Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Shawbak Castle

Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je zemí bohatou na historická a kulturní dědictví. Mezi mnoha zajímavými lokalitami, které můžete navštívit v této zemi, je jedno místo, které byste neměli vynechat - hrad Shawbak.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Montreal, je starobylý hrad nacházející se na kopci v jižním Jordánsku. Jeho významná poloha na útesu nad údolím Jordánu mu dává impozantní vzhled a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Tento hrad byl postaven ve 12. století, byl zbudován křižáky během křižáckých výprav do Svaté země. Původně byl vlastněn křižáckými rytíři z Jeruzalémského království a sloužil jako strategická pevnost, která hlídala cestu do Svaté země. Během své historie byl Shawbak Castle místem mnoha důležitých bitev a konfliktů.

Dnešní návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlý komplex hradu, který zahrnuje rozvaliny hradních zdí, věží a brány. I přes stavební poškození a zchátralost je hrad Shawbak stále dobovým svědectvím křižácké éry. Návštěvníci se mohou projít okolo hradních hradeb, vyšplhat na věže a objevovat zákoutí tohoto impozantního místa.

V blízkosti Shawbak Castle se nachází také mnoho archeologických nalezišť, která dokládají bohatou historii této oblasti. Můžete si zde prohlédnout staré kostely, hrobky a další historické pozůstatky. Nejbližším městem k hradu je Al Karak, které nabízí četné ubytovací možnosti a restaurace, kde si můžete odpočinout po své prohlídce.

Navštívení hradu Shawbak je skvělou příležitostí, jak získat hlubší porozumění historii Jordánska a poznat jeho kulturní bohatství. Místní průvodci vám rádi povyprávějí zajímavé příběhy a poskytnou další informace o tomto fascinujícím místě.

Když budete plánovat svou cestu do Jordánska, nezapomeňte zařadit Shawbak Castle do svého itineráře. Toto unikátní místo vám přinese nezapomenutelné zážitky a umožní vám prozkoumat jedinečnou historii této malebné země.


Dovolená Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z mnoha fascinujících míst k návštěvě v této arabské zemi je Shawbak Castle. Toto impozantní hradní sídlo se nachází ve městě Al Karak, které se nachází asi 120 kilometrů na jih od hlavního města Ammánu.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Moabites, je jedním z největších zřícenin v Jordánsku. Byl postaven v roce 1115 a sloužil jako pevnost křižáckých rytířů během křižáckých válek. Hrad byl strategicky postaven na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Při prohlídce Shawbak Castle můžete obdivovat působivé zdivo, které přežilo staletí. Hrad byl poničen během válek, ale základy hradu stále stojí a poskytují návštěvníkům představu o mohutnosti a kráse tohoto středověkého zámku. Zdivo je vyrobené z obrovských bloků vápence, které jsou tak těžké, že je až neuvěřitelné, jak se je podařilo přemístit na vrchol kopce.

Jedním z nejznámějších prvků Shawbak Castle je jeho dvojitá zeď, která byla vybudována jako ochrana proti nepřátelům. Tyto zdi jsou obklopeny hlubokými příkopy, které byly vytesány do žuly. Úzké schodiště pak vedlo přes příkopy a na několik zdvojených bran. Tato pečlivě navržená obranná struktura přinesla hradnímu sídlu přezdívku "pevnost větru".

Ve velkém nádvoří hradu můžete vidět stopy bývalých obyvatel a jejich každodenního života. Existuje mnoho malých místností, které sloužily jako obydlí, sklady a dílny. Mnoho dveří a oken je vyříznutých do vápence, dávajíce hradu zvláštní vzhled.

Při procházení Shawbak Castle si také můžete prohlédnout řadu věží a obranných pozic, které byly důležité při obraně hradu. Návštěvníci mají také možnost vyhlédnout z okna nebo z cesty na nádhernou okolní krajinu, která se táhne až k horám daleko.

Shawbak Castle je místo, které ocení jak historičtí nadšenci, tak i ti, kteří si chtějí prohlédnout impozantní architekturu a krásnou přírodu Jordánska. Navštivte toto starobylé místo a nechte se unést magií minulosti a krásou přítomnosti. Budete fascinováni nejen historií hradu, ale také jeho majestátnou polohou uprostřed překrásné krajiny Jordánska.


Počasí Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je zemí, která je bohatá na historická a kulturní místa. Jednou z významných památek této země je Shawbak Castle, který se nachází na hornatém území.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Montreal, je královský hrad, který byl postaven v roce 1115 na příkaz krále Balduina I. z Jeruzaléma. Nachází se na vrcholu strmého kopce a dominuje okolní krajině. Hrad byl postaven jako obranná pevnost a sloužil jako strategicky důležitý bod pro kontrolu okolního území.

Kromě svého historického významu se Shawbak Castle stal také oblíbeným turistickým cílem díky své pozici a nádhernému výhledu na okolní krajinu. Pohled z hradu je nádherný a nabízí návštěvníkům možnost obdivovat rozlehlou poušť a údolí, které se táhne před nimi.

Co se týče počasí v této oblasti, Jordánsko má převážně suché kontinentální podnebí. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C. V zimě je pak chladněji, s teplotou klesající dokonce pod bod mrazu. Shawbak Castle se nachází v horské oblasti, takže i v létě zde mohou teploty být mírnější než v okolních nížinách.

Návštěva Shawbak Castle je nejlepší za příjemných podmínek. Ideálním obdobím je jaro nebo podzim, kdy teploty nejsou tak extrémní a výhled z hradu je nejhezčí. V létě je také dobré se vybavit opalovacím krémem, ochrannými slunečními brýlemi a dostatečným množstvím vody, protože horko může být vyčerpávající.

Navštívit Shawbak Castle je nejenom skvělou příležitostí poznat historii Jordánska, ale také zažít krásné výhledy a užít si atmosféru tohoto starobylého hradu. Ať už jste historický nadšenec, nebo jenom hledáte nádherné místo pro fotografování, Shawbak Castle je zcela určitě místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Jordánska.


Ubytování Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle v Jordánsku je historický hrad z 12. století položený na strategické pozici nad údolím Wadi Musa. Své jméno získal po kurdském válečníkovi Šavbaku, který zde sídlil během křížových výprav.

Dnes se Shawbak Castle nachází v klidném a odlehlém místě, kde se setkávají dramatické scenérie pouště a hor. Pokud hledáte jedinečné a zajímavé místo k pobytu během svého výletu do Jordánska, Shawbak Castle by mohl být ideální volbou.

V areálu hradu najdete několik pokojů, které jsou vybaveny moderním zařízením a zároveň respektují historickou hodnotu tohoto místa. V pokojích najdete klimatizaci, velké pohodlné postele, koupelny se sprchou a WC a malou terasu, ze které si můžete vychutnat pohled na okolní krajinu.

Pobyt v Shawbak Castle je opravdovým zážitkem, který Vám umožní prožít jordánskou historii a kulturu na vlastní kůži. Tento hrad totiž není pouhým turistickým místem, ale slouží jako skutečné ubytování s autentickým zážitkem.

Jako host Shawbak Castle se můžete těšit na neuvěřitelný panoramatický výhled na okolní krajiny, které se překrývají s pozůstatky této impozantní stavby. Chcete-li se projít po hradbách, shlédnout archeologické nálezy a prozkoumat krbové místnosti, můžete si to během svého pobytu vyzkoušet.

Kromě samotného hradu Shawbak se v okolí nachází mnoho dalších zajímavých míst, které si můžete navštívit. Mezi nimi patří mimo jiné skalní město Petra, kanyon Wadi Mujib a mnoho dalších.

Společně s jedinečnou historickou hodnotou a pohodlným ubytováním si můžete vychutnat také vynikající jídlo připravované z místních ingrediencí. Jordánsko je známé pro svou kuchyni, která v sobě propojuje chuť středomořských, blízkovýchodních a afrických potravin.

Přátelský personál Shawbak Castle Vás přivítá s úsměvem a bude se Vám věnovat po celou dobu Vašeho pobytu, abyste si mohli opravdu užít svůj pobyt v Jordánsku. Shawbak Castle je zajímavou a nezapomenutelnou zastávkou pro ty, kteří touží po zážitcích a odpočinku v malebném prostředí tajemného Jordánska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shawbak Castle


1. Co je Shawbak Castle?
Shawbak Castle je středověký hrad ležící na kopci nad údolím Valles Moab v jižním Jordánsku.

2. Jak se dostanu do Shawbak Castle?
Hrad se nachází asi 160 km jižně od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si auto nebo využít služby místních dopravních společností.

3. Jaké jsou vstupné poplatky do Shawbak Castle?
Vstupné poplatky se mohou měnit v závislosti na sezóně. Obvykle je cena vstupného asi 3-5 jordánských dinárů.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle?
Nejlepší čas na návštěvu hradu je v období od března do května nebo od září do října, kdy je počasí příjemné a ne příliš horké.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Shawbak Castle?
Prohlídka hradu Shawbak Castle obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak hloubkově se rozhodnete prozkoumat hrad a jeho okolí.

6. Je nutné si s sebou na prohlídku hradu Shawbak Castle přinést jídlo a pití?
Ano, je vhodné si s sebou přinést jídlo a pití, protože v okolí hradu nenajdete mnoho občerstvení ani nákupních možností.

7. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v okolí Shawbak Castle?
V okolí hradu se nachází několik dalších zajímavých historických památek, jako je hrad Karak a město Petra, a také několik přírodních krás, jako je např. přírodní rezervace Dana.

8. Jak je lépe se na prohlídku Shawbak Castle připravit?
Je vhodné si na prohlídku hradu přinést pohodlné boty, klobouk, ochranný krém na slunce a dostatek vody. Dále také může být užitečné mít s sebou průvodce nebo si alespoň přečíst nějaké informace o historii hradu předem.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách