Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


1) Jak se dostanu do Wli-Todzi Monkey Sanctuary v Ghaně?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Wli-Todzi Monkey Sanctuary, je letecky doletět do Akra, hlavního města Ghany, a poté pokračovat po silnici asi 3-4 hodiny směrem na severovýchod, do vesnice Wli.

2) Musím mít při návštěvě Wli-Todzi Monkey Sanctuary průvodce?
- Ano, je vyžadováno mít průvodce při prohlídce Wli-Todzi Monkey Sanctuary. Průvodci jsou zde k dispozici a pomohou vám objevovat a vyhledávat opice v rezervaci. Místní průvodci mají in-depth znalost o prostředí a opicích.

3) Jaké druhy primátů mohu spatřit v Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- V rezervaci Wli-Todzi Monkey Sanctuary se nachází několik druhů primátů, včetně černého a bílého koloběha, Columbusa, kobyla nosatého a mangabi kratkouchého. Nejoblíbenějším druhem, kterým se tady můžete chlubit, je koloběh bílý, který je ohroženým druhem na seznamu IUCN.

4) Jakou je vstupní cena do Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Vstup do Wli-Todzi Monkey Sanctuary je zpoplatněn a cena se může lišit v závislosti na smlouvách a sezóně. Nejpřesnější informace o aktuálních vstupných cenách můžete získat přímo od místních správců rezervace.

5) Kdy je nejvhodnější roční doba na návštěvu Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Nejvhodnější roční dobou na návštěvu Wli-Todzi Monkey Sanctuary je obvykle v období sucha, které spadá mezi listopad a březen. Během tohoto období jsou podmínky pro prohlídku a pozorování opic ideální.

6) Jaký je rozsah času, který bych měl plánovat pro návštěvu Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Pro návštěvu Wli-Todzi Monkey Sanctuary je doporučeno plánovat si poloviční nebo celodenní výlet, abyste měli dostatek času na prozkoumání rezervace, sledování opic a vychutnání si zdejší přírody.

7) Jaký je nejbližší ubytovací zařízení k Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Nejbližším ubytovacím zařízením k Wli-Todzi Monkey Sanctuary je Wli Water Heights Hotel, který se nachází ve vesnici Wli. Je to pohodlná možnost pro ty, kteří chtějí zůstat poblíž rezervace.


Počasí Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je země, která se pyšní svými krásnými přírodními scenériemi, a to platí i v případě oblasti Wli-Todzi, kde se nachází Monkey Sanctuary, což znamená Opevnění opic. Tento park patří k nejpopulárnějším turistickým atrakcím v Ghaně, a to díky tomu, že lidé sem dorážejí, aby viděli žijící opice v jejich přirozeném prostředí.

V oblasti Wli-Todzi je klima subtropické, které se vyznačuje horkými teplotami během většiny roku. Průměrná denní teplota v oblasti Monkey Sanctuary se pohybuje okolo 30 ° C, ale může být výrazněji nižší v zimních měsících. Největší srážky v této oblasti se vyskytují během období dešťů, které trvá od května do října. V období sucha, které trvá od listopadu do dubna, je srážkový úhrn minimální a i když můžete vidět zajímavá místa nebo věci v období sucha, tak je to k vidění pouze v omezené míře.

Monkey Sanctuary, které bylo založeno v roce 1993, se rozprostírá na ploše přibližně 35 akrů v nadmořské výšce 152 metrů nad mořem. V tomto parku žijí opice pavián. Přístup do parku je pevně limitovaný a je zajištěn v pravidelném rytmu, aby se zachovalo přirozené prostředí zvířat.

Park je rozdělen na pět samostatných skupin, ve kterých žije pět různých druhů opic paviánů. Interakce s opicemi není povolena a turisté jsou od opic odděleni řadou oplocení a zábran. Návštěvníci parku Wli-Todzi mohou pozorovat opice, jak hrají, spí, čistí si kožešinu nebo hledají potravu. Kromě pavíanů se v parku vyskytují také jiná zvířata, jako jsou ptáci a jiní malí savci.

Kromě návštěvy Monkey Sanctuary mohou turisté v okolí parku vychutnat i další turistické atrakce. Wli v okolí je známý nejvyšší vodopád v zemi, Wli Waterfall, který padá ze výšky 80 metrů a je tvořen sedimentárními horninami. Wli je také významným turistickým centrem, známým pro své market, kde se prodávají tradiční africké produkty jako je dřevěné masky nebo keramické výrobky.

Vzhledem k tomu, že Ghana je na Západním pobřeží Afriky, na návštěvu této destinace platí několik doporučení. Je nutné vyhledat informace o turistické sezóně a aktualizovat si vakcinační průkaz. Oblečení by mělo být pohodlné, vzdušné a obuv vhodná na procházky. Doporučuje se také používat repelent proti komárům, protože jsou velmi aktivní během období dešťů. Místní průvodce je vždy užitečný, aby vám ukázal a vysvětlil nejen nádhernou přírodu, ale také mnohé kulturní a historické aspekty této afriky země.

V oblasti Wli-Todzi Monkey Sanctuary a jeho okolí Ghanu si můžete užít nejen zábavu, ale také poznávat různé druhy živočichů, kulturu a krásnou přírodu. Je to ideální místo pro dovolenou, jak pro jednotlivce, tak i pro rodinné výlety.


Ubytování Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Wli-Todzi Monkey Sanctuary, se nachází v západní Africe, konkrétně v zemi Ghana. Toto svatyně byla založena v roce 1993 a je domovem pro mnoho druhů opic, včetně vzácných typů jako jsou monky černý nosorožce a monky Diana.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o ochranu přírody a ochranu ohrožených druhů. Svazek je pečlivě spravován komunitou obyvatel, kteří žijí v okolí a dlouhodobě se starají o opice a jejich přirozené prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit tento úžasný kousek přírody, nebudete hledat široko daleko po ubytování, protože v oblasti jsou nabízeny různé možnosti. Jeden z nejbližších hotelů je Wli Falls Hotel, který se nachází nedaleko samotné svatyně. Tento hotel nabízí pohodlné a moderní ubytování za přijatelné ceny. Pokoje jsou prostorné a vybavené veškerými potřebnými vybaveními. Hotel také nabízí výhled na okolní krajinu, kde můžete pozorovat opice v jejich přirozeném prostředí.

Další možností je Camp Volta, který se nachází v deštném pralese poblíž svatyně. Tento kemp je perfektním místem pro ty, kteří chtějí prožít autentickou zkušenost ve volné přírodě. K dispozici jsou jednoduché chatky a tábořiště, které nabízejí základní vybavení, jako jsou postele a spacáky. K dispozici je také společný prostor pro uvítání hostů, kde se podávají tradiční ghanaské pokrmy. Během pobytu v Camp Volta se můžete těšit na procházky po úchvatných lesích, kde budete mít možnost pozorovat opice ve volné přírodě.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete si rezervovat pobyt v Villa Cisneros Resort. Tento rezort se nachází v blízkosti svatyně a je znám svým elegantním designem a prvotřídním vybavením. Nabízí luxusní pokoje a vily s vlastními bazény a výhledem na krásnou krajinu. Resort také nabízí širokou škálu služeb, včetně wellness centra a resturace, které podávají ghanaskou a mezinárodní kuchyni.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si vyberete, budete mít výhodu žít blízko samotné svatyně a mít přístup k jedinečnému zážitku pozorování opic ve volné přírodě. Budete se také moci podílet na ochraně těchto ohrožených druhů a podpořit místní komunitu, která se stará o Wli-Todzi Monkey Sanctuary.

Pokud plánujete navštívit Ghana a máte zájem o přírodu a zvířata, rozhodně si nenechte ujít Wli-Todzi Monkey Sanctuary. Kromě pozorování opic budete mít také možnost prozkoumat krásu ghanské krajiny a zažít jedinečnou kulturu a pohostinnost místních obyvatel.


Letenka Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je africká země s bohatou a rozmanitou přírodní krásou. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je oblast Wli-Todzi Monkey Sanctuary.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary se nachází ve východní oblasti Ghany, nedaleko hranic s Togem. Tato rezervace je domovem mnoha druhů opic, z nichž některé jsou zde endemické a nemůžete je najít nikde jinde na světě. Jejich přítomnost ve Wli-Todzi Monkey Sanctuary je jedinečná a nabízí nezaměnitelný zážitek v přírodě.

Rezervace se rozkládá na území přibližně 12 kilometrů čtverečních a je známa také svým překrásným pralesním prostředím. Když navštívíte toto území, budete se cítit, jako byste byli ztraceni v divočině. Husté stromy, vodopády, potoky a zeleň vytvářejí magickou atmosféru.

Hlavní atrakcí Wli-Todzi Monkey Sanctuary jsou samozřejmě opice. V rezervaci žije osm druhů opic, včetně beztrestných, žluťánských opic a colobusů. Můžete je pozorovat ve volné přírodě, jak se pohybují ve stromovém krovu a hrají si mezi sebou. Jejich výřečnost a způsob jejich života jsou ohromující.

Vedení rezervace si zakládá na tom, že chrání přírodu a životní prostředí. Opravdu se zde snaží o udržitelný cestovní ruch a zlepšení životních podmínek obyvatel v této oblasti. Místní komunita však hraje také důležitou roli při ochraně této přírodní rezervace.

Pokud se rozhodnete navštívit Wli-Todzi Monkey Sanctuary, existuje mnoho aktivit, kterým se můžete věnovat. Můžete se vydat na prohlídku s průvodcem, který vám ukáže opice zblízka a přinese vám mnoho zajímavých informací o životě v této rezervaci. Také můžete prozkoumávat okolní prales a sledovat nádherná zvířata a rostliny.

Důležité je dodržovat pravidla rezervace a respektovat přírodu. Nemůžete například krmit opice nebo je dotýkat. Je důležité si uvědomit, že jsme v jejich domově a musíme se o něj starat.

Při návštěvě Wli-Todzi Monkey Sanctuary si určitě připravte fotoaparát, protože zde najdete mnoho nezapomenutelných okamžiků. Toto místo je ideální pro milovníky přírody a cestovatele, kteří chtějí objevovat nové a unikátní části světa.

Celkově lze říci, že Wli-Todzi Monkey Sanctuary je skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodní krásu. Je to prostor, který nabízí ochranu ohrožených druhů a ukazuje důležitost udržitelného způsobu života. Takže pokud se chcete ponořit do africké přírody, určitě toto místo zařaďte na seznam svých priorit.


Dovolená Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je země plná překvapení a jedno z těch nejlepších je Wli-Todzi Monkey Sanctuary. Pokud si chcete užít skvělou dovolenou s obdivem přírody a obklopeni opicemi, pak je toto místo jako stvořené pro vás.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary se nachází v západní Africe, asi 200 kilometrů východně od hlavního města Ghan, Accra. Jedná se o velké přírodní území, které je domovem pro tisíce opic, včetně krásných makaků a množství dalších druhů. V parku se můžete projít po pěších stezkách, které jsou speciálně navrženy pro turisty, kteří si chtějí vychutnat pohled na opice v přirozeném a nevysýchavém prostředí.

Průvodci vám rádi ukážou, jak se makakové hrnou těsně k vám a dokážou vás rozesmát svými vystoupeními. Je to skvělá zábava pro děti i dospělé, zvláště pokud jste milovníkem zvířat a chcete na vlastní oči vidět, jak žijí v přírodě.

Kromě opic se tady nachází mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou kočky, různé druhy ptáků, krokodýli a mnoho dalšího. Je to tedy jedno z nejlepších míst pro pozorování živočichů v západní Africe.

Pokud chcete tento park navštívit, je nejlepší si domluvit exkurzi s místními průvodci. Doba trvání exkurze je obvykle 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašich potřebách a zájmů. V každém případě se však můžete těšit na nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je také ideální pro rodiny s dětmi, protože opice jsou opravdu přátelské a děti si mohou s nimi hrát. Rodiny mohou tuto dovolenou skvěle spojit s dalšími aktivitami a výlety v Ghaně, jako jsou návštěvy tradičních vesnic a místních trhů.

Celkově lze říci, že Wli-Todzi Monkey Sanctuary je skvělé místo pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v Ghaně a poznat více o zdejší přírodě a zvířatech. Pokud máte rádi opice a chtěli byste s nimi prožít nezapomenutelný zážitek, pak je toto místo pro vás to pravé.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách