároveň relaxační zkušenost. Budete mít možnost objevovat nádhernou přírodu, setkat se s unikátní faunou a samozřejmě si užívat krásné pláže a místní kulturu. Je to destinace, která vám poskytne dovolenou na celý život.


Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie Borneo, která je známá také jako Kalimantan, je největší indonéský ostrov a tvoří součást stejnojmenné provincie. Tato oblast je obklopena Jávským mořem na jihozápadě, Celebeským mořem na východě a Jihočínským mořem na severu. Díky své rozsáhlé povrchu a různorodému reliéfu nabízí Kalimantan bohatou paletu podnebí a počasí.

V oblasti Bornea jsou dva hlavní klimatické období - deštivé a suché. Suché období trvá od května do září a je charakterizováno nízkou srážkovou aktivitou a vyššími teplotami. Během tohoto období se teploty pohybují kolem 30 °C ve dne a přibližně 23 °C v noci. Vzhledem k nižšímu množství srážek ve srovnání s deštivým obdobím, jsou v tomto období potoky a řeky často více vyschlé.

Na druhou stranu deštivé období trvá od října do dubna a je charakterizováno vyššími srážkami a vlhkostí. Během dešťového období se teploty pohybují kolem 27 °C ve dne a přibližně 22 °C v noci. Srážky jsou časté a silné, s monzunovými větry proudícími do oblasti ze severu a severozápadu.

V rámci Bornea existují významné rozdíly v počasí v závislosti na geografické poloze jednotlivých oblastí. Východní část ostrova je obecně vlhčí a vyšší severní části, jako je oblast Kapuas Hulu, mají delší deštivá období. Západní část ostrova, zahrnující města Pontianak a Singkawang, má naopak kratší deštivá období a celkově méně srážek.

Také je nutno zmínit, že Indonésie Borneo má rovníkové podnebí. To znamená, že průměrné teploty jsou relativně konstantní po celý rok. Turisté a návštěvníci by měli mít na paměti, že vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu a neustálému slunečnímu svitu je vybavení na ochranu proti slunci a hydratace nezbytné.

Celkově vzato, počasí v Indonésii Borneo je charakterizováno svým tropickým klimatem s vyššími teplotami, vysokou vlhkostí vzduchu a dvěma hlavními obdobími - deštivým a suchým. Každé období má své vlastní vlivy na krajinu a život zdejších obyvatel. Pro cestovatele je důležité vzít na zřetel tyto klimatické podmínky před plánováním své cesty do této malebné části Indonésie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indonésie Borneo (Kalimantan):

1. Jak se dostat do Bornea (Kalimantan)?
- Nejběžnější způsob je letecky. Existují mezinárodní lety do hlavního města Kalimantanu, jakým je Banjarmasin, a také místní lety mezi jednotlivými městy na ostrově. Další možností je cesta trajektem z jiné části Indonésie.

2. Kolik stojí vízum do Indonésie pro cestování do Bornea?
- Cestovatelé z většiny zemí potřebují vízum před cestou do Indonésie. Náklady na vízum se liší podle délky pobytu. Vízum na 30 dní stojí přibližně 35 USD, na 60 dní přibližně 70 USD a na 90 dní přibližně 105 USD.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Borneo (Kalimantan)?
- Nejlepší čas na návštěvu Bornea (Kalimantan) je v období sucha mezi červnem a říjnem. V tomto období je počasí stabilnější a pravděpodobnost deště je nižší.

4. Jaká jsou nejznámější místa v Borneu (Kalimantan)?
- Mezi nejznámější místa v Borneu (Kalimantan) patří Národní park Tanjung Puting s orangutany, Město Pontianak, Královský palác v Kutai Kartanegara, Národní park Betung Kerihun a Balikpapan.

5. Co je zde možné zažít a podniknout?
- V Borneu (Kalimantan) můžete zažít návštěvu přírodních rezervací s unikátní flórou a faunou, například královské orangutány v Národním parku Tanjung Puting, trek v pralese, rafting po řekách, potápění nebo pozorování nashornů nosorožců na vrcholcích Gunung Palung.

6. Jaké jsou tradiční jídla v Kalimantanu?
- Mezi tradiční pokrmy v Kalimantanu patří "ayam pansuh" (kuře pečené v bambusových trubkách), "pansoh manuk" (kuře vařené v bambusové trubce) a "ikan asam pedas" (kyselá ryba s kořením).

7. Jaký je hlavní náboženský vliv na Borneu (Kalimantan)?
- Většina obyvatel Bornea (Kalimantanu) vyznává islám. Islam je hlavním náboženstvím na ostrově, ale najdete zde i menší komunity buddhistů, křesťanů a hinduistů.

Tyto odpovědi poskytují jen základní informace o Indonésii Borneo (Kalimantan). Před cestou je důležité provést podrobnější výzkum ohledně vízových požadavků, dopravy, ubytování a dalších důležitých informací pro vaši konkrétní cestu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách